Errani, Vinci – Babos, Mladenovic 1:2 (vége)

Tímea Babos
Kristina Mladenovic
2
2 6 10

csütörtök 14.08.2014, 20:10 • Court 4, Cincinnati • Western & Southern Open - Cincinnati (fedett kemény borítás)

Az első játszma alapján senki nem gondolta volna, hogy igazi esélyük lehet ma még Babos Timiéknek, ám ők szerencsére másképp gondolták. A könnyen elvesztett első szett után (ahol is a magyar-francia páros egyszer sem tudta hozni a szerváját, emiatt 6:2-re könnyen bukta is a szettet) a másodikban óriásit javultak Timiék és nagyon simán, 6:1-re nyerték és kiharcolták a döntő játszmát.

Az érdekes rendszerű szuperrövidítés (ami az egyik fél 10 megnyert pontjáig tart abban az esetben, ha legalább kettő különbséget tud kialakítani) alatt pedig fej-fej mellett haladtak a felek. A hajrában minibrék előnybe kerültek az olaszok, de Timiék megint meg tudták rázni magukat és egyenlítettek, majd a vezetést is átvették és ezt már végig is tudták vinni.
    Némi meglepetésre nagy harcban a Babos-Mladenovic kettős jutott az elődöntőbe és innentől a tornán valóban bárkit megverhetnek, ugyanis az első kiemelt olasz párost ütötték most el a további küzdelmektől. Szép volt, lányok!

Errani-Vinci – Babos-Mladenovic: 1-2!
    6:2, 1:6, 8:10!
    ---- (21:30:39)

Vége a mérkőzésnek! Három szettben Babos Tímea és Kristina Mladenovic legyőzi a torna első kiemelt párosát Sara Erranit és Roberta Vincit.

5:4
    Megvan a győzelem! 10:8-ra megnyeri a szuperrövidítést a Babos-Mladenovic páros és továbbjut az elődöntőbe! Fantasztikus siker, visszavágtak az elvesztett wimbledoni döntőért az olasz duónak!

5:4
    Ezzel meccsponthoz jutnak Babosék és ők szerválnak!

5:4
    Minibrék, 9:8-ra mennek Babos Tímeáék!

5:4
    8:8, teljesen fej-fej mellett a felek.

5:4
    Hozták a szervát Timiék, 8:7 a magyar-francia párosnak!!

5:4
    Sajnos nem lett meg, 7:7!

5:4
    Második szerva.

5:4
    Minibrék már itt, Babosék 7:6-ra vezetnek és adogatnak!

5:4
    Az iménti pontot Errani kettős hibájának köszönhettük, de a lényeg az egyenlítés.

5:4
    6:6! Sikerült visszavenni az elveszett minibréket Baboséknak!

5:4
    Második adogatás.

5:4
    6.5-re zárkóznak Timiék, de Erraniék egyelőre jól hozzák a saját szervájukat.

5:4
    Innentől a rendszer a hattól kezdődő számoknál a meccs végét írná, azt 5:4-n kell hagynom.