75:53 (23:8, 39:17, 58:39)
Románia_dup
hétfő 28.07.2014, 12:45U18 férfi Európa-bajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:45 - kor kezdődik.

Az U18-as B-divíziós Eb utolsó csoportmeccsét vívja a magyar válogatott Románia ellen. Horváth Imre együttese eddig két győzelemmel és egy vereséggel áll a B-csoportban, ezzel a harmadik helyet foglalja el. Igaz, az éllovas Luxemburg két győzelemmel és két vereséggel már befejezte a küzdelmeket, ma pihenőnapot tartanak.

A magyar csapatnak tegnap volt szünnapja, így a srácok regenerálódhattak és még jobban felkészülhettek a románok ellen. Antóniék úgy léphetnek ma pályára, hogy amennyiben nyernek, egészen biztosan továbbjutnak a csoportból!

Köszöntjük Önöket! Pár perccel ezelőtt befejeződött a csoport másik találkozója, a Hollandia-Svédország találkozó, ahol előbb gárda diadalmaskodott egyetlen ponttal. Ez azt jelenti, hogy a magyar csapat egy győzelemmel megnyerheti a csoportot! Egy vereséggel viszont mind az öt csapat 2-2-vel állna, ez esetben a kosárarány döntene – ez valószínűleg a kiesésünket eredményezné.

Románia pihenőnappal kezdte a tornát, majd zsinórban ez lesz már a negyedik találkozójuk – fokozatosan romlott a teljesítményük, előbb megverték a svédeket, majd szűken kikaptak Luxemburgtól, tegnap pedig nagyon simán alulmaradtak Hollandiával szemben. A mieink a pihenőnapból erőt meríthetnek és a fáradtabb ellenfél ellen megnyerhetik a csoportot!

Amennyiben nyolc pontnál kevesebbel kapunk ki, ugyan nem jutunk tovább, de a 8-16. helyért játszhatunk a továbbiakban, ha nyolccal, vagy annál többel szenvedünk vereséget, a hátsó régióban folytatjuk. Ha nyerünk, azonnal a torna nyolc legjobb csapata közé jutunk!

00:01

00:11
    Nicolescu blokkjával kezdődik a meccs, Kovácsot takarta be. (0:0) (0:0)

00:53
    Andrássy büntetőből szerzi az első pontot, de a másodikat már elrontja. (1:0) (1:0)

01:11
    Nicolescu most a mi palánkunk alatt is dolgozik, dob egy ziccert. (1:2) (1:2)

01:44
    Antóni válaszol, szépen lépett be a festékbe Andrássy passza után. (3:2) (3:2)

02:01
    Cate tör be és fel is tudja tenni a labdát. (3:4) (3:4)

02:22
    Antóni újra beköszön, ezúttal triplából! Kovács labdáját váltotta kosárra. (6:4) (6:4)

03:09
    Hódi dob egy középtávolit, a románok már három csapatfaultnál. (8:4) (8:4)

03:31
    Cate középtávolival válaszol, négypontos. (8:6) (8:6)

03:59
    Hódi is meg szerzi második kosarát, ezúttal betörés után eredményes. (10:6) (10:6)

05:13
    Már öt eladott labdánál jár Románia és az öt csapathibájuk is megvan. (10:6) (10:6)

05:55
    Pongó két rossz dobással és egy eladott labdával szállt be a meccsbe, mégis a románok kérnek időt. (10:6) (10:6)

06:15
    Három perce nem kaptunk pontot, de most éppen a támadóidőnk fogyott el. (10:6) (10:6)

07:17
    Szabó dob egy tempót Peringer passzából. (12:6) (12:6)

07:49
    Szabó Domokos ismét villan! Most triplával jelentkezik, fél perc alatt öt pontot szórt be. (15:6) (15:6)

08:03
    Megint Szabó! Pongó szerzett labdát, majd adta oda neki, a hátvéd pedig kosárral fejezte be – egy perc alatt egymaga 7-0-ás futás rendezett, tíz felett az előny! (17:6) (17:6)

08:14
    Uta kap jó labdát a festékben és kosárra is váltja. (17:8) (17:8)

08:20
    Popgyákunik teszi vissza Pongó rontott dobását. (19:8) (19:8)

08:51
    Most Peringer pöcizi vissza Antóni kimaradt kettesét, újabb kosár támadópattanóból. (21:8) (21:8)

09:55
    Pongónak nem megy a dobás, úgyhogy faultot harcol ki, be is dobja a büntetőket. Tizenöt ponttal vezetünk az első negyed után! (23:8) (23:8)

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (23:8)

Remekül kezdtünk, minden működik, ahogy kell, 50% felett dobunk, nem vállalunk rossz helyzeteket és védekezésben is sok labdát szerzünk.

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (23:8)

10:34
    Rögtön kiharcolunk két faultot. AZ elmúlt hét játékpercben 15-2-re vertük Romániát. (23:8) (23:8)

10:50
    Újabb támadópattanóból szerzett kosár, Bagó teszi vissza Kovács rontott ziccerét. (25:8) (25:8)

11:13
    Most Hódi értékesít két büntetőt, hat pontnál jár. (27:8) (27:8)

11:31
    Hosszú csend után Cate dob egy közelit Brosser passza után. (27:10) (27:10)

12:13
    Cate most középtávolról is eredményes. (27:12) (27:12)

13:14
    Eladott labdák és bizonytalankodás után Horváth Imre időt kér. (27:12) (27:12)

13:54
    Az időkérés után Popgyákunik dob egy tempót, jól sikerült a megbeszélés. (29:12) (29:12)

14:11
    Onea ötödik labdáját is elszórja, Pongó vette el tőle (másodszor már), majd végig is vitte és ziccerrel fejezte be az akciót. (31:12) (31:12)

14:13
    Most a románok kérnek időt azonnal. (31:12) (31:12)

14:53
    Andrássy dob egy triplát! Húsz felett a különbség! (34:12) (34:12)

16:08
    Már tizenöt labdát adott el Románia, ebből tizennégy pontot tudtunk szerezni. (34:12) (34:12)

16:11
    Antóni Csanád dob egy középtávolit, hétpontos. (36:12) (36:12)

16:33
    Gheorghe értékesít egy büntetőt, de egyet elront. (36:13) (36:13)

16:41
    Gyorsan indulunk, Peringer pedig egy szép tempóval fejezi be a támadást. Még hol van a félidő vége, de huszonöt pont az előny! (38:13) (38:13)

18:18
    Pongó eladott labdájából most a románok indítanak le, Kuti zsákol egyet. (38:15) (38:15)

19:21
    Peringer értékesít egy büntetőt, miután kihagyta az elsőt. (39:15) (39:15)

19:35
    Kuti mindkettőt bedobja, Szabó elrontja a hármast, így ér véget a félidő. (39:17) (39:17)

20:00
    Vége a második negyednek. (39:17)

Tovább növeltük előnyünket ebben a játékrészben, az első negyed végétől kezdve osztálykülönbség van a két gárda között. iszonyatosan fojtogató a védekezésünk, tizenhat eladott labdába hajszoltuk bele a románokat, így annak ellenére kaptunk mindössze tizenhét pontot, hogy nem dob rosszul az ellenfél. Huszonkét pontos előnyből óriási bukás lenne elveszíteni egy ilyen fontos meccset, de ne kiabáljunk el semmit, ezt kell folytatnunk, amit eddig csinált a csapat.

Szabó és Antóni 7-7, Hódi 6, Pernger 5, Popgyákunik, Andrássy és Pongó 4-4, Bagó 2 pontot szerzett eddig. A románok legjobb dobója eddig Cate 8 egységgel. Tíz labdát szereztünk, ez óriási fegyvertény!

Bár a kezdőink is jól játszanak, a cseresorok között brutális különbség van: 20-2-re veri a mi padunk a románokét.

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (39:17)

20:03
    Azonnal kosarat szerez Cate közelről, eléri a tíz pontot. (39:19) (39:19)

20:26
    Kovács dob egy tempót, miután leszedte a támadót. (41:19) (41:19)

20:47
    Cate beindult, most két büntetőt értékesít. (41:21) (41:21)

21:18
    És megint. Cate-tel most nem tudunk mit kezdeni, megint betört, faultot harcolt ki és bedobta a büntetőket, bő egy perc alatt hat pontot szerzett. (41:23) (41:23)

21:52
    Újabb rossz magyar dobás, Nicolescu pedig dob egy középtávolit belőle. Baj van? (41:25) (41:25)

22:18
    Kovács elhagyja a labdát, Nicolescu megszerzi, majd végigviszi és kosarat dob. Baj van! 10-2 ez a negyed eddig oda, Horváth Imre időt kér. (41:27) (41:27)

22:32
    Az első figura jó, Bagó dobhatott egy tempót. (43:27) (43:27)

23:29
    Hódi dob egy hármast! Pongó harmadik gólpasszát osztotta ki, Hódi pedig már kilenc pontnál tart. Ezzel nagyjából kiradíroztuk a negyed eleji román futást. (46:27) (46:27)

23:49
    Onea tör be és fel is tudja tenni a labdát, kosár. (46:29) (46:29)

25:23
    Újabb magyar tripla, ezt Szabó követte el, eléri a tíz pontot. (49:29) (49:29)

25:55
    Gheorghe is hármassal válaszol, ez volt az első román tripla. (49:32) (49:32)

27:02
    Bagó ma nagyon hasznosan játszik, újra a gyűrűtől távol dolgozik és egy tempót értékesít. (51:32) (51:32)

27:15
    Corvig is négy méterről válaszol, összeállt a román támadógépezet. (51:34) (51:34)

27:50
    Ismét Bagó szerez két pontot, most két büntetőt küld a helyére. Ez már a hatodik fault volt a románok részéről. (53:34) (53:34)

27:58
    Ezek most Bagó Martin percei, ezúttal Pongó passzából dob még egy középtávolit, ő is eléri a tíz pontot, a különbség pedig megint átlépi a húszat! (55:34) (55:34)

28:12
    Gheorghe értékesít két büntetőt, ő hatpontos. (55:36) (55:36)

29:03
    Filipovics rossz hármasa után Oneáé a labda, beviszi és kosarat is szerez, Filipovics ráadásul faultolja közben. (55:38) (55:38)

29:03
    Onea bedobja a büntetőt is. (55:39) (55:39)

29:35
    Filipovics válaszol, Kovács passzából dob egy triplát! (58:39) (58:39)

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (58:39)

Tizenkilenc pont maradt az utolsó tíz percre az előnyből, ha ezt megőrizzük, megnyerjük a csoportot és bejutunk a torna nyolc legjobb csapata közé! A harmadik negyed elején Cate és Nicolescu ránk ijesztett, de stabilizáltuk a játékunkat, elkezdtek ülni a triplák, így sikerült tartani az előnyt.

30:01
    Elkezdődött a 4. negyed. (58:39)

30:36
    Lejár a román támadóidő, szép védekezéssel kezdünk. (58:39) (58:39)

30:47
    Bagó most közelről eredményes, Kovács passzát váltja kosárra. (60:39) (60:39)

31:04
    Kovács most maga szerez kosarat egy labdaszerzést követően. (62:39) (62:39)

31:43
    Kuti zsákol egyet, miután Cate betakarta Kovácsot. (62:41) (62:41)

32:18
    Cate dob egy szép tempót, 16 pontnál jár. (62:43) (62:43)

32:45
    Pongó találja meg gyönyörűen Peringert, aki bezsákolja. (64:43) (64:43)

34:07
    Most lepattanó után is le tudnak indítani a románok, Covrig fejezi be kosárral. (64:45) (64:45)

34:53
    Kicsit kapkodó és pontatlan lett a játék, Horváth Imre a biztonság kedvéért időt kér. (64:45) (64:45)

35:44
    Hódi beveri a második tripláját is, ő a harmadik a részünkről, aki legalább tíz pontnál tart. (67:45) (67:45)

36:05
    Kovács dob két büntetőt, lassan kijelenthető, hogy nyolcban vagyunk! (69:45) (69:45)

36:39
    Nicolescu talál be öt méterről, nyolcpontos. (69:47) (69:47)

36:47
    Filipovics értékesít egy büntetőt, az elsőt elrontotta. (70:47) (70:47)

37:22
    Filipovics most bedob egy tempót Andrássy kiosztásából. (72:47) (72:47)

37:56
    Pályára kerül Popa is, sőt, bedob egy triplát. (72:50) (72:50)

38:55
    Későn szólnak az ágyúk, most Iliescu is betalál kintről. (72:53) (72:53)

39:31
    Andrássy még a helyére küld egy büntetőt, miután kihagyta az elsőt. Közte húsz! (73:53) (73:53)

39:49
    A legvégén még Krivacsevics is beköszön egy belépés után, Pongó találta meg a festékben. Ezzel vége! (75:53) (75:53)

40:00
    Mérkőzés vége. (75:53)

Már az első negyed végén megléptünk, onnantól kezdve tíz ponton belülre nem kerültek a románok, de tizenötön belülre is alig-alig. Egy párperces hullámvölgyön kívül végig kézben tartottuk a meccset és nem bíztunk semmit a véletlenre, így óriási győzelmet aratva megnyertük a csoportot! A sok sérült ellenére mégis a legjobb nyolcba kerültünk. Folytatás szerdán!

Magyarország: Kovács 6, Hódi 12/6, Antóni 7/3, Andrássy 5/3, Bagó 12.
    Csere: Pongó 4, Peringer 7, Szabó 10/6, Popgyákunik 4, Filipovity 8/3, Krivacsevics -.

Románia: Gheorghe 6/3, Onea 5, Kuti 6, Nicolescu 8, Cate 16.
    Csere: Cheorghe -, Brosser -, Uta 2, Covrig 4, Barbasi -, Popa 3/3, Iliescu 3/3

A dolog érdekessége az, hogy rosszabb pozícióból várhatjuk a folytatást, mint a mögöttünk csak kosárarány miatt továbbjutó svédek, ellenük ugyanis pont kikaptunk, így ők egy győzelmet, mi pedig egy vereséget viszünk tovább. Az A csoport első két helyezettjéhez csatlakozunk majd, akik a mai eredményektől függetlenül az ukránok és a portugálok lesznek. (14:28:14)

Tamás Gobodics

Magyarország: Kovács, Hódi, Antóni, Andrássy, Bagó, cserék: Filipovics, Pongó, Szabó, Popgyákunik, Krivacsevics, Peringer
    Románia_dup: Onea, Iliescu, Barbasi, Gheorghe, Kuti, Uta, Covrig, Brosser, Cheorghe, Popa, Nicolescu, Cate