Shakhter Karagandy – FK Atlantas Klapéda 3:0 (vége) | Hapoel Be’er Sheva FC – RNK Split 0:0 (vége) | Myllykosken Pallo 47 – Dinamo Minszk 0:0 (vége)
Omonia – FK Budućnost Podgorica 0:0 (vége) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 bűnt. vége) | FK Krasznodar – JK Sillamäe Kalev 5:0 (vége)
FK Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (vége) | Esbjerg FB – FK Kairat Almaty 1:0 (vége) | Liberec – MFK Kosice 3:0 (vége)
FC Vaduz – KS Ruch Chorzów 0:0 (vége) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – Petrolul 1:3 (vége)
FC Zimbru Chişinău – PFC CSKA Sofia 0:0 (vége) | Göteborg – Győr 0:1 (vége) | Tromsö – Víkingur 1:2 (vége)
FC Chikhura Sachkhere – Bursaspor 1:0 (4:1 bűnt. vége) | Soligorsk – Derry City 5:1 (vége) | AIK Fotboll – Linfield 2:0 (vége)
Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – KF Laçi 2:1 (vége) | Asteras – Rovaniemi 4:2 (vége)
Sligo – Rosenborg BK 1:3 (vége) | WKS Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem 1:3 (vége) | Hajduk – Dundalk FC 1:2 (vége)
FC Koper – Neftchi 0:2 (vége) | Široki Brijeg – FK Mladá Boleslav 0:4 (vége) | Jagodina – CFR Cluj 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – PFK Litex Lovech 1:2 (vége) | ND Gorica – Molde 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Rijeka 1:2 (vége)
Crusaders F.C. – IF Brommapojkarna 1:1 (vége) | St. Johnstone – FC Luzern 0:0 (vége) | SKN Sankt Pölten – Botev 2:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (vége) | UMF Stjarnan – Motherwell 3:2 (hosszabbítás vége)
FC Shakhtyor Soligorsk
5:1 (2:1)
Derry City FC
csütörtök 24.07.2014, 19:00 • Stroitel, Soligorsk • Európa liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:51:02)

Továbbjutott 6:1-es összesítéssel a Shakhtyor Soligorsk.

Bár a meccs elején a Derry jutott előnyhöz, s kiegyenlítette hátrányát, gyorsan egyenlítettek a hazaiak, majd az első félidőben a vezetést is megszerezték. A második félidő már valóságos örömjáték volt, a Soligorsk végül kiütötte a Derry csapatát – teljesen megérdemelten.

90+3

90+3
    A Soligorsk gólt szerzett!
    Benn az ötödik! A csereként beállt ILYA GALYUZA is mattolja Doherty kapust a legvégén, így már kiütéses a fehérorosz siker!

90+1
    Továbbra is a hazaiak támadásban, a közönség pedig őrjöng...

90
    Három perc a hosszabbítás.

89
    Boyle próbálkozik lövéssel, de blokkolják a kísérletét.

87
    A vendégek már csak becsületből mennek előre, de így sem sok sikerrel.

86
    Fölényes lett a hazai siker, pedig a kezdés nem ezt ígérte...

85
    Csere a hazaiaknál, Balanovich helyére Leonchik érkezik.

83
    Eldőlt minden, a hazai közönség boldogan ünnepelhet.

81
    NIKOLAI YANUSH is betalál, közelről mattolja Doherty kapust, aki ismét tehetetlen. Hazai örömjáték.

80
    Pattersont pedig Boyle váltja a vendégeknél.

79
    Csere a hazaiaknál, Galyuza érkezik Osipenko helyére.

77
    Timlin lövését blokkolja a hazai védelem.

75
    Osipenkónak nincs ma szerencséje a lesszabállyal, újra fennakad.

74
    A vendégeknél Duffyt Lowry váltja.

73
    Cserélnek a hazaiak, Guruli helyére Rios érkezik.

72
    Osipenkót állítja meg lesen a partjelző.

71
    A továbbjutás már eldőlt, hazai örömfutball következhet.

70
    Újabb hazai helyzet, Balanovich lövését védi Doherty!

68
    DMITRI OSIPENKO szabadrúgását Doherty kapus elsőre még védeni tudta, de a kipattanót követően Osipenko már nem kegyelmezett, a vert helyzetben lévő kapus mellett vélhetően végképp eldöntötte a továbbjutás kérdését.

67
    Ventre szabálytalan Osipenkóval szemben, hazai szabadrúgás.

66
    Yanush szabálytalankodott McBride-dal szemben, sárga lap.

65
    A túloldalon Balanovichot állítják meg lesen a jobb szélen.

64
    Patterson kerül lövőhelyzetbe, de Kotenko bravúrral védi a kísérletét!

62
    Osipenko szabálytalan támadásban McBride-dal szemben, szabadrúgás kifelé.

61
    Csere a vendégeknél, Timlin érkezik Dooley helyére.

60
    Egy óra elteltével eléggé biztosnak látszik a Shakhtyor továbbjutása.

59
    Folyamatosan támadásban vannak a hazaiak, a Derry ritka vendég mostanság a fehéroroszok térfelén.

58
    Yanusht állítja meg újra csak lesen a partjelző, de most sokkal veszélyesebbek a hazaiak.

56
    Yanush helyzete, de jól eltalált lövését bravúrral védi Doherty!

55
    Yanush lépett volna ki a jobb oldalon, de lesen állítja meg a partjelző.

53
    Patrick McEleney vállalkozik lövésre, de labdáját védeni tudja Kotenko.

52
    Osipenko lépett volna ki középen, de lesen állítja meg a partjelző zászlaja.

51
    Stargorodsky szögletét követően Belanovich lövése elsuhan Doherty kapuja felett.

50
    Szögletet harcolnak ki a hazaiak.

48
    Guruli lépett oda McNamee-nek, a sértett végezheti el a szabadrúgást.

47
    Patrick McEleney szabadrúgása csak nagyon kevéssel suhan el Kotenko kapuja mellett!

46
    Yanushkevich szabálytalan Dooley-val szemben, szabadrúgás a vendégeknek.

46

Az idegenbeli 1:0-ás sikerrel kezdő fehéroroszok torkán akadt a szó 6 perc után, midőn Duffy találatával egalizált összesítésben a Derry. Azonban nem hagyták magukat a hazaiak, három perc múlva egyenlítettek, majd a félidő derekán túllendülve a második góljukkal már hatalmas lépést tettek a továbbjutás kiharcolása felé. Nem rossz a Derry, de kisebbfajta csoda kellene nekik innen a fordításhoz, aminek elég kevés az esélye az eddig látottak alapján.

45+2

45+1
    Továbbra is a hazaiak játszanak fölényben, de a félidő végén már nagyobb helyzetek nélkül.

45
    Két perc a hosszabbítás.

45
    A szabadrúgást követően azonban Yanush lesen maradt, a vendégeké a labda.

44
    McBride szabálytalan Gurulival szemben, a hazaiak jöhetnek.

43
    Yanush újabb lövési kísérlete, ezt most blokkolja a vendégvédelem – pedig jó helyzet volt...

41
    Yanush került lövőhelyzetbe, de labdája elkerülte Doherty kapuját.

40
    Ráadásul inkább a hazaiak vannak most fölényben...

39
    Bő öt perccel a félidő lefújása előtt már kényelmes helyzetben van az elején még hátrányba is került hazai csapat – két gól kellene a Derrynek immár a továbbjutáshoz.

38
    Stargorodsky felívelt szabadrúgását követően az előrement Kuzmenokot állítja meg lesen a partjelző zászlaja.

37
    A szabadrúgás után már Barry szabálytalankodik, Belanovichot vitte földre.

36
    Matveychik vitte földre a bal szélen felfutó Barryt, szabadrúgás a vendégeknek.

35
    Patterson szabálytalan támadásban Kashevskivel szemben, szabadrúgás kifelé.

34
    Osipenko kapura küldte a szabadrúgást, de labdája elsuhant Doherty kapuja mellett.

33
    Byrne szabálytalan Osipenkóval szemben, hazai szabadrúgás.

32
    A szabadrúgást követően az előrehúzódó Yanushkevich fejese kerüli el Doherty kapuját.

31
    McBride lépett oda Gurulinak, hazai szabadrúgás.

30
    A hazaiak harcolnak ki szabadrúgást, de helyzet nem alakul ki a pontrúgást követően.

29
    Góljával nagy lépést tett a továbbjutás felé a Soligorsk.

28
    Balanovich a gólja után most gólpasszt ad, a remek átadást követően pedig ALEXANDER GURULI mattolja Doherty kapust.

26
    Meglepetésre veszélyesebbnek tűnnek eddig az írek, igaz, nekik is kell most támadniuk...

25
    Osipenko lépett volna ki, de lesen állítják meg a hazai támadót.

24
    Patrick McEleney próbálkozott egy távoli lövéssel, de blokkolják a hazai védők a kísérletét.

23
    Yanushkevich szabálytalan Pattersonnal szemben, de a reklamáló Barry kap sárga lapot.

21
    Guruli szabálytalan a bal szélen, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

20
    Balanovich, a hazai gólszerző tüzelt, de ezúttal nem találta el Doherty kapuját.

20
    Gyors gólváltás tehát az elején, jelenleg a Shakhtyor a továbbjutó, de egy újabb ír gól már a Derrynek jelentene következő kört.

19
    McNamee vállalkozott távolról lövésre, de próbálkozása után elkerülte a labda Kotenko kapuját.

18
    Osipenko szabálytalan McBride-dal szemben támadásban, ez is sárga lap.

16
    Molloy szabálytalan a jobb oldalon Yanushsal szemben, hazai szabadrúgás.

15
    A szabadrúgást Patrick McEleney küldte volna kapura, de a sorfalról levágódik a lövése.

14
    Yanushkevich lépett oda a ficánkoló Pattersonnak, sárga lap.

14
    Patterson lövését hárítja Kotenko kapus.

13
    Patterson szabálytalan támadásban Stargorodskyval szemben, szabadrúgás kifelé.

12
    Szabadrúgás után Balanovich került lövőhelyzetbe, de a kapu mellé talál.

10
    Barry lépett oda Balanovichnak, hazai szabadrúgás.

9
    Ott is van! Osipenko futtatta SERGEI BALANOVICH-ot, aki nem is hibázott, magabiztosan vette be Doherty kapuját közelről.

8
    Mindenesetre támadnak a hazaiak, az instant válaszban reménykedve.

7
    Hidegzuhany Szoligorszkban, nem erre számítottak a fehérorosz drukkerek...

6
    A Derry City gólt szerzett!
    És be is lövik a fontos gólt az írek! Patterson lövését még védte Kotenko kapus, de a kipattanót Patterson visszatette MICHAEL DUFFY elé, aki kissé balról, közelről nem hibázott. Meccsnull van.

4
    Yanush lépne ki a jobb oldalon, de lesen állítják meg.

4
    Gólt kellene lőniük előbb-utóbb a vendégeknek, hiszen egygólos hátrányból kezdték ezt a mérkőzést.

3
    Patterson vállalkozott lövésre, de labdája elkerülte Kotenko kapuját.

2
    Molloy lépett oda Stargorodskynak, hazai szabadrúgás az elején.

1

FC Shakhtyor Soligorsk: Kotenko – Matveychik, Kuzmenok, Yanushkevich, Kashevski, Yurevich – Balanovich, Stargorodsky, Guruli – Yanush, Osipenko. Edző: Sergei Borovski
    Cserék: Gavrilov (k), Galyuza, Tsevan, Leonchik, Rios, Kovalev, Ivanov

Derry City FC: Doherty – Ventre, Byrne, McBride, Barry – McNamee, Molloy – Dooley, P. McEleney, Duffy – Patterson. Edző: Peter Hutton
    Cserék: Gallagher (k), S. McEleney, Lowry, Timlin, Boyle, Tracey, Curran

Játékvezetők: Pilav – Ibrisimbegovic, Turudic – Paradzik (BIH).

A fehéroroszok ebben a körben kapcsolódtak csak be az EL selejtezőjébe, ellenben a Derry már az első fordulóban is érdekelt volt, amikor a walesi Aberystwyth csapatát ütötték ki roppant lenyűgöző módon (4:0 otthon, 5:0 idegenben). A Shakhtyor és a Derry korábban még nem futott össze az európai kupaporondon, ráadásul a Soligorsk sem játszott még soha ír, a Derry pedig fehérorosz csapattal szemben.

Az Európa Liga selejtezőjének 2. fordulójában csütörtök este a fehérorosz Shakhtyor Soligorsk vendége az ír Derry City lesz majd. Az első találkozón a Soligorsk idegenben is nyerni tudott 1:0-ra Yanush 28. percben szerzett találatával, így komoly reményekkel várhatja a hazai visszavágót a továbbjutás kérdését illetően.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Attila Varsányi

Gólok: 9. Balanovich, 28. Guruli, 68. Osipenko, 81. Yanush, 90+3. Galyuza – 6. Duffy

Lapok:   14. Yanushkevich (SSO), 18. Osipenko (SSO), 66. Yanush (SSO) – 23. Barry (DER)

FC Shakhtyor Soligorsk: Kotenko – Matveychik, Kuzmenok, Yanushkevich, Kashevski, Yurevich – Balanovich (85. Leonchik), Stargorodsky, Guruli (73. Rios) – Yanush, Osipenko (79. Galyuza). Edző: Sergei Borovski

Derry City FC: Doherty – Ventre, Byrne, McBride, Barry – McNamee, Molloy – Dooley (61. Timlin), P. McEleney, Duffy (74. Lowry) – Patterson (80. Boyle). Edző: Peter Hutton

Játékvezetők: Pilav – Ibrisimbegovic, Turudic – Paradzik (BIH)