Ónod SE – BFC Siófok 0:6 (vége) | Kozármisleny – Diósdi TC 5:1 (vége) | Cigánd – Szigetszentmiklós 2:3 (vége)
Mórahalom VSE – Maglódi TC 3:2 (vége) | Tatabánya – Szeged 2011 2:3 (hosszabbítás vége) | Csepel FC – Létavértes SC 12:0 (vége)
Nőtincs SE – II. Rákóczi Ferenc SE Szakoly 5:1 (vége) | Orosháza FC – Dunaújváros 1:0 (vége)
Nőtincs SE
5:1 (5:0)
II. Rákóczi Ferenc SE Szakoly
szombat 09.08.2014, 17:00 • Nőtincs SE Sporttelep, Nőtincs • Magyar Kupa

Közvetítésünk ezennel véget ért. Köszönjük Berényi Márk közreműködését. (18:55:03)

A szabolcsi csapat nem jó szájízzel vághat neki ismét a mintegy 300 km-es túrának.

A hazai részről lehengerlőre sikeredett 1. félidő után a második játékrészben a szakolyiak vették át a kezdeményezést, de már csak a szépítésre futotta az erejükből.

5-1-es sikerükkel a nőtincsiek jutottak tovább a Magyar Kupa országos fordulójának 2. fordulójába.

A játékvezető lefújta a találkozót. Mindkét oldalon zúg a szép volt fiúk!

90

87
    A vendég védők csúnyán eladtak egy labdát, Szegvári köszönte szépen, de csak a kapufát találta telibe.

Szakoly csapata felélénkült a 2. félidőre, bánhatják az elrontott 1. félidőt.

84
    A jól játszó Szunter helyére Sirkó érkezett a 84. percben.

82
    Nagy Bence kapott egy középpályán elkövetett szabálytalanságért sárga lapos figyelmeztetést.

81
    A Szakoly gólt szerzett!

Jó csere volt KISS TIBOR! A vendégek 7-es számú labdarúgója könnyedén használta ki a tálcán kínált lehetőséget. 5-1

78
    Nyom a szabolcsi együttes, de a nőtincsi védelem állja as sarat.

76
    A Szakoly kihasználja harmadik cserelehetőségét is. Bodait Kiss váltja.

74
    Szegvári puskázott el egy nagyobb ziccert pár lépésről.

72
    Újabb váltás hazai oldalon. Poholányi ment le, Prukker jött be.

71
    Szobonya öklözött ki egy bal oldali beadást.

70
    Nőtincsi csere a leülepedő összecsapáson. A gólszerző Hugyecz helyére Kovács érkezett.

62
    Bohony hárított egy oldalról leadott életerős lövést.

A nógrádi gárda átadja a területet ellenfelének.

52
    20 méterről az égbe lőttek a szabolcsiak.

Úgy néz ki, hogy a látogatók összekapták magukat a szünetben. Jó kérdés, hogy ez mire lehet elegendő.

47
    Veszélyes szakolyi kontra de a védők szögletre mentenek.

46

46
    A 2. félidő kezdete előtt újra cserélnek a vendégek. Fodor helyére Horváth jött be.

Senki sem gondolhatott ekkora nőtincsi fölényre az 1. játékrészt követően. A hazaiak ilyen arányban is teljesen megérdemelten vezetnek.

45+1

45
    A Nőtincs gólt szerzett!

NAGY BENCE ismét higgadtan értékesítette a tizenegyest. 5-0

44
    Újabb büntetőhöz jutott a Nőtincs: Szunter ellen Balogh szabálytalankodott. A vétkest sárga lappal is figyelmeztette a játékvezető.

42

Ott a 4. hazai gól! SZEGVÁRI TIBOR lépett ki a védők közt, majd 8 méterről a kapus lábai között a gólvonal mögé továbbított. 4-0.

Közeledvén a félidő végéhez mindkét oldalon feljegyezhettünk 1-1 kisebb lehetőséget.

Kalapemelést érdemelek a vendég szimpatizánsok. Őrjöngve buzdítják csapatukat.

35
    A 8-as számú Paligát a 18-es Dávid váltotta.

Madalina György cserére szánta el magát.

34
    Bohony védett magabiztosan egy jobb oldalról megeresztett löketet.

Schwarcz mellett nem tudnak elmenni a Szakoly játékosai. Kiemelkedően teljesít az NB1-et is megjárt rutinos hátvéd.

A vendégeket megfogta a gyorsan beszedett három találat. Látszik rajtuk, hogy alig várják a frissítőt.

A nőtincsi szurkolótábor lelkesen buzdítja övéit. Jó a hangulat.

Egymás után kétszer ívelhették be a lasztit a nőtincsiek, de mentetettek a védők.

30
    Szegvári helyzetét Szobonya kapus tisztázta szögletre.

Madalina György elküldte egyik cserejátékosát melegíteni.

A szabadrúgás veszélytelen.

Schwarcz mentett nagyot 20 méterre a kaputól, de becsúszása után a játékvezető szabadrúgást ítél.

Az utóbbi időben a vendégekkel csak szabálytalanságokkal hívják fel magukra a figyelmet.

21

Bekezdtek a hazaiak! Már 3-0- a javukra! Szegvári beadását HUGYECZ RÓBERT váltotta gólra pár lépésről.

19

A beívelést követően SCHWARCZ ZOLTÁN bólintotta a kapuba a játékszert. 2-0-ra vezet a Nőtincs.

19
    Igen csak jó helyről jutott szabadrúgáshoz a Nőtincs.

A középkezdés után vendég szöglet következik: nem kellett izgulniuk a hazaiaknak.

15

NAGY BENCE nem hibázott, büntetőjével vezet a Nőtincs!

Nagy Bence lesz az ítéletvégrehajtó.

14
    Szuntert lerántották a büntetőterületen belül, jöhet a tizenegyes!

Itt az 1. szakolyi szöglet, de veszélytelen.

Csordogál az összecsapás.

Veszélytelen a beívelés. Egyelőre a látogatók térfelén pattog a labda.

Szögletre tisztának a vendég védők

Nőtincs végezhet el szabadrúgást.

A szakolyiak vezettek akciót a jobb oldalon, de komolyabb veszély nélkül.

1

A játékvezetők Budapestről érkeztek a találkozóra.

Lényeges kérdés lehet a mérkőzéssel kapcsolatban, hogy a látogatók mennyire tudták kiheverni a mintegy 300 km-es megtett távolságot.

A szakolyiakat több, mint 20 lelkes szurkolójuk is elkísérte az összecsapásra. Összességében mintegy 150 néző lehet jelen a nőtincsi sporttelepen.

Rendkívül nagy meleg és napos idő várja a csapatokat.

A hazaiak citromsárgában, míg a vendégek narancssárga mezben vetik bele magukat a küzdelembe.

Nőtincs SE: Bohony – Keresztes, Nagy, Schwarcz, Dancsó – Molnár, Krajcsek, Prukker – Szunter, Hugyecz, Szegvári
    Cserék: Poholányi, Kovács, Sirkó, Németh Á., Németh D.

II. Rákóczi Ferenc SE Szakoly: Szobonya – Baumgartner, Szenes, Rebega, Fodor – Balogh, Palada, Rédei, Daru – Madzin, Bodai K.
    Cserék: Kerekes, Dávid, Horváth, Kiss, Bodai M.

Játékvezetők: Zimonyi Péter (Nyerges Zsolt, Kovács Péter).

A Nógrád Megyei I. osztály legutóbbi évadának bronzérmes, és megyei kupagyőztes csapata, a Nőtincs a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei II. osztályból a megye 1-be frissen feljutó Szakolyt látja vendégül a Magyar Kupa országos főtáblájának 1. fordulójában. A hazai pálya a vendéglátó gárda mellett szól, lényeges kérdés lehet, hogy a szakolyiak miképpen tudják áthidalni a mintegy 300 km-es utazási távolságot. A nőtincsiek játékoskeretében a már NB1-et is megjárt Schwarcz Zoltánnal is találkozhatunk. A hazaik egy elveszített megyei Szuperkupa döntő után vetik bele magukat a küzdelembe. Kifejezetten érdekes összecsapásra van kilátás.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

András Kiss

Gólok: 15. Nagy (bünt.), 19. Schwarcz, 21. Hugyecz, 42. Szegvári, 45. Nagy (bünt.) – 81. Kiss

Lapok:   82. Nagy (NSE)

Játékvezetők: Zimonyi Péter (Nyerges Zsolt, Kovács Péter)