PICK – RK Vojvodina 34:14 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
34:14 (16:4)
RK Vojvodina
szombat 16.08.2014, 16:30 • Városi Sportcsarnok, Szeged • Felkészülési mérkőzések

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (17:52:33)

A tegnapihoz hasonlóan fölényes, ezúttal húszgólos győzelmet aratott a magyar bajnoki ezüstérmes MOL-Pick Szeged a szerb bajnok Vojvodina ellen. Az első perctől kezdve a hazaiak kezében volt a meccs, az újvidékiek az első 10 percben be sem tudtak találni, s az első félidőben összesen is csak négy gólig jutottak. A második félidő nagyobb gólcsatát hozott valamivel, de a fölényes hazai győzelem nem is lehetett kérdéses.

60
    Mérkőzés vége. (34:14)

60
    Mindegía passzát VELKY két másodperccel a vége előtt lövi a bal szélről a hosszú sarokba. (34:14) (34:14)

60
    Elezovic átlövése pattan fölé a felső kapufáról. (33:14) (33:14)

60
    FEKETE jobbátlövőből lő hatalmas gólt a bal sarokba. (33:14) (33:14)

59
    NIKOLIC tör be szépen középen, s a kapu közepén a léc alá talál. (32:14) (32:14)

58
    Elezovic hibája után leindítás, de Mindegía ziccerből a felső kapufát találja telibe, s a vendégeké a labda. (32:13) (32:13)

58
    Blazevic bejátszását Vadkerti ejti beállóból a jobb kapufára. (32:13) (32:13)

57
    Fekete eladott labdájából IVANOVIC szalad végig a pályán, s a kapu közepébe lövi a ziccert. (32:13) (32:13)

57
    Grujicic átlövését védi Sierra. (32:12) (32:12)

56
    Technikai hiba Elezovicnál, a leindítás végén PRODANOVIC talál be ziccerből. (32:12) (32:12)

55
    Veljkovicot még ki is küldték két percre. (31:12) (31:12)

55
    Mindegía passzát a jobb kettőben betörő FEKETE lövi szépen a hosszú felső sarokba. (31:12) (31:12)

54
    Ivanovic ejt a jobb szélről, de Sierra szépen lehúzza a labdát a feje fölül. (30:12) (30:12)

54
    Robledo szerzett labdát védekezésben, leindításából pedig PRODANOVIC lőtt ziccergólt. (30:12) (30:12)

53
    Blazevic ellökte Ivanovicot, kétperces kiállítás a jutalma. (29:12) (29:12)

53
    A túloldalon viszont PRODANOVIC a hosszú sarokba lő szintén a jobb szélről. (29:12) (29:12)

52
    Ivanovic újra a jobb szélről, Sierra most védeni tud. (28:12) (28:12)

52
    MINDEGÍA közbelövése suhan a jobb sarokba félmagasan. (28:12) (28:12)

52
    Blazevic átlövése egy védőt érintve száll a bal sarok mellé, sarokdobás. (27:12) (27:12)

51
    Gyors újvidéki válasz, IVANOVIC lő gólt a jobb szélről. (27:12) (27:12)

51
    Belemenés Elezovicnál, a kontra végén PRODANOVIC talál be ziccerből. (27:11) (27:11)

50
    Nikolic eladta a labdát, a leindítás végén ROBLEDO balról talál a rövid sarokba. (26:11) (26:11)

49
    ANCSIN megpattanó átlövése vágódik a kapu közepébe. (25:11) (25:11)

48
    Bombac bejátszása nem jó beállóba, a gyors vendégkontra végén NIKOLIC pörget beállóból a kapu közepébe. (24:11) (24:11)

48
    Veljkovic mehet ki két percre, Vranjest küldte a földre. (24:10) (24:10)

47
    ELEZOVIC balátlövőből lő nagy gólt a jobb alsó sarokba, a kapufa és Sierra lába közé. (24:10) (24:10)

47
    Mindegíát küldik ki a bírók két percre. (24:9) (24:9)

47
    Mindegía passzát ANCSIN a jobb szélről lövi a hosszú sarokba. (24:9) (24:9)

46
    Belemenés a vendégeknél, ami után Vranjest kell ápolni. (23:9) (23:9)

46
    Elezovic átlövését Sierra, Parrondo beállóból küldött ziccerét Boban Perovic védi bravúrral. (23:9) (23:9)

45
    Robledo passza hosszú balra Molnár felé, a vendégek támadhatnak. (23:9) (23:9)

45
    Sierra pedig lábbal védi Grujicic középről küldött átlövését. (23:9) (23:9)

44
    Todorovicot kiküldték két percre, de Prodanovic büntetőjét védi Boban Perovic! (23:9) (23:9)

44
    Ancsin passzából Bombac harcol ki hetest. (23:9) (23:9)

44
    Eladják a labdát a vendégek a bal szélen, a hazaiak indulhatnak. (23:9) (23:9)

43
    A gyors leindításból ANCSIN lő ziccergólt a jobb sarokba. (23:9) (23:9)

43
    Bombac passzából Robledo lő fölé, de Bombac labdát szerzett a hazai térfélen. (22:9) (22:9)

42
    Elezovic passzát IVANOVIC lövi a jobb szélről a rövid sarokba. (22:9) (22:9)

42
    Ilyést küldik ki a bírók két percre. (22:8) (22:8)

42
    Robledo labdaszerzése és passza után BALOGH jobbátlövőből talál a hosszú alsóba. (22:8) (22:8)

41
    MOLNÁR betörése balról, s a hosszú sarokba lövi a labdát. (21:8) (21:8)

41
    NIKOLIC végül beállóból csak belövi a bal sarokba a hozzá került labdát. (20:8) (20:8)

40
    Orbovic átlövése a sáncról száll mellé, sarokdobás, ami után Sierra bravúrral védi Nikolic újabb próbálkozását beállóból. (20:7) (20:7)

40
    Orbovic lövését védi Sierra, amint Nikolic ismétlését is beállóból, de a vendégeké marad a labda. (20:7) (20:7)

39
    Bombac passzát ROBLEDO suhintja középről a jobb alsó sarokba. (20:7) (20:7)

38
    Passzív szerb támadás közben vonalra is lépnek, indulhat a Pick. (19:7) (19:7)

38
    Elezovic átlövése a sáncról száll a bal sarok mellé, sarokdobás. (19:7) (19:7)

37
    Ancsin közbelövése száll el a jobb sarok mellett. (19:7) (19:7)

36
    Todorovic passzát IVANOVIC lövi kissé jobbról a hosszú alsó sarokba. (19:7) (19:7)

36
    Bombac passza után ANCSIN jobbról betörve lő a hosszú alsó sarokba. (19:6) (19:6)

35
    Elezovic labdájával ORBOVIC tör be szépen középen, s a bal felső sarokba lő. (18:6) (18:6)

35
    Vranjes és Veselinov révén páros kiállítás. (18:5) (18:5)

34
    Balogh lő jobbról, betörés után, ezt Boban Perovic fogja bravúrral. (18:5) (18:5)

33
    Zivkovic ziccere a bal szélről, de Sierra védeni tud. (18:5) (18:5)

33
    Bombac nagy passzát VRANJES lövi be beállóból némi labdakezelési probléma végén. (18:5) (18:5)

32
    ORBOVIC jobbátlövőből a felső kapufa és Sierra háta segítségével talál a bal sarokba. (17:5) (17:5)

31
    VELKY a bal szélről talál be a hosszú sarokba. (17:4) (17:4)

31
    Elezovic átlövését védi Sierra. (16:4) (16:4)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:4)

A Vojvodina indítja majd útjára a labdát a folytatásban.

Erősen edzőmeccs-hangulatú edzőmeccsen a tegnapihoz hasonlóan most is fölényesen vezet már a félidőben a Pick a szerb bajnokkal szemben. Komoly tudáskülönbség van a két gárda között, ami mind a játékban, mind az eredményben meg is mutatkozik. Annyi a különbség a tegnap délutánhoz képest, hogy ma nem volt meg a tízperces kiegyenlített küzdelem sem, hiszen ezúttal az újvidékiek például az első tíz percben még a hálóba sem tudtak találni. Ismételten csak a hazai siker mértéke a kérdés.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:4)

30
    Rossz bejátszás beállóba a vendégektől, a megszerzett labdával nagy vágtába kezd a Szeged, melynek végén VADKERTI talál be ziccerből. (16:4) (16:4)

30
    Technikai hiba a vendégeknél, a leindítás végén PRODANOVIC a jobb szélről lő a rövid sarokba. (15:4) (15:4)

29
    Ancsin átlövését azonban lábbal védi Boban Perovic. (14:4) (14:4)

29
    Veselinov hibázott ziccert, a hazaiak támadhatnak. (14:4) (14:4)

28
    ANCSIN jobb kettőből betörve talál a hálóba. (14:4) (14:4)

28
    Mindegía lő alulról, Boban Perovic véd, majd a túloldalon Elezovic ziccerét fogja Wyszomirski. (13:4) (13:4)

27
    ZIVKOVIC a jobb sarokba pattintja a büntetőt. (13:4) (13:4)

27
    Elezovic bejátszása után belülvédekezés Veselinovon, hetes. (13:3) (13:3)

26
    Ancsin átlövése száll a jobb sarok mellé, majd Elezovicét védi Wyszomirski, de a vendégeké marad a labda. (13:3) (13:3)

26
    Rossz labda a bal szélre Zivkovic felé, közben kiküldik két percre Blazevicet, de a hazaiaké a labda. (13:3) (13:3)

25
    Robledo passzát VADKERTI estében lövi a bal felsőbe. (13:3) (13:3)

25
    Robledo mellé lő, de szabaddobást kap közben. (12:3) (12:3)

24
    Robledo bal kettőből élesen lő a hosszú felső sarok mellé, de a hazaiaké marad a labda. (12:3) (12:3)

24
    Ancsin átlövése elszáll a bal sarok mellett, de a túloldalon belemenés Elezovicnál. (12:3) (12:3)

23
    Elezovic lő bal kettőből a jobb sarok mellé. (12:3) (12:3)

23
    A lerohanás végén MINDEGÍA eredményes közbelövésből. (12:3) (12:3)

22
    Orbovic átlövését is hárítja Wyszomirski. (11:3) (11:3)

22
    ROBLEDO középről, felugrásból lő a bal alsó sarokba. (11:3) (11:3)

21
    Veljkovic átlövését védi Wyszomirski. (10:3) (10:3)

21
    VRANJES beállóból válaszol szinte azonnal. (10:3) (10:3)

20
    ELEZOVIC lő középről nagy gólt a jobb sarokba. (9:3) (9:3)

19
    A lerohanás végén ROBLEDO balról betörve talál be. (9:2) (9:2)

19
    Veljkovic passzát Zivkovic lövi a bal szélről a rövid sarok mellé. (8:2) (8:2)

18
    Ancsin passzát éppen Robledo lövi középről a jobb sarok mellé. (8:2) (8:2)

18
    Ancsin és Robledo is a pályán a hazaiaknál. (8:2) (8:2)

17
    ZIVKOVIC a bal alsó sarokba vágta a büntetőt. (8:2) (8:2)

17
    Veljkovic balról betörve harcol ki hetest. (8:1) (8:1)

16
    Végül lerohanás végén BOMBAC eredményes ziccerből. (8:1) (8:1)

16
    Vranjes lövését Boban Perovic, Zivkovicét Wyszomirski védi. (7:1) (7:1)

15
    Veselinov hibázott ziccert beállóból, de Bombac eladja a labdát, majd Wyszomirski védi Todorovic lövését. (7:1) (7:1)

15
    ILYÉS átlövése vágódik bal kettőből a jobb alsó sarokba. (7:1) (7:1)

14
    Grujicic lő végül hatalmas felső kapufát, a hazaiaké a labda. (6:1) (6:1)

13
    Vranjes lövését védi Boban Perovic, a vendégek támadhatnak. (6:1) (6:1)

12
    ELEZOVIC átlövése landol a bal alsó sarokban. (6:1) (6:1)

12
    PRODANOVIC büntetője a felső kapufa alsó lapjáról vágódik a gólvonal mögé. (6:0) (6:0)

11
    Veljkovic sárgát is kapott. (6:1) (6:1)

11
    Grujicic bejátszása nem jó beállóba, Parrondo szerzett labdát, a kontra végén Bombac harcol ki hetest. (5:0) (5:0)

10
    Bombac passzát VRANJES lövi beállóból a kapu közepébe. (5:0) (5:0)

9
    Grujicic átlövését azonban megint sáncolja a szegedi védelem, de a túloldalon Vranjes a jobb kapufát találja telibe. (4:0) (4:0)

9
    Technikai hiba mindkét oldalon, most a Vojvodina támadhat. (4:0) (4:0)

8
    Balogh átlövése jobb kettőből, de véd a kapus. (4:0) (4:0)

7
    Elezovic lövését sáncolják, de támadásban Ilyés eladja a labdát, végül Wyszomirski védi Orbovic átlövését. (4:0) (4:0)

7
    A lerohanás végén PARRONDO jobbról bekanyarodva lő ziccergólt. (4:0) (4:0)

7
    Stankovic lövését is védi Wyszomirski. (3:0) (3:0)

6
    Parrondo ziccerét még védte a kapus, de nem sokkal később a jobbról betörő BALOGH a bal sarokba lő. (3:0) (3:0)

5
    Veselinov is sárgát kap Vranjessel szemben. (2:0) (2:0)

5
    Orbovic ellépte középen, a szegediek indulhatnak. (2:0) (2:0)

4
    Orbovic lövését védi Wyszomirski, de a vendégeké marad a labda. (2:0) (2:0)

3
    Balogh átlövését azonban védi Bojan Perovic. (2:0) (2:0)

3
    Ilyés lő hatalmas felső kapufát, de a szegedieké marad a labda, s Nikola Perovic kap sárga lapot Vranjes lerántásáért. (2:0) (2:0)

2
    Wyszomirski védte Nikola Perovic átlövését, a hazaiaké a labda. (2:0) (2:0)

2
    Orbovic eladott labdájával VADKERTI száguld végig a pályán, s a jobb sarokba ejt. (2:0) (2:0)

1
    Ilyés bejátszása után Vranjes harcolt ki hetest, amit BALOGH lőtt a bal sarokba. (1:0) (1:0)

1

A Pick kezdi majd a meccset.

Källman és Zubai hiányzik sérülés miatt a Pick csapatából a mai napon.

A Pick narancssárga mezben és fekete nadrágban játszik ma, a Vojvodina megtartotta piros-fehér felemás szerelését és piros nadrágját.

A friss sakkolimpia-ezüstérmes csapattag, a szegedi Lékó Péter végzi majd el a meccs ünnepélyes kezdődobását.

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 9 Robledo, 10 Velky, 11 Molnár, 15 Fekete, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

RK Vojvodina: 1 Arsenic, 12 B. Perovic, 16 Kukobat – 3 Zivkovic, 4 Orbovic, 5 Kankaras, 7 Todorovic, 8 Elezovic, 10 Veselinov, 11 N. Perovic, 15 Veljkovic, 17 Marjanovic, 23 Nikolic, 31 Stankovic, 66 Ivanovic, 77 Grujicic. Edző: Marko Sesum

Játékvezetők: Asztalos Bence, Bárkányi Gábor.

A több új szerzeményt is sikeresen bevető, remekül védekező és fineszesen támadó szegediek egyértelmű esélyesei a szombat délutáni "visszavágónak" is. A közönség számára ingyenes lesz ezúttal is a belépés, s érdemes is élni a lehetőséggel, hiszen ismételten jó hangulatú találkozóra van kilátás.

Péntek délután már összecsapott egymással edzőmeccsen a magyar bajnoki ezüstérmes MOL-Pick Szeged, illetve a szerb bajnok Vojvodina csapata. A meccs az első 10 perc kiegyenlített küzdelme után teljesen egyoldalúvá vált, a nyári felkészülés során hazai közönsége előtt először fellépő szegedi csapat 20:8-as félidő után 39:17-re ütötte ki újvidéki ellenfelét.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik..

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 9 Robledo, 10 Velky, 11 Molnár, 15 Fekete, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor
    RK Vojvodina: 1 Arsenic, 12 B. Perovic, 16 Kukobat – 3 Zivkovic, 4 Orbovic, 5 Kankaras, 7 Todorovic, 8 Elezovic, 10 Veselinov, 11 N. Perovic, 15 Veljkovic, 17 Marjanovic, 23 Nikolic, 31 Stankovic, 66 Ivanovic, 77 Grujicic. Edző: Dorde Cirkovic, Marko Sesum

Játékvezetők: Asztalos Bence, Bárkányi Gábor