Németország – Ausztria 4:0 (vége) | Portugália – Szerbia 0:0 (4:3 bűnt. vége)
0:0 (0:0)
Szerbia
hétfő 28.07.2014, 21:00 • Pancho Aréna, Felcsút • U19 EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

A magyarországi U19-es Európa-bajnokságtól csapatunk már elbúcsúzott, de az élet nem áll meg: csoportunk első helyezettje, Portugália és a B-csoport második helyezettje, Szerbia csap össze az elődöntőben Felcsúton.
    Portugália Izrael és Magyarország kiütése után az osztrákokat – igaz, döntetlenszagú meccsen – úgy verték meg, hogy már több kulcsjátékosukat pihentették, így csoportelsők lettek. Gelson Martins, Marcos Lopes, André Silva, Joao Nunes, Ivo Rodrigues csapata természetesen most is toronymagas esélyesnek számít.
    Szerbia elég nehezen verekedte tovább magát, az utolsó fordulóban Németország Ukrajna legyőzésével adott nekik lehetőséget arra, hogy a vereséget szenvedő keletieket megelőzzék. Ez Bulgária legyőzésével sikerült is, így lehetnek most az elődöntőben.
    Természetesen már mindkét csapat kvalifikált a jövő évi új-zélandi U20-as világbajnokságra.
    A második elődöntő 21:00-kor kezdődik.

Ahogy várható volt, visszatért a portugálok kezdőjébe Marcos Lopes, Joao Nunes, Gelson Martins. Az osztrákok ellen jól teljesítő Rebocho és Raphael Guzzo a padon.

Érdekesség, hogy Portugália legutóbb 14 meccsel ezelőtt, éppen Szerbia ellen kapott ki, akkor tizenegyesekkel maradtak alul.

A szerbeknél Mandic és Gajic került be a kezdőbe a bolgárok elleni meccshez képest.

A himnuszok jönnek.

Meglepően sok portugál van a stadionban.

3
    Gacinovic szépen, becsúszva szereli és megtartja a labdát Gelson Martinsszal szemben.

5
    Mauro Riquicho ad be, Jovanovic csúsztatja szögletre.

6
    A szöglet könnyen kijön.

8
    Gelson Martins tartja a labdát a sarokban, Antonov szereli szépen.

8
    Rajkovicnak kell bemutatnia az első védést, kiüt egy 22 méteres lövést.

9
    Mauro Riquicho bikázza el az ellenfél térfelén, jócskán fölé.

10
    Rajkovic egy pimasz csel után hajszálpontosan emel Antonovhoz, aki – magyar pályán mily meglepő – szépen le is veszi, majd csinál egy cselt Gelson Martins mellett és kiugratja Mandicot, Mauro Riquicho harcol vele és végül rá tudja pattintani a csatárra, kirúgás.

11
    Antonov szereli Gelson Martinst keményen,bedobás.

12
    Enyhe portugál fölénnyel és számos szép megmozdulással telik egyelőre a meccs.

14
    Joao Nunes Mandic elől vág ki egy labdát.

15
    Podstawski küzd Antonovval, a portugál végül rápattintja ellenfelére és így kirúgás!

16
    Gelson Martins ad be, Babic tisztáz.

17
    Marcos Lopes lő, Jovanovicban elakad, André Silva kifacsart helyzetből ismétel, ez mellé.

18
    Nő a portugál fölény, záporoznak a beadások a szerb tizenhatosra.

20
    Milinkovic-Savic adódik az első szerb lehetőségecske, de tanácstalan, beadása Mandic felé rendkívül pontatlan.

22
    Gelson Martins csap össze Zdjelarral, a szerbek jöhetnek.

22
    Antonov ad be, Podstawskin felpattan, Joao Nunes kivágja.

23
    Marcos Lopes megtartja és passzol balra Ivo Rodriguesnek, aki két szép csel után a védők szorításában kivezeti.

24
    Gelson Martins ad be, Babic fejel szögletre.

25
    Marcos Lopes ad be, Rajkovic könnyen üti ki.

27
    Gajic lőtt váratlanul a tizenhatos jobb oldaláról, lövése megpattan és keresztbe megy a kapu előtt, szöglet!

27
    Milinkovic-Savic szögletét Marcos Lopes könnyen rúgja ki.

29
    Domingos Duarte a jobbszélen mészárolja le a meglóduló Mandicot, sárga!

30
    Gacinovic szabadrúgása a hosszú oldalon Milinkovic-Savic és Maksimovic felett is elmegy, nem sokon múlt!

31
    Változott a játék képe, most a szerbek tartják többet a labdát, de összességében még mindig kiegyenlített a meccs.

33
    Rafa ugratja ki André Silvát zseniálisan, a csatár ballal fölélő 13 méterről!

35
    Elég lapos egyelőre a meccs, a küzdelem jó, de helyzetekig nem tud eljutni egyik fél sem.

36
    Zdjelar küzd Mauro Riquichoval, a portugál a győztes, jutalma a bedobás.

39
    Egy gyönyörű szerb akció! Gacinovic passzolt Mandichoz, aki Antonovhoz továbbított, a szélsőhátvéd az ötös sarkától kicsit kijjebb lőtt, André Moreira szögletre üti!

41
    Ivo Rodrigues emel a jobb oldalról, Stevanovic mellel szépen teszi haza.

42
    Rajkovic húzta kicsit az időt.

42
    Gacinovic indult el Mauro Riquicho mellett, de fennakadt a hátvéden, 25 méterről jöhet a szerb szabadrúgás.

43
    Milinkovic-Savic teker fölé.

45
    Gacinovic kerül a földre, majd fogja a derekát. Nem lesz komolyabb baja.

45+0
    Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek. Kevés helyzetet hozott a találkozó, úgyhogy a hosszabbítás is benne van a meccsben.
    Bár a küzdelem nem rossz, ennél több kell mindkét csapattól.

46

46
    A szerbek kezdték a második félidőt.

46
    Rafa ad be, Jovanovic fejeli ki.

49
    Marcos Lopes löki el Stevanovicot, fault.

53
    A második félidő ugyanott folytatódik, ahol az elsőnek vége szakadt: mezőnymunka szakadásig.

53
    Gacinovic 24 méterről, balról lő fölé.

54
    Gelson Martins küzd nagyot Antonovval, majd szorongatott helyzetben ballal lő 16 méterről, jobb oldalról, könnyen fogja Rajkovic.

55
    Gacinovic böki be Mandic felé, Domingos Duarte rosszul találja el, szöglet.

55
    A szerbek kis szöglettel operáltak, de sikerült lest összehozniuk 1 másodperc leforgása alatt.

57
    Szenzációs szerb megmozdulás, 35 méterről emelte rá André Moreira kapujára Milinkovic-Savic, alig ért vissza a hálóőr, végül szögletre tolja!

58
    Milinkovic-Savic szögletét Babic fejeli fölé 7 méterről!

60
    Ivo Rodrigues balról húz befelé egy biciklicsel után, majd jobbal lő, Rajkovic mozdulatlanra dermed és kiszurkolja a sarokból! Éppen mellé!

63
    Gajic centerez életveszélyesen, Joao Nunes kivágja! Ma is remekül dolgozik a portugál bekk!

65
    Gelson Martins bal oldalról indulva húzott befelé, jobbal lőtt 24-ről, fölé!

66
    Maksimovic marad lent a földön, leveszi a csk-szalagot is, lehet, hogy csere jön?

67
    Így van, a sérült Maksimovic helyén Grujic, az új csk a kapus, Rajkovic.

68
    André Silva rúg bele csúnyán Stevanovicba, sárga lap.

69
    A kései cserét magyarázhatja a kapitányok abbéli várakozása is, hogy hosszabbítás lesz.

69
    Egy előreívelésnél André Silva fölül Jovanovic fejeli el, majd lesen a támadó.

71
    Joao Nunes és André Moreira között támad kisebb kommunikációs zavar, de megoldják, mielőtt Milinkovic-Savic odaérne.

71
    Grujic fut a villámléptűMarcos Lopes után, fellöki hátulról, sárga.

72
    Rafa áll a labda mögé, emel, Grujic fejeli ki.

73
    Érezhetően nőtt az iram és a feszültség a pályán, vajon eredményez ez gólt?

74
    Mauro Riquicho ad be pocsékul.

74
    Mandic ugratja ki Gajicot lesen. Egyértelmű.

76
    Zdjelar rúg Ivo Rodrigues alá a jobb oldalon az oldalvonalhoz közelről jöhet a szabadrúgás.

77
    Ez nem volt veszélytelen! Rajkovic kijött, de nem tudta rendesen elütni, így egy portugál elé pattant, aki 17 méterről lőtt, de az embertömegben ez nem mehetett át, majd kifelé a szabadrúgás.

77
    Gajic helyén Jokic a második szerb cserénél.

78
    Ivo Rodrigues száll bele a testcselező Grujicba.

80
    Közeledünk a hosszabbításhoz és a játékosok egyre idegesebbek, de több helyzet egyelőre nincs.

81
    Mandic szabálytalan Tomás Podstawskival, sárga lap.

82
    Francisco Ramos rúgja ki kirúgásra.

83
    Milinkovic-Savic parádés labdát ad a szélen lopakodó Stevanovicnak, aki bead, Jokic nem tudja ráfejelni, végül tisztáznak a portugálok.

85
    Grujic tette ki a szenzációs formában lévő Gacinovicnak, aki az átvétellel teljesen megveri Mauro Riquichot, majd 15 méterről, középről a rövid mellé tüzel! Zseniális megoldás volt!

86
    Marcos Lopes lő váratlanul 25 méterről, ezt is kiszurkolja Rajkovic, elmegy a jobb kapufa mellett!

87
    Bár az iménti cselnél tehetetlen volt, összességében elmondható, hogy Mauro Riquicho a portugál válogatott gyenge pontja.

88
    Milinkovic-Savic tesz le mellel egy felívelést Jokicnak, a lövésébe belelépnek, szöglet!

88
    Jokic szöglete után Babic fejel fölé 8 méterről!

89
    Az osztrákok elleni meccs győztes góljának szerzője, Romário Baldé áll be, a gyenge meccset futó Gelson Martins jön le.

90
    Rafa lép oda keményen Milinkovic-Savicnak, aki lent marad.

90+1
    2 perc a ráadás.

90+1
    Milinkovic-Savic találja meg Jokicot, aki viszont rossz labdát ad Mandicnak.

92 perc játék után Portugália és Szerbia összecsapása 0-0-ra áll az U19-es Európa-bajnokság elődöntőjében, Németország még várja ellenfelét. A felek szusszannak egy kicsit, aztán jön a hosszabbítás!

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

91
    Portugália kezdte a hosszabbítást.

92
    Ivo Rodrigues törne be a bal oldalon, megállítják, majd Mandic kapja, aki 40 méterről, jobb oldalról lő, megpattan, André Moreira nem ér vissza, de mellémegy egy kevéssel! Szöglet!

94
    André Moreirát kell hosszan ápolni, talán nekiesett a kapufának.

95
    Cserének kell jönnie! André Moreira helyére Tiago Sá jön, kapuscserére kényszerül Hélio Sousa!

95
    A szöglet közvetlenül nem veszélyes, de aztán visszalövik a szerbek, elmegy a kapu mellett.

97
    A hosszabbításban sem alakult ki egyelőre ordító ziccer, de kisebb lehetőségek azért adódtak.

98
    Francisco Ramos ütközi le feleslegesen 35 méteren Mandicot, szabadrúgás.

99
    Jokic emeli kapura, teszteli Tiago Sát, aki csak kitolni tudja, szöglet!

99
    Jokic szöglete nem rossz, de André Silva tisztázni tud!

100
    Antonov hátvéd létére elegánsan elfektette Ivo Rodriguest, nagy tapsot kap.

100
    Gacinovic lő 27 méterről, a bal kapufa mellé ez is!

102
    Gacinovic húzza kicsit a lábát, komoly érvágás lenne, ha le kéne hozni.

102
    Nem sokkal mögöttem ül egyébként Marco Caneira, a Videoton 26-szoros portugál válogatott védője teljes családjával, valamint Mészöly Géza U19-es szövetségi kapitány is.

103
    Rafa lő 20 méterről, oldalról, Stevanovicról pattan szögletre.

104
    Talán az eddigi legnagyobb portugál lehetőség! A szögletből Mauro Riquicho fejeli el keresztbe a kapu előtt közelről!

105+1
    Romário Baldé rúg csúnyán Antonov alá, sárga.

105+2
    3 perc a ráadás a hosszabbítás első félidejének végén.

105+2
    Marcos Lopes löki el Gacinovicot, fault ez is, 35 méterről jönnek a szerbek.

105+2
    Jokic ível, a tömegben egy szerb és sok portugál ugrik fel, Kovács István szerint szöglet, bár sok portugál vitatja.

105+3
    Jokic újabb sarokrúgása gyenge, de valahogyan ismételhet.

105+3
    Ez a szöglet már jó és a tömegben valaki fejéről fölémegy!

Vége a hosszabbítás első felének is, továbbra sincs gól. A szerbek élénkebbek voltak ebben a 15 percben. A portugáloknak egy kapuscserével is szembe kellett nézniük.

106
    Az utolsó portugál csere: Francisco Ramos helyén Raphael Guzzo.

106
    Jokic ad be veszélyesen, de középen nem jött senki azon a helyen!

107
    A most beállt Raphael Guzzo egyébként az osztrákok elleni meccsen kifejezetten jól játszott.

108
    Érdekesség, hogy – bár a szerbek hamar cseréltek kettőt – még mindig van egy lehetőségük.

108
    Romário Baldé 8 méterre a kaputól, az alapvonalról centerezhet, el is megy Rajkovic előtt, de Stevanovic megelőzi Ivo Rodriguest és kivágja!

108
    Mauro Riquicho ad be, megpattan, szöglet.

108
    Marcos Lopes szöglete Rajkovic kezében landol.

109
    Marcos Lopes esik össze Zdjelar mellett, lefújja Kovács István! 34 méterről rúghatnak a portugálok.

110
    Hatalmas helyzet! Raphael Guzzo emel, Joao Nunes akrobatikus mozdulattal bent tartja, majd Domingos Duarte fejel közelről, Rajkovic nagyon nagyot véd!

111
    A szöglet nem veszélyes, ahogy később Ivo Rodrigues lövése sem.

112
    Grujic lő jó helyzetből gyengén, elakad Domingos Duartében!

112
    Milinkovic-Savic csúsztat szépen Jokic elé, aki passzol Mandichoz, ő elesik Joao Nunes mellett, nem történt semmi, de estében a lába közé fogja a labdát, kifelé közvetett. Ígéretes volt!

114
    Marcos Lopes emelne André Silvának, ez hosszú.

114
    Mandic teljesen elfáradt, Ristic a helyén az utolsó cserénél.

115
    Romário Baldé csúnyán rúg oda Stevanovicnak, neki már van egy sárgája, ez igen necces volt, vigyáznia kell!

116
    Domingos Duarte ugrik rá Milinkovic-Savicra, Kovács lefújja, 34 méterről rúghatnak a szerbek.

116
    Ristic tekeri be a szabadrúgást ballal, valaki feje fölött elmegy a labda, ez nagyon kevésen múlt! Így Tiago Sá fogja.

117
    Romário Baldé újra faultol, ez most nem volt olyan kemény, de gyűjti.

118
    Grujic lőhet ígéretes helyzetből, csúnyán eltöri, de Jovanovic újra begyűjti, egy csel után leadja neki, megint elrontja Grujic!

119
    Jovanovic rúgja fel Ivo Rodriguest 28 méterre a kaputól, ígéretes portugál szabadrúgás!

120
    Raphael Guzzo simán fölévágja.

Vége a hosszabbítás második felének is, tizenegyesek jönnek majd!

Vajon a cserekapus, Tiago Sá vagy a szerb Rajkovic tud majd több büntetőt megfogni? Ki lesz Németország ellenfele?

Büntető lövés kezdete.

1
    A portugálok kezdik a büntetőrúgást.

1
    Marcos Lopes a bal alsóba vágja, 1-0 a portugáloknak.

2
    Gacinovic rúgja a szerbek első tizenegyesét.

2
    Gacinovic messze-messze fölévágja, marad az 1-0! Vezet Portugália!

3
    André Silva jön, Gacinovic összetörik.

3
    André Silva is a bal alsóba passzol, 2-0!

4
    Zdjelar lövi a második szerb tizenegyest.

4
    Zdjelar a bal felsőbe lövi. Szép! 2-1.

5
    Raphael Guzzo jön a harmadik portugál tizenegyessel.

5
    Ő a jobb alsót választja és bár Rajkovic érezte, nem tud hárítani! 3-1!

6
    Ristic lövi a szerb büntetőt.

6
    Ristic kíméletlenül vágja a bal felsőbe, 3-2.

7
    A csapatkapitány, Tomás Pastowski lövi a negyedik portugál büntetőt!

7
    Rajkovic megfogja! Balra lőtte a középpályás, de nem eléggé, arra ment a kapus is és szépen hárít! Marad a 3-2, egyenlíthet Szerbia!

8
    Jokic rúgja a szerbek negyedik büntetőjét.

8
    Kegyetlenül bebombázza a szerb a jobb alsóba! 3-3!

9
    Jön az ötödik kör, Ivo Rodrigues lövi!

9
    Ivo Rodrigues is a bal alsót választja, bent van! 4-3!

10
    Az utolsó, mindent eldöntő tizenegyes Milinkovic-Savic lábában van!

10
    Milinkovic-Savic kihagyja, 4-3 a büntetőpárbaj Portugália javára! Vége a heroikus, gigászi küzdelemnek!

Vége a találkozónak, Portugália jutott a magyarországi U19-es Európa-bajnokság döntőjébe és lesz Németország ellenfele!
    Teljesen kiegyenlített meccset láthattunk, ahol a 0-0-ás eredmény igazságos, a tizenegyespárbaj pedig már csak ilyen kiszámíthatatlan.
    A portugáloknál Joao Nunes mellett Marcos Lopes játszott jól, de igazán egyikőjük sem villogott, a többiek szürkék voltak, csak Mauro Riquicho volt kicsit gyengébb.
    A szerbeknél Antonov és Milinkovic-Savic volt igazán jó, de a többiekre sem lehet komoly panasz.
    Köszönjük hosszú figyelmüket, Portugália tehát büntetőkkel jutott az EB-döntőbe, ami a Szusza Ferenc Stadionban lesz! (23:47:42)