Magyarország B – Angola 26:15 (vége) | Magyarország_dup – Románia 33:23 (vége)
Románia
vasárnap 10.08.2014, 16:30Négy Nemzet Torna

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik..

elősző
    Elérkezett a kecskeméti felkészülési női kézilabda válogatott felkészülési torna várva várt mérkőzése!

Az utolsó nap záró összecsapásán a Nemzetközi Kézilabda Szövetség rangsorában 3. helyen álló Magyarország válogatottja az 5. pozíciót elfoglaló Románia ellen küzdhet meg a trófeáért!

A mieink az első két mérkőzésükön magabiztos játékkal, a magyar B válogatottat (30-27) és Angolát (40-26) felülmúlva, 4 ponttal állnak a tabella élén.

A románok az Angola elleni siker után meglepetésre vereséget szenvedtek Magyarország B ellenében, így minimális esélyük maradt a tornagyőzelemre!

A találkozó esélyese az eddigi mutatott játék és az összeszokottság alapján egyértelműen Magyarország, tartsanak velünk!

A torna állása: 1. Magyarország 4 p (70-53), 2. Magyarország B 4 p (76-66), 3. Románia 2 p (51-49), 4. Angola 0 p (52-70)

Magyarország: Kiss, Bíró, Víg – Triscsuk, Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Görbicz, Klivinyi, Szamoránszky, Soós, Bognár-Bódi, Mayer, Orbán, Erdősi, Temes, Tomori, Horváth

Szövetségi kapitány: Németh András
    Másodedző: Szikra-Mezey Csaba
    Csapatmenedzser: Pálinger Katalin

Románia: Pasca, Ungureanu – Pintea, Nechita, Bradeanu, Manea, Oltean, Ardean, Zamfir, Babeanu, Tudor, Hotea, Perianu, Chintoan, Chiper, Buceschi

Szövetségi kapitány: Gheorghe Tadici

Játékvezetők: Jiri Opava, Pavel Valek (csehek).

15 perccel a találkozó előtt már majdnem megtelt a Messzi István Sportcsarnok, és még a büfékben is sokan várakoznak. Remek hangulatú és színvonalú mérkőzés várható tehát!

1

1
    Románia kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1
    Bulath sárgul be, román hetes. (0:0) (0:0)

1
    Kiss Éve védi Chiper hetesét! (0:0) (0:0)

2
    ARDEAN lerohanásból szerzi meg a meccs első gólját! (0:1) (0:1)

2
    GÖRBICZ egalizál átlövésből! (1:1) (1:1)

4
    KLIVINYI óriási gólt szerez a bal átlövő posztjáról, a labda a bal felsőbe csapódott! (2:1) (2:1)

4
    OLTEAN egyenlít a gyors ellentámadást követően. (2:2) (2:2)

5
    GÖRBICZ tör be és pattint a bal alsóba! (3:2) (3:2)

6
    Remekül kijátszott román akció, a befejező ember középről BRADEANU. (3:3) (3:3)

7
    Klivinyi keresztpassza rossz, román labdabirtoklás. (3:3) (3:3)

8
    Tomorit lökik meg, a bírók engedik tovább, a lerohanásból ARDEAN szerzi meg a vezetést. (3:4) (3:4)

9
    KLIVINYI a jobb alsóba pattint átlövésből. (4:4) (4:4)

11
    A fiatal PERIANU szerez gólt a bal szélről betörve. (4:5) (4:5)

12
    PERIANU egy lövőcsel után a kapuba továbbít. (4:6) (4:6)

12
    KOVACSICS a bal szélről helyez a hosszúba. (5:6) (5:6)

13
    Perianu átlövésére figyelt Kiss Éva, ám a túloldalon előbb Görbicz, majd Szamoránszky kísérletét védi Ungureanu. (5:6) (5:6)

14
    Perianu tör be, Kiss Éva véd! (5:6) (5:6)

14
    Chiper kap két percet. (6:6) (6:6)

14
    GÖRBICZ gyorsan egalizál, a bal oldalról bolondította meg a védelmet. (6:6) (6:6)

15
    PERIANU emberhátrányból szerez vezetést Romániának. (6:7) (6:7)

15
    BOGNÁR-BÓDI a rövidbe tálal a szélről. (7:7) (7:7)

16
    PERIANU-val nem tudunk mit kezdeni, bal átlövőből eredményes a román játékos. (7:8) (7:8)

16
    KLIVINYI kísérlete a jobb alsóba vágódik, ismét egyenlő. (8:8) (8:8)

17
    KOVACSICS nem kapja meg túl jól a lerohanást, ám még estében is be tudja venni a román kaput! Magyar vezetés! (9:8) (9:8)

17
    Megszerezzük a játékszert, de nem sikerül indítani Bognár-Bódi Bernadettet. (9:8) (9:8)

18
    TOMORI a jobb átlövő posztjáról növeli a magyar előnyt! (10:8) (10:8)

18
    Elkezdődik a hullámzás, remek a hangulat a román időkérés közben! (10:8) (10:8)

19
    Kiss Éva remekül véd, magyar labdabirtoklás. (10:8) (10:8)

20
    Görbicz áll ki két percre, román hetes következhet. (10:8) (10:8)

20
    Buceschi sárgul be, későn érkezett a hetes elvégzéséhez. (10:8) (10:8)

20
    BUCESCHI a bal alsóba pattint 7 méterről. (10:9) (10:9)

21
    KLIVINYI átlövése a blokkról pattan be a jobb alsóba! (11:9) (11:9)

22
    A bal szélről érkező román ejtés a kapufán csattan, Kiss Évát amúgy sem könnyű átemelni! (11:9) (11:9)

22
    1-0-ra nyertük az emberhátrányt! (11:9) (11:9)

22
    Hazai időkérés. (11:9) (11:9)

22
    Tomori átlövését könnyű szerrel hárította Ungureanu. (11:9) (11:9)

23
    PERIANU az ötödik gólját szerzi a mérkőzésen. (11:10) (11:10)

23
    Pintea mehet ki két percre. (12:10) (12:10)

23
    TOMORI lövi át a román falat. (12:10) (12:10)

24
    Remek védekezés magyar oldalon, mi támadhatunk! (12:10) (12:10)

24
    BOGNÁR-BÓDI-nak nem volt könnyű dolga a jobb szélen, de a kapufa segítségével megszerezte a gólját a szélső! (13:10) (13:10)

25
    Tomori hagyja ki a ziccert a magyar ellentámadásból. (13:10) (13:10)

26
    OLTEAN verekedi át magát a védőkön, majd a bal alsóba továbbít! (13:11) (13:11)

26
    Tomori lökésért kap sárgát. (13:11) (13:11)

26
    Görbicz átlövése elakad Ungureanuban. (13:11) (13:11)

27
    MANEA szépít. (13:12) (13:12)

27
    KOVACSICS a bal szélről növeli a magyar előnyt. (14:12) (14:12)

27
    Bognár-Bódi a szélről próbálkozik, a kipattanót követően nálunk marad a labda. (14:12) (14:12)

28
    Bulath átlövése után BOGNÁR BÓDI-hoz kerül a labda, aki kilövi a hosszút a szélről! (15:12) (15:12)

28
    BRADEANU átlövése utat talál a hálóba. (15:13) (15:13)

29
    PERIANU a bal átlövő posztjáról talál be, nagy gól Kiss Éva lába alatt! (15:14) (15:14)

30
    Bulath átlövése a felső lécen csattan. (15:14) (15:14)

30
    Beállóból eredményes MANEA 5 másodperccel a félidő vége előtt. (15:15) (15:15)

30
    Két perces kiállítás: Bulath. (15:15) (15:15)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:15)

félidő
    Az első félidőben kiegyenlített játékot láthattunk.
    Az első 15 percig a románok vezettek, aztán átvettük a stafétát és 13-10-re húztunk el.
    Ezt követően északi szomszédaink ledolgozták a hátrányukat, így 15-15 az állás az első félidőben.

Magyarország – Románia 15-15

Magyarország: Kovacsics 3, Görbicz 3, Klivinyi 4, Bognár-Bódi 3, Tomori 2
    Románia: Bradeanu 2, Manea 2, Oltean 2, Ardean 2, Perianu 6, Buceschi 1

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:15)

31
    A magyar válogatott kezdte a második félidőt. (15:15) (15:15)

31
    Triscsuk durrant mellé átlövésből. (15:15) (15:15)

31
    MANEA beállóból talál a hálóba. (15:16) (15:16)

32
    TOMORI gyorsan egalizál, Ungureanu bevédte az átlövő kísérletét. (16:16) (16:16)

33
    Mayer ziccere kimarad. (16:16) (16:16)

34
    OLTEAN gyalogol át a magyar védelmen, majd a bal alsóba helyez. (16:17) (16:17)

35
    A román edző kap sárga lapot. (16:17) (16:17)

36
    Bradeanu átlövése Kiss Évában akad el. (16:17) (16:17)

36
    MAYER kap jó ütemű labdát, beállóból születik meg az egyenlítő gól. (17:17) (17:17)

37
    TOMORI szépen pattint el Ungureanu alatt. (18:17) (18:17)

39
    Bradeanu lövését védi Kiss, megindulhatunk! (18:17) (18:17)

39
    KOVACSICS lerohanásból növeli a magyar előnyt! (19:17) (19:17)

40
    Remekül találják meg a csapattársak a szélen helyezkedő CHIPER-t, aki a hosszúba továbbít. (19:18) (19:18)

40
    TOMORI saját maga 5., a magyar csapat 20. gólját szerzi. (20:18) (20:18)

41
    Kiss Éva védése után Triscsuk indítja KOVACSICS ANIKÓT, aki nem hibázik! (21:18) (21:18)

41
    Ardean megmozdulása sárgát ér. (21:18) (21:18)

42
    Bognár-Bódi felé érkezik a labda, ám már nem tud leérni érte a szélső. (21:18) (21:18)

42
    ARDEAN talál be a magyar kapuba bal oldalról. (21:19) (21:19)

43
    Ungureanu védi Tomori átlövését, román labdabirtoklás. (21:19) (21:19)

44
    Román hétméteres következhet, Szucsánszki rántotta le Chintoan-t. (21:19) (21:19)

44
    BUCESCHI a jobb alsóba pattint. (21:20) (21:20)

44
    Mayer harcol ki magyar hetest. (21:20) (21:20)

45
    Görbicz a labdával. (21:20) (21:20)

45
    GÖRBICZ hetese Ungureanu lába mellett talál utat a hálóba. (22:20) (22:20)

46
    Remek bejátszás MAYER felé, beállóból születik a gól! (23:20) (23:20)

46
    Chintoan ziccerét védi Kiss Éva! (23:20) (23:20)

46
    TRISCSUK félütemből talál a román kapuba, nagyszerű találat! (24:20) (24:20)

46
    Vendég időkérés. (24:20) (24:20)

47
    Hosszas ápolás után lesántikál Oltean a pályáról, folytatódhat a meccs. (24:20) (24:20)

47
    Tudor belemenését követően nálunk a labda újfent. (24:20) (24:20)

48
    Bradeanu kap kettő perces kiállítást. (24:20) (24:20)

48
    Triscsuk bejátszása hosszú Mayernek, Románia akciózhat. (24:20) (24:20)

49
    ORBÁN a jobb szélről dob a román kapuba, 5 góllal vezetünk. (25:20) (25:20)

49
    Chiper kísérletét Kiss védi lábbal. (25:20) (25:20)

49
    MAYER remekül küzdi be magát, majd talál be beállóból! (26:20) (26:20)

50
    Gólszerzők az 50. percben:

Magyarország: Triscsuk 1, Kovacsics 5, Görbicz 4, Klivinyi 4, Bognár-Bódi 3, Mayer 3, Orbán 1, Tomori 5
    Románia: Bradeanu 2, Manea 3, Oltean 3, Ardean 3, Perianu 6, Chiper 1, Buceschi 2 (26:20)

51
    Chiper ejtése a kapufán csattan, megijedt a szélső Kiss Éva termetétől! (26:20) (26:20)

51
    Manea szabálytalankodik a bal szélen, két perc a "jutalma".
    Magyar hetes következhet. (26:20) (26:20)

51
    GÖRBICZ hetesébe Pasca még belekap, de hárítani nem tudja. (27:20) (27:20)

52
    Perianu dobja ki a pályáról a labdát miután belemegy Tomoriba. (27:20) (27:20)

52
    Bíró áll be Kiss Éva helyére a magyar kapuba! (27:20) (27:20)

53
    TOMORI váltja gólra a lerohanást. (28:20) (28:20)

53
    Időkérés: Románia. (28:20) (28:20)

54
    Szamoránszky ahogy megszerzi, úgy el is adja a labdát. (28:20) (28:20)

54
    PERIANU hetedik gólját szerzi átlövésből a meccsen. (28:21) (28:21)

54
    GÖRBICZ kiváló testcsellel veri meg emberét, majd dob a bal alsóba. Klasszis találat. (29:21) (29:21)

55
    Ardean esett el, törlésre van szükség. (29:21) (29:21)

56
    SZUCSÁNSZKI lerohanásból eredményes, nagyszerűen találta meg a rést a hiányos román falon. (30:21) (30:21)

57
    PERIANU a kapufa segítségével talál a magyar kapuba. (30:22) (30:22)

57
    Görbiczet látta szabálytalannak a játékvezető, kérdéses ítélet, román hetes. (30:22) (30:22)

58
    BUCESCHI a bal alsóba dobja a büntetőt. (30:23) (30:23)

58
    ERDŐSI találja meg a labdát a bal szélen és növeli a magyar előnyt. (31:23) (31:23)

58
    Hotea áll ki két percre. (31:23) (31:23)

59
    ERDŐSI váltja gólra a lerohanást. (32:23) (32:23)

59
    Az egész csarnok talpon, így telnek az utolsó percek. (32:23) (32:23)

60
    MAYER góljával tíz közte! (33:23) (33:23)

60
    Bradeanu lövését blokkolja Triscsuk. (33:23) (33:23)

60
    Mérkőzés vége. (33:23)

A magyar női kézilabda válogatott sokkal jobb második félidőt bemutatva, 33-23 arányban múlta felül Románia csapatát!

A tornagyőztes így Magyarország "A" válogatottja, míg az ezüstérmes a magyar "B" csapat. A harmadik Románia, a negyedik pedig Angola lett.

Köszöni három napon át tartó figyelmüket innen a helyszínről a kommentátor: Szeitz Gergő.

Magyarország – Románia 33-23 (15-15)

Magyarország: Triscsuk 1, Szucsánszki 1, Kovacsics 5, Görbicz 6, Klivinyi 4, Bognár-Bódi 3, Mayer 4, Orbán 1, Erdősi 2, Tomori 6

Románia: Bradeanu 2, Manea 3, Oltean 3, Ardean 3, Perianu 8, Chiper 1, Buceschi 3

A torna gólkirálya: Natalia Bernanrdo (Angola)

A torna legjobb játékosa: Kovacsics Anikó (Magyarország)

A torna végeredménye:

1. Magyarország "A"
    2. Magyarország "B"
    3. Románia
    4. Angola (18:15:25)

Szeitz Gergő

Magyarország_dup: Kiss, Bíró, Víg – Triscsuk, Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Görbicz, Klivinyi, Szamoránszky, Soós, Bognár-Bódi, Mayer, Orbán, Erdősi, Temes, Tomori, Horváth

Játékvezetők: Jiri Opava, Pavel Valek (csehek)