Ermis FC Aradippou – BSC Young Boys 0:2 (vége) | Liberec – AFC Astra Giurgiu 2:3 (vége) | Esbjerg FB – KS Ruch Chorzów 2:2 (vége)
Molde – FC Zorya Luhansk 1:2 (vége) | Odessa – RNK Split 0:0 (vége) | FK Krasznodar – Diósgyőri VTK 3:0 (vége)
AIK Fotboll – Astana 0:3 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Neftchi 2:3 (vége) | Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC – Dinamo Moszkva 1:2 (vége)
Rosenborg BK – Kardemir DÇ Karabükspor 1:1 (vége) | SKN Sankt Pölten – PSV Eindhoven 2:3 (vége) | Soligorsk – Zulte Waregem 2:2 (vége)
Lech Poznań – UMF Stjarnan 0:0 (vége) | Hajduk – Shakhter Karagandy 3:0 (vége) | CFR Cluj – Dinamo Minszk 0:2 (vége)
FC Spartak Trnava – St. Johnstone 1:1 (vége) | FC Viktoria Plzen – Petrolul 1:4 (vége) | PAE APS Atromitos Athens – FK Sarajevo 1:3 (hosszabbítás vége)
Brøndby IF – Club Brugge KV 0:2 (vége) | Asteras – 1. FSV Mainz 05 3:1 (vége) | FH Hafnarfjördur – Elfsborg 2:1 (vége)
Olympique Lyon – FK Mladá Boleslav 2:1 (vége) | Hull City – Trenčín 2:1 (vége) | Torino FC – IF Brommapojkarna 4:0 (vége)
Met. Skopje – Omonia 0:1 (vége) | Aberdeen FC – Real Sociedad 2:3 (vége) | Rio Ave FC – Göteborg 0:0 (vége)
FC Zimbru Chişinău – SV Gröding 0:1 (vége) | Rijeka – Víkingur 4:0 (vége)
FC Chikhura Sachkhere
2:3 (1:3)
Neftchi Baku PFK
csütörtök 07.08.2014, 19:00 • Tsentraluri Stadioni, Ivantsminda • Európa liga

A párharc első mérkőzése gól nélküli döntetlennel zárult, azonban a visszavágón kitettek magukért a csapatok.
    Az első félidőben négy gólt is láthattunk, 3:1-es vendégvezetésnél mehettek pihenőre a felek. A fordulást követően a Chikhura rögtön ellenfelének esett, és az 50. percben sikerült is a gólszerzés. Ezután nagyon nyomtak a hazaiak, majd a kimaradt lehetőségek után folyamatosan csökkent a nyomás. A mérkőzés végére az iram is visszaesett, a játék pedig többé-kevésbé kiegyenlítetté vált.
    Az Európa-liga rájátszásának sorsolását a Neftchi várhatja.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (21:00:09)

90+5

90+5
    A játékvezető nagyon sokat ráhúz, sok érdemleges esemény nem történik a pályán.

90+4
    Mezőnyben folyik a játék, itt már mindkét csapat a végső sípszót várja.

90+2
    Rekhviashvili újabb belépőjét sárga lappal "jutalmazta" a játékvezető.

90+1
    Masimov kétszer egymásután rúghatott szögletet, egyik sem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

90
    Rekhviashvili volt szabálytalan, a Neftchi jöhet szabadrúgással.

89
    Flavinho fejezte be lövéssel a vendégek támadását, Kvilitaia biztos pont a kapuban.

87
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, most egyik fél sem tudja a másik tizenhatosára bejátszani a labdát.

86
    A találkozó végére visszaesett az iram, a második félidő elején tapasztalt nagy hazai nyomás is elmúlt.

85
    Datunaishvili lépett oda ellenfelének, érkezett is a sárga lap.

84
    Wobay helyére Imamverdiyev érkezett.

83
    Cardoso kapta bal oldalon a labdát, majd mintegy tíz méterről a bal kapufát találta telibe.

82
    Rossz hazai bejátszás után a Neftchi hozhatja a labdát.

81
    Wobay jobbról beívelt szöglete veszélytelen, a hazaiak építkezhetnek.

80
    A Chikhura nyomása valamelyest enyhült, a vendégek feljebb tolták játékukat.

79
    Odikadze jobbról beívelt sarokrúgását középen könnyedén kifejelték a vendégvédők.

79
    Koripadze helyére Mumladze érkezett.

78
    Jobb oldalon futott a hazaiak támadása, a beadást szögletre mentették a védők.

77
    Flavinho volt lesen, a hazaiak jöhetnek kifelé szabadrúgással.

76
    Egy vendégkontrát Masimov fejezett be lövéssel, Kvilitaianak ez könnyű zsákmány.

75
    Odikadze lövése nem okozott nagy riadalmat vendégoldalon, Stamenkovič védett.

74
    Masimov most jött be, buktatásért azonnal besárgult.

73
    Stamenkovič meggyógyult, folytatódhat a játék. A vendégek gyakorlatilag nem tudják kis időre se megtartani a labdát.

72
    Abdullayev helyére Masimov érkezett.

71
    Gabedava ívelte be balról a hazaiak sarokrúgását, középen Stamenkovič kapust Rekhviashvili letarolta. A vendégek kapusa elveszítette kis időre az eszméletét, a pályán ápolják.

70
    A Chikhura egykapuzik, mindent megtesznek a hazaiak az egyenlítésért.

68
    Forrnak az indulatok a pályán, Gabedava is megkapta a sárga lapot.

68
    Yunuszade belépőért kapott sárga lapot.

67
    Odikadze kapott nagy labdát a vendégek védelme mögé, ziccerben azonban mellé rúgta. Hatalmas egyenlítési lehetőség volt.

65
    Seyidov helyére Isayev érkezett.

64
    Bruno Bertucci belépője után érkezett is a sárga lap.

63
    Gabedava újabb sarokrúgása is veszélytelen, a vendégek építkezhetnek.

62
    Jigauri kapott jó labdát, majd 14 méterről rúgta kapura, kísérlete az egyik vendégvédőről szögletre csapódott. A hazaiak kezezést és büntetőt reklamáltak.

61
    A balról beívelt szabadrúgást a tizenhatoson belül kivágták a hazai védők.

60
    Wobay buktatása után a vendégek ívelhetnek be balról szabadrúgást a grúzok tizenhatosára.

59
    A Neftchi próbálja lassítani a játékot, igyekeznek megbecsülni a labdát.

57
    Gabedava ívelte be a hazaiak sarokrúgását, veszély nem alakult ki a vendégkapunál.

56
    Egy balról középre adott labdát Koripadze kezelt le, majd a tizenhatos vonaláról rúgta kapura, Stamenkovič bravúrral védett.

55
    Tovább szorongat a Chikhura, a vendégek teljesen beszorulnak.

54
    Egy kontrából megindulta a vendégek, jobbról érkezett is a beadás, az ötösről azonban a fejes jócskán mellément.

53
    Gabedava ívelhette be a hazaiak sarokrúgását, középen nem jelentett veszélyt a Neftchi kapujára.

52
    Cardoso kapott sárga lapot buktatásért.

50
    A Sacchere gólt szerzett!
    Kutchukhidze középről adott jó labdát, GABEDAVA pedig balról kapásból, mintegy nyolc méterről kilőtte a hosszút.

49
    A Chikhura egymásután vezeti a támadásokat, egyelőre jóval aktívabbak a hazaiak.

48
    Gabedava jött meg a vállalkozókedve, lövése ezúttal nem talált kaput.

47
    Gabedava próbálkozott meg egy lövéssel mintegy 20 méterről, löketét Stamenkovič szépen védte.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Az első meccsen 90 perc alatt sem tudtak betalálni a csapatok, most 45 perc alatt négy gólt is láthattunk. A vendégek valamivel aktívabban játszottak, több támadást is vezettek kapura, majd egy távoli lövéssel Webnje Nfor megszerezte a vezetést a Neftchi-nek. Egy védelmi hibát kihasználva a vendégek növelni tudták előnyüket, ezt követően felébredt Csipkerózsika-álmából a hazai együttes. Hamar sikerült is szépíteni, de Webnje Nfor harmadik találatát is megszerezte a mérkőzésen.
    A hazaiaknak a továbbjutáshoz most már legkevesebb három gólt kellene rúgniuk, meglehetősen reménytelen vállalkozásnak tűnik.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45+2

45+2
    A félidő utolsó percében mezőnyben folyt a játék, egyik csapat sem jutott el az ellenfele tizenhatosáig.

45+1
    Gabedava ívelhetett be balról szögletet, középen a vendégvédők tisztáztak.

45
    Két perc lesz a ráadás.

45
    Egy beadás után az ötösről Wobay tette kapura, Kvilitaia nagyot védett.

44
    Gabedava ívelhetett be balról sarokrúgást, középen az ötösről Stamenković veszélyeztetett, nem sok hiányzott az újabb gólhoz.

42
    A Neftchi tartotta a labdát, majd a hazaiak tizenhatosára belőtt labda már pontatlan. Kirúgással jöhetnek a grúzok.

41
    Mennek előre ugyan a hazaiak, de a Neftchi kontráiban állandóan ott van a gólveszély.

40
    Jigauri próbálkozott meg egy lövéssel, Stamenkovič-nak nem okozott legyőzhetetlen akadályt.

38
    A Neftchi gólt szerzett!
    Abdullayev ment el a jobb oldalon, pontosan centerezett, az ötösön WEBNJE NFOR senkitől sem zavartatva fejelhetett, labdája a jobb sarokban kötött ki.

37
    A Chikhura balról ívelte be a labdát a vendégek kapujához, Stamenkovič könnyedén lehúzta.

36
    A hazaiak két bekapott gól után felkeltek Csipkerózsika-álmukból, egymásután vezetik a támadásokat.

35
    A Chikhura vezetett támadást a jobb oldalon, a centerezést követően Jigauri akrobatikus mozdulattal rúgta volna kapura, labdája mellé ment.

33
    A hazaiak előreívelt labdájára Stamenkovič jött a kapujából, és biztos kézzel szedte össze.

32
    Kimadze kapott egy könyököst az arcába, némi frissítés után folytatja a játékot.

30
    Szépített a Chikhura! A hazaiak vezettek támadást, GEBEDAVA forgolódott a vendégek tizenhatosán belül, végül el tudta lőni a labdát.

29
    Tapintható az indulat a pályán, vérbeli kaukázusi csapáról van szó.

27
    Ilyen kezdésről talán még a legvérmesebb vendégszurkolók se álmodoztak. Wobay cselezgetett a bal oldalon, majd pontosan lőtte be a labdát a hazaiak kapuja elé, a hosszún érkezett WEBNJE NFOR, aki két méterről a kapuba passzolt.

26
    Koripadze volt szabálytalan, a vendégek jöhetnek szabadrúgással.

24
    Balról érkezett a hazaiak beadása, Stamenkovič jött a kapujából és takarított, de közben megsérült. Gyógyulása után folytatódhat a mérkőzés.

23
    Webnje Nfor szerezhetett volna ismét gólt, azonban lövése ezúttal kijött a kapufáról.

21
    Cauê kapott sárga lapot buktatásért.

20
    Gabedava kapott nagyot a lábára, a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást. A Chikhura játékosa lent maradt, de végül meggyógyult.

19
    Odikadze jobbról beívelt szabadrúgása veszélytelen, középen kivágták a labdát a védők.

18
    Bruno Bertucci buktatott, a hazaiak ívelhetnek be jobbról szabadrúgást.

16
    A vendégek már eddig is fölényben játszottak, ami góllá érett! WEBNJE NFOR vállalkozott egy lövésre, mintegy 20 méterről bevarrta a bal felsőbe. Hosszabbítás már nem lesz, a hazaiaknak a továbbjutáshoz már legalább két gólt kell rúgniuk.

15
    Wobay volt lesen, a hazaiak az elvégzett szabadrúgás után hamar elveszítették a labdát.

14
    Flavinho felé ment egy indítás a bal oldalon, nem érhette el a vendégek játékosa. A Chikhura jöhet kirúgással.

13
    Abdullayev próbálkozott meg mintegy 26 méterről egy lövéssel, jócskán fölé vágta.

12
    Gabedava fejezte be egy gyenge lövéssel a Chikhura támadását, 18 méterről mellé gurított.

11
    A Neftchi aktívabb ezekben a percekben, a hazaiak jobb híján saját térfelükön védekeznek.

10
    Jó az iram a találkozón, egyelőre kiegyenlített a küzdelem. A hazaiak tizenhatosára beemelt labdára Kvilitaia érkezett és szedte össze.

8
    A mérkőzés első nagy helyzete a vendégek előtt adódott! Jobbról laposan beadott labdára Wobay robbant be, az ötösről tette kapura, Kvilitaia lábbal nagyot védett.

7
    Jobb oldalról érkezett a hazaiak beadása, középen kifejelték a labdát a védők.

6
    Chikhura előreívelt labdája pontatlan, de a vendégek nem sokáig tudták megtartani a játékszert.

5
    Odikadze nagy bedobása után a vendégvédők kivágták a labdát a saját tizenhatosukról.

4
    Jobb oldalon vezetett támadást a Neftchi, a beadást Kvilitaia könnyedén összeszedte.

3
    Wobay büntetése után a vendégek végezhettek el szabadrúgást a középpályáról.

2
    Óvatosan kezdik a mérkőzést a csapatok, a mezőnyben folyik a játék.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1

FC Chikhura Sachkhere: Kvilitaia – Odikadze, Kasia, Rekhviashvili, Kimadze – Jigauri, Datunaishvili – Dekanoidze, Koripadze, Gabedeva – Kutchukhidze

Cserék: Mtskerashvili – Bechvaia, Chikvaidze, Ivanishvili, Mumladze, Nadiradze, Tchelidze

Neftchi Baku PFK: Stamenkovič – Yunuszade, Carlos Cardoso, Caue – Abdullayev, Ramos, Seyidov, Bertucci – Wobay, Flavinho, Webnje Nfor

Cserék: Balayev – Badalov, Gurbanov R., Gurbanov N., Imamverdiyev, Isayev, Masimov

Játékvezetők: Bognar – Ring, Berettyán (HUN).

Az Európa-liga selejtezőkörének harmadik fordulójához érkeztünk, ma a visszavágókra kerül sor, és többek között Chikhura Sachkhere (grúz) – Neftchi Baku (azeri) mérkőzés láthatunk.

A házigazda grúzok már az első körben is pályára léptek, akkor kettős győzelemmel egy macedón csapaton léptek át. Aztán az igazi meglepetés a sorozat második fordulójában született, mikor a Chikhura az előzetesen jóval veretesebbnek kikiáltott török Bursaspor együttesét ütötte el a továbbjutástól, igaz csak büntetőkkel sikerült eldönteni a párharc sorsát.

Neftchi Baku az azeri labdarúgás leghíresebb csapata, országa kupagyőzteseként kapcsolódott be a sorozatba, az első fordulóban nem kellett pályára lépnie. A második selejtezőkörben a szlovén Kopert búcsúztatta 3:2-es összesítéssel.

A párharc első mérkőzésére Azerbajdzsánban került sor, és hiába támadta a Neftchi végig a mérkőzést, csak helyzetekig, illetve kapufáig jutott.
    Hazai pályán ma már a grúzok vannak helyzeti előnyben, ugyanakkor az esélyeket illetően nehéz dolgunk van, de az biztos hogy jó kis kaukázusi kaland vár ránk.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok: 30. Gabedeva, 50. Gabedava – 16. Nfor, 27. Nfor, 38. Nfor

Lapok:   68. Gabedava (CIC), 85. Datunaishvili (CIC), 90+2. Rekhviashvili (CIC) – 21. Cauê (NBA), 52. Cardoso (NBA), 64. Bruno Bertucci (NBA), 68. Yunuszade (NBA), 74. Masimov (NBA)

Neftchi Baku PFK: Stamenkovič – Yunuszade, Carlos Cardoso, Caue – Abdullayev (72. Masimov), Ramos, Seyidov (65. Isayev), Bertucci – Wobay (84. Imamverdiyev), Flavinho, Webnje Nfor

Játékvezetők: Bognar – Ring, Berettyán (HUN)