Angola – Románia 26:30 (vége) | Magyarország_dup – Magyarország B 30:27 (vége)
Angola
26:30 (13:17)
Románia
péntek 08.08.2014, 15:30 • Messzi István Sportcsarnok, Kecskemét • Négy Nemzet Torna

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

előszó
    A magyar női kézilabda A és B válogatott a kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban szerepel péntektől-vasárnapig felkészülési tornán.
    A mieink ellenfelei Angola és Románia lesznek, a torna nyitómeccsét is a két külföldi gárda vívja.

Angola az IHF ranglistáján a tizennyolcadik helyet foglalja el, a csapat tizenegyszeres afrikai bajnok, kerete csak angolai klubokban kézilabdázókból áll. A 2012-es Olimpián a tizedik helyezést érték el, a 2013-as VB-n a tizenharmadikok voltak. Történelmük során Olimpiákon és VB-ken is a hetedik pozíció volt a legjobbjuk.

Románia a Nemzetközi Kézilabda Szövetség rangsorában az ötödik, és az egyetlen együttes a világon, aki az összes VB-re kvalifikálta magát története során. A román nemzeti válogatott egyszeres világbajnok (1962), legutóbb elért jó eredménye pedig az Európa-bajnokságon elért harmadik helyezés (2010). Olimpiákon 1976-ban érték el a legjobb eredményt, negyedikek lettek. A keretben mindössze egy játékos kézilabdázik külföldön, Neagu a Buducsnosztnál edződik.

Az esélyek a románok mellett szólnak, de egy bravúros szerepléssel akár megszorongathatják az angolaiak ellenfelüket!

Magyarország-Románia 16.30

Angola: Simao, Mulabo, Sousa – De Carvalho, Dos Santos, Silva, Machado, Kanka, Monteiro, Guialo, Bernanrdo, Oliveira, Dombaxi

Szövetségi kapitány: Vilma Lourenco

Románia: Pasca, Ungureanu – Pintea, Nechita, Bradeanu, Manea, Oltean, Ardean, Zamfir, Babeanu, Tudor, Hotea, Perianu, Chintoan, Chiper, Buceschi

Szövetségi kapitány: Gheorghe Tadici

Játékvezetők: Horváth Péter, Márton Balázs.

1

1
    Angola kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1
    Machado lépi el, az ellentámadást elejti Ardean. (0:0) (0:0)

2
    De Carvalho átlövését védte Ungureanu a hosszún. (0:0) (0:0)

2
    Románia szerzi a meccs első gólját, NECHITA volt eredményes lerohanásból. (0:1) (0:1)

3
    Oltean lökésért kap sárgát. (0:1) (0:1)

3
    GUIALO átlövésből eredményes. (1:1) (1:1)

4
    Nechita a szélről tör be, ejtése a kapufán csattan. (1:1) (1:1)

5
    Hosszú a román indítás Ardean felé, az angolaiak támadhatnak. (1:1) (1:1)

5
    NACHETA üresen fut be a kapu előterébe, és átejti Simao-t. (1:2) (1:2)

5
    ARDEAN veri meg ellenfelét, és a bal felsőbe helyez. (1:3) (1:3)

5
    Angola kér időt. (1:3) (1:3)

6
    Chintoan áll ki két percre. (1:3) (1:3)

6
    GUIALO a bal alsóba pattintja a hetest. (2:3) (2:3)

7
    Nechita is kiáll a románoktól, újabb 7 méteres. (2:3) (2:3)

7
    GUIALO a kapufa segítségével egalizál hét méterről. (3:3) (3:3)

7
    BERNANRDO jól fordul le, majd felugrásból a jobb felsőbe dob a viszonylag üresen maradt angolai. (4:3) (4:3)

8
    Machado sárgul be. (4:3) (4:3)

8
    Jól védekezik Angola, meg is szerzik a labdát a sárga mezesek, Dombaxi azonban elkapkodja az akciót. Ungureanu a helyén. (4:3) (4:3)

9
    Machado lépi el, román támadás következhet. (4:3) (4:3)

10
    Bradeanu átlövése mellé megy, a bíró állítja meg a labdát. (4:3) (4:3)

11
    Guialo átlövését kihalássza a bal alsóból Ungureanu. (4:3) (4:3)

11
    Dombaxi kap sárga kártyát. (4:3) (4:3)

11
    CHINTOAN beállóból eredményes. (4:4) (4:4)

11
    CHINTOAN ismét jól helyezkedik, a kilencesről felugorva helyez a kapuba. (4:5) (4:5)

12
    ARDEAN lerohanásból pattintott lövéssel növeli a román előnyt. (4:6) (4:6)

12
    Chintoan kísérletét megfogja Simao. (4:6) (4:6)

13
    Bradeanu lökésért kap sárgát. (4:6) (4:6)

13
    De Carvalho-t állítja meg jól a fal. (4:6) (4:6)

14
    De Carvalho próbálkozása a felső lécen csattan. (4:6) (4:6)

15
    De Carvalho ütött oda ellenfelének, román 7 méteres és sárga lap. (4:6) (4:6)

15
    BRADEANU a bal felsőbe dobja a hetest. (4:7) (4:7)

15
    GUIALO lövése a felső léc segítségével vágódik a hálóba. (5:7) (5:7)

16
    Guialo óriási felső lécet lő, a kipattanót Dombaxi a kapufára dobja, ám szabálytalankodás miatt hetest végezhet el Angola. (5:7) (5:7)

16
    Perianu sárgát kap az imént történtekért. (5:7) (5:7)

16
    GUIALO a bal felsőbe helyez. Egy gólra zárkózik Angola. (6:7) (6:7)

16
    PERIANU talpról, átlövésből talál be. (6:8) (6:8)

17
    Parádés bejátszást kap az üresen helyezkedő MANEA, a ziccert nem hibázza el a beálló. (6:9) (6:9)

17
    A szélen veszti el Silva, román akció. (6:9) (6:9)

18
    Perianu ellépi a félpályánál, újra Angolánál a labda. (6:9) (6:9)

18
    Rossz angolai bejátszást követően a lerohanást NECHITA váltja gólra. (6:10) (6:10)

19
    DE CARVALHO átlövésből pattint a hálóba. (7:10) (7:10)

19
    A szélről lép be MANEA, és a hosszúba dob. (7:11) (7:11)

20
    BERNANRDO nullszögből helyez a hosszúba. (8:11) (8:11)

20
    Nechita egy az egyben mehet Simao ellen, a kapus azonban kifogja a ziccert! (8:11) (8:11)

21
    BERNANRDO a kapus lába között talál be átlövésből. (9:11) (9:11)

21
    Bernanrdo a gól után lent marad a pályán. (9:11) (9:11)

21
    Monteiro áll be a helyére. (9:11) (9:11)

22
    Guialo lépi el, az ellentámadást kifogja Simao, de Romániánál marad a labda. (9:11) (9:11)

23
    ARDEAN kap jó labdát Nechita-tól, a szélső a rövidbe helyez. (9:12) (9:12)

23
    ARDEAN lerohanásból a kapus mellett elpattintva eredményes. (9:13) (9:13)

24
    DOMBAXI marad üresen, ki is használja a ziccert az angolai 17-es. (10:13) (10:13)

25
    Guialo átlövését Ungureanu fogja ki. (10:13) (10:13)

25
    Dombaxi mehet egy az egyben a román kapussal, az ejtés azonban benne marad a kezében. (10:13) (10:13)

25
    A romániai időkérés után folytatódhat a mérkőzés. (10:13) (10:13)

26
    Bradeanu lép ki a védők között, de a kapufa az útját állja lövésének. (10:13) (10:13)

27
    Fenn a bírók keze, DOMBAXI-t így is jól találják meg beállóban a társak, kettőre zárkózik Angola. (11:13) (11:13)

28
    Ardean a ziccert fölé dobja. (11:13) (11:13)

28
    CHIPER teljesen üresen mehet a kapura, nem is hibázik a szélső. (11:14) (11:14)

28
    DOMBAXI a szélről is feltalálja magát, a rövidbe helyez az angolai gólfelelős. (12:14) (12:14)

29
    CHIPER ismét eredményes. (12:15) (12:15)

29
    MACHADO kaparintja meg a kipattanót, majd a hosszúba dob. (13:15) (13:15)

30
    Bradeanu kapufája kipattan, OLTEAN már nem hibázik. (13:16) (13:16)

30
    De Carvalho kettős kapufáját követően kontrázhat Románia. (13:16) (13:16)

30
    CHIPER a félidő vége előtt 5 másodperccel kilövi a jobb alsót. (13:17) (13:17)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:17)

félidő
    Az első félidő helyenként kiegyenlített játékot hozott, ám a románok a fontosabb pillanatokat jobban használták ki, így megérdemelten vezetnek négy góllal az első játékrész végén.
    Nechita-t, Ardean-t és a csereként beálló Chiper-t lehet kiemelni a piros mezesek közül.
    Az angolaiak jól tartják magukat, ám átütő erőt nem lehet érezni játékukban.

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:17)

31
    Románia kezdte a második játékrészt, rögtön el is adják a labdát a piros mezesek. (13:17) (13:17)

31
    DOS SANTOS lerohanásból ejti át Madalina-t. (14:17) (14:17)

32
    CHINTOAN trükkös lövéssel veszi be a jobb alsót. (14:18) (14:18)

32
    Angola végezhet el 7 méterest, Bernanrdo tört be jól. (14:18) (14:18)

33
    A hétméteres kipattan a román kapusról, a kipattanót viszont már nem hibázza el GUIALO. (15:18) (15:18)

33
    TUDOR óriási gólt lő a felső léc segítségével. (15:19) (15:19)

34
    Rosszul zárt össze az angolai védelem, ZAMFIR így könnyen begyalogolt, és öt gólra növelte Románia előnyét. (15:20) (15:20)

34
    Jó a blokk román részről, de Madalina indítását lefüleli Bernanrdo. (15:20) (15:20)

35
    Időkérés: Angola. (15:20) (15:20)

35
    Machado talál be, de már lent volt a lába az angolai szélsőnek. (15:20) (15:20)

35
    HOTEA kap egy ütést, tovább megy, majd a hosszúba helyez. (15:21) (15:21)

36
    Tudor áll ki két percre lökésért, ráadásul Bernanrdo lövése Madalina fejét találta el, így áll a játék. (15:21) (15:21)

36
    Dombaxi a kapufára pattintja a hetest. (15:21) (15:21)

37
    MACHADO a szélről belépve a kapus érintésével talál be a jobb alsóba. (16:21) (16:21)

37
    ZAMFIR átlövésből eredményes. (16:22) (16:22)

38
    BERNANRDO góljával zárkózik ötre Angola. (17:22) (17:22)

39
    Kiváló angolai védekezés, meg is kaparintják a labdát a sárga mezesek. (17:22) (17:22)

39
    Dombaxi ellen ítélnek támadót a bírók, az ellentámadásból Chiper a kapufát találja telibe. (17:22) (17:22)

40
    Guialo a jobb kapufára bombáz. (17:22) (17:22)

41
    Chintoan a kiállított játékos, angolai emberelőny. (17:22) (17:22)

42
    DOMBAXI lép be jól az üres területre, majd a jobb alsóba pattintja a lasztit. (18:22) (18:22)

42
    Dos Santos blokkol jól, a labda viszont a románoknál marad. (18:22) (18:22)

42
    ZAMFIR találja meg a rést, öt gólra növeli csapata előnyét. (18:23) (18:23)

43
    DOS SANTOS emeli át Madalina-t az ellentámadásból. (19:23) (19:23)

43
    Eladott labda román oldalon, felállt védelem ellen támadhat Angola. (19:23) (19:23)

43
    Monteiro addig-addig forog, amíg eladja, a kontrát HOTEA váltja gólra. (19:24) (19:24)

44
    Monteiro harcol ki hetest csapatának. (19:24) (19:24)

44
    Guialo nagyon fölé vágja a 7 méterest. (19:24) (19:24)

45
    Manea löki meg nagyon ellenfelét, meg is kapja a jogos kiállítását. (19:24) (19:24)

46
    Remekül teszik ki a csapattársak szélre SILVA-nak, aki nem is hibázik. (20:24) (20:24)

47
    DOS SANTOS közepes ütemben kapja meg a szélen, ám még így is be tud gyalogolni, majd a kapus fölött be tud helyezni a hálóba. (21:24) (21:24)

48
    Hotea egy az egyben a felső lécre bombáz, a kipattanót Zamfir kaparintja meg akit Silva leránt, kiállítás. (21:24) (21:24)

48
    CHIPER a szélről használja ki az emberelőnyt. (21:25) (21:25)

49
    Monteiro lépi el, 45 másodperc maradt a román emberfórból. (21:25) (21:25)

50
    HOTEA a szélről pattint a hosszúba. (21:26) (21:26)

51
    CHIPER marad üresen aki ki is lövi a bal alsót. (21:27) (21:27)

52
    OLIVIEIRA megszerzi első gólját, beállóból talál be az angolai. (22:27) (22:27)

53
    DE CARVALHO a bal szélről belépve pattint a rövidbe. (23:27) (23:27)

54
    Románia gólszerzője beállóból a 11-es számú MANEA. (23:28) (23:28)

54
    Támadóhiba Angola ellen. (23:28) (23:28)

54
    MANEA gólra váltja a lerohanást, eldőlt a mérkőzés. (23:29) (23:29)

55
    Bradeanu áll ki két percre. (23:29) (23:29)

55
    Támadóhiba Angola ellen. (23:29) (23:29)

55
    Lent marad a pályán az egyik román játékos, de fél perc múlva folytatódhat a játék. (23:29) (23:29)

56
    BERNANRDO a szaggatottról ugrik fel, és talál be a jobb alsóba. (23:30) (24:29)

57
    Durva ütést kap Zamfir, le kell segíteni a pályáról a román játékost. (24:29) (24:29)

57
    Dombaxi a jobb szélről Madalina kezét találja el. (24:29) (24:29)

58
    Oliveira gólja érvénytelen, már belépett az angolai. (24:29) (24:29)

59
    GUIALO keresztlövésével zárkózik Angola. (25:29) (25:29)

60
    DE CARVALHO közepes erősségű kísérlete a bal felsőben köt ki, Madalina alaposan benne volt a gólban. (26:29) (26:29)

60
    CHINTOAN találatával ér véget a mérkőzés. (26:30) (26:30)

60
    Mérkőzés vége. (26:30)

Románia megtartotta félidei előnyét, a piros mezesek 3/4 gőzzel is jobbak voltak ellenfelüknél. Angola jól tartotta magát, de nem tudott túl közel férkőzni a kontrolláltabb játékot bemutató Romániához.

Köszönjük figyelmüket, hamarosan kezdődik a Magyarország – Magyarország B mérkőzés!

Angola – Románia 26-30

Angola: De Carvalho 3, Dos Santos 3, Silva 1, Machado 2, Guialo 7, Bernanrdo 5, Oliveira 1, Dombaxi 4

Románia: Nechita 3, Bradeanu 1, Manea 4, Oltean 1, Ardean 4, Zamfir 3, Tudor 1, Hotea 3, Perianu 1, Chintoan 3, Chiper 6 (17:00:28)