DHC Sokol Poruba – Dunaújvárosi KKA 24:29 (vége) | Ipress Center-Vác – Siófok 22:31 (vége) | Fehérvár – DHC Sokol Poruba 40:23 (vége)
Ipress Center-Vác – Dunaújvárosi KKA 18:18 (vége) | Fehérvár – Siófok 29:22 (vége)
Ipress Center-Vác
22:31 (10:16)
Siófok KC
szombat 16.08.2014, 12:30 • Városi Sportcsarnok, Vác • Ipress Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik..

A nyár második fele a következő szezonra való felkészülésről szól hazai kézilabdacsapataink számára. Így van ez a hölgyeknél is. Egy igen komoly értékmérő tornát közvetítünk élőben Vácról.

Az Ipress Kupa 2014 idén is igazán kiváló együtteseket vonultat fel a Dunakanyar kézilabda fellegvárában. A hazai Ipress Center-Vác csapatán kívül pályára lép a Dunaújváros, a Siófok, a Fehérvár is, valamint a cseh Sokol Poruba hölgykoszorúja. Utóbbi csapat érdekessége, hogy a hazánkban (de különösen a Ferencvárosnál és Vácott) is nagy ismertségnek és szeretetnek örvendő Lucia Uhrakova ehhez a csapathoz igazolt 2012-ben és a mai napig aktív.

Ami a magyar résztvevőket illeti, a Vác gárdájában is nagy volt a mozgás, de ugyanez elmondható a Siófok és a Fehérvár csapatáról is. Egyedül a Dunaújvárosnál nem változott jelentősen a keret, de még tavalyhoz képest is sikerült erősödniük néhány minőségi igazolással. A DKKA mindenképpen nagy esélyese a tornának.

A Siófok is határozottan erősödött tavalyhoz képest, kezdőcsapatuk felér egy B-válogatottal, elég csak Such, Orbán, Piedade, Wörz. Szekerczés vagy Erdősi Ildikó nevét említenünk. A Fehérvárnál főként Tilinger és Horváth Bernadett lehetnek a szekér húzói, de a külföldi igazolások sem tűnnek éppen gyengének (Tanabe, Ishitate).

A Dunaújváros eddig is erős volt (Víg, Bulath, Ferling, Vincze), de a nyáron megszerezték még Kamper Olíviát és Triffa Ágnest is, mit ne mondjunk, Azari sem számít gyenge fogásnak.

Végül a hazai csapatról néhány szót. Érdekesség, hogy mindegyik itthoni vetélytárssal megmérkőzött már a nyári szünetben. A Fehérvárt hazai környezetben minimális különbséggel verte, míg idegenben szintén 1, illetve 2 góllal vereséget szenvedett a Dunaújvárostól és a Siófoktól.
    A Vác csapata tavalyhoz képest átalakult, némileg talán erősödtek, különösen átlövő poszton. Drávai mellé ugyanis az eddig igencsak jól muzsikáló Hornyák Dóra és Maria Sterjova érkezett, de erősítés lesz még Tóth Eszter is, aki jelenleg még súlyos sérülése miatt lábadozik. Ukrán válogatott kapust is szerzett a Vác, Balogh Judit személyében és a bal szélre érkező Pelczéder Orsolya is az egyik legjobb fogásnak tűnik.

A pénteki napon öt, míg a szombati napon szintén öt találkozót rendeznek 10:30, 12:30, 14:30, 16:30 és 18:30-as kezdettel. Mind a tíz találkozót élőben közvetítjük itt, az onlajnok.com-on, tartsanak velünk!
    ----

Ipress Center-Vác: Balogh, Sztranyan, Bíró – Hansághy, Hámori, Farkas, Helembai, Szondi, Sterjova, Hornyák D., Ertl, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Katona, Pelczéder, Virág
    Vezetőedző: Konkoly Csaba

Siófok KC-Galerius Fürdő: Kumpel, Pastrovics – Such, Schneider, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Szalai, Orbán Annamária, Fauszt, Buzsáki, Deáki, Németh Cs., Erdősi, Termány
    Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter.

Perceken belül elkezdődik az egyik legjobban várt összecsapás a Vác és a Siófok együttese között!

Mindkét csapat két-két győzelmet szerzett a tegnapi napon, igen fontos mérkőzés lesz ez a kupa végeredményét tekintve.

Megtörtént a csapatok bemutatása, indulhat a találkozó. Pirosban játszik a Vác, feketében a Siófok.

1

1
    A piros mezes váci csapat kezdte a találkozót. (0:0) (0:0)

1
    A kapuban Bíró Blanka, illetve Pastrovics Melinda. (0:0) (0:0)

1
    Ertl jobb szélről leadott lövését védte Pastrovics. (0:0) (0:0)

1
    Nina WÖRZ középről talál be, vezet a Siófok! (0:1) (0:1)

2
    Sterjova kapott sárgát. (0:1) (0:1)

2
    HORNYÁK Dóra gyorsan egalizál átlövésből 9 méterről. (1:1) (1:1)

2
    PIEDADE nagyon üresen maradt középen és beállóból nem is hibázott. (1:2) (1:2)

3
    Orbán kapott sárga lapot lerántásért. (1:2) (1:2)

3
    Német Csilla is besárgul. (1:2) (1:2)

4
    Igen kemény siófoki védekezés már az elején. (1:2) (1:2)

4
    HORNYÁK Dóra ismét átlövésből lő bombagólt. (2:2) (2:2)

4
    Hornyák szerez labdát, de a lábához ér. (2:2) (2:2)

5
    Nem jó Erdősinek a passz, vezethet a Vác. (2:2) (2:2)

5
    STERJOVA magasra ugrott és középről szép átlövésgólt szerez. (3:2) (3:2)

5
    PIEDADE még az előzőnél is jobban maradt egyedül, könnyedén játszották be neki beállóba, ő pedig kilőtte a jobb alsót. (3:3) (3:3)

5
    Sterjova a jobb alsó sarok mellé dobja. (3:3) (3:3)

6
    WÖRZ átlövésből talál be középről. Igen gólgazdag eddig a meccs. (3:4) (3:4)

6
    Hozzáért a labdához Piedade, úgy ment ki, de a játékvezetők nem vették észre, így a Siófok jöhet. (3:4) (3:4)

7
    PIEDADE nagyon szépen játszotta magát tisztára, megint egy 6 méterről született gól! (3:5) (3:5)

7
    Stefanovicnak is megvan a sárga lapja. (3:5) (3:5)

7
    Előbb váci labdaeladás, majd belemenés a Siófok részéről. (3:5) (3:5)

8
    STERJOVA ellentmondást nem tűrően bal kettőben betört és bebombázta. (4:5) (4:5)

8
    Nem jó a bejátszás Suchnak. (4:5) (4:5)

8
    FÜLÖP Andrea szemfüles gólja, mert kissé rosszul cserélt a Siófok! (5:5) (5:5)

9
    Piedade lerántásért kapott sárga lapot. (5:5) (5:5)

9
    SZEKERCZÉS Luca jobb kettőből a bal felsőbe bombáz egy szépségdíjas átlövésgólt! (5:6) (5:6)

9
    ERDŐSI iramodik meg a szerzett labdával és fejezi be a gyors leindítást a bal oldalon. (5:7) (5:7)

10
    Ismét eladta a Vác lövés nélkül, gyengén játszanak eddig a hazaiak. (5:7) (5:7)

10
    Orbán Annamária harcol ki hetest, ő maga lövi. (5:7) (5:7)

10
    Kihagyta a hetest, Bíró védte, de a kipattanót szépen emelte át ORBÁN a kapus felett. (5:8) (5:8)

11
    Hárommal megy a Siófok, eddig nagyon pontatlan a Vác és főleg a védelem gyenge. (5:8) (5:8)

11
    Fülöp a nehezét megoldotta, lefordult, de átemelését Pastrovics könnyedén kapta le. (5:8) (5:8)

11
    Nagyon gyors gól ismét, SUCH Nellyre jött ki a figura a jobb szélre és kilőtte a hosszú alsót. (5:9) (5:9)

11
    Időt kér Konkoly Csaba a váci csapattól. Meg kell állítaniuk a siófoki lerohanásokat és gyors gólokat. (5:9) (5:9)

12
    Kétszer indult Virág Noémi, mert nem tudta jól átvenni a labdát. (5:9) (5:9)

12
    Nina WÖRZ pillanatok alatt lő ismét gólt a jobb oldalról. Öttel megy a Siófok! (5:10) (5:10)

12
    Hornyák átlövése megpattan a blokkon, a siófoki kapus könnyen védi. (5:10) (5:10)

13
    Átrohan a Siófok a Vácon, most ERDŐSI szerez nagyon könnyű és gyors gólt a bal oldalról. (5:11) (5:11)

13
    Blokkolt lövés elkapkodva, jöhetnek a fekete mezesek. A váci csarnok kis túlzással néma csendben. (5:11) (5:11)

13
    WÖRZ hétre növeli az előnyt egy sikeres befutás után. Egyelőre a Vác nagyon mélyen. (5:12) (5:12)

14
    A falban Fülöp ellen ítélnek, de a hosszú indítást Hornyák lekapcsolja. (5:12) (5:12)

14
    Jó 6-7 perce gólképtelen a Vác elől. Most sem sikerült. Sterjova lövését a jobb alsóból kispárgázza Pastrovics. (5:12) (5:12)

15
    ORBÁN Annamária is befut bal kettőben igen könnyedén. NYOLC góllal vezet a Balaton parti együttes!! (5:13) (5:13)

15
    Konkoly Csaba 14:19-nél már a második idejét kéri ki. Hét perce nem talál a kapuba a Vác, ugyanakkor hátul átjáróház a védelmük. Nyoma sincs a tegnapi jó játéknak egyelőre, a Siófok pedig kegyetlenül felpörgött eddig. (5:13) (5:13)

15
    Dakos harcol meg egy labdáért, marad a Vácnál. (5:13) (5:13)

16
    Technikai hiba a Vácnál, majd a bírók engednek egy legalább 5 méterrel előbbről elvégzett indítást, amit Erdősi a felső lécre bombáz gyors indításból. (5:13) (5:13)

16
    Hosszan támad a Vác. (5:13) (5:13)

17
    Passzívnál szerez szerencsés átlövésgólt HORNYÁK Dóra, a labda Pastrovics kezéről jut a hálóba. (6:13) (6:13)

17
    Dakos harcolt ki hétméterest, miután Piedade ugyan üresen állt, de nem tudja jól átvenni, így kétszer indulás. (6:13) (6:13)

18
    Farkas a felső lécre pattintja a büntetőt, semmi nem megy egyelőre a hazai csapatnak. (6:13) (6:13)

19
    ERDŐSI Ildikó a bal szélről a léc alá varrta. (6:14) (6:14)

19
    Hornyákot igen jól kapcsolja ki most a Siófok. (6:14) (6:14)

19
    Hornyák pattintott lövését könnyedén védi Pastrovics, a túloldalon Bíró szerez meg egy lecsorgó labdát. (6:14) (6:14)

20
    Hansághy lövését védte könnyedén rossz szögből Pastrovics, a túloldalon Erdősi nagy ziccerét rúgja fölé Bíró Blanka. (6:14) (6:14)

21
    Továbbra is nyolc gól a Balaton-partiak előnye, Dakos közben rossz passzt ad Hansághynak. (6:14) (6:14)

21
    Kérdés, hogy a Siófok bírni fogja-e ezt az elképesztően erős iramot, amit eddig diktál. (6:14) (6:14)

21
    Belemenés, Piedade. (6:14) (6:14)

21
    Belül futott át az egyik váci játékos, jöhet a Siófok a plusz 9-ért. (6:14) (6:14)

22
    Szalai lépéshiba. (6:14) (6:14)

23
    Most már nem tudja leindítani a fekete mezes együttes a Vácot, de egyelőre nem csökken a különbség. (6:14) (6:14)

23
    Such Nelly kettő percre kiáll. Először csak sárga lapot kapott, a zsűriasztaltól kellett szólni a játékvezetőnek, hogy már megvolt a három sárga. (6:14) (6:14)

24
    Passzív a Siófoknál, majd Bíró fogja Szekerczés lövését. (6:14) (6:14)

24
    Hansághy nagyon jó szögből lőhetett a jobb szélről, de egyenesen Pastrovics kezébe ejtett. (6:14) (6:14)

25
    Ertl Rebeka is kiáll két percre, Erdősi harcolta ki, Bíró hiába védett. (6:14) (6:14)

25
    SZEKERCZÉS bevágja a hetest a bal alsóba, a tíz gól határán a Siófok! (6:15) (6:15)

25
    DAKOS Noémi kapott jó labdát középen, beállóból pedig bepattintotta. (7:15) (7:15)

26
    FÜLÖP egy szerzett labdát vitt végig sikerrel. (8:15) (8:15)

26
    Időt kért a Siófok mestere is. Valójában hét perce csak egy gólt szerzett a Balaton-parti együttes is, de szerencséjükre a Vác ezt egyáltalán nem tudta kihasználni. (8:15) (8:15)

26
    Szalai lövését védte a bal alsó sarokból Bíró. (8:15) (8:15)

27
    Hamarosan kiegészül a Vác is. (8:15) (8:15)

27
    Dakos fantasztikusan fordult le és Németh két percet érően visszarántotta. Hetes is. (8:15) (8:15)

27
    Kezd ébredni a csarnok, HORNYÁK Dóra első szándékból vágja a hetest a kapus szeme közé. (9:15) (9:15)

28
    Schneider betörése után nem ítélnek semmit a bírók, pedig hetesgyanús volt, a túloldalon Fülöpön is hatalmasat löknek ziccerben, ott is néma marad a síp. (9:15) (9:15)

28
    Belemenés, Fülöp jókor lépett Deáki elé. (9:15) (9:15)

29
    HORNYÁK Dóra hozza fel ötre a Vácot kilencről. (10:15) (10:15)

29
    DEÁKI bal kettőből, talpról szerez csodálatos átlövésgólt a bal felsőbe. (10:16) (10:16)

30
    Utolsó perc ebben a játékrészben. (10:16) (10:16)

30
    Hornyák túl magasan passzolt Szondi felé, aki nem érhette el. (10:16) (10:16)

30
    Vonalon állt Piedade, érvénytelen a gólja passzívnál. (10:16) (10:16)

30
    10 mp hátra. (10:16) (10:16)

30
    Jól ölte az időt a Siófok kis faultokkal, így a Vác már nem tudott lőni. (10:16) (10:16)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (10:16)

3-4 gólig fej-fej mellett haladt a két együttes, aztán a Siófok szétfutotta a Vácot, pillanatok alatt 7-8 gólos előnyre tett szert, sőt, egyszer 9 gól is volt a siófoki előny. Ekkor a Vác kissé felébredt és ötre zárkózott fel végül.

A szünetben is komoly a siófoki előny, ennek ellenére az utolsó 10 perc játékát látva még nem írnám le a Vácot, ugyanis a Siófok is igencsak megállt támadásban, a vendégek góljainak döntő többsége pedig gyors lerohanásból született, védekezés nélkül.

A mérkőzés irama kimondottan magas, a színvonal gyenge közepes a rengeteg hiba miatt. A második félidőben megjósolhatatlan, mi fog történni, de a hat gólos siófoki előny azért elég jelentősnek mondható.

A szünetben Vác – Siófok: 10-16, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:16)

31
    A Siófok kezdi ezt a játékrészt. (10:16) (10:16)

31
    Hornyák blokkolta Wörzöt, marad a vendégeknél, de eladják. (10:16) (10:16)

32
    STEFANOVIC átlövése becsorog Pastrovics kezéről. (11:16) (11:16)

32
    Újabb jó blokk Hornyáktól, sarokdobás. (11:16) (11:16)

33
    Védhetetlen bomba SZEKERCZÉSTŐL test mellett a hálóban! (11:17) (11:17)

34
    FARKAS Vera emberrel a nyakán is bebombázza középről betörés után. (12:17) (12:17)

34
    Németh Csilla áll ki kettő percre. (12:17) (12:17)

34
    Egy rossz bejátszás pont SUCH elé pattan, aki jobb szélről nem hibázza el a remek lehetőséget. (12:18) (12:18)

34
    Wörz ér bele egy bejátszásba, ami Pastrovicshoz pattan. (12:18) (12:18)

35
    Erdősi feleslegesen kiállíttatja magát, meglökte a levegőben ziccerben Fülöpöt. (12:18) (12:18)

35
    HORNYÁK első szándékból a léc alá vágja a hetest. (13:18) (13:18)

36
    Adogat a Siófok kettős hátrányban, majd labdát veszít. A gyors indításból Pelczéder kapufát dob. (13:18) (13:18)

36
    Stefanovic blokkol jól, sarokdobás. (13:18) (13:18)

36
    Kidobta a labdát a bal oldalon a Siófok, a Vác pedig rosszul játssza be. (13:18) (13:18)

37
    Such a ziccert a felső lécre pattintja. (13:18) (13:18)

37
    Nem igazán érthető most a Siófok durváskodása, Piedade nyaknál fogva rántotta le Pelczédert, ez is két perc. (13:18) (13:18)

37
    HORNYÁK Dóra betörésből bombázza be a bal alsóba. (14:18) (14:18)

38
    SUCH Nelly felkanyarodott jobbról és gyönyörű átlövésgólt szerez. (14:19) (14:19)

38
    HORNYÁK beindult, betört bal kettőben és a bal alsót választotta megint. (15:19) (15:19)

39
    Nincs lefutva még ez a mérkőzés. (15:19) (15:19)

39
    WÖRZ talpról, bal kettőből, emberhátrányból. (15:20) (15:20)

39
    Eladta a Vác, Erdősi azonban nem tudta megfogni a hosszú indítást. (15:20) (15:20)

39
    ERDŐSI robbant ki a falból és végigvitte a lerohanást a szerzett labdából. Csak magának köszönheti a Vác, hogy nem került sokkal közelebb az eddigi 9 percben. (15:21) (15:21)

40
    Stefanovic belemenése, újra héttel mehet el a Siófok. (15:21) (15:21)

40
    ORBÁN bal kettőben szép átlövésgólt szerez Sztranyan lába mellett. (15:22) (15:22)

41
    ERDŐSI Ildikó ötödször eredményes, megint gyors indításból a bal oldalról, védelem nélkül. (15:23) (15:23)

41
    Az utolsó váci időkérési lehetőséget is kihasználja Konkoly mester. Négyről megint két perc alatt hízott nyolcra a különbség, a Siófok ma kiválóan használja ki a Vác hibáit és azt, hogy nem ér vissza a hazai csapat. A 23 gólból legalább a fele gyors indítás volt. (15:23) (15:23)

41
    Visszaállt hosszú idő után Sterjova. (15:23) (15:23)

41
    Sterjovát leblokkolják, de oldalt megy ki. (15:23) (15:23)

41
    Pastrovics rúgja ki Virág lövését passzívnál. (15:23) (15:23)

42
    A felzárkózás után ismét a 10 gólos hátrány réme fenyegeti a Vácot. (15:23) (15:23)

42
    Azt csinál a Siófok, amit csak akar, ORBÁN Annamária könnyen betört és kilőtte a jobb felsőt. (15:24) (15:24)

43
    Bíró visszaáll a váci kapuba. (15:24) (15:24)

43
    Bíró fogja Orbán átlövését, Such azonban megharcol a kipattanóért. (15:24) (15:24)

44
    Szép kínai figura végén Erdősi lövését azonban Bíró kivédi. (15:24) (15:24)

44
    Sterjova földre pattintott lövése a felső léc fölé is pattan. (15:24) (15:24)

44
    Szekerczés lépéshiba jobb kettőben. (15:24) (15:24)

45
    Ha nem lő gólt a Vác, rászámolhatnak. (15:24) (15:24)

45
    Wörz rántja le Dakost, két perc és hetes. (15:24) (15:24)

45
    HORNYÁK Dóra értékesíti a hetest a bal alsóba. (16:24) (16:24)

46
    Orbán átlövését bravúrral tornássza ki a jobb felsőből Bíró. (16:24) (16:24)

46
    Szondi lép rá a vonalra. Jobb kézzel a jobb szélről kísérletezett. (16:24) (16:24)

47
    Hosszú adogatás után SZALAI Babett ment fel a levegőbe és bal kettőből szép átlövésgóllal megint kilencre növeli az előnyt. (16:25) (16:25)

48
    Kiegészültek a vendégek, mert mindez ráadásul emberhátrányban sikerült a Siófoknak. (16:25) (16:25)

48
    Sterjova lövése száll kissé mellé, Pastrovics nekiesik a kapufának, de szerencsére kis ápolás után tudja folytatni. (16:25) (16:25)

48
    A plusz tízért támadhat a Siófok. (16:25) (16:25)

48
    SZEKERCZÉS Luca talpról talál a hosszú alsóba jobb kettőből, teljesen szétesett a Vác. (16:26) (16:26)

49
    Tízzel megy a Siófok, a Vác támadásai továbbra is gyengék. (16:26) (16:26)

49
    Sterjova átlövése pontosan ugyanoda megy mellé, mint az imént. (16:26) (16:26)

49
    SZEKERCZÉS Luca átlövésgólja középről, ez is szemet gyönyörködtető. A váci közönség letargiában. (16:27) (16:27)

49
    DAKOS Noémi jól került helyzetbe és beállóból nem hibázta el a ziccert. (17:27) (17:27)

50
    Virág védekezett jól. (17:27) (17:27)

50
    Ki más, mint ERDŐSI Ildikó, bal szélről, nagyon nehéz szögből is a hosszú alsóba bombázott. (17:28) (17:28)

51
    Belül védekezésért hetes a Vácnak. Kumpel jön a kapuba. (17:28) (17:28)

51
    HORNYÁK Dóra tizedszer talál a siófoki kapuba a 18 váci gólból. (18:28) (18:28)

51
    50:17-nél siófoki időkérés. Szabadon próbálgathatja a csapatát Golovin mester, a mérkőzés ugyanis már eldőlt. (18:28) (18:28)

51
    Pontosan ez történik, teljes sorcsere a Siófoknál, pályán Buzsáki, Deáki, Szalai, Szabadfi, Fauszt és Schneider is. (18:28) (18:28)

52
    Virág blokkolja Deákit, de marad a feketéknél. (18:28) (18:28)

52
    SZALAI Babett átlövésből, bal kettőből a kapuba talál. Ami ma kapura megy, szinte minden gól a vendégeknél. (18:29) (18:29)

52
    Dakos szemébe nyúlnak bele véletlenül, de közben labdát veszít a Vác, a Siófok támadhat a +12-ért. (18:29) (18:29)

53
    Deáki átlövését bravúrral rúgta a felső lécre Bíró. A kontrát Szondi a jobb szélről Pastrovicsba veri jó szögből. (18:29) (18:29)

54
    Bíró megint kiválóan védett Fauszt ütemtelen átlövésénél. (18:29) (18:29)

54
    Virág tör be és harcol ki hétméterest. (18:29) (18:29)

54
    HORNYÁK Dóra magabiztos ítéletvégrehajtó, most a jobb alsóba lőtte. (19:29) (19:29)

55
    Szalai lábhoz kapta a passzt. (19:29) (19:29)

55
    HORNYÁK tör be középen remekül és betalál. (20:29) (20:29)

55
    Virág Noémi kap két percet és hetes a Siófoknak. (20:29) (20:29)

55
    Bíró fogja ki lábbal Szalai hetesét. (20:29) (20:29)

56
    Kár, hogy ennyire hamar eldőlt ez a találkozó, semmi izgalom nincs kb a 35. perc óta. (20:29) (20:29)

56
    Sterjova szerez labdát, de végül a vonalra lép vele. (20:29) (20:29)

56
    SZABADFI a gyorsan elvégzett szabaddobás után ziccerből lő a hálóba. (20:30) (20:30)

57
    Ertl a jobb szélről Pastrovics kezébe. (20:30) (20:30)

57
    Hétmétereshez jut a Siófok és talán egy kiállítást is megúszott a Vác. (20:30) (20:30)

57
    Bíró kétszer védett bravúrral Szalai hetesénél, a másodiknál közvetlen közelről bombázta rá Babett az ismétlést Bíró Blanka fejére, szerencsére nincs komoly sérülés, de ápolni kell a váci kapust. (20:30) (20:30)

58
    Deáki Dóra áll ki két percre a túloldalon, a 10 gól elkerüléséért támad a Vác. (20:30) (20:30)

58
    Bíró védett kiválóan egy ziccert, de a kipattanóra Fauszt ébredt előbb, Farkas lerántotta, két perc. (20:30) (20:30)

58
    Schneider nem túl erős átlövését fogja Bíró. (20:30) (20:30)

59
    Két perc hátra még a meccsből és a váci szenvedésből. (20:30) (20:30)

59
    HORNYÁK Dóra kapott remek átadást Sterjovától, betörésből bepattintja. (21:30) (21:30)

60
    Az utolsó perc kezdődött meg. (21:30) (21:30)

60
    Szabadfi harcol ki hetest beállóban, jogos. (21:30) (21:30)

60
    SZEKERCZÉS a kapu jobb oldalába lőtte nagy erővel. (21:31) (21:31)

60
    15 mp hátra. (21:31) (21:31)

60
    HORNYÁK Dóra átlövésből emberrel a nyakán is hatalmas bombagólt szerez a jobb felsőbe. (22:31) (22:31)

60
    Mérkőzés vége. (22:31)

Jó kezdés után elképesztően megállt a Vác, szinte 3-4 perc leforgása alatt 7-8 gólos előnyre tett szert a Siófok. Ugyan elbizonytalanodott a Balaton-parti gárda is később, de a váci hátrány csak a félidő végénél csökkent ötre, majd a szünetben hatra.

A szünet után is jól kezdett a hazai csapat, négyre zárkózott, utána azonban egészen elképesztő mélyrepülés és szenvedés kezdődött részükről. A Siófok tetszés szerint lődözte a góljait, többnyire gyors indításból, de egyre többször átlövésekből is betaláltak.

Már a 12-ért is támadott a vendég együttes, amikor is a Vác a Siófok cseresora ellen valamennyire kozmetikázni tudott az eredményen. Ma minden bejött a Siófoknak és semmi sem sikerült a Vácnak, akik ugyan alig lőttek kevesebb gólt, mint amennyit általában szoktak, ám a védelmük egészen kritikán aluli volt.

A fekete mezeseknél Wörz, Pastrovics, Orbán, Erdősi és Szekerczés is messze átlagon felülit nyújtott, a váciak azonban egy emberes csapatként (nem) működtek, Hornyák Dóra a 22 gólból tizennégyet vállalt magára, de ma nemigen akadt társa.

A Siófok ezzel hatalmas lépést tett a tornagyőzelem felé, háromból három győzelem, még egyet kell nyerniük a Fehérvár ellen. A Vác alighanem elbúcsúzhat a tornagyőzelem álmától, nem csak a vereség, hanem a gólkülönbség miatt is.

Vác – Siófok: 22-31!
    Maradjanak velünk, a következő mérkőzésünkre kattintva a Sokol Poruba a Fehérvár KC ellen lép pályára, fél óra múlva kezdünk!