Ermis FC Aradippou – BSC Young Boys 0:2 (vége) | Liberec – AFC Astra Giurgiu 2:3 (vége) | Esbjerg FB – KS Ruch Chorzów 2:2 (vége)
Molde – FC Zorya Luhansk 1:2 (vége) | Odessa – RNK Split 0:0 (vége) | FK Krasznodar – Diósgyőri VTK 3:0 (vége)
AIK Fotboll – Astana 0:3 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Neftchi 2:3 (vége) | Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC – Dinamo Moszkva 1:2 (vége)
Rosenborg BK – Kardemir DÇ Karabükspor 1:1 (vége) | SKN Sankt Pölten – PSV Eindhoven 2:3 (vége) | Soligorsk – Zulte Waregem 2:2 (vége)
Lech Poznań – UMF Stjarnan 0:0 (vége) | Hajduk – Shakhter Karagandy 3:0 (vége) | CFR Cluj – Dinamo Minszk 0:2 (vége)
FC Spartak Trnava – St. Johnstone 1:1 (vége) | FC Viktoria Plzen – Petrolul 1:4 (vége) | PAE APS Atromitos Athens – FK Sarajevo 1:3 (hosszabbítás vége)
Brøndby IF – Club Brugge KV 0:2 (vége) | Asteras – 1. FSV Mainz 05 3:1 (vége) | FH Hafnarfjördur – Elfsborg 2:1 (vége)
Olympique Lyon – FK Mladá Boleslav 2:1 (vége) | Hull City – Trenčín 2:1 (vége) | Torino FC – IF Brommapojkarna 4:0 (vége)
Met. Skopje – Omonia 0:1 (vége) | Aberdeen FC – Real Sociedad 2:3 (vége) | Rio Ave FC – Göteborg 0:0 (vége)
FC Zimbru Chişinău – SV Gröding 0:1 (vége) | Rijeka – Víkingur 4:0 (vége)
CFR Cluj
0:2 (0:0)
FK Dinamo Minszk
csütörtök 07.08.2014, 19:30Európa liga

A második félidőben már kijött a hazaiak emberhátránya, az első tíz perc alatt nem sikerült betalálniuk, ellenben a Dinamo tudott gólt szerezni, ez eldöntötte a továbbjutás sorsát. A hajrában egy büntetőből tovább növelték az előnyüket a fehéroroszok, így végül gond nélkül jutottak túl a harmadik körön is.

A labdabirtoklás aránya 49-51, a kapura lövéseké 13-14, de ezekből csak 3-3 talált célt.

Rada 25. percben történt kiállítása miatt hatvanöt minutumot tíz emberrel vívtak a hazaiak, ezt pedig nem tudták kompenzálni. (21:26:51)

90+4
    Mérkőzés vége. 3-0-ás összeállítással továbbjutott a Dinamo Minszk!

90+3
    Megkezdődik az utolsó perc.

90+1
    Jazvic nem találja el a kaput, nincs szépítés.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    Az első gól szerzője, Stasevic lejön, Kontsevoi váltja.

90
    Jönnek a szabadrúgások, kevés futballt látunk a második gól óta.

89
    Felgueiras lép ki harmincöt méterre a kapujából, góltól mentette meg a csapatát.

86
    Veretilo lép oda szabálytalanul, sárga lap a jutalma.

84
    Adamovic lejön, Figueredo a helyén az utolsó percekre.

84
    Elakad az utolsó passz, nincs román helyzet. Elfáradtak a hazaiak.

82
    Román szabadrúgás, mindenki jön fel fejelni.
    Chigozie UDOJI (bünt.) - 0 : 2

81
    Udoji beveri a jobb alsóba, kettő-nulla!
    Belül

80
    TIZENEGYES! Camora rúgta fel hátulról a vendégek támadóját a tizenhatoson belül.

80
    Megkezdődik a záró tíz perc a rendes játékidőből.

79
    Gyönyörű hazai támadás végén Camora eltörte a labdát a tizenhatos előterében.

77
    Kevéspasszos mezőnyjáték folyik az utóbbi percekben.

75
    Diomande lesen maradt.

74
    Igyekszik higgadt maradni a román csapat és okosan építgetni a támadásait.

72
    2-0 összesítésben, emberhátrányban a Cluj, úgy tűnik, eldőlt a továbbjutás sorsa.
    Igor STASEVICH - 0 :1

71
    GÓÓÓL! STASEVICH állt a labda mögé és gyönyörűen felvarrta a rövid felsőbe, védhetetlen lövés!

71
    Udoji most faultot harcol ki, tizennyolcról jöhet a szabadrúgás.

70
    Udoji találja el messziről a felső lécet! Gyönyörű jelenet!

70
    Szép Dinamo-kontra után egy rossz távoli kísérlet, jöhet a Cluj.

67
    Tade rengeteget futott és veszélyesen játszott, de elfáradt, Ivanovski a helyén.

64
    Adamovic kapott sárga lapot egy elkésett belépő után.

64
    Udoji lőtt mellé ezúttal, támad a Dinamo.

62
    Válaszol a Minszk, most Stasevic jut lövőhelyzethez, de a románok blokkolják.

61
    Újabb Cluj-lehetőségek, előbb Monroy lövését blokkolták a vendégek, majd a kipattanót Guima vágta fölé.

60
    Újabb szögletet harcolnak ki a románok.

59
    Deac került át a bal szélre most, átvert két védőt, de a harmadik szögletre mentett.

58
    Nagy helyzet! Egy szabadrúgás után Adamovic lőhetett közelről, de sikerült még blokkolni – az eddigi legnagyobb Minszk-helyzet.

57
    Monroy hátulról rúgta fel Stasevicet, jogos a sárga lap.

57
    Nikolc kavart a jobb szélen, de a tizenhatoson belül blokkolták a beadását.

55
    Szép játék után Carmona állt bele egy lövésbe, de elé vetődött a védő.

53
    Nem sikerült a jobboldali kombináció a Dinamónál, kirúgás.

52
    Nikolic beadása könnyű préda a hazai kapusnak.

51
    Jó a szöglet, de senki nem tudja ráfejelni, mindenkinek elcsúszik a haján.

50
    Az ígéretes szabadrúgást szögletre váltja a Cluj.

49
    Az eddig remekül játszó Bangura meg is kapja a sárga lapját a belépőért.

49
    Guima megelőzi Bangurát, aki jó nagyot rúg bele. Szabadrúgás a tizenhatos előteréből.

48
    Guima feje felett átszáll a labda, kirúgás.

47
    A szabadrúgás nem igazán sikerül, Nikolic méterekkel fölé vágja a kipattanót.

47
    Larie rúgta össze Diomande bokáját, amint az lefordult volna róla, sárga lapot kap.

46
    Costea is a padon marad, kicsit halványabb volt, Jazvic érkezik friss erőként.

46
    Kettős cserével kezdi a második félidőt a Cluj, a jól játszó Negrut nem marad, a helyére Guima érkezik.

46

45+3
    Befejeződött az 1. félidő. Érdekes negyvenöt percet láthattunk, a Cluj veszélyesebben játszik, de Rada borzalmas és indokolatlan belépője után emberhátrányba kerültek. Ugyan ez nem látszott meg rajtuk egyelőre, a hajrában alighanem ki fog jönni, hogy csak tíz emberrel játsszák le a találkozót.

Egy gól dönthet a Minszk részéről, hiszen összesítésben ők vezetnek 1-0-ra – kontrákból akadtak lehetőségeik, de igazi helyzetet csak itt a legvégén rontottak el.

45+3
    Elrontotta a Minszk az óriási ziccert, négy támadóra három védő jutott, de lövés helyett ívelgetés következett, Karpovich pedig lesen maradt.

45+3
    Bangura ment óriást, három az egyben mehetett volna a Cluj, de még időben keresztezett.

45+2
    Tade most fejjel veszélyeztet, de nem találja el a kaput tizennégy méterről.

45
    A sérülés és a kiállítás miatt három perc a ráadás.

44
    Nincs hiány színészkedésből, a játékvezetőnek nincs könnyű dolga.

43
    Tade ismét centikkel marad le, nincs gól – ellenben Gutor húzza az időt a kirúgás előtt.

42
    Tade és Deac játszottak össze, de Bangura megálljt parancsolt, szöglet.

41
    Megkezdődik a félidő utolsó öt perce.

40
    Negrut elpasszolta magát, egy ígéretes kontralehetőség oda.

39
    Most Simovic túl agresszív, a játékvezető nem tolerálja.

38
    Tade reklamál megint, nem kap szabadrúgást.

37
    Eddig mindig jól zárt a Cluj.védelem az utolsó passzoknál, de a tűzzel játszanak.

36
    A románok 54%-ban birtokolják a labdát – ez azóta sem változott, hogy kevesebben vannak.
    Tadé

35
    Tade bombázott rá tizenhatról, Gutor pedig óriásit védett. Emberhátrány ide vagy oda, támad a Cluj!

34
    Diomande kap lapot, visszarángatta Larie-t.

33
    Deac próbálja eljátszani, hogy felrúgták a tizenhatos sarkánál, egyelőre ezekkel semmire sem mennek a hazaiak.

32
    Costea vállalkozik távoli lövésre, de jócskán elkerüli a kaput.

31
    Udoji! Egy szöglet után nem tudtak menteni a románok, Udoji pedig tizenegyről lőhetett, de fölévágta – beleérte, megint szöglet.

30
    A Minszk megpróbálja meglovagolni az emberelőnyt és támad, de hátul egyre nagyon területek nyílnak.

28
    Szétesett a találkozó, a hangulat a tetőfokára hágott, de nem pozitív értelemben.

27
    Tade villan, megkerüli a védőjét, aki az utolsó pillanatban utoléri, szöglet – a csatár megint büntetőt szeretne.

26
    A románok sem értik, nem nagyon próbálnak vitatkozni.

25
    Érthetetlen fault. Rada ártalmatlan szituációban hátulról, páros lábbal kaszálta el Udojit, a játékvezető azonnal felmutatta a piros lapot, teljesen jogosan.

24
    Nikolic próbálkozik, de rendre elválasztják a labdától.

23
    Kemény párharcokat látunk, egyik fél sem kíméli a másikat.

22
    Ajtó-ablak helyzet a Cluj előtt ismét! Egy beadás után előbb Negrut, majd Coste lövését is blokkolták tiszta ziccerben a tizenhatoson belül, nem tudtak betalálni a románok.

22
    Tade nem teszi magát túl ezen, még mindig reklamál, Gautier nyugalomra inti.

20
    Az előző eset után Tade hevesen reklamált büntetőt, a játékvezető nem ette meg.

19
    Monroy jó labdája után egy baloldali beadásból Negrut került óriási helyzetbe, a közvetlen közelről leadott lövésbe bele tudott kapni Gutor.

19
    Nehéz helyzetből jöttek ki a románok, Tade megfutotta a bal oldalt, majd átlőtte Deacnak, aki nehézkesen vette át a labdát, majd nagyon rosszul oldotta meg, kirúgás.

18
    Negrut szabálytalan, jöhet a Minszk.

18
    Tade veszít labdát a tizenhatos bal oldalánál, két védő vette körbe.

17
    Adamovic borzasztóan találja el a labdát, a tizenhatos jobb szélén vehette volna át, de inkább felrúgta a tizenötödik sorba.

16
    Monroy kis híján labdát szerez az ellenfél kapujától harminc méterre, de még sikerült becsúszva elrúgni oldalra a védőknek.

15
    Most Deac végezhetett el szabadrúgást, de a veszélyesen érkező labdát kifejelték a vendégek.

14
    Monroy felrúgja Nikolicot, most a Dinamo támad.

12
    Negrut léphetett ki a jobb oldalon, de a beadást nagyon elmérte, a túloldalról jöhetnek bedobással a vendégek.

11
    Veszélyes a sarokrúgás, de egy román kézre pattan a labda, így szabadrúgás kifelé.

10
    Szép támadás végén Deachoz került a labda a jobb oldalon, levitte az alapvonalig, de nem tudta beadni, szöglet.

9
    Diomande nem tudja átvenni a labdát, pedig jó helyzetben léphetett volna ki.

8
    Tade elől mentett nagyot Bangura a tizenhatoson belül.

7
    Eddig román fölényben telik a mérkőzés, náluk a labda és ők dominálnak.

6
    Hosszú a minszki indítás, kirúgással jöhet a Cluj.

5
    Voronkov egy percet sem játszott, azonnal megsérült és nem is tudja folytatni. Diomande a helyén.

4
    Lassú játékkal kezdődik a találkozó, egyik fél sem siet.

3
    Egy jobb oldalról érkező román beadást vágnak ki a vendégvédők.

2
    Az ápolásnak vége, most már futballt nézhetünk.

1
    Rögtön egy sérüléssel kezdődik a derbi, az egyik Dinamo-játékos maradt lent a földön.

1

Egy héttel ezelőtt a Dinamo Adamovic 54. percben szerzett góljával 1-0-ra győzött hazai pályán a román Cluj ellen, ezzel minimális előnyt szerzett a mai visszavágóra. A labdát 61%-ban volt képes birtokolni a fehérorosz csapat, a Cluj mindössze egyetlen kaput eltaláló lövést tudott felmutatni.

Ennek ellenére csak egygólos hátrányban vannak a románok és hazai pályán jóval eredményesebben képesek futballozni. A fogadóirodák szerint ők az esélyesebbek, bár leginkább abban ért egyet a szakmédia, hogy rendkívül szoros és kiélezett találkozót láthatunk majd este 19:30-tól. Ellenük szól viszont, hogy ők pályára léptek hétvégén is, a román bajnokság második fordulójában 0-0-ás döntetlent játszottak idegenben – a Dinamo viszont pihenhetett a múltheti összecsapás óta.

19:30-tól várjuk Önöket!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 - kor kezdődik.