Ermis FC Aradippou – BSC Young Boys 0:2 (vége) | Liberec – AFC Astra Giurgiu 2:3 (vége) | Esbjerg FB – KS Ruch Chorzów 2:2 (vége)
Molde – FC Zorya Luhansk 1:2 (vége) | Odessa – RNK Split 0:0 (vége) | FK Krasznodar – Diósgyőri VTK 3:0 (vége)
AIK Fotboll – Astana 0:3 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Neftchi 2:3 (vége) | Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC – Dinamo Moszkva 1:2 (vége)
Rosenborg BK – Kardemir DÇ Karabükspor 1:1 (vége) | SKN Sankt Pölten – PSV Eindhoven 2:3 (vége) | Soligorsk – Zulte Waregem 2:2 (vége)
Lech Poznań – UMF Stjarnan 0:0 (vége) | Hajduk – Shakhter Karagandy 3:0 (vége) | CFR Cluj – Dinamo Minszk 0:2 (vége)
FC Spartak Trnava – St. Johnstone 1:1 (vége) | FC Viktoria Plzen – Petrolul 1:4 (vége) | PAE APS Atromitos Athens – FK Sarajevo 1:3 (hosszabbítás vége)
Brøndby IF – Club Brugge KV 0:2 (vége) | Asteras – 1. FSV Mainz 05 3:1 (vége) | FH Hafnarfjördur – Elfsborg 2:1 (vége)
Olympique Lyon – FK Mladá Boleslav 2:1 (vége) | Hull City – Trenčín 2:1 (vége) | Torino FC – IF Brommapojkarna 4:0 (vége)
Met. Skopje – Omonia 0:1 (vége) | Aberdeen FC – Real Sociedad 2:3 (vége) | Rio Ave FC – Göteborg 0:0 (vége)
FC Zimbru Chişinău – SV Gröding 0:1 (vége) | Rijeka – Víkingur 4:0 (vége)
FC Shakhtyor Soligorsk
2:2 (2:1)
Zulte Waregem
csütörtök 07.08.2014, 19:00 • Regenboogstadion, Waregem • Európa liga

A hazai csapat a biztos továbbjutás tudatában lépett pályára, kissé kényelmesen is játszottak, de ma az is elég volt egy döntetlenre a hit nélkül játszó Waregem ellen. (20:59:09)

90+3

90+3
    Trajkovski lövését védi a végén Kotenko.

90+2
    Yanush törleszt az előzőekben kapott rúgásért, szabadrúgás a Waregemnek, de a sárga elmarad.

90
    Három perc a hosszabbítás.

90
    Sok minden nem történik már a végén, szabálytalanságok it is ott is.

89
    Guruli szabálytalankodik a belga térfélen, szabadrúgás.

88
    Szabadrúgás a Waregemnek balról, a 16-os vonalával egy magasságból, Trajkovski ívelése veszélytelen.

87
    A hazai térfélen pattog a labda, de már régen tét nélküli a játék.

85
    Rios indul egy gyorsan elvégzett szabadrúgásra a jobb szélen, a beadása elakad a védőkben.

85
    Ekangamene rúgja meg csúnyán a hazai térfél közepén Yanusht, akit ápolni is kell.

84
    Folyamatosan támad a belga csapat, kicsit több fantázia kellene az akcióikba, lőhetnének még gólt, nagyon passzívak a fehéroroszok.

82
    Sylla lő a 16-os jobb sarkáról, Kotenko tolja ki a jobb alsó elől a labdát.

81
    Két kapu elé ívelt labdát hárítanak a hazai védők, de nem szabadulnak a szorításból.

80
    Haljuza buktatja a kezdőkörben Ekanganemét, szabadrúgás.

79
    Bal oldali beadásra jön ki a kapus, Sylla támadja szabálytalanul, hiába gól a vége, szabadrúgás kifelé.

78
    Kis híján ismét gólra góllal válaszolt a Soligorsk, Guruli nagyot hibázott!

77
    Yanush lép ki a bal szélen, megforgatja a védőjét, és ziccerbe hozza a középen érkező Gurulit, aki 8 méterről a kapus kezei közé lövi a labdát...

75
    Már "csak" három gólt kellene rúgnia a Waregemnek, és jöhetne a hosszabbítás, de ez nem reális forgatókönyv.

74
    A Waregem gólt szerzett!
    Trajkovki hozza helyzetbe IDRISSA SYLLÁT a 16-oson belül, aki rosszul veszi át a labdát, de estében 12 méterről így is kilövi a bal alsó sarkot! 2:2

72
    A hazaik hosszadalmas akciója zajlik, Haljuzát szerelik a jobb szélen a végén.

71
    Stargorodsky helyére Vasilevski érkezik.

70
    Sylla indulna középen egy ívelésre, lesen állítják meg.

69
    Kettős csere a Waregemnél is, Conté és Aneke hagyja el a pályát, Kylian Hazard és Caceres jönnek a helyükre.

68
    A Waregem támad többet eddig a második félidőben, de egyelőre nem jutottak igazi helyzetig.

66
    Kettős csere a hazaiaknál, Balanovich és Osipenko le, Guruli, illetve Yanush a pályán.

65
    Trajkovski ívelheti be a szögletet balról, Kotenko húzza le könnyedén az ötösön.

64
    Szögletre pattan egy belga lövés, Sylla volt az elkövetője.

62
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül D'Haene (Zulte Waregem), a kezdőkörben szabálytalankodott Haljuzával.

61
    Felállt védelem ellen támad a Waregem, a 16-osig sem jutnak ezúttal.

60
    Skulason indul a jobb szélen, nem tudja átvenni a labdát, oldalra szerelik.

59
    Jobbról ível át a hosszú sarokra Balanovich, Osipenko fejese elkerüli a jobb felsőt.

58
    Trajkovski szöglete nem jár veszéllyel a hazai kapura.

57
    Aneke 20 méteres lövése pattan meg egy védőn, szöglet balról.

57
    Yurevich ível be balról, kicsúsztatják a védők a kapu elől.

56
    Továbbra is négy gólos előnyben a Soligorsk, ennek megfelelően elég takarékosan fociznak, a Waregem meg inkább hit nélkül.

55
    Kashevski lő ballal jó 25 méterről, megpattan a labda, de így is könnyedén fogja Bossut.

53
    Syllához ívelnek balról a vendégek, három védő gyűrűjében nem fér a labdához a csatár.

52
    Aneke fordul be lövésre a 16-os vonalánál, de jobbal a bal sarok mellé teker.

51
    N'Diaye keveri meg a védőket a balösszekötő helyén, de saját magát is, szerelik.

50
    Skulason ad be lövésre jobbról, a védők fülelik le a labdát.

48
    Rios húz el a jobb szélen, messze megelőzi a védőket, a középen érkező Osipenkót hozná ziccerbe, de hosszú a labda...

47
    Egy-egy támadás jut el a felektől az ellenfél 16-osáig, helyzetek nélkül kezdődik a második félidő.

46
    Isci nem jött ki a második félidőre, Skulason a helyén.

46

A tét nélküliség rányomja a bélyegét a találkozóra, a hazaiak rendezkedtek be védekezésre, egy kontrából viszont megszerezték a vezetést. Majd kiegyenlítődött a játék, de ebből a belgák jöttek ki jobban, egyenlítettek, de egy perc múlva ismét betalált a Soligorsk, így ismét 4 gólos előnyben vannak, biztos továbbjutók.

45+1

44
    Megfogadták a csapatok a kérésünket, megnyomták a hajrát, két gól az eredménye.

43
    Sylla lő 12 méterről ballal kissé balról, Kotenko véd a rövid saroknál.

42
    A Soligorsk gólt szerzett!
    A jobb szélen fut a hazai akció, egy keresztbe tett labda után Yurevich ad középre, SERGEY BALANOVICH jobbal, becsúszva, 4 méterről lő a kapu közepébe! 2:1

41
    Mintaszerű támadás a vendégektől, melynek végén Trajkovski ad be az alapvonalról, IDRISSA SYLLA érkezik a rövid saroknál, 5 méterről ő a kapuba!

40
    Most a hazaiak adogatnak a pálya közepén, majd inkább vissza, végül leveszítik a felezővonalnál.

39
    A Waregem támad középen, két jó passz után egy pontatlan, Ekangamene szabálytalanul szerezné vissza a labdát, szabadrúgás kifelé.

37
    Galyuza indul jó helyzetben középen, lesen állítják meg.

36
    Syllát előzi meg fejjel Leonchik a kaputól 30 méterre, higgadtan ki is hozza a labdát.

35
    A továbbjutás eldőlt, nem valami szórakoztató a mérkőzés, kevés a gólhelyzet, reméljük ez változni fog még ebben a félidőben.

34
    Rios indul a jobb szélen, becsúszva szereli Paye az alapvonalnál, ki is hozza a labdát.

33
    A túloldalon Conté lép oda csúnyán Matveychiknek.

32
    Isci buktatja a felezővonalnál Balanovichot.

30
    Hosszadalmas támadás a jobb szélen a Waregemtől, bedobásig jutnak, majd elveszítik a labdát.

29
    Balanovich lövése pattan le az egyik védőről, Stargorodsky emeli a kapu fölé a labdát 16 méterről.

27
    Leonchik szánja el magát lövésre, bár ne tette volna, 20 méterről a lelátóra bombázza a labdát.

25
    Körbeadogatja a belga 16-ost a Soligorsk, nem jutnak helyzetig most sem.

24
    Elfogyott a vendégek lendülete, nem tudják megtartani a labdát a Soligorsk térfelén.

23
    Most a Waregem 16-osánál pattog a labda, de helyzetbe nem tudnak kerülni a fehéroroszok.

22
    Haljuzát szerelik oldalra a védők a jobb szélen.

21
    Sylla keresi a lövőhelyzetet a 16-os előterében, szerelik a védők, de marad a labda a Waregemnél.

20
    Balanovich vezeti a labdát a védőkre, az ütempassza pontatlan Riosnak, közbelépnek a védők.

18
    Hazai szöglet után támadó szabálytalanságot lát a bíró, szabadrúgás kifelé.

18
    Trajkovski küldi be a szögletet balról, Tiago Ferreira fejel magasan fölé.

17
    Conté lő 18 méterről, belelép az egyik védő, szögletre csorog a labda.

16
    Sylla elől adnak haza becsúszva a védők a 16-os vonalánál.

15
    Matveichik indul a jobb szélen, kicsit hosszú a labda, szerelik.

14
    Balról ível be az oldalvonaltól Aneke, Kotenko húzza le a hosszú saroknál a labdát.

13
    Jobbára a hazai térfélen zajlik a játék, de így is a Soligorsk tudott gólt lőni.

11
    Trajkovski íveli a szabadrúgást a kapu elé, de mélyen, kirúgás jön.

10
    Kashevski szabálytalankodik Syllával a kaputól 25 méterre, jobbra.

9
    Aneke közeli, de gyengécske lövését könnyedén védi Kotenko a kapu közepén.

8
    Ha leltek volna még kérdések, akkor azokat megválaszolta a fehérorosz csapat, összesítésben 4 gól az előnyük.

7
    Bal oldali akció a hazaiaktól, Osipenko ad középre az alapvonal közeléből, SERGEY BALANOVICH veszi át a kaputól 10 méterre és könnyedén emel a hálóba! 1:0

6
    Ismét Rios indul meg, de szabálytalankodik a védőjével.

5
    A hazaiak egyértelműen védekezésre rendezkedtek be, támad a Waregem, de nagyjából a 16-osig jutnak az akcióik.

4
    Rios elől adnak haza a belga védők a jobb szélen.

1
    Tapogatózó játékkal kezdődik a mérkőzés, helyzetek nem alakultak ki egyik kapu előtt sem eddig.

1

Az Európa Liga harmadik selejtezőkörében a fehérorosz Soligorsk a belga Waregem csapatát fogadja.

Az első mérkőzésen a fehéroroszok 5:2-re nyertek Belgiumban, így a továbbjutás gyakorlatilag el is dőlt, az idegenben lőtt öt gól legalább is ezt jelenti.

A második selejtező körből mindkét csapat kettős győzelemmel jutott tovább, a Soligorsk az ír Derry Cityt, a Waregem a lengyel Zawisza csapatát búcsúztatta.

A fehérorosz bajnokság a 19. fordulónál tart, a Soligorsk a negyedik helyen áll jelenleg, épp egy komoly győzelmi sorozatot szakítottak meg az FC Minszk elleni hétvégi vereséggel.

A belga pontvadászatban két forduló után a Waregem a hatodik helyen tanyázik, egy győzelem és egy vereség az eddigi statisztikájuk.

Formát elemezni különösebben nem is érdemes, mart a fehérorosz csapat olyan előnyt szerzett a Waregem otthonában, amely csak csoda árán dolgozható le.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok: 7. Balanovich, 42. Balanovich – 41. Sylla, 74. Sylla

Lapok:   62. D'Haene (WAR)

FC Shakhtyor Soligorsk: Kotenko – Januskevic, Leonchik, Kashevski – Matveichyk, Haljuza, Stargorodsky (71' Vasilevsky), Yurevich – Rios, Osipenko (66' Yanush), Balanovich (66' Guruli)

Cserék: Gavrilov – Guruli, Ivanov, Kovalev, Tsevan, Vasilewski

Zulte Waregem: Bossut – Isci (46' Skulason), D'Haene, Tiago Ferreira, Paye – N'Diaye, Ekangamene – Conté (69' Hazard), Aneke (69' Caceres), Trajkovski – Sylla

Cserék: Bostyn – Bongonda, Caceres, Hazard, Mendy, Skulason, Verboom

Játékvezetők: Trattou – Soteriou, Ioannou (ciprusiak)
    31.07.2014
    Zulte Waregem - Soligorsk 2:5

Gólok: 40. Plet, 75. Conté – 4. Galyuza, 12. Matveychik, 45+4. Stargorodsky, 78. Yanush, 90+1. Guruli

Lapok:   15. Colpaert (WAR), 19. D'Haene (WAR), 52. Bongonda (WAR), 74. Skúlason (WAR), 90+3. Conté (WAR) – 66. Rios (SSO)   44. Plet (WAR)