Shakhter Karagandy – FK Atlantas Klapéda 3:0 (vége) | Hapoel Be’er Sheva FC – RNK Split 0:0 (vége) | Myllykosken Pallo 47 – Dinamo Minszk 0:0 (vége)
Omonia – FK Budućnost Podgorica 0:0 (vége) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 bűnt. vége) | FK Krasznodar – JK Sillamäe Kalev 5:0 (vége)
FK Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (vége) | Esbjerg FB – FK Kairat Almaty 1:0 (vége) | Liberec – MFK Kosice 3:0 (vége)
FC Vaduz – KS Ruch Chorzów 0:0 (vége) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – Petrolul 1:3 (vége)
FC Zimbru Chişinău – PFC CSKA Sofia 0:0 (vége) | Göteborg – Győr 0:1 (vége) | Tromsö – Víkingur 1:2 (vége)
FC Chikhura Sachkhere – Bursaspor 1:0 (4:1 bűnt. vége) | Soligorsk – Derry City 5:1 (vége) | AIK Fotboll – Linfield 2:0 (vége)
Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – KF Laçi 2:1 (vége) | Asteras – Rovaniemi 4:2 (vége)
Sligo – Rosenborg BK 1:3 (vége) | WKS Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem 1:3 (vége) | Hajduk – Dundalk FC 1:2 (vége)
FC Koper – Neftchi 0:2 (vége) | Široki Brijeg – FK Mladá Boleslav 0:4 (vége) | Jagodina – CFR Cluj 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – PFK Litex Lovech 1:2 (vége) | ND Gorica – Molde 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Rijeka 1:2 (vége)
Crusaders F.C. – IF Brommapojkarna 1:1 (vége) | St. Johnstone – FC Luzern 0:0 (vége) | SKN Sankt Pölten – Botev 2:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (vége) | UMF Stjarnan – Motherwell 3:2 (hosszabbítás vége)
Asteras Tripolis FC
4:2 (2:0)
Rovaniemen Palloseura
csütörtök 24.07.2014, 20:00 • Theodoros Kolokotronis • Európa liga

Vége! Hallatlanul izgalmas mérkőzésen jut tovább az Asteras Tripolis! A meccs elején egy kapushibát kihasználva vezetést szerzett a hazai csapat, majd a RoPS kontrollálta a félidőt, helyzeteket dolgozott ki, hogy a 48. percben, még az első félidőben Sahlgren kiállíttassa magát egy kósza beadás után, ráadásul tizenegyeshez is jutottak a görögök. A sokkal magabiztosabb Forsman kapus nem tudta kivédeni a tizenegyest, de aztán amikor már mindenki azt hitte, a gólkülönbség a kérdés, számos ziccert dolgozott ki az Asteras, akkor a RoPS két váratlan fejessel egyenlített és továbbjutásra állt 11 percen keresztül.
    A rengeteg ziccert elpuskázó De Blasis aztán egy nehéz fejessel újra vezetést szerzett, hogy aztán az egész kiválóan beszálló Badibanga-Bakasetas kettős koprodukciójából megszülessen a negyedik gól is.
    A finnektől senki nem számított ilyen ellenállásra, fantasztikus meccset kerekítettek az éjszakába a fiúk. A hazaiaknál Panteliadis, Rolle, Bakasetas és Badibanga volt jó, a vendégeknél Forsman kapust, Lahdenmakit, a lecserélt Otarut és Saxmant lehet dicsérni.
    Köszönjük a figyelmet, az Asteras tehát a harmadik körben! (21:55:23)

90+3
    Badibanga tette be megint, Obilor tisztáz.

90+3
    Badibanga megy be két csellel Majava mellett, de aztán a lövése nem az igazi közelről!

90+2
    4 perc a ráadás.

90+1
    A szögletet De Blasis fejeli fölé 3 méterről, erőből! Hihetetlen!

90+1
    Forsman újabb remek védése!!! Rolle lő 26 méterről, ballal, a kapus kitolja a hosszúból!

90
    Az utolsó percbe lépünk lassan, 3-4 percet azonban biztos hosszabbít majd Meshkov.

89
    Badibanga és Bakasetas beállítása telitalálat volt, gyakorlatilag ketten eldöntik a továbbjutás kérdését 2-2 után.

88
    Badibanga passzol középre, Bakasetas ballal lő, gyenge, Forsmané.

87
    Panteliadis ment fel támadni, de lesen volt.

87
    Saxman ment most akrobatikus mozdulattal.

85
    Rolle gyűri le Okkonent, szabadrúgás a félpályától.

84
    De Blasis elől Makitalo szabadít fel az utolsó pillanatban.

83
    Megint fejjel kavargat a RoPS, de most nem tudnak betalálni.

81
    Az Asteras gólt szerzett!

Badibanga futott el a jobb oldalon, betette Lahdenmakiék mögé, ahol érkezett Bakasetas, aki becsúszva a hosszúba helyezett! Eldőlt, most már végleg! Az Asteras a harmadik körben!

80
    Usero több mint kockázatosan adta hátra Goiannak, de sikerül megoldania a középhátvédnek.

79
    Eldugják a labdát a görögök most, eredményesen teszik.

77
    Hirtelen hatalmas rohanásba kezdett a RoPS, vajon sikerült harmadszor is áttörniük a nem túl masszív görög falat?!

76
    A szöglet nem veszélyes, Forsman már rúgja is előre a labdát!

76
    Egy szabadrúgás jött az oldalvonaltól, a tizenhatos magasságából, Lahdenmaki megcsúsztatja, Forsmannak kell védenie, szöglet!

75
    Mazza helyén Munafo! Újabb argentin jön be!

73

Újabb fordulat!! A számos helyzetet kihagyó De Blasis ezúttal egy nem olyan könnyű, 8 méteres fejest bólint a rövidbe, Rolle varázsolta oda! 3-2, ismét a görögök állnak jobban! Elképesztő meccs!

73
    Badibanga ad be, Mazza nem tudja befejelni!

72
    Kourbelis helyén Bakasetas, aki múlt héten kezdett!

72
    A szögletből kifelé jön a szabadrúgás.

72
    Mbachu jön majd a finneknél, Kokko el is hagyja a pályát!

72
    Kokko kap görcsöt, amihez még a sípcsontvédőjét is le kell vennie. Bámulatos.

71
    Görög szöglet, nő a nyomás.

69
    Barrales megsérül, le kell cserélni. Badibanga a helyén.

67
    Vajon hogy játszana a RoPS, ha nem hozták volna le a kiállításnál addigi legjobbjukat, Otarut?!

66
    De Blasis ad be, Lahdenmaki fejeli ki!

65
    Rollét Majava rúgja fel, sárga!

63
    Fantasztikus meccset láthatunk innen, a finnek körmükszakadtáig fognak védekezni!

62
    A RoPS gólt szerzett!

Góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóól!!!! Mekkora meccs! A megtört, emberhátrányban lévő RoPS 2-0-ról feláll és Lahdenmaki fejesével egalizál! Makitalo remek szöglete kellett ehhez! Bantis rosszul érkezett!

62
    Újabb finn szöglet!

62
    Forsman sokal magabiztosabbnak tűnik Sahlgrennel, alighanem kiszorítja a kapust a kezdőből!

61
    A szögletből jön a kontra, Rolle ad be, veszélyes helyzetben, de Forsman könnyen lehúzza!

60
    Finn szöglet!

60
    Pazar meccs lehet még ebből, amíg a görögök be nem találnak, hiszen a finnek nagyon közel vannak a továbbjutáshoz!

59
    Remek emelés érkezett középre, Barrales lesen volt, de ziccerben mellé is fejelt!

55
    Be sem ér a labda, Okkonent lökik meg, szabadrúgás kifelé.

54
    Saxman fejel szögletre.

54
    Váratlanul, a semmiből jött ez a gól, de a görögök könnyelműsködése és az első félidő játéka alapján egy iksz innen nem lehetne kizárt, még ha kisebb csoda is lenne!

53

Góóóól! A semmiből talál be a RoPS! Nyassi remekül ad be, Kokko visszatette Makitalonak fejjel, a középpályás pedig az ötösről behelyezi a kapuba! 2-1, egy gólra a továbbjutástól a RoPS!

51
    Hatalmas ziccer! De Blasis fut el a védelem mögött, mert Majava bent ragadt, de ziccerben melléhelyez!

50
    Kourbelis durrant mellé 26 méterről.

49
    Nagyon fellazult a finn védelem most már.

48
    Mazza úszik el, középre emelt 8 méterről, oldalról, Useru érkezik a túloldalon, jobbal kapásból lő, hatalmas kapufa!

47
    Barrales lő, Lahdenmakin felpattan, Forsman lehúzza.

46
    Az Asteras kezdte a második félidőt.

46

Vége is az első félidőnek!
    Az Asteras gyorsan megszerezte a vezetést Sahlgren hibája után, de a RoPS nem tört össze, sőt sokkal jobban játszott ellenfelénél, de a félidő végén egy kósza beadásnál a kapus elütötte a görög szélsőt, Mazzát, így őt kiállították, a tizenegyest pedig De Blasis berúgta.
    Ezzel alighanem eldőlt, de a kérdés, hogy lesz-e kiütés.

45+6

De Blasis valószínűleg továbblövi a görögöket! 45 perc könnyű játék jön!

A csapat legjobbja, Otaru jön le!

45+4
    Bantis vigasztalta a leküldött Sahlgrent...remek pillanat! Forsman, a cserekapus érkezik, Otaru!!! hagyja el a pályát!

45+3
    Büntető!!!! De Blasis emel be egy labdát Mazza felé, Obilor hozzáér, így jó Mazzának, aki hozzáér, Sahlgren elüti, piros lap, jogos büntető! A piros kicsit erősnek tűnik!

45+2
    Két érintésből villámgyors támadást vezetett a félidő végén az Asteras, Rolle 18 méterről, ballal lő, keresztbe, kirúgás!

45+1
    A szöglet nem jó, Saxman visszaemeli, kapu mögé.

45
    Saxman beadása megpattan, szöglet.

44
    A szöglet veszélytelen.

44
    Barrales fejel veszélyesen, távolról, de Sahlgren kitolja a sarokból! Szöglet!

42
    Panteliadis ütközi le keményen a finnek legjobbját, Otarut.

41
    Sahlgren végez el egy szabadrúgást oldalról, kirúgja ugyanazon.

38
    Barrales esik el, jöhet az Asteras.

37
    Panteliadis emeli rá 35 méterről, oldalról, Sahlgren figyelt, de fölé is ment.

37
    Minden görög helyzetnél megszólal egy sziréna, valamelyik szurkoló vicces kedvében van.

36
    Lahdenmaki tisztáz egy Mazza-beadást.

34
    Azt hiszem, a görögök sem számítottak ilyen kreatív, szellemes focira a finnektől, főleg a gól után!

33
    Majava tüzel 30 méterről, egészen kiváló, a rövid oldalon Bantisnak kell kiütnie!

33
    De Blasis Barralest ugratta volna ki, sikerült is, de rosszul tette vissza az argentin, nincs helyzet!

30
    Kokko lő középről, 24 méterről, Bantis véd! Az első finn lövés!

28
    A finnek most beszorítják a görögöket! Okkonen és Otaru közreműködésével körbepasszolják a tizenhatost.

26
    Újabb bedobás jön jó helyről!

26
    Otaru ad be jobbról, Makitalo lő, Goian blokkol!

25
    Mindeközben a Győri ETO vezet Svédországban,a 68. percben 0-1!

24
    Makitalo adja be a szögletet, Bantis ezt is elüti.

24
    A szögletből újabb szöglet lesz!

23
    Otaru kap jó labdát 20 méteren, előtte a védő, Saxmannak osztja le, ő bead, középen jól jön sok támadó, végül szöglet!

21
    Rolle lő 25 méterről, ballal, Sahlgren bizonytalan, de fölémegy!

17
    Otaru kapott jó labdát a szélen, beadott, Bantist elgázolja Nyassi, de így is elüti a kapus. Fault.

17
    Kicsit feljebb lépnek a finnek, egész jól járatják a labdát.

14
    A hazai csapatkapitány, Usero csúszik rá keményen Okkonenre, sárga.

13
    Ezzel a RoPS számára sok minden nem változott: a cél továbbra is egy gól!

12

Micsoda gól! Panteliadis emelt vissza egy labdát, Nyassi a levegőbe fejelte, Sahlgren jött és zavartalanul kiöklözhette volna, de lecsúszott, ő elesett, így Kourbelis egyszerűen, de szépen az üres kapuba fejelt! 1-0!

11
    Pocsék szöglet.

11
    Barrales szögletet harcol ki Majavával szemben.

11
    Otaru vett át rosszul egy fantasztikus labdát, pedig lövőhelyzetbe kerülhetett volna!

10
    Egyelőre a görögök nyomnak, de komoly helyzetük még nem volt.

9
    Saxmannak kellett pánikszerűen kibólintania egy grandiózus Bantis-kirúgást.

7
    Görög szabadrúgás, kirúgás a vége.

Asteras Tripolis FC: 37 Bantis – 3 Panteliadis, 15 Sankaré, 30 Goian, 27 Lluy – 25 Kourbelis, 8 Usero (C) – 32 De Blasis, 10 Rolle, 7 Mazza – 9 Barrales
    Cserék: 21 Theodoropoulos – 17 Kitoko, 5 Munafo, 11 Fernández, 13 Zisopoulos, 14 Bakasetas, 39 Badibanga

Rovaniemen Palloseura: 1 Sahlgren – 16 Saxman, 80 Obilor, 3 Lahdenmaki, 18 Majava – 7 Makitalo, 4 Okkonen – 10 Otaru, 14 Gay, 24 Nyassi – 11 Kokko
    Cserék: 12 Forsman – 2 Nurmos, 6 Alison, 23 Peura, 8 Virtanen, 21 Mbachu, 9 Lahtinen

Játékvezetők: Meshkov – Mosyakin, Gavrilin – Egorov.

5
    A hazaiaknál egyébként négy argentin is van a kezdőben, Rolle, De Blasis, Barrales és Mazza is onnan érkeztek.

4
    A finneknél egyébként gambiai játékos, Nyassi is van a pályán.

3
    A hazaiak sárga-kék szerelésükben.

2
    Máris egy lehetőség a hazaiak előtt, Obilornak kell tisztáznia Sankaré szabadrúgása után!

2
    A vendégek tiszta fehérben ma.

1
    A RoPS kezdte a meccset.

1

Mazza Bakasetas helyén kezd ma a múlt héthez képest.

A mérkőzésen az orosz Meshkov – Mosyakin, Gavrilin – Egorov négyes dirigál.

A finn csapatok az egyik leggyengébbek Európában. Tavaly egyetlen képviselőjük sem lépett túl egy körön sem. Idén ehhez képest jól állnak, hiszen a HJK Helsinki legyűrte a Rabotnickit, a MyPA is ment egy kört a feröeri ÍF Fuglafjördurral szemben (igaz, most 3-0-ra kapott ki a fehérorosz Dinamo Minszktől), a RoPS pedig otthon döntetlent tudott elérni a görög Aszterasz Tripolisz ellen.
    A továbbjutáshoz azonban így is be kell találniuk idegenben, ami nem lesz egyszerű feladat. A görögök nem arról híresek, hogy kinyíljanak.
    Ráadásul az Asteras nem először van Európában, 2012-ben az Inter Bakut tizenegyesekkel ejtették ki, majd a Marítimo ellen szintén két döntetlent tudtak felmutatni, de kevesebb idegenben lőtt góljuknak köszönhetően kiestek. Tavaly a Rapid Wien már egyből a debütáláskor felmutatta a stoptáblát.
    A RoPS ellenben először Európa színpadán.
    20:00-kor kezdés!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Guber Péter

Gólok: 12. Kourbelis, 45+6. De Blasis (bünt.), 73. De Blasis, 81. Bakasetas – 53. Makitalo, 62. Lahdenmaki

Lapok:   14. Usero (ATP) – 65. Majava (ROPS)   45+3. Sahlgren (ROPS)

Asteras Tripolis FC: 37 Bantis – 3 Panteliadis, 15 Sankaré, 30 Goian, 27 Lluy – 25 Kourbelis (14 Bakasetas, 72.), 8 Usero (C) – 32 De Blasis, 10 Rolle, 7 Mazza (5 Munafo, 75.) – 9 Barrales (39 Badibanga, 69.)
    Cserék: 21 Theodoropoulos – 17 Kitoko, 5 Munafo (75.), 11 Fernández, 13 Zisopoulos, 14 Bakasetas (72.), 39 Badibanga (69.)

Rovaniemen Palloseura: 1 Sahlgren – 16 Saxman, 80 Obilor, 3 Lahdenmaki, 18 Majava – 7 Makitalo, 4 Okkonen (C) – 10 Otaru (12 Forsman, 45+6), 14 Gay, 24 Nyassi – 11 Kokko (21 Mbachu, 72.)
    Cserék: 12 Forsman (45+6.) – 2 Nurmos, 6 Alison, 23 Peura, 8 Virtanen, 21 Mbachu (72.), 9 Lahtinen

Játékvezetők: Meshkov – Mosyakin, Gavrilin – Egorov