Ermis FC Aradippou – BSC Young Boys 0:2 (vége) | Liberec – AFC Astra Giurgiu 2:3 (vége) | Esbjerg FB – KS Ruch Chorzów 2:2 (vége)
Molde – FC Zorya Luhansk 1:2 (vége) | Odessa – RNK Split 0:0 (vége) | FK Krasznodar – Diósgyőri VTK 3:0 (vége)
AIK Fotboll – Astana 0:3 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Neftchi 2:3 (vége) | Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC – Dinamo Moszkva 1:2 (vége)
Rosenborg BK – Kardemir DÇ Karabükspor 1:1 (vége) | SKN Sankt Pölten – PSV Eindhoven 2:3 (vége) | Soligorsk – Zulte Waregem 2:2 (vége)
Lech Poznań – UMF Stjarnan 0:0 (vége) | Hajduk – Shakhter Karagandy 3:0 (vége) | CFR Cluj – Dinamo Minszk 0:2 (vége)
FC Spartak Trnava – St. Johnstone 1:1 (vége) | FC Viktoria Plzen – Petrolul 1:4 (vége) | PAE APS Atromitos Athens – FK Sarajevo 1:3 (hosszabbítás vége)
Brøndby IF – Club Brugge KV 0:2 (vége) | Asteras – 1. FSV Mainz 05 3:1 (vége) | FH Hafnarfjördur – Elfsborg 2:1 (vége)
Olympique Lyon – FK Mladá Boleslav 2:1 (vége) | Hull City – Trenčín 2:1 (vége) | Torino FC – IF Brommapojkarna 4:0 (vége)
Met. Skopje – Omonia 0:1 (vége) | Aberdeen FC – Real Sociedad 2:3 (vége) | Rio Ave FC – Göteborg 0:0 (vége)
FC Zimbru Chişinău – SV Gröding 0:1 (vége) | Rijeka – Víkingur 4:0 (vége)
hosszabbítás vége
PAE APS Atromitos Athens
1:3 (0:1)
FK Sarajevo
csütörtök 07.08.2014, 20:00 • Stadio Peristeriou, Athens • Európa liga

Hihetetlen drámai összecsapás, amit a Sarajevo a hosszabbításban tudott a maga javára fordítani, amivel végül a plya-off körbe juttatták magukat. Bilbija a mérkőzés hőse, na meg Abdullah Ibraković, aki becserélte.
    Az Atromitus úgy gondolta elég lesz az idegenbeli siker, pedig már a rendes játékidőben is egy hajszálon múlott, hogy nem estek ki.
    Megérdemelten jut tehát tovább a bosnyák együttes.

Én köszönöm a figyelmet, jó éjszakát kívánok, a végeredménnyel búcsúzom:
    PAE APS Atromitos Athens – FK Sarajevo 1:3 (3:4) (22:40:32)

120
    Pitu tekeri középre Fytanidis tud ugyan fejelni, de elkerüli a csúsztatása a kaput!

119
    Napoleoni tud lőni a kontra végén, de Bandovic kapu mellé tudja ütni a labdát! Szögelt következik.

119
    Puzigaća szabadrúgása nem okoz veszélyt, helyette az Atromitos indíthat kontrát.

118
    Fytanidis Stojcev-et buktatja. Jó helyről jöhet a Sarajevo.

118
    Újabb szabálytalanság, Puzigaća most Tatost nem engedi labdához jutni szabálytalan eszközökkel.

117
    Stojčev a mellette felgyorsuló Lazaridist taszajtja meg. Szabadrúgás a görögöknek.

116
    Talán most, de Dimoutsos lövése elkerüli a kaput.

113
    Csak csordogál a mérkőzés, nem tud helyzetbe kerülni a házigazda egyesület.

111
    Dupovac a földön, Tavlaridis buktatta. Csak ne veszítsék el a fejüket a görög játékosok!

110
    Nem tud áttörően támadni a vendéglátó csapat, nincs bennük már hit.

108
    Tatos lép oda durván Stojčev-nak, sárgát kap érte a görög játékos.

108
    Protić tud lőni, de Cennamo hárítja a próbálkozást. Oda kell figyelnie az Atromitosnak, ugyanis még egy gól végzetes lehet, bár így sincs sok esélyük.

107
    Velkoski-t taglózza le Pitu, vendég pontrúgás jöhet.

106
    Elkezdődött a 2.hosszabbítás.

Negyedórára van a play-off körtől a Sarajevo, de hatalmas rohamokra számíthatnak a vendéglátóktól, akiknek most már két gól kell a továbbjutáshoz, ugyanis most már a bosnyákok lőtte több idegenbeli gólt.
    Pillanatokon belül folytatjuk!

Befejeződött az 1. félidő hosszabbítása.

105+1
    A Sarajevo gólt szerzett!

GÓÓÓÓÓÓL!
    Micsoda csere volt NEMANJA BILBIJA, aki a második találatát jegyzi a mérkőzésen! Stojcev beadása után lőtt a kapuba, szabadon hagyták a védők! Hatalmas hiba!
    1:3

104
    Napoleoni a földön! Velkovski a vétkes, elsunnyog, mielőtt lapot kapna.

103
    Stojcev végzi el a kornert, de Cennamo megfogja a labdát.

103
    Stojcev lövésébe lépnek bele a védők, szöglet következik.

102
    Tavlaridis gyűjti be a kipattanót és teszi egyből vissza Bandovic ezt már megfogja.

101
    Pitu lőtte kapura azonnal, Bandovic üttete ki szépen, nagy védés volt!

100
    Újabb fault, Napoleoni ellen Dupoivc vétett szabályokkal szemben.

99
    Stojcev buktatja Tatost, pontrúgással jöhetnek a athéniek.

99
    Utolsó csere a mérkőzésen Baric helyén Protic folytatja a maradék bő húsz percben.

98
    Velkoski szabálytalan Lazaridissel szemben. Hazai szabadrúgás következik.

95
    Óvatosak a felek, nem ugranak neki a másiknak! Egy bekapott gól végzetes lehet!

93
    Stojcev tekeri be a sarokrúgást, Kovacevic érkezik remek ütemben, de Cennamo védeni tudja a középre érkező fejest!

93
    Stojcev lövésébe vetődik bele egy görög védő, szöglet következik.

91
    Elkezdődött az 1. hosszabbítás.

Tehát hosszabbítás következik! Igazán jó mérkőzést láthat az athéni publikum és izgalmakban sincs hiány. Ráadásul Tavlaridis góljával akár az Olümposzra is emelhetik majd a védőt a szurkolók, ha megnyeri a mérkőzést az Atromitos.
    Nem gondoltam volna, hogy a Sarajevo képes lesz két gólt szerezni, de a második játékrész végére felélénkültek.
    Pillanatokon belül folytatjuk a hosszabbítással!

Vége a második félidőnek.

90
    Nem lesz hosszabbítás a második játékrész végén.

88
    A csapatok a hosszabbításra készülnek, nem ugranak már egymásnak.

86
    Az Atromitos gólt szerzett!

Újabb fordulat! Pitu szögelte után a védő STATHIS TAVLARIDIS hős és hosszabbításra menti jelen állás szerint az összecsapást!
    1:2

84
    Kitámad az Atromitos, érhető módon!

82
    Kéz! Dupovak ér bele szándékosan kézzel a labdába, sárga lapot kap!

82
    Ezzel már a Sarajevo áll továbbjutásra.

81

Elképesztő! Fordít az összesített álláson a vendég egylet, NEMANJA BILBIJA talál a kapuba Cimirot átadása után! 0:2

80
    Velkoski a földön, Karamanis buktatta.

77
    Kezdi magét aktivizálni a Sarajevo, de nehezen tudják áttörni az Atromitos védelmét.

75
    Megelőzve a kiállítást lehozza a hazaiak mestere Britot, Ballas érkezik a helyére.

75
    Puzigaća-t rántja le Karamanos, miután az megkerülte, jár a sárga kártya a görögnek.

72
    Kevesebb, mint húsz perc van hátra a találkozóból és továbbra is egy gól a különbség a két csapat között.

70
    Cimirot-ot akasztja Brito, óvatosnak kell lennie a hazai játékosnak, már van egy sárga lapja.

69
    Tatos vállal el egy lövést középről, de fölé lövi. A lelátón landol a játékszer.

69
    Míg Bilbija Okic helyére érkezik. egy csere lehetősége maradt a vendég szavezetőnek.

69
    Kettős csere a bosnyákoknál, az egyik lecserélt játékos Radovac, akit Kovacevic vált.

66
    Radovac teszi kapu elé a pontrúgást, de nem veszélyes, gond nélkül fejeli ki a védelem.

66
    Stojcevvel szemben szabálytalan Dimoutsos. Kezd iparkodni a vendég egylet.

66
    Napoleoni érkezik az Atromitosnál, Nastost váltja.

65
    Nastos vállalja el a szabadrúgást, de beadása nem okoz galibát a Sarajevo kapuja előtt.

65
    Tatomirović löki a levegőben Tatost. csúnyán ér földet a hazai játékos, de kemény fából faragták a görögöt.

64
    Stojcev végzi el a vendégek szögletét, a rövidnél keresett társat, de a védők higgadtan kihozzák a labdát.

62
    Tatos huppan a gyepre, miután Cimirot jócskán odarúgott neki.

60
    Nem tud vagy nem akar kockáztatnia Sarajevo, pedig egy gólra vannak mindössze a továbbjutástól!

57
    Pitu végzi el a pontrúgást, de kifejelik a vendégek a beívelt labdát.

56
    Karamanos került a földre, nem véletlenül Tatomirović csúszott rá hátulról. Kapja is a bosnyák a sárga kártyát.

56
    Most Dupovac kapott a lábára egy rúgást, Nastos nem kegyelmezett neki.

56
    Piru került a földre, Dupovac volt a tettes.

53
    Velkoskit állítja meg a játékvezető lesen. Rossz ütemben jött az átadás.

52
    Fytanidis rúgja fel Duljevic-et. Vendég szabadrúgás következik.

49
    Nagyon haloványan kezdődik a második játékrész, sajnos nem a legjobb mérkőzés, amit valaha láttunk.

46
    Cseréltek a szünetben a görögök, Fabio nem jött vissza az öltözőből, Tatos állt be a helyére.

46

Csendes találkozó, alacsony irammal, de a Sarajevo talált egy gólt, így közelebb vannak az Atromitoshoz. Azonban ez nem lesz elég a továbbjutáshoz, többet kell kockáztatniuk.
    45 perc áll még a rendelkezésükre, a szünet után rögtön jövünk vissza.

45+3
    Pitu tekerte kapu elé a labdát, Fytanidis bólint, de célt téveszt a próbálkozása.

45+2
    Cimirot buktatja Fábiot, jó helyről jöhetnek a hazaiak.

44
    Bandovic tudja kiütni Fabio próbálkozását. Nehéz védés, pattogós lövés volt.

43
    Cimirotot is lesen állítja meg a játékvezető.

41
    Karamanos kap egy indítást, de méteres lesen volt a csatár.

40
    Lazaridis végzi egy a pontrúgást, de nem okoz gondot a bosnyák kapunál.

39
    Okic buktatja Dimoutsos-t. A görögök jöhetnek.

36
    Velkoski állt a labda mögé, de nem veszélyes az elvégzett szabadrúgás.

36
    Újabb pontrúgás, ezúttal a vendégek jöhetnek, miután Duljević került a földre Brito segédletével.

35
    Most Stojcev kerül a földre, Lazaridis vett revansot.

34
    Stojčev buktatja Britot. Továbbra is sok a mérkőzésen a fault.

32
    Okic veszélyeztetett egy beadás után, de szorongatott helyzetből kellett fejelnie, nem volt könnyű dolga, fölé is ment a labda.

29
    Radovac szöglete elszáll keresztbe és nem okoz veszélyt a hazai kapunál.

28
    Fytanidis-t rágja fel Velkoski, sokadik szabálytalansága a vendég játékosnak, eddig megúszta!

27
    Pitu végzi el a megítélt sarokrúgást, de kifejelik a Sarajevo játékosai.

26
    Fabio lövésébe lépnek bele a vendégek.

25
    Ha eddig nem hittek az esélyeikbe a vendégek, ez a gól mindenképpen hitet adhat.

24

A semmiből egyenlíti ki a párharcot a Sarajevo, HARIS DULJEVIC egy átlövésből szerez vezető gólt!
    0:1

24
    Lazaridis rántotta le Velkoskit, most a bosnyákok jöhetnek.

22
    Újabb vendég fault, Fytanidis huppan a gyepre, Duljevic volt a tettes.

20
    Dimoutsos ellen szabálytalankodik Radovac. Görög szabadrúgás jöhet.

19
    Brito egy remek átadás után került lövőhelyzetbe, de eltörte a labdát, így Bandovic meg tudta fogni.

18
    Velkoski kézzel próbálta, amolyan Maradonásan levenni a labdát, de a játékvezető észrevette.

17
    Stojčev végzi el a pontrúgást, de gond nélkül kihozzák a görögök a labdát.

17
    Dimoutsos buktatja Baric-ot, most még megússza a sárga lapot.

14
    Kiegyenlített lassú iramú a találkozó, mintha a Sarajevo se hinné el, hogy lehet sansza.

12
    Giannoulis végzi el a pontrúgást, de egy bosnyákhoz passzol.

12
    Karamanos kerül a földre, Velkoski volt szabálytalan vele szemben.

11
    Lazaridis a labda mögött, de a pontrúgás nem veszélyes.

10
    Most Brito került a földre, Okic volt a tettes. Ez is fault.

9
    Brito Stojčev elleni szabálytalanságát jutalmazta sárga lappal a játékvezető.

7
    Okić a földön! Tavlaridis mutatja, hogy nem bántotta, Hunter sípmester másképp látja.

6
    Karamanos kapott jó passzt, amit kapura is tudott tenni, de Bandovic hárítani tudott.

5
    Most Okic követ el faultot, Giannoulis huppant a gyepre. Sok szabálytalansággal kezdődik az összecsapás.

4
    Baricot akasztja Brito. Szabadrúgás a vendégeknek.

2
    Duljevic szánta el magát lövésre, Cennamo magabiztosan fogta meg.

2
    A házigazdák fehérben játszanak, míg a vendégek vörös mezben léptek pályára.

1

PAE APS Atromitos Athens: Cennamo – Nastos, Fytanidis, Lazaridis, Tavlaridis, Giannoulis – Fabio, Dimoutsos, Pitu, Brito – Karamanos. Cserék: Barkas, Kouro, Kivrakidis, Napoleoni, Tatos, Ballas, Georgiou.

Vezetőedző: Giorgos Paraschos.

FK Sarajevo: Bandovic – Baric, Tatomirovic, Dupovac, Puzigaca – Okic, Cimirot, Radovac, Dulejvic – Stojcev – Velkovski. Cserék: Plakalo, Protic, Kovacevic, Kostic, Handzic, Puric, Bilbija.

Vezetőedző: Abdullah Ibraković.

Játékvezetők: Arnold Hunter, Richard Storey, Gareth Eakin (NIR).

Izgalmas és szoros mérkőzés várható, ahol az athéni csapat van jelenleg előnyben, de a nap végére ez fordulhat még!

Tartsanak velünk!

Egyébként a Sarajevo már fordított hátrányból párharcot, ugyanis a második selejtező körben az első összecsapáson odahaza kaptak ki 1:0-ra a norvég Haugesund-tól, majd idegenben sima 3:1-s sikert arattak. Tehát a görögök nem vehetik félvállról a visszavágót!

A görög élvonal csak augusztus végén kezdődik, így teljes egészében tudnak a nemzetközi porondra koncentrálni, ami jól is megy neki, látva az első összecsapást.

A vendégeknek a hétvégén kezdődött volna a hazai pontvadászat, de az EL mérkőzés miatt elhalasztották a Zvijezda ellen csatát.

Már a 11. percben Fytanidis jóvoltából az athéniak vezettek, erre még Puzagaca válaszolni tudott az első félidőben. Hiába támadták végig a második játékrészt a bosnyákok, mégis Nastos döntötte el a mérkőzést az Atromitosnak.

A Sarajevonak tehát két gól kell ahhoz, hogy legyen esélyük a továbbjutásra, nagyon nehéz feladat, de nem lehetetlen!

Egy nagyon izgalmas találkozón tudta megszerezni az előnyt vendégként az Atromitos. A Sarajevo ugyan hazai pályán többet próbálkozott, de végül 2:1 arányban alul maradt a görög gárda ellen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.