Shakhter Karagandy – FK Atlantas Klapéda 3:0 (vége) | Hapoel Be’er Sheva FC – RNK Split 0:0 (vége) | Myllykosken Pallo 47 – Dinamo Minszk 0:0 (vége)
Omonia – FK Budućnost Podgorica 0:0 (vége) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 bűnt. vége) | FK Krasznodar – JK Sillamäe Kalev 5:0 (vége)
FK Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (vége) | Esbjerg FB – FK Kairat Almaty 1:0 (vége) | Liberec – MFK Kosice 3:0 (vége)
FC Vaduz – KS Ruch Chorzów 0:0 (vége) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – Petrolul 1:3 (vége)
FC Zimbru Chişinău – PFC CSKA Sofia 0:0 (vége) | Göteborg – Győr 0:1 (vége) | Tromsö – Víkingur 1:2 (vége)
FC Chikhura Sachkhere – Bursaspor 1:0 (4:1 bűnt. vége) | Soligorsk – Derry City 5:1 (vége) | AIK Fotboll – Linfield 2:0 (vége)
Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – KF Laçi 2:1 (vége) | Asteras – Rovaniemi 4:2 (vége)
Sligo – Rosenborg BK 1:3 (vége) | WKS Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem 1:3 (vége) | Hajduk – Dundalk FC 1:2 (vége)
FC Koper – Neftchi 0:2 (vége) | Široki Brijeg – FK Mladá Boleslav 0:4 (vége) | Jagodina – CFR Cluj 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – PFK Litex Lovech 1:2 (vége) | ND Gorica – Molde 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Rijeka 1:2 (vége)
Crusaders F.C. – IF Brommapojkarna 1:1 (vége) | St. Johnstone – FC Luzern 0:0 (vége) | SKN Sankt Pölten – Botev 2:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (vége) | UMF Stjarnan – Motherwell 3:2 (hosszabbítás vége)
FC Slovan Liberec
3:0 (0:0)
MFK Kosice
csütörtök 24.07.2014, 19:00 • Stadion u Nisy • Európa liga

A második félidőre összeszedte magát a hazai csapat, és szép gólokkal bebiztosította a biztos továbbjutást a kassai csapat ellen. A vendégek nem tudták folytatni a jó teljesítményt az első játékrészből, túlságosan is talán kinyitották hátvédsoraikat, és ezt a hazaiak tökéletesen kihasználták. Talán a játék képe alapján nem érdemelt a kassai gárda háromgólos vereséget. A Liberec jól használta ki a kontrákat és megérdemelten jutott tovább. (20:57:05)

90+4

90+4
    Coufal lábán a labda, Kolárt indítja a jobb oldalon, Novák szerel.

90+3
    Telejsen elfogyott a vendégek ereje a végére.

90+2
    Tofiloski véd nagyot ismét, nagy hazai fölény a hajrában.

90+1
    Sackey is nagy helyzetbe kerül a kassaiak teljesen szétestek a végére.
    Josef ŠURAL - 3 : 0

90
    A Liberec gólt szerzett!
    JOSEF ŠURAL kap Hadaščoktól labdát a tizenhatosba, aki a kifutó kapus lábai között helyezi a hálóba a labdát 10 méterről.

88
    Šuralt vágják fel a vendégek térfelén, közben a hangosbemondó 7100 fizető nézőt jelent.

87
    Utolsó vendég rohamok, de már elúszott ez a meccs és a továbbjutás.

86
    Delarge helyére Kolár jön be.

85
    A szöglet után a frissen beállt Hadaśćok lövését védi Tofiloski.

84
    Libereci szöglet a hajrában, a közönség ünnepli csapatát.

83
    Cserél a hazai csapat, Ďubek helyére, Hadaščok jön be.
    Dzona DELARGE - 2 : 0

81
    A Liberec gólt szerzett! Ostojič kapufája után, megindul kontrába a hazai csapat, DZON DELARGE kap tiszta helyzetbe labdát, és védhetetlenül 19 méterről a bal felső sarokba bombázza a labdát.

80
    Bukata sérült meg a kassai csapatból tízen játszanak most a vendégek, nincs már csere lehetősége a kassai csapatnak.

79
    Tizenegyedik vendég szöglet következik.

78
    Tofilofski bravúrral védett 18-ról egy lövést, majd a kipattanóra Delarge csapott le, aki lessen volt.

77
    A csere alatt Ďubek szorult ápolásra, lehet, hogy cserélni fog kelleni a hazaiaknak.

76
    A vendégek is cserélnek, Šinglár helyére Jan Novák jön be.

75
    A hazai csapat cserél, Hamuľak helyére Luckassen jön be.

75
    Tofiloski jön kirúgással az ötösről egy pontatlan hazai lövés után.

74
    Lassan elkezdődik az utolsó negyedóra, fogy az idő a vendégeknek a fordításra.

73
    Pačinda élesen lövi be az oldalvonaltól a szabadot, Delarge fejeli ki biztos helyre a labdát.

72
    Pačinda küzd a hazaiak térfelén, kiharcol egy szabadrúgást az oldalvonalnál.

71
    Jól védekezik a Liberec, okosan tartja az eredményt, és ahogy labdát szereznek megindulnak kontrába.

70
    Šural cselezget a vendégek tizenhatosában, végül szerelik, jönnek előre a vendégek.

69
    Kafka pontatlan lövése megy el a kapu mellett.

68
    A második cseréjét is kihasználja a kassai csapat, Skvašik helyére Haskič jön.

67
    Cserél a kassai csapat, Viazanko helyére Pačinda jön be.

66
    Tízedik kassai szöglet következik, Hroššo kapus lehúzza a labdát, és már indítja társait.

65
    Kassai nyomás ezekben a percekben, nagy helyzetben mentenek az ötösön szögletre a libereciek.

64
    35 méterről rúghat szabadrúgást a kassai gárda, de csak ívelik a labdát, kifejelik a hazaiak.

63
    Énekel a hazai közönség, ünneplik a csapatot.

62
    Ďubek bal oldalról ível Delarge lábára ziccerbe labdát aki nyolc méterről mellé puffant.

61
    Diaby könyököl szabálytalanul és kap sárga lapot.

60
    Pavelka kap sárga lapot a labda elrúgásáért.

59
    Kifejelik a vendégek szögletét a hazai hátvédek.

58
    Diaby passzol Sekulič lábára aki a hosszú sarokba helyezi a labdát, de Hrošso bravúrral véd.

57
    Kassai szöglet következik a jobb oldalról.

56
    Először a második játékrészben tartja hosszabb ideig a labdát a Kassa.

55
    Meghozta gyümölcsét a hazai nyomás a második félidő elején, most már két gólt kell rúgniuk a kassaiaknak.
    Tomáš ĎUBEK - 1 : 0

54
    TOMÁŠ ĎUBEK fejére varázsolta Šural a labdát, aki nyolc méterről csuka fejesével a hosszú sarokba helyezi a labdát.

54
    A véndégek nagy nyomás alatt, újabb hazai szöglet következik.

53
    Šural lövése a sorfalon akad meg, folytatódik a libereciek nyomása a szabadrúgás után is.

52
    22 méterről kap szabadot a hazai csapat, Šural készülődik a lövésre.

51
    Coufal szabálytalan, jöhetnek a vendégek, akik eddig nem sokat mutattak a második félidő elején.

50
    Coufal belőtt labdája pontatlan, Delarge szorult helyzetbe veszi át, így nem tud helyzetbe kerülni.

49
    A szöglet nagyon pontatlan volt, de továbbra is hazai lábakon a labda.

48
    Fleišman lövését éles szögből tolja szögletre Tofiloski.

47
    Belekezd a hazai csapat Coufal lövésébe még Šural lép bele, de kicsorog a labda a kapu mellett.

46
    Hosszú vendég indítás a kezdés után, de a hazaiak szerelni tudnak, és már indulnak előre.

46

Érkeznek a csapatok hamarosan kezdődik a második félidő.

Az első negyedórában a hazai csapat nyugodtan játszott, és enyhe mezőnyfölényben volt, majd a kassaiak vettek át az irányítást, és többször is veszélyes támadásokat vezettek Hrošso kapujára. Érdekes és izgalmas lesz még ez a cseh-szlovák összecsapás a továbbjutásért, a kassai csapatnak minden esélye megvan, hogy behozza hátrányát. Maradjanak velünk 15 perc szünet után folytatjuk a közvetítést.

45+1

45+1
    Tofiloski véd egy szép fejest az ötös sarkáról, majd az ellentámadásból a kassaiak veszélyeztettek.

45
    Az utolsó percben járunk, Šoural cselezget a vendégek tizenhatosa előtt, bedobásra mentenek a vendégek.

44
    Pontatlan indítás hazai részről a félidő utolsó előtti percében.

43
    Hazai bedobás saját térfelükön, a félidő végére visszaesett a vendégek aktivitása a kapu felé.

42
    Tofiloski kapus hozza játékba a labdát, de egy rövid passzolgatás után újra vissza kerül hozzá a labda.

41
    Ismét egy kassai a gyepen, de folytatódik a hazai támadás.

40
    Šinglár meggyógyult, folytatódik a játék.

39
    Šinglárnak lépnek oda, ápolásra szorul, Pavelka volt a tettes, de megúszta sárga nélkül.

38
    Nagy fejpárbaj a vendégek tizenhatosában, végül a kassaiak hozzák el a labdát.

37
    Tizenegyest reklamálnak a hazaiak a játékvezető sípja néma marad.

36
    Delagre bombáz a másik oldalon az ötös sarkáról jócskán a kapu fölé.

35
    Az ötödik kassai szöglet következik.

34
    Rosszul jön ki a hazai kapus csak kiöklözni tudja a tizenhatosra a labdát pont Kubík lábára , aki tizenhatról éppen hogy fölé rúgja a felső léc fölé a labdát. Nagy vendég helyzet volt.

33
    Továbbra is bátran támad az MFK Košice gárdája, a hazaiak kissé megzavarodtak.

32
    Ismét Skvašik végezhet el szabadrúgást jobb oldalról a tizenhatos sarkáról.

31
    Skvašik beívelt labdáját öklözi ki Hroššo kapus.

30
    Jól játszik a vendégcsapat, minden esélye megvan a továbbjutásra ha így folytatja.

29
    Viazanko kap sárga lapot a kassai csapatból.

28
    Pontatlan szögletrúgás a másik oldalon gurul ki a labda.

27
    Gyors vendég kontra a jobb oldalon, Skvašík lövését szögletre blokkolják.

26
    A kezdeti hazai aktivitás után, meglepően jól odaszegezi ezekben a percekben a Kassa a liberecieket a kapujuk elé.

25
    Hroššo kapus húzza le a vendégek hosszú bedobását, de már ismét kassai lábakon a labda.

24
    Vendég nyomás, a harmadik szöglet rövid időn belül, jobb oldalról.

23
    A beívelt labdát nagy helyzetben az ötösről Diaby elügyetlenkedte, így kimaradt a ziccer.

22
    Diabyt vágják fel, szabadrúgás 30 méterre a libereci kaputól.

21
    Újabb vendég szabálytalanság, ezúttal Kafka volt a tettes.

20
    Röviden elvégzett szöglet után 10 méterről fejelnek a kassaiak, lepattan a labda, újabb kassai szöglet.

19
    Az első kassai szöglet következik jobb oldalról.

18
    Lassan hozzák fel a labdát a vendégek, végül visszakerül a kapushoz, aki hosszan rúgja előre.

17
    20 méterről csúnyán a kapu föllé lőtték a kassaiak a labdát, ez volt az első próbálkozásuk a meccsen.

16
    Diaby kapott labdát a tizenhatos előtt, rá vezette a hátvédre, de nem tudta becsapni a cseh játékost.

15
    Kissé pontatlan a játék ezekben a pillanatokban a középpályán.

14
    Coufal kap szabadrúgást 40 méterre a kaputól, a beívelt labdát kihozzák a vendégek.

13
    Hazai bedobás a bal oldali szögletzászlótól.

12
    Šuralnak lépnek oda csúnyán a lábára, eddig sárga nélkül a meccs.

11
    Jól letámad a hazai csapat, a vendégek tanácstalanok a labdafelhozatalnál.

10
    Hosszú idő után kassai lábakon a labda, de már a pálya közepén elveszítik a labdát.

9
    Hamuľák 5 méterről a bal alsóba helyezi a labdát, de lest int a partjelző.

9
    Libereci mezőnyfölény a mérkőzés első tíz percében.

8
    Ďubek lövése a sorfalon pattan meg, második szögletét végezheti el a hazai gárda.

7
    22 méterről végezhet el szabadrúgást a hazai csapat.

6
    Szép hazai támadás a jobb oldalon, Sackey adta be a tizenhatosra a labdát, Delarge lövése szögletre pattant.

5
    Fleišman szabálytalan a vendégek tizenhatosánál.

4
    Libereci bedobás a pálya közepén, eddig óvatos játék mindkét oldalon.

3
    Szabadrúgást végezhet el a kassai gárda a hazaiak térfeléről bal oldalról, a beívelt labda pontatlan volt.

2
    Jobb oldali támadást állítanak meg a vendégek, és kontrával próbálkoznak.

1
    Az első bedobást is a hazai csapat végezte el.

1
    A kezdőrúgást a hazai csapat végezte el.

1

Érkeznek a csapatok, a hazaiak tiszta fehérben a vendégek kék-sárga csíkos szerelésben léptek a pályára.

FC Slovan Liberec: Hroššo – Coufal, Rajnoch, Karišik, Fleišman (C) – Šural, Sackey, Pavelka – Ďubek – Delarge, Hamuľák.
    Cserék: Kolář – Hadaščok, Mudra, Luckassen, Obročník, Pimpara, Kolár.

MFK Kosice: Tofiloski – Sekulič, Ostojič, Šinglár (C), Korijkov, Kavka, Bašista, Skvašík, Viazanko, Bukata, Diaby
    Cserék: Ružinský – Huk, Kubík, Urban, Pačinda, Haskič, Novák.

Játékvezetők: S.Edvartsen (NOR) – M.Lundberg (NOR), R.Gundersen (NOR).

Csütörtökön este szerte Európában a visszavágókat rendezik az Európa Liga második selejtező körében. A cseh Liberec városában, a szlovák Fortuna liga resztvevőjét, a kassai MFK csapatát fogadják vendégül. Az első mérkőzésen a libereciek 1-0-s győzelmet arattak Kelet-Szlovákiában, Marek Jarolím 11-es góljával, a játékvezető a 83-ik percben ítélte meg a vendégeknek a büntetőt. Nagy továbbjutási esélyekkel vághatnak neki a csehek a mai összecsapásnak, igaz, az 1-0 nem ledolgozhatatlan előny, még akkor sem, ha idegenbeli győzelemről van szó. Az FC Slovan Liberec gárdája a mai mérkőzés favoritja, de mivel cseh-szlovák rangadó szaga is van a meccsnek, nem lesz könnyű menet a cseheknek, ezért küzdelmes és jó mérkőzésre van kilátás a TV kamerák előtt. A mérkőzést a képen látható Stadion u Nisyban rendezik. Érdekesség még, hogy a cseh Liberec gárdáját szlovák, és a szlovák MFK Košice csapatát, cseh edző vezeti.

A liberecieknek vásárnap kezdődik a hazai bajnokság, míg a kassaiak már túl vannak az első mérkőzéseken a szlovák ligában, és eddig nem szerepelnek valami fényesen. Az első körben otthon kaptak ki 2-1-re, a másodikban 4-1-re Zsolnán, így az utolsó helyről várják a folytatást. A kupameccsekre többnyire felrázzák magukat a csapatok, és gyakran meglepetésre képesek, de komoly javulásra lenne szükségük a kassai fiúknak az elmúlt napokhoz képest, ha ki akarják harcolni cseh földön a továbbjutást. A mérkőzést norvég játékvezetői hármas vezeti.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.