Mikulski – Lukács 0:2 (vége) | Borecka – Czink 0:2 (vége)
Vanda Lukács
2
7 6
kedd 12.08.2014, 16:34 • Court 7, Lipcse • Leipzig Open 2014 (salak)

Az első szett hihetetlen volt, a 12 adogatójátékból tízet (!) a fogadó nyert, a rövidítésben végül Vandának bírták jobban az idegei és hozta ezzel az első szettet.

A második játszmában szinte végig Mikulski vezetett brékelőnnyel, de 2:4 után egyenlíteni tudott Lukács, majd a legjobb pillanatban 5:4-es vezetésnél sikerült újra elvennie a német lány szerváját, ezzel pedig nemcsak a szettet nyerte meg, hanem a mérkőzést is.
    A második szettben már csak három bréket láthattunk, de ebből szerencsére kettő Vanda nevéhez fűződik, itt már jobban ment az adogatás a lányoknak.

Julia Mikulski – Lukács Vanda: 0-2!
    6:7 (4), 4:6!
    ---- (18:26:37)

Lukács Vanda rendkívül fordulatos meccsen két szettben legyőzi a hazai pályán játszó, német Julia Mikulskit, ezzel bejut a lipcsei tenisztorna 2. fordulójába!

Mérkőzés vége

4:6
    Szett győztese Lukács.

40-A
    Harmadik meccslabda Lukácsnak, három a magyar igazság, most meglesz!!

40-A
    Labdamenet győztese Lukács.

40-40
    Második meccslabda is hárítva, de pengeélen táncol Mikulski adogatása.

40-40
    Labdamenet győztese Mikulski.

40-A
    Vandának ismét meccslabdája van, megint megkapja az esélyt a győzelemre!

40-A

40-40
    Egál, nem sikerült élni az eséllyel, de még mindig két labdára a győzelem.

40-40

40-A
    Bréklabdához jut Lukács Vanda! Ez egyben játszma- és mérkőzéslabda is a magyar lánynak. Egy esélye van, ezt most értékesíteni kell!

40-A

40-40
    Egálra menti egyelőre Lukács. Ismét két labdára a győzelemre Vanda.

40-40

40-30
    Egyelőre adogatóelőny, de nem kéne feladni ezt a gémet még, az előző szervájánál is ez volt a német lánynak.

40-30

30-30
    Nincs messze a bréklehetőség. Elméletileg két labdára Vanda a mérkőzés megnyerésétől! Hátha megremeg a német lány keze.

Ország: Németország
    Születési idő: 01.05.1997
    Kor: 27 év
    tart: jobbkezes

Ország: Magyarország
    Születési idő: 08.12.1992
    Kor: 31 év