Újbuda – III. kerület 3:1 (vége) | BKV Előre SC – Tököl VSK 4:2 (vége)
Újbuda FC
3:1 (2:0)
III. kerület
vasárnap 17.08.2014, 17:30 • Sportmax Center, Kánai út 2. • NBIII - Nyugati csoport

Vége tehát, 3-1-re nyert az Újbuda, összességében megérdemelten, de érdekes körülmények között. A második félidőben már felvette a ritmust az elején talán megilletődött Kerület, ezzel a játékkal lesz keresni valójuk az NBIII-ban, ám az első félidőben kapott két gól soknak bizonyult. Jó meccs volt, köszönöm a figyelmet! (19:20:36)

90+4
    Mérkőzés vége, az ápolás után nem húzott rá a spori.

90+3
    Móczó és Ihász ütköztek, végül mindketten elhagyják a pályát, saját lábukon.

90+2
    A szöglet után egy ütközésnél lent maradt egy óbudai játékos, ápolni kell.

90+1
    Újbudai szöglet következik, de kifejelik a védők.

90
    4 perc a hosszabbítás.

89
    Lóska lőtt 10 méterről, de gyengén, a kapusé.

88
    Kovács Dávid volt ismét lesen.

87
    Kovács ügyes cselek után lőtt 16 méterről, ám lövése mellé szállt.

87
    Móczó beadási kísérlete felszabadította az újbudai kaput.

86
    Beszorul most az Újbuda.

85
    Turi helyére Ihász állt be a hazaiakhoz, ez volt náluk az utolsó csere.

84
    Csere a III. kerületnél: lemegy Szikes, bejön Kocsis B..

83
    Érthető módon nagyon reklamál az óbudai közönség, valóban véleményes volt ez a büntető, ahogy sok necces helyzetet is az Újbuda javára ítélt meg a játékvezető, ám tény, hogy minden vitatott esetnél történt valami, és a hazaiaknál is volt piros...

82
    Az Újbuda gólt szerzett!
    GÓÓL! KOVÁCS DÁVID a bal sarokba lőtt, Kondor jobbra vetődött, 3-1!

82
    Óriási kavarodás után a sértett végzi el.

81
    Pálfalvi és Kovács ütközött a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt!

79
    Karacs közelről fejelt mellé.

78
    A 16-os mellett jut bedobáshoz az Újbuda. Nyílt a mérkőzés hajrára, a hazaiak is támadnak, a Kerület hajt az egyenlítésért, ebből bármi lehet!

77
    Kifejelte a hazai védelem a labdát.

77
    Khiesz volt szabálytalan, a szabadrúgásból még veszélyes ívelés is lehet!

76
    Pleszkán rántotta le Filót a félpályánál, ez nagy butaság volt. Újra egyenlő létszámmal a két csapat!

74
    Huszty helyén Karacs az Újbudában.

73
    A Kerület térfelén zajlik most a játék.

72
    Két olyan szituáció miatt is állt most a játék, amikor messze kiment a labda, és nem került elő másik.

69
    Turi távoli lövését fogta Kondor.

68
    Hazai szöglet következik.

67
    Az első csere az óbudaiaknál, Bartha helyén Móczó.

66
    Az első csere a meccsen, Németh helyén Bruckner a hazaiaknál.

64
    A 16-oson belül cselezgetett a Kerület, majd Szűcs elesett. Műesésért kapott sárgát, és már volt neki egy, ezért kiáll. Véleményes, hogy mennyire dobta magát, hiszen volt kontakt az ellenfél játékosával, de az is tény, hogy nem volt büntető.

63
    Mezőnyjáték folyik az elmúlt percekben, nagyjából kiegyenlített labdabirtoklással.

60
    Kovács volt lesen, és bőven a sípszó után a kapuba lőtt. Nincs sárga...

59
    Kondor jött ki jól, és fogott meg egy ívelést.

58
    Szűcs esett el a 16-oson belül, ez most egyértelműen nem volt 11-es.

57
    A Kerületnél a labda az utóbbi percekben, de helyzetig nem jutottak el.

55
    Hegybányai kicsit magasan adott be, így az Újbudáé a labda, a gól óta először jutott el ellenfele 16-osáig a III. Kerület.

54
    Az első les a meccsen, szabadrúgás kifelé, amit az óbudai kapus, Kondor végezhet el.

54
    Nagy lövés volt a kapufa mellé, Kondor ügyesen védett!

53
    A 16-os bal sarkától végezhet el szabadrúgást az Újbuda, Kovács a labda mögött.

52
    Ezt is elsőre kifejelte az óbudai védelem, ám visszakerült a labda Némethhez, aki egy védőbe lőtte a labdát 12 méterről.

51
    A gól óta szinte csak az Újbudánál a labda, de nagy helyzetük még nem volt. Újabb távoli szabadrúgással jöhetnek, amiből vélhetően ívelés lesz.

49
    Farkas ívelt fel egy szabadrúgást a büntetőterületig, de kifejelte a védelem.

48
    A III. kerület gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Nagyon hamar szépített a Kerület, Hegybányai indult meg egy labdaszerzés után, jól lőtt 16-ról, ám Váradi nagyot védett, a kipattanót azonban KASZAI GÁBOR néhány méterről ügyesen begurította a kapuba, 2-1!

47
    Az első percekben az Újbuda tartja a labdát.

46
    Nem volt csere a szünetben.

46

Az első félidőben gyorsan vezetést szerzett az Újbuda, amit aztán meg is duplázott. A III. Kerület kicsit nehezen tudja csak felvenni az NBIII ritmusát, az Újbuda gyorsabban játszik, ám volt veszély a Kerület játékában is. A játékvezető a mezőnyben a hasonló szituációkban inkább a hazaiaknak fúj, azonban az óbudai közönség talán túl sok esetet kér rajta számon. Mindenesetre érdekes második félidő következik nem sokára!

45+2

45+1
    A szögletből nem lett semmi, és ezzel vége is a félidőnek.

45+1
    Kaszai megpattanó lövése után jöhet az első óbudai szöglet!

45
    Elakadt a sorfalban Szikes lövése.

44
    Szabadrúgás a 16-os bal sarkától a Kerület javára, szépítési lehetőség a félidő előtt.

44
    Pleszkán kezezésért kapott sárgát.

43
    Hegybányai felé szállt a labda, aki hagyta lepattanni a 16-oson belül, így Váradi el tudta ütni előle.

42
    Huszty gyenge beadását fogta Kondor.

40
    Laki kapott sárgát az előző rúgásáért, kicsit állt is a játék, de Szűcs már folytatja.

38
    A kecsegtető helyzetből jövő bedobást elszórakozta az Újbuda, az ellentámadás a Szűcs elleni szabálytalanság miatt akadt el.

37
    Másodszorra áll a játék azért, mert keresni kellett a labdát...

36
    Hegybányai felé volt hosszú a passz, kirúgás!

35
    Kocsis cselezte be magát a 16-oson belülre, szépen csinálta, de talán nem kellett volna lőnie, a lövése mellé ment, passzolhatott volna.

33
    Egy gyors akció után Pleszkán közvetlen közelről belefejelte a labdát Kondorba, óriási helyzet maradt ki!

32
    GÓÓL! KOVÁCS DÁVID végezte el a szabadrúgást, és gyönyörűen tekert a jobb felsőbe, 2-0!

31
    Pleszkán nagyon erőszakosan szerzett labdát, ám a játékvezető nem fújt semmit, azonban egy hasonló ütközés után 20 méterre a kaputól, azzal szemben szabadrúgást ítélt az Újbudának.

29
    Németh beadását csak másodjára fogta Kondor, veszélyes volt ez is.

28
    A 16-oson belülre beívelt labdát oldalra fejelte ki a hazai védelem.

27
    Veszélyesen pattogott a labda a 16-oson belül, ám a Kerület kontrázhatott belőle, és szabadrúgáshoz is jutottak az újbudai térfél közepén.

26
    Turi harcolta ki a mérkőzés első szögletét,a mit így az Újbuda végezhet el.

25
    Kocsis Máté rúgta meg ellenfelét, Lakit, újabb sárga!

24
    Szűcs esett el a 16-oson belül gyanús körülmények között, de kifelé fújt a játékvezető. A Kerület szurkolói közben egyre vehemensebben adnak hangot a játékvezetéssel kapcsolatos kifogásaiknak.

23
    Egy előrevágott labda után Turi a 16-oson belül lőhetett, eltörte a labdát, pedig egyedül volt, igaz, kicsit kisodródott.

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szűcs (III. kerület).

21
    A 16-os környékén tartotta most a labdát a vendég csapat, végül egy beadási kísérletet fogott Váradi.

20
    Most a Kerület kap szabadrúgást a félpálya környékén.

19
    Kovács maga lőtte el, ami megpattant, és így a jobb kapufán csattant, szerencséje volt most az óbudaiaknak.

19
    Kovács Dávid ívelését kivágták a védők, de visszakerült hozzá a labda, és most 17 méterre a kaputól jut szabadrúgáshoz az Újbuda, ez már helyzet!

18
    Ebből sem alakult ki helyzet, azonban most veszélyes helyről, jó 20 méterre az alapvonaltól, a 16-os bal sarkától jöhet az Újbuda.

17
    Ismét az Újbuda kap szabadrúgást a Kerület térfelén, Pleszkánt buktatták.

15
    Kontrázhatott volna a Kerület, ám Kasza az ellenfél térfelén rosszul passzolt, így az Újbudáé a labda.

13
    Farkas Balázs remekül ívelt be a 16-oson belülre Kovácshoz, aki az ötös baloldaláról éppen, hogy mellé gurított, veszélyes volt ez is!

12
    A szabadrúgást bedobásra "cserélték", ám marad náluk a labda így is.

11
    Az ellenfél térfelének közepén jut szabadrúgáshoz az Újbuda.

10
    Huszty passzolt a bal saroktól vissza Kovácsnak, aki 18 méterről jól lőtt kapura, nem sokkal ment mellé a labda!

8
    Ismét Turi és Pleszkán volt a labda útja, ám most Pleszkán kiszorított helyzetből tudott csak lőni az 5-ös jobb sarkától, így Kondor fogta a labdát.

7
    Egy védelmi hiba után Hegybányai léphetett volna ki, ám jól jött ki Váradi, és elrúgta a labdát.

5
    A gól után kiegyenlített mezőnyjáték folyik, talán a hazaiaknál van többet a labda.

3
    GÓÓL! Gyorsan vezetést szerzett az Újbuda! Turi Ákos ugratta ki PLESZKÁN TIBORT, aki lesgyanús helyzetből indulva üresen törhetett be a 16-oson belülre, és 10-11 méterről a kimozduló Kondor mellett a kapuba lőtt, 0-1!

1
    Az Újbuda fehér-kékben lépett pályára.

1
    A sárga mezben játszó vendégcsapat kezdte a mérkőzést.

1

Újbuda FC: Váradi – Nagy, Laki, Huszty, Lettrich – Farkas, Kovács, Németh, Turi – Pleszkán, Khiesz
    Cserék: Kapusi – Bruckner, Karacs, Ihász, Csányi, Szilasi, Fodor

III. kerület: Kondor – Lendvai, Pálfalvi, Filó, Lóska – Szikes, Kocsis M., Hegybányai, Kaszai – Szűcs, Bartha
    Cserék: Román – Kovács, Tóth T., Móczó, Gergely, Kocsis B., Tóth B.

Játékvezetők: Gyarmati II Tibor; Baghy, Temleitner.

Az NBIII-ban, így a Nyugati csoportban is ezen a hétvégén kezdődnek meg a küzdelmek. Vasárnapra két meccs maradt az 1. fordulóban, az egyik a két budai csapat találkozója, az Újbuda-III. Kerület összecsapás.
    Az Újbuda az utóbbi években stabil résztvevője a harmadosztálynak, tavaly is a mezőny első felében végeztek. Idén egy Magyar Kupa meccsel már elkezdték a szezont, ahol hősies, drámai csatában maradtak csak alul a jóval erősebbnek vélt ZTE-vel szemben.
    Az óbudaiak számára ezzel a mérkőzéssel kezdődik az idei szezon. Ők tavaly a BLSZ I. osztályában szerepeltek csak, 2 éve a harmadosztály létszámának csökkentésekor nem tudták kivívni bent maradást. A visszajutás azonban sikerült elsőre, a Pénzügyőrrel vívtak nagy harcot érte, a többi csapatnak nem volt reális esélye feljutni. A III. Kerületnek két aranykora volt, a '30-as években egyszer megnyerték a Magyar Kupát, az 1998/99-es szezonban pedig az NBI-ben szerepeltek. Most a harmadosztályban való megragadás az elsődleges célja a vendégeknek, ezen a meccsen azonban nem ők lesznek az esélyesebbek, egy pont megszerzése is szép eredmény lenne.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

Pörge Béla

Gólok: 3. Pleszkán, 32. Kovács D., 82. Kovács D. – 48. Kaszai

Lapok:   40. Laki (UFC), 44. Pleszkán (UFC), 77. Khiesz (UFC) – 22. Szűcs (HKER), 25. Kocsis M. (HKER)   76. Pleszkán (UFC) – 64. Szűcs (HKER)

Újbuda FC: Váradi – Nagy, Laki , Huszty (74., Karacs), Lettrich – Farkas, Kovács, Németh (66., Bruckner), Turi (85., Ihász) – Pleszkán, Khiesz
    Cserék: Kapusi – Bruckner (66.), Karacs (74.), Ihász (85.), Csányi, Szilasi, Fodor

III. kerület: Kondor – Lendvai, Pálfalvi, Filó, Lóska – Szikes (84. Kocsis B.), Kocsis M., Hegybányai, Kaszai – Szűcs, Bartha (67., Móczó)
    Cserék: Román – Kovács, Tóth T., Móczó (67.), Gergely, Kocsis B. (4.), Tóth B.

Játékvezetők: Gyarmati II Tibor; Baghy, Temleitner