PICK – RK Vojvodina 39:17 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
39:17 (20:8)
RK Vojvodina
péntek 15.08.2014, 17:30 • Városi Sportcsarnok, Szeged • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

Nyári felkészülése során először lép pályára saját közönsége előtt az immár MOL-Pick Szeged névre hallgató EHF-kupa győztes szegedi férfi kézilabdacsapat. Ellenfelük pénteken és szombaton is az újvidéki Vojvodina gárdája lesz. A szerbiai edzőtábor és a temesvári tornagyőzelem után immár saját csarnokban is bemutatkozhatnak tehát a szegediek nyári szerzeményei, s bár a felkészülés során nem az eredmény az elsődleges, természetesen mindenki győzelmet vár a Vojvodina ellen.

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 9 Robledo, 10 Velky, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

RK Vojvodina: 1 Arsenic, 12 B. Perovic, 16 Kukobat – 3 Zivkovic, 4 Orbovic, 5 Kankaras, 7 Todorovic, 8 Elezovic, 10 Veselinov, 11 N. Perovic, 15 Veljkovic, 17 Marjanovic, 23 Nikolic, 31 Stankovic, 66 Ivanovic, 77 Grujicic. Edző: Marko Sesum.

A Pick tiszta kék szerelésben játszik majd, míg a Vojvodina a megszokott fehér-piros "felemás" mezében, piros nadrággal.

Megkezdődött a csapatok bemutatása.

Csapatfotó is készül még a szegediekről a kezdés előtt.

A Pick kezdi a mérkőzést.

1

1
    Mindegía kap szabaddobást középen, majd Zubai szintén. (0:0) (0:0)

1
    ILYÉS balátlövőből talál a bal alsó sarokba. (1:0) (1:0)

2
    Elezovic labdaeladása után Vadkerti passzát ILYÉS lövi be. (2:0) (2:0)

2
    ORBOVIC szépít egy gyors akció végén. (2:1) (2:1)

3
    ZUBAI lerohanásból talál be. (3:1) (3:1)

3
    ORBOVIC most középről, átlövésből talál be. (3:2) (3:2)

3
    Prodanovic lő a jobb szélről, Kukobat véd. (3:2) (3:2)

4
    ORBOVIC megint, most átlövésből a bal sarokba lő. (3:3) (3:3)

5
    ILYÉS átlövése landol a jobb sarokban középről. (4:3) (4:3)

5
    Nikolic kap szabaddobást a bal szélen. (4:3) (4:3)

6
    Sierra védi Zivkovic ziccerét beállóból, de gyorsan eladja a labdát támadásban a Pick. (4:3) (4:3)

7
    Todorovic átlövése száll fölé. (4:3) (4:3)

7
    A lerohanás végén MINDEGÍA talál be középről, betörés végén. (5:3) (5:3)

8
    Zubai kapott sárga lapot. (5:3) (5:3)

8
    Orbovic átlövése elzúg a jobb sarok mellett. (5:3) (5:3)

8
    Mindegía azonban kapufát lő az ellenakció végén, a vendégeké a labda. (5:3) (5:3)

9
    ELEZOVIC lő középről a jobb sarokba. (5:4) (5:4)

9
    Mindegía ellépte, támadnak a vendégek. (5:4) (5:4)

10
    NIKOLIC lő beállóból a bal sarokba Orbovic nagy bejátszása után. (5:5) (5:5)

11
    Hazai technikai hiba után Nikolic ejt beállóból, ziccerből fölé. (5:5) (5:5)

11
    Mindegía bejátszását ZUBAI gyönyörűen lövi be beállóból. (6:5) (6:5)

11
    Nikolic még egy sárga lapot is kapott. (6:5) (6:5)

12
    Fault Nikolicnál, a szegedieké a labda. (6:5) (6:5)

12
    MINDEGÍA lő középről a jobb sarokba. (7:5) (7:5)

12
    Elezovic lövését védte Sierra, de rossz a passz a szegedi lerohanás közben, labdát szereznek a vendégek. (7:5) (7:5)

13
    Vendég időkérés. (7:5) (7:5)

13
    Orbovic ellépte, támadhat a Pick Szeged. (7:5) (7:5)

14
    Balogh passzát Ilyés pattintja fölé középről. (7:5) (7:5)

15
    Todorovic lövését védte Sierra, a lerohanás végén PRODANOVIC talál be ziccerből. (8:5) (8:5)

15
    Elezovic balátlövőből talál a rövid sarok mellé. (8:5) (8:5)

16
    Ancsin bejátszását VRANJES értékesíti beállóból. (9:5) (9:5)

16
    Sierra védi Stankovic ziccerét a jobb szélről. (9:5) (9:5)

17
    Ancsin átlövését lábbal hárítja Kukobat. (9:5) (9:5)

17
    Nikolic harcol ki szabaddobást beállóban. (9:5) (9:5)

18
    Rossz bejátszás beállóba Nikolic felé, Sierra remek indításából a lerohanás végén VADKERTI lő a bal felső sarokba. (10:5) (10:5)

19
    Todorovic közbelövését védte Sierra, a lerohanásból pedig ezúttal ROBLEDO eredményes. (11:5) (11:5)

19
    Nikolic harcol ki hetest. (11:5) (11:5)

19
    Vranjes sárgát is kapott. (11:5) (11:5)

20
    ELEZOVIC a jobb sarokba lövi a büntetőt magabiztosan. (11:6) (11:6)

21
    Bombac passza után ANCSIN lő jobbról a hosszú sarokba. (12:6) (12:6)

21
    Stankovic harcolt ki hetest, de Elezovic büntetőjét védi Sierra. (12:6) (12:6)

21
    ANCSIN középről, átlövésből lő nagy gólt. (13:6) (13:6)

22
    Elezovic átlövését sáncolták, a lerohanás végén VELKY talál be balról. (14:6) (14:6)

23
    Eladott labda után újabb lerohanás, ROBLEDO középről lövi a bal sarokba a ziccert. (15:6) (15:6)

23
    NIKOLA PEROVIC középről hatalmas gólt lő a jobb felső sarokba. (15:7) (15:7)

24
    Bombac passza után Vranjes harcol ki hetest. (15:7) (15:7)

25
    PRODANOVIC a bal sarokba lövi a büntetőt. (16:7) (16:7)

25
    Zivkovicot a hetes után ki is küldték a bírók két percre. (16:7) (16:7)

25
    Nikola Perovic újabb nagy átlövése most felső kapufa, a hazaiaké a labda. (16:7) (16:7)

26
    Robledo teszi le a jobb szélre, PARRONDO pedig a kapu közepébe csavar. (17:7) (17:7)

26
    Todorovic technikai hibája után indulhat a Pick. (17:7) (17:7)

27
    VRANJES beállóból irgalmatlan nagy gólt lő a lerohanás végén a léc alá. (18:7) (18:7)

27
    Nikola Perovic megpattanó átlövését védi Sierra. (18:7) (18:7)

28
    Vranjes ziccerét még védte Arsenic, de eladták a labdát a vendégek, s a leindításból ROBLEDO lőtt ziccergólt. (19:7) (19:7)

29
    Todorovic passza után KANKARAS talál be középről. (19:8) (19:8)

29
    ANCSIN átlövése jobbról a hosszú sarokban köt ki. (20:8) (20:8)

30
    Bombacot küldi ki a bíró két percre. (20:8) (20:8)

30
    Todorovic rossz passza után a Szeged támadhat. (20:8) (20:8)

30
    Mindegía tört be középen, de a felső kapufát találta telibe. (20:8) (20:8)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (20:8)

Megszórta ellenfelét, az aktuális szerb bajnokot az első játékrészben a magyar bajnoki és kupa-ezüstérmes, EHF-kupagyőztes Szeged. Kiegyenlítetten indult a mérkőzés, Orbovic remek lövőformájával tartották egy ideig magukat az újvidékiek, de aztán beindult a Pick-henger. A 10. percben még döntetlen volt az állás, tíz percre rá már öttel vezetett a Pick, mivel a vendégek eközben csak egyszer voltak eredményesek. A "közte tíz" a 26. percre alakult ki, s az eddig látottak alapján a meccs legnagyobb kérdése a hazai siker mértéke lesz majd.

A Vojvodina kezdi majd a második játékrészt.

1 perc 20 másodpercig még emberhátrányban játszanak majd a szegediek Bombac kiállítása miatt a második félidő elején.

A szünetben búcsúztatják a szegedi szurkolók Haris Porobicot, a távozó kapusedzőt.

31
    Elkezdődött a második félidő. (20:8)

31
    Grujicic eladta a labdát, de Parrondo ziccerét védi Arsenic. (20:8) (20:8)

31
    Balogh passzából ILYÉS lő a jobb alsó sarokba. (21:8) (21:8)

32
    Elezoviccsal szemben Zubai szabálytalan, kiküldik két percre őt is. (21:8) (21:8)

33
    STANKOVIC a jobb szélről lő szépen a rövid sarokba. (21:9) (21:9)

33
    A Vranjessel szemben szabálytalan Zivkovicot is kiküldik a bírók két percre. (21:9) (21:9)

33
    Mindegía passzát PARRONDO vágja be a jobb szélről. (22:9) (22:9)

34
    Technikai hiba Todorovicnál, kétszer indulás miatt a hazaiaké a labda. (22:9) (22:9)

35
    ILYÉS talpról, balátlövőből küldi a labdát a jobb felső sarokba. (23:9) (23:9)

35
    Elezovic passza nem jó balra, a lerohanás végén a Vadkertivel szemben szabálytalan Ivanovic mehet ki két percre. (23:9) (23:9)

35
    A megítélt büntetőt BALOGH ZSOLT értékesíti. (24:9) (24:9)

36
    ELEZOVIC átlövése középről, a bal kapufáról pattan a labda a sarokba. (24:10) (24:10)

36
    Zubai harcol ki középen szabaddobást. (24:10) (24:10)

37
    A második félidőben Wyszomirski véd a hazaiaknál Sierra helyett. (24:10) (24:10)

37
    Szép akció végén ZUBAI eredményes beállóból. (25:10) (25:10)

38
    Grujicic technikai hibája után támadhat a Pick Szeged. (25:10) (25:10)

39
    Balogh passzát PARRONDO ejti a jobb szélről szépen a hosszú sarokba. (26:10) (26:10)

39
    Elezovic bejátszását KANKARAS lövi a kapu közepébe beállóból. (26:11) (26:11)

40
    BALOGH közbelövését még védte Arsenic, de az ismétléssel szemben már tehetetlen. (27:11) (27:11)

41
    Szabálytalanok a vendégek a falban, indulhat a Pick újabb támadása. (27:11) (27:11)

42
    Balogh átlövése kapufa, a kipattanót PARRONDO pörgeti a jobb szélről a hosszú alsó sarokba. (28:11) (28:11)

42
    ELEZOVIC balátlövőből lő nagy gólt a bal felső sarokba. (28:12) (28:12)

43
    Mindegía passza után Parrondo lő a jobb szélről a rövid sarok mellé. (28:12) (28:12)

43
    Ilyést küldik ki két percre a vendégtámadás közben. (28:12) (28:12)

44
    Elezovic eladta a labdát, a lerohanás végén Vadkerti passzát BLAZEVIC lövi a bal sarokba. (29:12) (29:12)

44
    Stankovic hibáz ziccert a jobb szélről, Wyszomirski védése után a hazaiaké a labda. (29:12) (29:12)

45
    MINDEGÍA közbelövése landol a jobb sarokban. (30:12) (30:12)

45
    VESELINOV szép bejátszást követően eredményes beállóból. (30:13) (30:13)

46
    ANCSIN jobbátlövőből lő nagy gólt a hosszú sarokba. (31:13) (31:13)

47
    Todorovic átlövése pattan a hazai kapu jobb sarka mellé. (31:13) (31:13)

47
    Vranjes eladta a labdát, támadhat a Vojvodina. (31:13) (31:13)

48
    Elezovic közbelövését védi Wyszomirski, a lerohanás végén PRODANOVIC eredményes ziccerből. (32:13) (32:13)

49
    STANKOVIC lő a jobb szélről a hosszú sarokba Veljkovic szép passza után. (32:14) (32:14)

50
    Bombac, Velky, PRODANOVIC a labda útja, utóbbi jobbról lő a hosszú alsó sarokba. (33:14) (33:14)

50
    Stankovic jobbátlövőből kísérletezik, Wyszomirski véd. (33:14) (33:14)

51
    Bombac bejátszása után Vranjes lép a vonalra beállóban. (33:14) (33:14)

51
    A lerohanás végén a jobbról betörő STANKOVIC lő a rövid sarokba. (33:15) (33:15)

52
    Ancsin bejátszását Vranjes lövi fölé beállóból. (33:15) (33:15)

52
    Fault támadásban Vranjessel szemben, a lerohanás végén VELKY talál be ziccerből középről. (34:15) (34:15)

53
    Orbovic eladta, a lerohanás végén Prodanovic passzából megint VELKY lő ziccergólt: közte húsz! (35:15) (35:15)

53
    Elezovic átlövését védi Wyszomirski, de eladják a labdát a szegediek támadásban. (35:15) (35:15)

54
    Újra fault a vendégeknél támadásban, indulhat a Pick. (35:15) (35:15)

54
    ANCSIN jobbról, átlövésből talál a hosszú alsó sarokba. (36:15) (36:15)

55
    Technikai hiba Elezovicnál, a szegedieké a labda. (36:15) (36:15)

56
    Bombac hibája után indulhatna a Vojvodina, de újra eladják a labdát... (36:15) (36:15)

56
    Robledo passzából Vranjes lő a jobb sarok mellé. (36:15) (36:15)

56
    Újabb eladott újvidéki labda, a Pick támadhat. (36:15) (36:15)

57
    ROBLEDO középről lő hatalmas gólt a jobb felső sarokba. (37:15) (37:15)

58
    ORBOVIC tör be szépen jobbról, s a bal felső sarokba lő. (37:16) (37:16)

58
    BOMBAC tör be középen gyönyörűen, s a jobb felső sarokba lő. (38:16) (38:16)

58
    Támadófault a vendégeknél, a Pick indulhat. (38:16) (38:16)

59
    Ancsin, Bombac, VRANJES: gól beállóból. (39:16) (39:16)

59
    Elezovic átlövését védi Wyszomirski, a hazaiaké a labda. (39:16) (39:16)

60
    Vranjes ellen fújtak, a lerohanás végén Elezovic kap szabaddobást. (39:16) (39:16)

60
    ORBOVIC lő a legvégén jobbátlövőből szépen a hosszú sarokba. (39:17) (39:17)

60
    Mérkőzés vége. (39:17)

Magabiztos, 22 gólos sikert ért el első hazai edzőmeccsén a MOL-Pick Szeged a szerb bajnok újvidéki Vojvodina ellen. Tíz percig volt csak szoros a meccs, aztán egyre jobban elhúzott a kiválóan védekező, s jó támadóformában lévő szegedi csapat. A közte tíz már az első félidő hajrájára kialakult, a végére ezt sikerült jócskán meg is duplázni. Mindkét mester rengeteget forgatta a csapatát meccs közben, de ez a felkészülési találkozó különösebb izgalmakat ma nem tartogatott.

Folytatás holnap délután fél ötkor, amikor e két csapat újra megmérkőzik egymással. Kövessék majd velünk azt a találkozót is!

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (18:57:58)

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 9 Robledo, 10 Velky, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Heim Attila, Kiss Olivér