Ermis FC Aradippou – BSC Young Boys 0:2 (vége) | Liberec – AFC Astra Giurgiu 2:3 (vége) | Esbjerg FB – KS Ruch Chorzów 2:2 (vége)
Molde – FC Zorya Luhansk 1:2 (vége) | Odessa – RNK Split 0:0 (vége) | FK Krasznodar – Diósgyőri VTK 3:0 (vége)
AIK Fotboll – Astana 0:3 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Neftchi 2:3 (vége) | Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC – Dinamo Moszkva 1:2 (vége)
Rosenborg BK – Kardemir DÇ Karabükspor 1:1 (vége) | SKN Sankt Pölten – PSV Eindhoven 2:3 (vége) | Soligorsk – Zulte Waregem 2:2 (vége)
Lech Poznań – UMF Stjarnan 0:0 (vége) | Hajduk – Shakhter Karagandy 3:0 (vége) | CFR Cluj – Dinamo Minszk 0:2 (vége)
FC Spartak Trnava – St. Johnstone 1:1 (vége) | FC Viktoria Plzen – Petrolul 1:4 (vége) | PAE APS Atromitos Athens – FK Sarajevo 1:3 (hosszabbítás vége)
Brøndby IF – Club Brugge KV 0:2 (vége) | Asteras – 1. FSV Mainz 05 3:1 (vége) | FH Hafnarfjördur – Elfsborg 2:1 (vége)
Olympique Lyon – FK Mladá Boleslav 2:1 (vége) | Hull City – Trenčín 2:1 (vége) | Torino FC – IF Brommapojkarna 4:0 (vége)
Met. Skopje – Omonia 0:1 (vége) | Aberdeen FC – Real Sociedad 2:3 (vége) | Rio Ave FC – Göteborg 0:0 (vége)
FC Zimbru Chişinău – SV Gröding 0:1 (vége) | Rijeka – Víkingur 4:0 (vége)
Molde FK
1:2 (1:1)
FC Zorya Luhansk
csütörtök 07.08.2014, 18:00 • Aker stadion • Európa liga

És vége! Shevchenko kapus földöntúli bravúrjaival zárul le a találkozó, amelyet Forren és ő döntöttek el végül, hiszen hosszabbításra álltak a felek, amikor Forren a 87. percben kihagyott egy büntetőt (Shevchenko védte), majd két percre rá öngólt lőtt, hogy aztán a 94. percben a kapus teljesen feleslegesen összehozzon egy tizenegyest, majd kivédje azt!
    Shevchenko egyébként is emberfeletti dolgokat védett, ő a meccs hőse!
    Dicsérni lehet még Karavayevet, de a norvégoknál a csereként beállt Elyonoussi, Höiland és a nagyon aktív Chima is jó volt!
    Köszönjük a figyelmet, újabb fantasztikus meccset láthattunk! (19:50:43)

90+4
    Elyonoussi fut most neki, ugyanoda lövi, ugyanúgy, mint pár perce Forren, de ezt is kiszedi Shevchenko! Hát ez egészen elképesztő! Nagyon ritkán látni ilyet! Hatalmas dráma!

90+4
    Büntető! Höiland robban rá egy labdára, Shevchenko teljesen feleslegesen kirohan, Höiland kirúgja, de rávetődik a kapus, tizenegyes újra!

90+3
    Forren tehát a 87. percben kihagyta a mindent eldöntő tizenegyest, majd két perccel később öngólt szerzett! Elképesztő!

90+2
    Elyonoussi félollóból lő Linnes beadása után, fölé.

90+2
    Ljubenovic lassan jön le, sárga.

90+2
    3 perc a ráadás.

A Zorya gólt szerzett!

Dráma!!! Dráma!!! Ljubenovic tekert egy távoli szabadrúgást balról, az ötösre megy, ahol Forrenről a saját kapujába pattan a labda! Öngól! Elképesztő! Továbbjut a Zorya! Két gól kéne a Moldétől!

87
    Forren áll oda és Shevchenkoooooooooo! Miket véd ez a fiú! Nem volt rossz tizenegyes, de a jobbalsóból kiszedi az ukrán kapus! Hihetetlen meccse van! Marad az 1-1!!!

86
    Moström tör be a tizenhatosra, az alapvonalnál visszatenné, de Biliy teljesen feleslegesen alávág, jogos és egyértelmű tizenegyes, sárga a védőnek! Eldőlhet!

85
    Höiland megy el – újfent a jobbszélen és ugyanúgy középre gurít, ahogy az imént Linnes, most fölévágja az érkező!

84
    Linnes a jobbszélen az alapvonalra megy le, onnan tökéletesen teszi Elyonoussinak, aki remekül veszi át, megveri Vernidubot, majd lő, Shevchenko ezt is ki tudja szedni! Elképesztő ez a kapus!

83
    Singh emelt középre Hüilandnak, aki Biliy és Vernidub között befordult, végül Shevchenko lábbal tisztázott dobásra 7 méterről!

81
    Linnes indítja hosszú labdával Chimát, de amíg Vernidub lassítja a támadót, Shevchenko kivágja 20 méterre a kapujától.

81
    Ezek most egyértelműen a Molde percei voltak, de marad az 1-1!

80
    Ez a szöglet nem veszélyes, de aztán Linnes Elyonoussinak hosszan emel, ő azonnal, levegőből beteszi, Chima középen berobban és a rövid oldalon mellépofozza!
    Flo

79
    Újabb visszaemelés, kifejelik, Flo 27 méterről, ballal tüzel, a lapos lövés elmegy mindenki között, de Shevchenko ezt is ki tudja ütni!

79
    Moström ezen szöglete először nem veszélyes, de visszapattan elé, kapásból visszaemeli, már okoz egy kis zavart!

78
    Chima most nem állt lesen, középen elindult, Biliy azonban utolérte és belevetődött a lövésbe, szöglet!

77
    Moström ismét, ez most kis szöglet, a tizenhatoson álló Singh kapásból, jobbal teker, Shevchenko emberfeletti vetődéssel tolja ki a bal alsóból! Fantasztikus figura, lövés és védés!

77
    Moström szöglete nem rossz, Hestad érkezett fejelni két védő között, szöglet újra.

76
    Linnes ad be, Höiland elől kifejelik, szöglet.

74
    Kicsivel több, mint negyed órája maradt a csapatoknak arra, hogy "megmentsék" magukat a hosszabbítástól.

73
    A jól játszó Gulbrandsen helyén Höiland.

72
    Villámgyors, szépen felépített kontrát vitt végig a Zorya, de csak dobásig jutnak. Kamenyuka szerzett labdát, betette Khudziknak, ő azonnal vissza a bekknek, végül kivágják.

71
    Chima a Molde legaktívabb tagja.

70
    Chima lesen.

70
    Komchenovskiy a balon kap labdát és befelé húz, Linnes és Toivio előtt is elmegy, végül Forren ér oda és az utolsó utáni pillanatban keresztez az ötös előtt!

69
    Vernidub rántja le Chimát a középpályán.

69
    Karavayev egyébként jól játszik.

69
    Flo mellett betör Karavayev, de Elyonoussi hátraér, kicsit megtámasztja a szélsőt és így kimegy a labda!

67
    Elyonoussi ad be balról, Chima érkezik, de Shevchenko szép vetődéssel kiüti előle!

67
    Shevchenko viszont biztos pont a Zorya kapujában.

66
    A széleken nagyon verhető a Zorya védelme, sem Kamenyuka, sem Ignjatijevic nem játszik jól.

66
    Linnes ad be, ez most nem jó.

66
    Szenzációs betörés, Moström megy be a jobbszélen, majd az alapvonalról centerez, Shevchenko leér!

65
    Egyértelműen jobban kapkod a Molde, pedig a Zoryanak sem feltétlen jó az eredmény.

64
    Chima fordul be Vernidub és Kamenyuka mellett, egy Zidane-csellel, majd jobbal lő 14 méterről, Shevchenkoé!

63
    Diouf le, Elyonoussi be.

63
    Ljubenovic szögletét középen Forren bólintja ki.

62
    Ignjatijevic kap pontatlan labdát a szélen, de beéri és Linnesre pattintja, ráadásul szöglet.

60
    Chima kavargatott a bal szélen, Kamenyuka szerel, majd másodszorra Vernidub Flot is leszedi.

60
    Budkivskiy – akit a norvég kommentátor következetesen Peter Crouchnak szólított – lejön, Khudzik a helyén.

59
    Forren ballal csúnyán fölébombáz.

58
    Egyértelmű sárga lap, Moström lódult meg a középpályán, fel kellett rúgni, Grytsay nem is nézte a labdát. 28 méterről ível a Molde.

57
    Malinovskiy az alapvonalon kavargat és harcol ki szögletet.

56
    Gulbrandsen szerel az ellenfél térfelén, leosztja Singhnek, aki jobbal, kicsit kiszorított helyzetből lő, Shevchenko véd!

55
    A szöglet nem veszélyes.

54
    Mekkora helyzet! Diouf fordul le Ignjatevicről és mehet szinte egyedül, középre ível, érkezik Shevchenko, aki elrúgja a labdát Gulbrandsen elől, de Chima begyűjti, Shevchenko továbbmegy szerelni, Chima kapura ível, de kicsúsztatja egy védő az üres kapu és az érkező Diouf elől! Elképesztő!

53
    Shevchenko kapus hosszan tologatja a labdát, majd felível, Budkivskiy majdnem meg is tartja, de egyébként is adogatni tudnak a vendégek, végül Forren blokkol könnyen.

53
    Singh ad be rosszul.

50
    Ljubenovic végez el szabadrúgást, ballal áttekeri a hosszú oldalra a beadást, ott Komchenovskiy érkezik és centikkel fölékanalaz, de már les volt!

46
    Malinovskiy beállt és 18 másodperc alatt begyűjtött egy sárgát kezezésért.

46
    A Zorya kezdte a második félidőt.

46

46
    Malyshev helyére Malinovskiy jön.

Vége az első félidőnek! A Molde többet próbálkozott a vezetést gyorsan magához ragadó Zoryánál, de csak a 44. percben tudott egyenlíteni egy kissé szerencsés góllal. Ugyanakkor a Zorya egy-egy megindulásból életveszélyes tud lenni, úgyhogy mindkét csapat játékában ott a gól. Láttunk jópár lehetőséget és néhány nagyobb helyzetet is, nem rossz találkozót láthatunk a gyér nézősereg előtt!

44
    Moström tette Gulbrandsennek, aki az alapvonalról bead, Shevchenko ezt most megfogja Diouf elől!

44
    Nem rossz ez a meccs továbbra sem, még ha nincs is eget verő színvonal, próbálkoznak a csapatok!
    Fredrik GULBRANDSEN - 1 : 1

43
    A Molde gólt szerzett!

Furcsa gól! Hosszabbításra állnak a felek! Singh nem tudott beadni, visszagurította Helstadnak, aki betette, Grytsayon felpattant, Shevchenko jött, de nem tudta elütni, kifelé nem fúj McLean, Gulbrandsen pedig fordulásból a védők között vágja be az egyenlítést!

40
    Ljubenovic ütközik a labdát kivágni készülő Moströmmel, megsérül, talán arcbarúgták.

40
    Egy kis időre a minden bizonnyal nem túl népes vendégszurkolókat is hallani lehetett.

38
    Ignjatijevic sárgul be.

37
    Chima lő 22 méterről.

37
    Chima felé ment egy beadás, Ignjatevic nem igazán nézte a labdát, lökte a támadót, de megússza.

36
    Visszaívelik, ismét a kapus üti el! Nagyon sok dolga van ezekkel az ukrán hálóőrnek.

36
    Moström íveli be, Shevchenko öklözi ki.

36
    Chima harocl ki még egy szögletet.

35
    Közben a magyar érdekeltségű meccsen Krasznodarban a Diósgyőr 1-0-ás hátrányban van.

34

33
    Chima most szögletet is kiharcol.

33
    Chima ad be Shevchenko kezébe, mégis tapsot kap.

32
    A szöglet sem veszélytelen, Budkivskiy teszi bele a fejét, az erős fejes kevéssel kerüli el a kaput!

31
    Szenzációs ukrán akció megint! Khomchenovskiy tette Ignjatovicnak, aki vissza a szélsőnek, ő bead, pontosan az üresen érkező Ljubenovic lábára, a támadó a levegőből lő, a sarokra tartó lövést Haskjold tolja ki komoly vetődéssel!

31
    Budkivskiynak tette szépen Kamenyuka, a kiszaladó Haskjoldnak kell kivágnia taccsra.

29
    Diouf lesen elöl.

28
    Hatalmas ziccer! Budkivskiy a jobbról indult és tört be a tizenhatosra egy remek passz után, de annyira rávezeti a kapusra, hogy a középre adása csak egy védőt talál már el! Ez könnyen lehetett volna 0-2!

28
    A meccs nagy részében a Moldénál a labda, de ha megszerzi a Zorya, azonnal fordul és kontrát vezet!

27
    Jó, ha 3-4000 ember kint van egyébként Moldéban az Akker Stadionban.

26
    Shevchenko nem siet a kirúgással, kap egy kis füttyöt.

25
    Ljubenovic távoli szabadrúgása átszáll a fejelni készülők feje fölött, így könnyen Haskjoldé.

24
    Karavayev és Flo szalad össze, utóbbi a vétkes.

24
    Remek pörgős kis meccs!

23
    Khomchenovskiy ad be balról egy visszahúzás után, Budkivskiy kevéssel marad le a labdáról, helyzet ez is!

22
    Grytsay rántja le emberét, a gyorsan elvégzett szabadrúgás után Moström ad be az alapvonalról, Chima fejel, de Shevchenko kezébe!

20
    Karavayev csináll egy esőernyőt Flon, majd bead, Grytsay középen jön és fölépofoz!

20
    Moström tört be a szélen jobbról, húz egyet befelé a tizenhatoson belül, de aztán kilövi Biliyt közvetlen ziccerben!

19
    Szép adogatás után lőhetett Linnes jobbról, Hestad emelt Chimához, aki mellel levette Linnesnek, ő betört a védők között és az oldalhálót találta telibe!
    Lesgól!

16
    Lesgól!!! Majdnem egyenlít a Molde! Moström a szélről ragyogóan passzol középre Gulbransennek, aki el is passzolja estében Shevchenko mellett, de lest int Harris! Nagyon necces volt!

15
    Ljubenovic rúg be balról egy szabadrúgást, Karavayev csúsztat, fölé.

13
    Ignjatijevic léphetett el a szélen, felnéz és Ljubenovicnak ad be, gyertyát rúg a csatár a nehéz mozdulatnál.

10
    Az első lehetőségféleség, Gulbrandsen lőtt 24 méterről pattogósat, de Shevchenko könnyen fogja.

10
    Diouf ugrik rá ellenfelére egy fejesnél, fault.

9
    Diouf előtt kicsivel megy el egy indítás.

8
    Chima lesen a jobbon.

8
    Kontrollálja a játékot a Molde, de egyelőre nincs átütőerő.

7
    A vendégek tiszta feketében.

6
    A hazaiak egyébként kék-fehérben vannak ma.

5
    Singh kereste Moströmöt, Kamenyukáé.

5
    Forren ível Shevchenko kapus kezébe.

4
    Vajon hogy sikerül ezt lereagálni a norvégoknak? Nyomnak majd?
    Nikita KAMENIUKA - 0 : 1

2

Góóóóóóóóóóól! Mintaszerű kontrát vittek végig az ukránok a szöglet után, három-négy húzásból kipasszolták a norvég védelmet, utoljára Karavayev lassított le szépen és tette a jobbon felrobogó Kamenyukának, aki belép a tizenhatosra és oldalról, 10 méterről szép gólt ragaszt a jobb alsóba!

2
    Ezt könnyen fejelik ki középütt.

2
    Máris egy szöglet, Moström beadásába lépnek bele a védők.

1
    A Molde kezdte a meccset.

1

Már kint vannak a csapatok, a kézfogásnál járunk!

Molde FK: 12 Haskjold – 15 Flo, 25 Forren, 5 Toivio, 14 Linnes – 9 Moström, 6 Hestad (C), 7 Singh, 30 Diouf – 27 Chima, 8 Gulbrandsen
    Cserék: 34 Horvath – 4 Gabrielsen, 23 Rindaröy, 16 Hussain, 20 Höiland, 21 Agnaldo, 24 Elyonoussi

FC Zorya Luhansk: 30 Shevchenko – 6 Kamenyuka (C), 15 Vernidub, 25 Biliy, 17 Ignjatevic – 20 Karavayev, 8 Malyshev, 35 Grytsay, 37 Khomchenovskiy – 22 Ljubenovic – 28 Budkivskiy
    Cserék: 1 Santini – 3 Pysko, 16 Yarmash, 7 Khudzik, 18 Malinovskiy, 57 Borodai, 10 Lipartia

Játékvezetők: McLean – Conquer, Harris – Robertson (SCO).

Az ukrán problémák miatt Kijevben volt kénytelen játszani a Zorya Luhansk az EL-selejtezők 2. körében a Molde ellenében. A félig hazai pályán az ukránok 1-1-es döntetlent harcoltak ki a nemrég norvég bajnok csapat ellen, ez pedig ad reményt a visszavágóra is.
    A Molde a szlovén Goricát, a Zorya az albán Lacit ejtette ki nagyon simán, egy pillanatig nem forgott veszélyben a továbbjutásuk.
    Ma skót játékvezetés mellett kell megpróbálniuk legyűrni egymást a play-offért. A Molde egyébként a kiemelt.
    18:00-kor kezdünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.