Ferencvárosi Torna Club – Chelsea F.C. 1:2 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
1:2 (1:0)
Chelsea Football Club
vasárnap 10.08.2014, 20:45 • Groupama Aréna, Budapest Üllöi út • Felkészülési mérkőzések

Mára most már tényleg köszönjük kedves figyelmüket, jó éjszakát mindenkinek! (23:23:59)

Először Volly György az FTC kommunikációs igazgató helyettese beszélt arról, hogy igazi "Fradi nagyhéten" vannak túl, ebben volt főpróba, múzeum és shop avató, családi nap, ma pedig ez a stadinavató meccs!
    Úgy érzi, bebizonyosodott, hogy Fradi nemcsak volt, hanem van és lesz is!
    Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője a következőket mondotta:
    Nagyon örülök, hogy végre a saját otthonunkban játszhattunk és ráadásul a világ egyik legjobb csapata ellen!
    Érezhető volt a Chelsea együttesén, hogy mindenképpen meg akarják nyerni a mérkőzést, ennek érdekében a vezető góljuk után vissza is álltak védekezni!
    Remélem, hogy főleg az első félidőben mutatott játékunkat sikerül majd átmenteni a bajnokságra is!

José Mourinho a Chelsea menedzsere:
    Természetesn tudom, hogy sokan hat- vagy hétgólos győzelmet vártak tőlünk a Ferencváros ellen a mai estén, de erről szó sem volt, a Fradi jól küzdött, megnehezítette a dolgunkat és összességében örülök a győzelemnek és annak, hogy mi avathattuk ezt a fantasztikus létesítményt!
    Az én csapatom ennél remélhetőleg nemsokára sokkal jobb játékra is képes lesz majd, de ez a meccs végül is még a felkészülésünknek volt a része!

Hátra van azért még a meccseket mindig követő sajtótájékoztató itt, a Groupama Aránában!
    Hamarosan néhány mondatban igyekszünk Önöknek összefoglalni, hogyan is látta a két mester az új stadion első, hivatalos mérkőzését!
    Érdemes velünk maradni tehát!

Ünnepi hangulatban, egy fantasztikus, új stadion első hivatalos mérkőzésén, egy remekül helyt álló Ferencváros alaposan megnehezítette az angol sztárcsapat dolgát!
    A Chelsea komolyan vette ezt a barátságos mérkőzést, de a rengeteg csere miatt egy kicsit talán kaotikus volt a játék!
    Mindenesetre gálameccsnek ez kiváló volt, köszönet a világ egyik legjobb futballklubjának, hogy jelenlétével és játékával megtisztelte ezt a stadionavatót!
    A Groupama Arénából köszönöm szépen a figyelmet, nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek!

90+2

90+1
    Fabregas passzát Diego Costa ordító gólhelyzetből lőtte ballal, 15 méterről Tarczy kapujának bal sarka mellé!

90
    2 perc a ráadás!

89
    Egy jobb oldali beadás ment el középen, a nagy helyzetben lévő Oscar feje előtt!

89
    Szépen adogat, nem erőlteti a góllövést az angol sztárcsapat!

88
    Visszafelé passzolgatnak ezekben a pillanatokban a "kékek"!

87
    Hazard buktatása miatt jöhet a Chelsea szabadrúgással, 28 méterre a Fradi kapujától.

85
    A Fradi térfelén tartja a labdát a Chelsea!

82
    Jova helyén tarczy Pál is lehetőséget kapott a Fradi kapujában!
    CESC FABREGAS - 1:2.

81
    Chelsea gólt szerzett!!
    Gólszerző FABREGAS. A partdobás után CESC FABREGAS elé került a labda, aki remek cselekkel tört be a Fradi 16-osára, majd mintegy 11 méterről, kissé jobbról, jobbal a rövid sarokba vágta a labdát! 2-1 a Chelsea javára!

81
    Oscar Mateos mellett harcolt ki bedobást a jobb oldalon.

80
    Fabregas beadását Diego Costa hat méterről fejelte kapura, Jova szép vetődéssel hárított!

79
    Zouma helyén Van Ginkel is a pályán a Chelseaben!

Juhász Attila

Gólok: 17. Gera – 51. Ramires, 81. Fabregas

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz (Jova a szünetben, Tarczy 82.)) – Nalepa, Mateos, Pavlovic, Bönig (Bosnjak, a szünetben) – Nagy Dániel (Lauth 69.) , Gyömbér (Kukuruzovic, a szünetben) , Csukics (Havojic, a szünetben) , Busai (Batik, a szünetben)– Gera (Ugrai, a szünetben) , Böde (Nagy Dominik a szünetben, Csilus Á. 73.). Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova, Tarczy (kapusok), Batik, Havojic, Lauth, Nagy Dominik, Kukuruzovic, Csilus Á., Bosnjak, Ugrai.

Chelsea Football Club: Cech (Schwartzer a szünetben) – Azpilicueta (Moses, 68.) , Zouma (Van Ginkel, 79.), Christensen (Cahill a szünetben), Filipe Luis (Fabregas, a szünetben) – Ramires (Hazard, 61.), Obi-Mikel (Matics, 61) , Schürrle (Ivanovics, a szünetben) – Drogba (Oscar 29.), Torres (Diego Costa, a szünetben) , Willian (Salah, a szünetben). Menedzser: José Mourinho
    Cserék: Schwarzer (kapus), Ivanovics, Fabregas, Hazard, Oscar, Van Ginkel, Salah, Moses, Diego Costa, Matic, Cahill, Terry.

Játékvezetők: Vad II. István (Tóth II. Vencel, Kispál)

Nézőszám: 20 000