1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
HC Dukla Senica
péntek 15.08.2014, 18:00Felkészülési mérkőzés

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A szerdai remek győzelem után a kazah Pavlodar ellen, pénteken, augusztus 15-én, 18:00 órától a szlovák első ligás HC Dukla Senica csapatát fogadja vendégül a HC Nové Zámky.

A Dukla a tavalyi szezonban kiválóan szerepelt a szlovák második vonalban, végül ezüstérmes helyen zárta a szezont a győztes Bardejov mögött. Az idei felkészülést a Dukla Trenčin ellen kezdték, és hosszabbításos meccsen kikaptak 3-2-re, majd Nagyszombaton 6-4-re verték a HC Gladiators Trnava gárdáját, végül legutóbb a HC Topoľčany otthonában nyertek, fölényesen 7-2-re. Ahogy az eredmények is mutatják, ismét egy jó csapattal mérkőzünk meg a felkészülés során.

Az érsekújváriak sorendben már az ötödik meccsükre készülnek a felkészülési szakaszban. Eddig két győzelmet és két vereséget könyveltek el. Az eddig lejátszott felkészülési meccseken mindenki lehetőséget kapott a 40 fős keretből. Folyik a küzdelem a csapatba kerülésért, amely két ágon is harcba szál a következő évadban a bajnoki pontokért. Ismét egy érdekes és jó meccsnek nézünk elébe pénteken este itt az onlajnokon. Kedves hoki szurkolók, kövessék velünk együtt a MOL Liga csapatainak felkészülési meccseit, mert mindenki megtalálja nálunk a kedvenc csapatát.

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon, hamarosan kezdünk.

00:01

00:17
    Az első tilos felszabadítás hazai oldalon.

01:00
    Kowalczyk hosszú indítására indult meg Uram, de végül jól zárt a vendég védelem.

01:45
    Enyhe hazai mezőny fölény a meccs elején, folyamatos játék, kevés a megszakítás.

01:57
    Kiállítás a Senica csapatából 2 perc Mrázik fogásért.

02:43
    Pontatlan hazai indítás, tilos felszabadítás az előny alatt.

03:00
    Uram keverget a középpályán, végül szerelik, nem jól játszik az Újvár az emberelőnyben.

03:57
    Kiegészült a Senica, Mrázik újra játékban.

04:15
    Ďuriš első védése a hazai kapuban a mai meccsen, a lepkéssel fogott meg egy ártatlan lövést.

04:45
    Ismét hazai tilos felszabadítás egy pontatlan indítás után.

05:10
    Polčík bombája a jobb oldalról a plexin csattant Peksa háta mögött.

06:00
    Uram-Kowalczyk összjáték, majd egy gyors előre passzolt korongból Frolík kerül jó helyzetbe.

06:36
    Kissé laza a tempó, hazai les.

07:00
    Két remek lövést védett most Peksa, gyors egymásutánban.

07:55
    Szép vendég támadás a jobb oldalon, a kapu elé passz már pontatlan volt, végül tilosra vágja az Újvár a pakkot.

08:45
    Kameš nagy bombáját védi Peksa, majd Frolík ismétel közelről, ezt is megoldja a vendég védelem.

09:40
    Kisebb nyomást gyakorol most a vendégcsapat Ďuriš kapujára, sikerül felszabadítani a hazai csapatnak.

10:10
    Kipattan a korong a védőhálóra, buli Peksa mögött.

10:27
    A Senica gólt szerzett!
    Gyors ellentámadásból ketten az egy ellen, szép lövéssel megszerzi a vezető gólt a Senica. MARTIN MIKOLÁŠEK a gólszerző. Gólpassz: Jurák Roman.

11:30
    A gól után folytatódik a szeniceiek támadó kedve.

12:17
    Ketten az egyre vezették most a vendégek a támadást, végül egy gyenge befejezést védett Ďuriš.

13:10
    Tipikus előkészületi találkozót követhetünk az érsekújvári csarnokban, az iram nem túl nagy.

13:30
    Frolík lövése suhan el a bal kapuvas mellett.

13:35
    Hurtaj kap bottal ütésért két percet.

14:30
    Polčík beviszi a vendégek harmadába a korongot, ezzel is megy az idő.

14:55
    Nem valami jó a vendégek emberelőnye, most tilosra ütötték a korongot.

15:35
    Hurtaj újra játékban, kiegészült a hazai csapat.

16:00
    Fiala passzolja hátrafelé a korongot, majd a cserepadra korcsolyázik, letámad a vendég csapat, jól védik a piros vonalat.

16:28
    Ismét vendég tilos felszabadítás, elég sok a pontatlan megoldás.

17:30
    Ďuriš kapus indít pontatlanul, majdnem helyzet lett belőle.

18:21
    Az első harmad utolsó két percében járunk, az újváriak indítanak, de ismét tilos felszabadítás.

19:00
    Peksa üti ki a botossal Púchovský lövését.

19:24
    Egy meglepetés gól a harmad végére egy váratlan kemény lövésből, amely meglepte Ďuriš kapust. MICHAL KLUKA a gólszerző. Gólpassz nélkül.

20:00

Eddig elég gyenge a színvonal, kiegyenlített volt a játék, annak ellenére, hogy a vendégek kétszer is betaláltak. A hazai csapatnak nem volt nagy ziccere, talán Kameš bombája volt a legnagyobb gólhelyzetük az újváriaknak. 15 perc és folytatjuk a második harmaddal.

20:01

20:40
    Támadással kezdi a hazai csapat a harmadot, kisebb nyomás Peksa előtt.

20:45
    Glemba kap két percet a vendégektől, durva játékért.

21:45
    Kivágja a Senica a korongot, újra indul a hazai támadás, Fiala helyzetben a kapu előtt, Peksa fekve védett remekül.

22:50
    Kiegészült a Senica de folytatódik a hazia nyomás.

23:02
    Újabb két perc a vendégeknél, Kolináč kap 2 percet fogásért.

23:57
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Gyorsan kihasználja az előnyt a hazai csapat ĽUBOMÍR HURTAJ bombájára későn ért oda Peksa. Gólpassz: Martin Frolík.

24:28
    Kicsit felpörgött most a játék, a hazaiak gyors támadást vezetnek a jobb oldalon.

25:24
    Nagy szenicei helyzet az üres kapu előtt felpörgött a korong Surovkának.

26:05
    Ďuriš véd a lepkéssel, buli következik a jobb oldalán.

27:00
    Szenicei nyomás ezekben a másodpercekben bezárják a harmadukba a hazai csapatot.

27:19
    Kipattanó lövés a nézőtérre, újabb bedobás a hazai kapu előtt.

28:00
    Uramot szerelik a kék vonalon, de vissza kerül a korong a szenicei harmadba, folytatódik a hazai támadás.

29:05
    Folyamatos játék, kevés helyzettel.

29:24
    Ďuriš véd a lepkéssel egy gyenge lövést.

30:30
    Kitünő védő játék Ďurištól kétszer egymás után szerel veszélyes szituációban.

31:25
    Fiala ugrott meg majdnem egy koronggal, de szerelni tudták a hátvédek a kék vonalon.

32:25
    Most többet birtokolja a hazai csapat a korongot, aktívabban játszanak mint az első harmadban.

32:47
    Harc a korongért a palánknál, a bíró sípja szól közbe.

33:10
    A vendégek kevergetnek jól a hazai harmadban, végül kihozza a hazai csapat a korongot.

33:35
    Szenicei játékos lesen.

34:30
    Kissé szétszórt ismét a játék, tilos felszabadítás, hazai oldalon.

35:10
    Fiala küzd a középpályán a korongért, majd nekicsapódik a palánknak.

35:27
    Ismét ál a játék, hazai les miatt.

36:30
    Kevés a szép megoldás a mai meccsen, a nézők is csendben figyelik az eseményeket.

37:00
    Lantos hozta magát helyzetbe, de fölé lőtte a körök közül a pakkot.

37:12
    Bedobás Peksa kapus előtt, a bulira Polčík érkezik a hazai csapatból.

37:21
    Ismét gyorsabb volt a korong mint a senicai játékos, lest fúj a vonal bíró.

38:05
    A harmad utolsó két percében járunk, Ďuriš kapuja előtt a játék.

39:00
    Surovka bombája a körök közül.

39:40
    Még egy utolsó hazai támadás.

40:00

A hazai csapat feljött egy gólra a második harmadban, amely kevés helyzetet hozott, sok volt a pontatlan megoldás, és a játék megszakítás. A záró harmadban reméljük több szép megoldást is bemutatnak a csapatok.

40:01

40:30
    Az érsekújvári kapuba a harmadik harmadra Exner ált be.

41:10
    Nagy harc a korongért Peksa kapuja mögött, kihozza a hazai csapat a pakkot, de nem jutnak el lövésig. Ismét eléggé szétszórt a játék.

42:35
    Szép vendég támadás hárman az egy ellen, de totálisan elrontják a lehetőséget.

42:45
    Kiállítas a vendégektől Surovka kap két percet.

43:22
    Az előnyt jól kezdte a hazai csapat, egy szép lövést védett Peksa, majd kivágták a korongot a vendégek.

43:40
    Újabb Peksa védés rövid időn belül.

44:00
    Exner kapuja mögött a korong, fogy az idő az előnyből, jól védekezik most a Senica.

44:45
    Kiegészült a Senica.

44:56
    Ahogy visszatért a kiállított játékos, egy szép támadás végén védhetetlenül VLADIMÍR LANTOŠ lőtt a hálóba. Gólpassz: Ondrej Janík.

45:30
    A gól után le föl támadnak a csapatok, mindkét kapu előtt kisebb helyzetek alakultak ki.

46:35
    Fantasztikus Peksa védés a felső sarokból a botossal ütötte ki a korongot.

47:05
    Nagyon szép vendég kombináció végén az üres kapu mellé lőtt közelről a senicai játékos.

47:48
    Tilos felszabadítás a vendégeknél.

48:30
    Frolík bemutatója a jégen, szép cselekkel végig viszi a korongot, majd testel állítják meg.

49:25
    Keresik a korongot a játékosok, a bírók némán nézik a jelenetet.

50:30
    Fiala kétszer is próbált kiugorni, de mindkétszer leszerelték.

51:20
    Uram cselez a körök között majd estében még megpróbálkozik egy lövéssel.

51:40
    Exner védései sorozatban, végül a második lövést a védőhálóra üti.

52:30
    Púchovský remek egyéni akciója, egész a kapusig cselezi be magát, de az utolsó pillanatban belepiszkál a kapus a botjába.

53:04
    Mintaszerű vendég akció végén ketten mentek a kapura, kijátszották mattra, és MARTIN KOVAĽ már csak az üresbe ütötte a pakkot. Gólpaszz: Ondrej Janík.

53:31
    Alig telt el fél perc és MICHAL ŠÚREK újra betalált, ez már hidegzuhany a hazaiaknak. Gólpassz: Boris Záhumenský.

54:42
    Szenicei les.

55:30
    Uram megy saját korongja után, de sikertelen kísérlet volt, máris indul a vendégcsapat támadásba.

56:14
    Ismét egy pontatlan hazai indítás végén lest fúj a vonal bíró.

57:00
    Bezárja a Senica három perccel a vége előtt az Érsekújvárt a saját harmadába.

58:01
    Továbbra is az érsekújvári harmadban folyik a játék, közben elkezdődik az utolsó két perc.

58:50
    Frolík szép egyéni akciója, a jobb kapuvas mellé lövi a lehetőséget.

59:30
    A vendégek nagyon akarják még a hatodikat, végül sikerül kihozni a hazaiaknak a pakkot.

60:00

Nem jól végződött a hazai csapatnak ez a felkészülési mérkőzés, a vendégek az utolsó harmadban három gólt ütöttek szép kombinációk után, és megérdemelten nyerték 5-1-re a találkozót.
    Mérkőzés vége. (19:57:40) (20:01:28)

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 24. Hurtaj (Frolík) – 11. Mikolášek (Jurák), 20. Kluka, 45. Lantoš (Janík), 54. Kovaľ (Janík), 54. Šúrek (Záhumenský)

HC MIKRON Nové Zámky: Ďuriš M (31.Exner) – Kowalczyk, Hrudík, Uram, Polčík, Fiala – Kameš, Ďuriš A., Leško, Hurtaj, Frolík – Král, Šiška, Púchovský, Cseres, Dubec – Kováč, Mocík, Matúš.
    HC Dukla Senica: Peksa, (Porubský) – Kubica, Janík, Fančovič, Kolináč, Jurák, Rehuš, Tvrdík, Lantoš, Penák – Loydl, Kluka, Mikolášek – Reissmüller, Surovka, Mrázik – Peksa, Porubský, Záhumenský – Šúrek, Glemba, Kovaľ.

Játékvezetők: Bachúrik – Moravec, Žák.