verseny vége
Cseh Nagydíj - Verseny

Pedrosa

vasárnap 17.08.2014, 14:00 • Brno, Csehország • MotoGP

Véget ért tehát Marc Marquez tíz versenyes győzelmi sorozata, Dani Pedrosa törte meg, Marquez ezúttal a dobogóról is lecsúszott. De nincs min búslakodnia a fiatal spanyolnak, hiszem az összetettben továbbra is nagy az előnye, 77 ponttal Pedrosa, 90 ponttal Rossi előtt, Lorenzo lemaradása pedig 128 egység, ami gyakorlatilag behozhatatlan.

A futam első harmadában Lorenzo vezetett, majd rövid párbaj után kénytelen volt Pedrosa előtt fejet hajtani, Dani pedig már nem is engedte ki kezéből többet a vezetést. Marquez szép lassan csúszott hátra, a verseny derekán még össze is koccant Iannonéval, ez is közrejátszhatott abban, hogy végül csak a 4. pozíciót kaparintotta meg, több, mint 10 mp-re a győztestől.

Büszke lehet a teljesítményére Valentino Rossi is, aki ebben az évben minden versenyt befejezett, számos dobogós helyezése is van már, most sérülten gyűjtött be egy újabbat.

A következő futam két hét múlva következik Nagy Britanniában, a Silverstone-i aszfaltcsíkon, tartsanak akkor is velünk, egész hétvégén élő közvetítéssel jelentkezünk a MotoGP eseményeiről!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (14:54:59)

Leon Camier is dicséretet érdemel, a 15. helyével pontot szerzett élete második versenyén. Igencsak jó benyomást tett ránk ebben a 1,5 hétben a fiatal angol versenyző. De Angelisnek nem sikerült a visszatérése után a pontszerzés, a 16. helyen fejezte be a versenyt.

A többiek nem értek célba.

Megszakadt Marc Marquez elképesztő győzelmi sorozata, augusztus 17-ig kellett várni, hogy ebben a szezonban Marquezen kívül más is nyerjen. Most megtörtént, Dani Pedrosa egészen briliáns teljesítményt húzott elő a cilinderből és magabiztosan, megérdemelten győz Brnoban. Rossi is ünnepel, a harmadik helyen ért célba és nem is rejti el örömét. Sérülten ez a dobogós hely kimondottan nagy szó. Lássuk a végeredményt:

Verseny vége.

Dani Pedrosa megnyeri a Cseh Nagydíjat, Lorenzo nagyon közel hozzá a második helyen végez, Rossi a harmadik, Marquez a negyedik!

1
    Az utolsó kanyar!

1
    Már csak másodpercek vannak hátra a versenyből, Lorenzo igen közel Pedrosához, de támadni nem fog tudni, a különbség nagyjából fél mp!

1
    Dovizioso elmegy Iannone mellett, de utóbbi szűken visszabújt a belső ívre és visszavette az 5. helyet.

1
    Megkezdték az utolsó kört a versenyzők, Pedrosa már egy mp-en belülre engedte Lorenzot, de most már nem lesz lehetősége Jorgénak megtámadni a hondást.

2
    Camier tartja a 15. helyet, pontot szerezhet a 2. futamos angol.