Újbuda FC
1:2 (0:1)
ZTE FC
csütörtök 07.08.2014, 17:00 • Sportmax Center, Kánai út 2. • Magyar Kupa

Hősiesen küzdött az Újbuda, de összességében megérdemelt a ZTE győzelme. Drámia küzdelemben maradt alul az Újbuda, továbbjutott a Zalaegerszeg. Köszönöm a figyelmet! (19:25:27)

120

119
    Vittman került a 16-oson belülre, 7-8 méterről eleresztett lövését védte a kimozduló Váradi bravúrral.

119
    Bailo beadása után Babati lőhetett 17 méterről,lövését blokkolták és kivágták a mezőnybe a védők.

117
    Bailo lökésért kapott sárgát.

115
    Grbic lőtt 19 méterről kapura, Váradi fogta.

113
    Újabb szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, Kovács ívelését fogta Czirjék.

112
    22-23 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott az Újbuda. Az ívelés érintés nélkül ment ki, kirúgás.

111
    Bailo beadása mindenki feje fölött elszállt,bedobással jöhet az Újbuda.

109
    Hátul adogat a ZTE

107
    A ZTE gólt szerzett!
    GÓÓÓL!!! DÉLCZEG GERGELY lőtt egy beadás után 5 méterről a kapuba, 1-2! Az imént Babati még csak a kapufára fejelte a balról érkező beadást, Délczeg lábbal pontosabb volt, vezet tehát a Zete!

106
    Kapufa!! Babati fejelt kapufát!

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

105
    Befejeződött az 1. félidő hossz.. Hősiesen küzd az Újbuda, lássuk, eldönti-e a ZTE a meccset, vagy jönnek-e a büntetők!

104
    Kifelé fúj a játékvezető, az Újbudáé a labda.

103
    Karacsot érte érzékeny pontján a lövés, lebotorkál a pályáról.

103
    Grbic lövését blokkolta egy hazai védő, aki lent maradt, áll a játék.

102
    A szögletet kivágta a hősiesen küzdő hazai védelem.

102
    Újabb vendég szöglet következik, Kovács Dávid fejelte ki a labdát.

101
    Laki fejelte ki Kovács ívelését.

100
    Farkas Norbert lövése alig kerülte el a kaput, 20 méterről lőtt, szép volt.

95
    A gólszerő, Kovács harcolt ki szögletet.

94
    Grbic passzolt hosszan Délczeg felé, a kapusé.

92
    Nagy kérdés, hogy 9 emberrel meddig fogja ezt bírni az Újbuda.

91
    Bailo beadása volt mély.

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

90+2
    Vége a második félidőnek. Hihetetlen, de a szinte végig emberelőnyben játszó ZTE az osztálykülönbség ellenére sem tudta kiharcolni a továbbjutást, hosszabbítás következik! Túl kényelmes volt a ZTE, igaz, így is volt több kapufájuk, megérdemelték volna a győzelmet, de a hősiesen küzdő Újbuda is megérdemli a hosszabbítást!

90+2
    Az Újbuda gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Hihetetlen!!! KOVÁCS DÁVID 18 méterről gyönyörűen ívelte a kapuba a labdát, 1-1!

90+2
    Kovács és Farkas a labda mögött.

90+1
    Nagy lehetőség az Újbuda előtt, 18 méterre a kaputól Kovácsot lökték fel, szabadrúgás!

90
    2 perc a hosszabbítás. A szabadrúgás után nem tudott helyzetbe kerülni a hazai csapat.

90
    A félpályánál szabadrúgáshoz jut az Újbuda.

89
    Nem ívelték be a labdát, némi labdajáratás után Farkas adott be, Kovács pedig 7 méterről fölé lőtt.

88
    Az oldalvonaltól ívelhetik be a labdát a vendégek, nagyjából 20-22 méterre az alapvonaltól.

87
    Babati egyedül indult meg a szélen, Holczer lerántotta, a játékvezető úgy ítélte meg, gólhelyzetet akadályozott meg a védő, így kiállította Holczert, 9 emberrel a hazaiak.

87
    Simonfalvi gyönyörűen fejelte ki a labdát a szöglet után, kontrázhat a ZTE!

86
    Három az egy elleni szituációba került Kovács a vendégek 16-osánál, ebből is csak bedobás lett, azonban utána sikerült egy szögletet kiharcolni.

84
    Még az iménti szituációnál reklamált Króner, ezért kapta a lapot. Közben már a Zalaegerszegnél a labda.

83
    Farkas Norbert és Nagy Norbert ütközött a félpályánál, Nagy lent maradt, a hazaiaké a labda.

83
    Babati beadását húzta le Váradi.

82
    Végül most Nagyról megy ki a labda, lassan építi a támadását a ZTE.

82
    Továbbra is a vendég 16-os környékén a labda, rendre bedobásokat harcol csak ki az Újbuda, de nem tudja megszerezni a labdát a ZTE egyelőre.

81
    Nagy beadását vágta ki a Zete védelme, bedobás. Kicsit beszorult a Zalaegerszeg, de helyzetei nincsenek a hazai csapatnak.

80
    A hajrában is hősiesen küzd az Újbuda, de bedobásoknál többet nem nagyon tudnak kiharcolni a 16-os környékén.

78
    Egy mély ívelést húzott le Váradi.

77
    Adogat a Zalaegerszeg, náluk van többet a labda, de nem sürgetik a játékot.

76
    Cserél a Zalaegerszeg. Melczer jön le, a helyére Vittman Ádám áll be.

75
    Bailo harcolt ki szögletet, de a szögletből nem alakult ki semmilyen helyzet.

74
    Délczeg egy az egyben vihette volna a labdát Váradira, de lesen volt.

73
    Kovács Dávid lövése nem sokkal ment fölé, bajban lehet még a ZTE...

72
    25 méterre a kaputól végezhet el szabadrúgást az Újbuda!

71
    Délczeg nem fért a labdához, kirúgás!

69
    Huszty végül nem tudott szögletet sem kiharcolni.

68
    Az elmúlt percekben már sokat veszélyeztetett a Zete, megélénkült a játék!

66
    A szögletből nem alakult ki veszély.

65
    Babati elől mentett Váradi szögletre!

63
    Grbic gyönyörűen tekerte el a labdát, ami a jobb kapufán csattant, a kipattanót némi kavarodás után kivágták a mezőnybe a hazaiak.

62
    Nagy Norbert kezezése után 19 méterről szabadrúgáshoz jutott a ZTE!

60
    A harmadik hazai csere, Pleszkán helyén Ihász.

59
    A második félidőben is egyértelmű a zalaiak mezőnyfölénye, ám az egy gólos vezetés kicsit talán túlzottan is megnyugtatta őket.

58
    Farkas Norbert beadása után Délczeg lőtt kapufát, nagy helyzet volt!

55
    Cserélt a hazai csapat is, Turi helyén Holczer.

54
    Grbic lövését blokkolták.

52
    Délczeg 6 méterről lőtt fölé tiszta helyzetben, ez nagy lehetőség volt a mérkőzés eldöntésére!

50
    Egy újbudai ívelést húzott le Czirjék. Nem kezdődött nagy iramban a második félidő.

46
    Cserélt a szünetben az Újbuda is, Németh helyére Karacs állt be.

46
    Egy csere volt a félidőben a vendégeknél, Kovács Györgyöt Denis Grbic váltotta a vendégeknél.

46

Vége az első félidőnek. Megérdemelten vezet a ZTE, ám a félidő második felére nagyon visszavettek az iramból, így kifejezetten eseménytelen a mérkőzés, igaz, az első negyedóra-20 perc egész sok izgalmat hozott.

45

45
    Váradi hosszú kirúgása után kicsit beszorul a ZTE, de nem tud helyzetbe kerülni a hazai csapat.

43
    Nem alakult ki helyzet a szabadrúgás után, de nem tudott kontrázni az Újbuda.

43
    Az oldalvonal mellől, az alapvonaltól jó 25 méterre, jobbról végezhet el szabadrúgást a Zalaegerszeg.

41
    Farkas Norbert adta be a labdát balról, Váradi húzta le.

40
    Melczer volt lesen a 16-oson belül, komoly helyzet lehetett volna ebből.

39
    Az ívelés után szöglet következik, Czirjék nem a legjobb mozdulattal ért a labdába, de nem alakult ki komolyabb helyzet.

38
    Az oldalvonal mellől végezhet el szabadrúgást az Újbuda.

37
    Passzolgat a ZTE, nyugodtan tehetik ezt, viszont sajnos az elmúlt percekben így nem sok említésre méltó esemény történt a pályán.

34
    Szabadrúgást végezhetett el a Zalaegerszeg, Babati ívelte be a labdát, Bailo fejelt a felsőlécre!

33
    Farkas Balázs ívelte előre jól a labdát, de Huszty nem tudott jól beadni.

31
    A szöglet után bedobással jöhet az Újbuda, nem okoztak nagyobb zavart a kapu előtt.

30
    Babatiról ment ki a labda, így az első hazai szöglet következhet egy szép akció után, Pleszkánt kereste a labda.

29
    Az utóbbi percekben csendesebb mederben folyik a játék, ám szinte végig az Újbuda térfelén a labda.

27
    Laki fejelte ki az ívelést.

26
    Babatit buktatta Nagy, 25 méterről végezhet el szabadrúgást a ZTE, ívelés várható.

25
    Horváth ugratta ki hosszan Délczeget, így Váradié a labda.

24
    Túl a félidő felén elmondható, hogy megérdemelten vezet a ZTE 1-0-ra, jóval többet birtokolja a vendég csapat a labdát. A 8. perc óta emberhátrányban van az Újbuda, így helyzetük kilátástalannak tűnik.

22
    Nagy Norbert vitte fel szépen a 16-oson belülre a labdát Huszty passza után, jól lőtt kapura, de Czirjék fogta a lövést.

21
    Simonfalvi fejelte ki a veszélyesen kanyarodó labdát.

20
    Veszélyes helyről, a 16-os mellől végezhet el szabadrúgást az Újbuda.

19
    Simonfalvi adott be pontatlanul.

17
    Könnyen kivágták az ívelést a hazai védők.

17
    Zalai szabadrúgás következik a jobb szélről, az alapvonaltól nagyjából 20-21 méterre.

16
    Kovács Dávid maradt lent, egy ideig állt a játék, ám szerencsére nincs komolyabb baj, folytatódhat a meccs.

14
    GÓÓL! Vezet a Zalaegerszeg! Nem sikerült kifejezetten jól a szöglet, ám a lecsorgó labdát BABATI BENJÁMIN 18 méterről kapásból kapura tudta tenni, szépen kilőtte a hosszú alsót, 0-1!

14
    Melczer elől tisztáztak szögletre, ismét balról jöhet a ZTE szöglete.

13
    Az első les a mérkőzésen, Babati került a védők mögé a bal szélen.

12
    Babati volt túl erőszakos, kifelé ítélt Szilasi játékvezető a hazai 16-os sarkánál.

10
    Króner fejese nem sikerült jól, hazai bedobás jöhet.

10
    Babati helyzete után rögtön jöhet a mérkőzés első szöglete, Váradi védett.

8
    Khiesz nagyon csúnyán rúgta meg Kovács Györgyöt a bedobás után, felesleges szabálytalanság volt ez, így nagyon nehéz helyzetbe került az Újbuda.

8
    A félpályánál áll a játék, Németh került a földre, bedobás jöhet majd.

7
    Kovács forgolódott az ellenfél 16-osánál, de nem tudott kapura fordulni, majd pedig szerelték őt a zalai védők.

6
    Kontrázni próbált az Újbuda, ám Kovácsot Melczer megakasztotta a félpályánál.

5
    A 16-os baloldaláról végezhetett el szabadrúgást a ZTE, az ívelést sikerült a másik oldalon az oldalvonalon túlra fejelni, de a bedobás után is marad a labda az Újbuda 16-osánál.

4
    Huszty mentett Bailo elől, a mezőnybe vágta a labdát.

3
    Rögtön az első percekben nyom a vendég együttes, két alkalommal is a jobb szélen próbálkoztak, egyelőre azonban Huszty állja a sarat.

2
    A hazai csapat fehér felsőben, kék nadrágban játszik, míg a Zalaegerszeg sötétkék felsőben és fehér nadrágban.

1
    Ebben a percben az Újbuda kezdhette meg az idei Magyar Kupa sorozatot.

1

Újbuda FC: Váradi – Nagy, Laki, Khiesz, Huszty – Lettrich, Kovács, Németh, Turi – Pleszkán, Farkas
    Cserék: Kapusi – Bruckner, Karacs, Ihász, Holczer, Csányi, Szilasi

ZTE FC: Czirjék – Simonfalvi, Kovács G., Króner, Farkas – Bailo, Kovács Gy., Horváth, Melczer – Babati, Délczeg
    Cserék: Szappanos – Vittman, Szegleti, Grbic, Tóth, Pajor

Játékvezetők: Szilasi Szabolcs; Márton, Mohos.

A Magyar Kupa 2014/15-ös kiírásának első mérkőzésére kerül sor csütörtökön a Kánai úton. A harmadosztályú Újbuda FC fogadja a másodosztályú ZTE-t. A továbbjutás sorsa ezen az egy meccsen dől el, nincs visszavágó.
    Az Újbuda legutóbb a 2011/12-es szezonban indult a Magyar Kupában, akkor a Maglód ellen az első körből továbbmentek, majd a Szigetszentmiklós búcsúztatta az akkor is (és azóta is) harmadosztályú Újbudát.
    A Zalaegerszeg tavaly már a 2. körben búcsúzott az Ajka ellen, legnagyobb sikerüket a kupában 2009/10-ben érték el, amikor ezüstérmet nyertek, a döntőben a Debrecen győzte le őket 3-2-re. Akkor még az első osztályban szerepelt a ZTE, a 2011/12-es bajnoki szezon végén, 17 év első osztályú szereplés után estek ki, 10 évvel a klub egyetlen bajnoki címének megnyerése után.
    A csütörtöki meccs esélyese egyértelműen a ZTE.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..