Magyarország – Bulgária 73:59 (vége)
Magyarország
73:59 (23:12, 37:24, 50:47)
Bulgária
csütörtök 21.08.2014, 18:45 • Park Csarnok, Strumica • U16 férfi Európa-bajnokság

Fontos meccset nyert Magyarország U16-os csapata Bulgária ellen, az Eb számunkra első találkozóján. Az első félidőben bőven jobbak voltak Ferenczi Tamás tanítványai, a másodikban viszont teljesen felzárkóztak Kotsevék, többször is egy pont volt a különbség. A negyedik negyed első harmadát leszámítva azonban ismét mi kerekedtünk felül, Kucsora és Lewis vezérletével pedig végül behúztuk a győzelmet. Holnap 16:30-tól folytatás Írország ellen! (20:32:41)

Magyarország: Doktor 7/3, Lewis 15, Rudner 5, Bordács 14, Pápai 7.
    Csere: Kucsora 15/3, Durázi 4, Fülöp 6, Kerpel-Fronius -, Molnár L. -.

Bulgária legjobb dobói: Kotsev 18/6, K. Dimitrov 14/3, Mitrovsky 1

00:06
    Itt a vége! Lewisé az utolsó szó, nem pörgette le az órát, hanem betört és feltette – ez a két pont sokat érhet még a végelszámolásnál. Szép volt srácok!

00:22
    Kucsoráé a támadó, őt is leütik, de ő is csak egyet értékesíti a vonalról.

00:29
    Lewis még kiharcol egy faultot és bedob egy büntetőt, egy kimarad.

00:32
    Bulgária még időt kér.

01:29
    Durázi kipontozódik (előtte Fülöp is), de már csak másfél perc.

02:29
    Kimarad a bolgár hármas, Durázi rontott tempója után pedig Fülöp szed le a támadót és teszi vissza – közte tíz.

03:24
    Sorra szórjuk a clutch-momentumokat, Lewis nehéz helyzetből rontott kettese után Fülöpé a támadó, Kucsora pedig leütésből megveri az emberét és kosarat szerez. Nyolc ide a legjobbkor, bolgár időkérés!

04:08
    Megint miénk a kulcsjáték, Lewis támadót harcol ki Avramovon.

04:31
    Lejön ugyan, de Rudneré a támadó és visszateszi! Újabb nagyon fontos játék.

04:39
    Avramov harmadik, csapata ötödik faultja, őt jól levédtük ma – Kucsora egy szabaddobást vált pontra, a második lejön.

04:58
    Lewis azonnal válaszol, most megint mindkét fél próbálja siettetni a játékot.

05:10
    Fülöp a +1-et kihagyja, egy gyors támadásból pedig Dimitrov bemegy a festékbe és nem ront.

05:20
    Nagyon fontos játék Fülöptől, Lewis kimaradt hármasa után szedte le a támadót és szerzett belőle két pontot.

05:42
    Kotsev extrát játszik ma, mikor megint levegőhöz jutnánk, bepörköl egy triplát, 18 pontnál tart.

06:04
    Megint labdát szerzünk, főleg ebből tud pontot szerezni mindkét fél – Kucsora most nem ront a vonalról egy fault után.

06:48
    Mitrovsky elrontja a hármast, de leszedi a saját pattanóját és dob belőle egy kettest. Nagy játékot mutatott be.

07:14
    Rudner szerzett labdát, majd faultolták, egy büntetőt küld a helyére.

07:27
    Bordács oldja meg szép mozdulattal a festékből, minden kosárnak nagy jelentősége van már.

08:25
    Dimitrov most bemegy és onnan is kosarat szerez – ő tizenkettőnél, a különbség pedig mindössze egynél tart!

09:00
    Dimitrov szintén kintről felel, több ideges megmozdulást láthattunk mindkét csapattól.

09:37
    A lehető legjobban indul az utolsó negyed, Doktor pörköl be egy hárompontost.

Ebben a negyedben nagyon fölénk nőtt Bulgária, Chester Lewis kosarain kívül nem sokat tudtunk hozzátenni és védekezésben sem voltunk a helyzet magaslatán, így mindössze négypontos fórral kezdjük a záró etapot azok után, hogy a játékrész elején még a húszat verdeste a különbség.

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (50:47)

00:05
    Avramov büntetőzhet zárszóként, de csak az egyik jó. (50:47) (50:47)

00:23
    Lewis visszajön a pályára és azonnal át is megy a védelmen, szépen teszi fel a ziccert. (50:46) (50:46)

00:50
    Mitrovsky is eredményes, feltekeri a centereink között – egyetlen kosár a különbség! (48:46) (48:46)

00:57
    Kucsora elhagyja a játékszert, Kotsev pedig azonnal büntet, végigrohan és befejezi. (48:44) (48:44)

01:17
    Dimitrov most egy betörés után eredményes. (48:42) (48:42)

01:37
    Pápai tolja vissza Kucsora rontott dobását, ez most nagyon kellett. (48:40) (48:40)

01:55
    Elrontott triplák, eladott labdák, tetőzik a feszültség. (46:40) (46:40)

03:26
    Hivatalosan is ég a ház, Kotsev újabb középtávolit süllyeszt el. (46:40) (46:40)

03:45
    Kotsev tempója beakad, átlépi a tíz pontot, rohamosan közelít Bulgária. (46:38) (46:38)

04:01
    Pápai sem pontos, ő is mellédob egyet, a második már a helyén. (46:36) (46:36)

04:19
    Dimitrov egy büntetőt elront, de a második jó – most extrán jól jött, hogy hibázott a vonalról. (45:36) (45:36)

04:38
    Lewis egy kettessel próbálja kirángatni a magyar csapatot a gödörből. (45:35) (45:35)

05:27
    Rudner eladja a labdát rögtön, Dimitrov azonnal végigfut, az első negyed vége óta először tízen belülre ér Bulgária. (43:35) (43:35)

05:54
    Kotsev triplája süllyed el a gyűrűben, zsinórban kilenc bolgár pont, Ferenczi Tamásnak időt kell kérnie. (43:33) (43:33)

06:29
    MItrovsky pörköl be egy tempót, most Bulgária fut egy hat-nullát. (43:30) (43:30)

07:19
    Avramov csen labdát, Dimitrov pedig egy kettessel büntet. (43:28) (43:28)

07:32
    Az első bolgár figura jó, Kotsevé a kosár. (43:26) (43:26)

07:41
    Újabb indítás, megint Doktor Peti, lepattanót szed, gólpasszt ad, Bordács pedig ismét zsákol, tizenkét pontos. Bolgár időkérés, hat-nullával kezdtük a játékrészt. (43:24) (43:24)

08:01
    Doktor oszt ki egy blokkot, majd egy gólpasszt, Bordács zsákolja be. (41:24) (41:24)

08:54
    Fülöp révén a magyar csapat szerzi meg a második félidő első kosarát. (39:24) (39:24)

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (37:24)

Már húsz felett is járt a különbség, a második negyed hajrájában viszont magára talált Bulgária és főleg büntetőkből zárkózott, már a tíz pont kapuján is kopogtattak. A gyors ketteseinket elvették ebben a játékrészben, de egyelőre nincs okunk aggodalomra, jobbak vagyunk.

20:00
    Vége a második negyednek. (37:24)

00:02
    A nagy rohanást Lewis akasztja meg, az ő két jó büntetőjével zárul a félidő. (37:24) (37:24)

00:24
    Sikeres figurát hajtanak végre, Mitrovsky a befejező közelről. (35:24) (35:24)

00:33
    Fülöp most eladja a labdát, időt kér Bulgária. (35:22) (35:22)

01:02
    Most Fülöp büntetőzhetett, de mindkettőt elrontotta, indulhattak a bolgárok, Dimitrov pedig fel is tette a ziccert. (35:22) (35:22)

01:30
    A büntetőarány érdekes, két dobást harcoltunk ki mi, tizennyolcat Bulgária – viszont csupán 50%-kal értékesítik ezeket. (35:20) (35:20)

01:33
    Titkov ismét odaállhat a vonalra és most nem hibázik. (35:20) (35:20)

02:44
    Titkov büntetője jó – a második viszont kimarad. (35:18) (35:18)

04:42
    Kerpel-Fronius találja meg a palánk alatt Bordácsot, aki kihasználja a helyzetet, két pont. Bordács nyolc pontnál tart. (35:17) (35:17)

04:53
    Most a bolgárok tudnak gyorsan indulni egy lepattanó után, Kotsev dob egy közelit. (33:17) (33:17)

06:06
    Titkov triplájával megszületnek az első bolgár pontok ebben a negyedben. (33:15) (33:15)

06:12
    Pápai ismét betalál, ezúttal egy tempót süllyeszt el, közte 21! (33:12) (33:12)

07:31
    70%-kal dobunk mezőnyből, a bolgárok 21,4%-kal. (31:12) (31:12)

08:13
    Meglepő? Doktor Péter szerzett labdát, majd dobott egy könnyű kettest. Teljesen állva hagytuk ellenfelünket. (31:12) (31:12)

08:24
    Van, ami sosem változik: bolgár eladott labda, gyors támadás, Pápai-ziccer, két pont. (29:12) (29:12)

08:40
    A bolgárok zsinórban kilenc dobást rontottak el mezőnyből. (27:12) (27:12)

08:40
    Időt kér Bulgária. (27:12) (27:12)

08:43
    Minden onnan folytatódik, ahol abbamaradt, szerzett labda, Durázi pedig ziccerig mehet. (27:12) (27:12)

08:54
    Lewis dobhat újra egy közelit, jól indult a második negyed. (25:12) (25:12)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (23:12)

Eddig minden remek, már öt perc alatt sikerült előnybe kerülnünk, a negyed hajrájában pedig ezt Kucsora kosaraival jelentősen megfejeltük – egyelőre a gyors játékunkkal nem tud mit kezdeni Bulgária.

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (23:12)

00:07
    Kucsora egy hármast is bepörkölt, ő már kilencpontos, a különbség pedig tíz felett, így ér véget az első negyed. (23:12) (23:12)

00:22
    Echev sem dob biztos kézzel, az egyik büntetőt elrontja. Eddig megéri faultolni a bolgárokat. (20:13) (20:12)

00:45
    Ismét tudunk rohanni, Kucsora tempóba áll bele és a helyére is küldi. (20:11) (20:11)

01:18
    Avramov eddig nekünk dolgozik, most mindkét szabaddobását elrontja. (18:11) (18:11)

01:41
    Chester Lewis is megszerzi első kosarát, labdát csent, majd végigrohant a pályán és nem hibázta el a ziccert. (18:11) (18:11)

02:17
    Avramov elrontja az elsőt, de a második a helyén. (16:11) (16:11)

02:17
    Avramov büntetőzhet, már hat személyit ütött be a magyar válogatott. (16:10) (16:10)

03:27
    Rudner is beköszön, betörés után sikerül feltennie a labdát, hat pont az előny. (16:10) (16:10)

03:47
    Mitrovsky talál be középtávolról, miután leszedett egy támadót. (14:10) (14:10)

04:14
    Kucsora megint eredményes, most tempót dob. Eddig igyekszünk gyorsan játszani és mozgatni a bolgárokat. (14:8) (14:8)

04:36
    Avramov értékesít egy büntetőt, de a második lecsorog. (12:8) (12:8)

05:20
    Kucsora dob kettest egy betörés után. (12:7) (12:7)

05:39
    Durázi egypontosaival már is lendületbe jöttünk. (10:7) (10:7)

06:12
    Újabb leindítást fejezünk be ponttal, Doktor Péter szerzett labdát, majd ment ziccerig. (6:5) (6:7)

06:56
    A leindítás végén Doktor szolgálja ki Bordácsot, könnyű kettest szerzünk. (4:5) (4:7)

07:00
    Rudner faultja után Enchev büntetőzhet, de a második nem jó, miénk a labda. (2:5) (2:7)

07:46
    Enchev bedob egy tempót, a bolgárok kezdik jobban a meccset. Enchev ráadásul betakarja Bordácsot. (2:4) (2:6)

08:36
    Bordács tesz fel egy közelit, Rudner találta meg a labdával. (2:2) (2:2)

09:13
    Emchev kapott labdát a festékben és be is fejezte kosárral, az ő pontjaival indul a találkozó. (0:2) (0:2)

09:43
    Rudner első tempója lejön. (0:0) (0:0)

00:01

Köszöntjük kedves olvasóinkat, az összecsapás azonnal kezdődik!

A bolgárok, bár félidőben még vezettek, végül 64-54-re kikaptak a nyitónapon Csehország ellen.

Bordács Soma pedig elemében érezte magát az edzésen, ugyanis zsákolása után összetört a palánk plexije.

Az U16-os fiú válogatottunk kimondva-kimondatlanul a feljutásért érkezett meg a B-divíziós Európa-bajnokságra – tehát az első háromban szeretnének végezni. A gárdában több olyan, európai szinten is jónak számító játékos pattogtat, mint Chester Lewis, Rudner Gábor, vagy a zsákológép Bordács Soma. Bulgária csapata ellen kötelező a győzelem, hiszen a csoport megnyerése abszolút minimális célnak számít.

Ferenczi Tamás, szövetségi kapitány:
    Abból a szempontból jó, hogy pihenőnappal kezdünk, hogy mind a négy ellenfelünket látjuk játszani, a megszerzett videókkal össze tudjuk hasonlítani, van-e benne hasonlóság, vagy esetleg bővültek a taktikai repertoárok. Abból a szempontból viszont hátrány, hogy szabadnappal kezdünk, hogy négy meccset kell majd zsinórban a csoportban lejátszani, de ez a feladatunk és ennek megfelelően készültünk fel, hogy elérjük céljainkat

Rudner Gábor, csapatkapitány:
    A csoportmérkőzések után első természetesen az, hogy továbbjussunk a legjobb 8 közé, utána pedig nem is lebeghet más cél a szemünk előtt, mint hogy az első három hely valamelyikén végezzünk és feljussunk az A divízióba.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:45 - kor kezdődik..

Tamás Gobodics

Magyarország: Lewis, Doktor, Rudner, Bordács, Pápai,cserék: Kerpel-Fronius ,Molnár, Kucsora, Németh, Durázi, Laczó, Fülöp,
    Bulgária: Titkov, L. Dimitrov, Vasilev, Kotsev, Rusimov, Dragoev, Popov, K. Dimitrov, Kazashky, Mitrovsky, Avramov, Enchev