HK36 Skalica – Nové Zámky 3:1 (vége)
HK36 Skalica
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
csütörtök 21.08.2014, 17:00 • Skalica Ice Stadium, Skalica • Felkészülési mérkőzés

A szakolcaiak végig kontrolálták a meccset és magabiztosan nyertek a mai felkészülési találkozón. Az érsekújváriak helyenként jól játszottak és szép támadásokat mutattak be, sőt két alakalommal a kapuvas segítette az egyébként remekül védő Lipovskýt. A harmadik harmadban sikerült felzárkózni az újváriaknak két gólra, de már nem volt erő izgalmassá tenni a végjátékot. Holnap újabb mérkőzéssel folytatja az Érsekújvár a felkészülést, hazai pályán, este 18:00-tól a Fehervár AV 19 gárdáját fogadja vendégül. (19:12:41)

60:00

59:30
    Az utolsó percben járunk, a hazaiak tartják a korongot.

58:30
    Gründling visszatért, rövid előny a végére a hazaiak előtt.

58:22
    Kiegyenlítődnek az erők a pályán, az érsekújváriak kapnak két perc büntetést.

58:10
    Kivágja a hazai csapat a korongot, újból indulhatnak a vendégek.

57:20
    Feljöhet most az Érsekújvár egy gólra, és izgalmassá teheti a végjátékot.

56:23
    Bottal akasztásért kap két percet Gründling.

55:14
    Büntetőt ítélt a játékvezető a hazai csapat ellen, Lipovský kivédte!!

55:04
    Chylo került óriási helyzetbe az érsekújvári kapu előtt, végül elmozdult a vendégek kapuja.

52:45
    A gól után feléledt az Érsekújvár.

51:51
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Sikerül felzárkózni két gólra az érsekújváriaknak, nyolc perccel a vége előtt, ALBÍN PODSTAVEK talál fonákkal szépen Lipovský hálójába. Gólpasszok: Kameš és Púchovský.

51:37
    Kropáč kap a végére 10 perc fegyelmit, és végleg kiállítják sportszerűtlen magatartásért.

50:25
    Egy kapura játszik most a hazai gárda, az érsekújváriak nem tudják megtalálni az ellenszert a kiváló szakolcaiak ellen.

48:30
    Most csak a védekezéssel törődnek a vendégek, mintha fogyna az erejük a hajrában.

47:50
    Kropáč büntetése letelt, ismét öten a vendégek.

47:30
    Nagy hazai nyomás az előny alatt, nem tud most felszabadítani az Érsekújvár.

46:30
    Školiak hozza fel a korongot, jól védi a kék vonalat az újvári gárda.

45:49
    Ismét Kropáč kap két percet, most bottal ütésért hozza hátrányba csapatát.

44:52
    Kiegészült az Érsekújvár, sikerült megúszni gól nélkül Kropáč akasztását.

43:25
    Gyors hazai kontra, Juraj Jurík szerez korongot és egész a kapuig korcsolyázott vele, de a fonák lövése mellé ment.

42:53
    Radoslav Kropáč kap bottal akasztásért két percet az érsekújvári csapatból.

42:30
    Šiška is próbált betörni a hazai harmadba, de Mikeska ügyesen szerelte.

41:30
    Hosszabb idő után támadásba lendülnek a vendégek is, a jobb oldalon korcsolyázik el Uram.

41:00
    Nyomással kezdi a HK Skalica a záró harmadot, kellemetlen zavart okoznak az újvari kapu előtt.

40:30
    A harmad első védését a vendégek hálóőre mutatja be.

40:01

Jól kezdték az érsekújváriak ezt a harmadot, több remek helyzetet is kidolgoztak, csak az irányzékkal volt baj. A hazai csapat góllal zárta ezt a játékrészt, amikor kihasználta Štefanka kiállítását és háromra növelte előnyét. 15 perc szünet és folytatjuk a záró harmaddal.

40:00

39:20
    Tilosra vágja ki az érsekújvári gárda a pakkot.

38:34
    A sok újvári helyzet után, a hazai csapat növelte ismét előnyét. Jobban kihasználják a lehetőségeket.

37:24
    A Szakolca gólt szerzett!
    Kihasználja a szakolcai gárda Štefanka büntetését. Már kevés volt hátra a kiállításból, amikor egy kavarodás után ŠTUMPF kotorta be a hazaiak harmadik gólját. Gólpasszok: Vaškovič és Gründling.

36:35
    Gyorsan feláll a Skalica, és kemény lövésekkel tartják nyomás alatt a vendégek kapuját.

35:45
    Štefanka kap két percet magas bottal való játékért.

35:30
    A másik oldalon Vaškovič kemény lövése találja telibe a kapuvasat.

34:25
    Hrudík lerázza védőit majd a lövése Lipovský kapuja mellett suhan el. Újabb remek érsekújvári akció.

33:30
    Pontatlan hazai indítás, egész tilosra csorog a korong.

32:25
    Nem tud most a hazai gárda mit kezdeni a vendégek letámadásaival a középpályán.

31:30
    Kropáč nyúlt bele remekül Lipovský előtt a pakkba, de Lipovský ma mindent véd.

30:36
    Az eddig mutatott játékért a középső harmadban, legalább egy gólt megérdemelt volna már az érsekújvári gárda.

29:10
    Óriási balszerencse az érsekújváriak oldalán, kétszer is egymás után a kapuvasat találták el Lipovský háta mögött.

28:00
    Eddig ez a harmad a vendégeké, de Lipovský jól véd a szakolcai kapuban.

27:30
    Nagy az iram ezekben a percekben, mindkét csapat alaposan rákapcsolt, kiváló a meccs.

26:20
    Nem sokat mutatott az érsekújvári csapat az emberelőnyben, kiegészült a Skalica.

25:10
    Kihozza a hazai csapat a korongot a harmadából, jól kezdi a védekezést a hátrányban.

24:13
    Nechala kap két percet a hazai csapatból, magas bottal való játékért.

23:45
    Lipovský óriási bravúrja! Kropáč bombáját a bal mamutjával védte egy remek reflex mozdulattal.

22:20
    Nyomást gyakorol most az Újvár Lipovský kapujára.

21:25
    Jó iramban kezdték ezt a harmadot is a csapatok, eddig az érsekújváriak támadnak többet.

20:30
    A harmad első tamadását az érsekújvári gárda vezeti, és egy kemény lövéssel fejezik be az akciót a körök mögül.

20:01

A hazai csapat támadott többet és veszélyesebben, ami végül meg is mutatkozott az eredményen. A vendégeknek is voltak kisebb nagyobb lehetőségei a góllövésre, de ezeket Lipovský mind hárította, így kétgólos hazai vezetés mellett vonultak a csapatok az öltözőbe. Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második játékrésszel.

20:00

19:15
    Az utolsó percben járunk, az érsekújvári harmadban folyik a játék, nagy a harc a korongért a kapu mögött.

18:15
    Romančík próbálkozott lehetetlen szögből, az újvari kapus résen volt.

17:45
    Vérszemet kapott a hazai gárda a gól után, nagy most a nyomás az újvári kapura.

16:46
    Szép egyéni akció végén MATÚŠ ZÁBORSKÝ talált a hálóba. Már kettővel vezet a hazai gárda. Gólpasszok: Nechala, Rejzek.

15:55
    A kiállított szakolcai játékos újra játékban, nem sikerült kihasználni az érsekújváriaknak az előnyt.

14:27
    Felállnak az érsekújváriak, gyorsan passzolgatnak a hazai harmadban, de lövésig eddig nem jutnak el. Jól védekeznek a hazaiak Lipovský előtt.

13:52
    Kiállítás a hazai csapatból, René Školiak kap két percet bottal akasztasért.

13:05
    Megint Jurík próbálkozott egy kemény lökettel, a mamuttal védett a vendégek kapusa.

12:10
    A kezdeti nagy hazai fölény után, kiegyenlítődött a játék.

11:25
    Horvát kemény lövését blokkolták az érsekújváriak, a korong a védőhálóra pattant.

10:30
    Felgyorsult a játék, le föl támadnak a csapatok.

09:42
    Hurtaj nagy bombáját védte ismét remekül Lipovský, a kipattanóval a hazaiak jöhetnek.

08:30
    Chyl lövése után, buli következik az érsekújvári kapu előtt.

07:36
    A mai találkozót Martin Junek vezeti.

06:47
    Megszületett az első nagy vendég helyzet, Dubec korcsolyázhatott egyedül Lipovský kapujára, aki szépen hárította fonák lövését.

06:02
    Nyomást gyakorol ezekben a percekben a hazai csapat az érsekújvári kapu előtt.

05:20
    Szép számú közönség előtt játszanak a csapatok a mai felkészülési meccsen.

04:22
    Kropáč indul meg szépen a jobb oldalon, de ez a kísérlet sem volt sikeres, jöhetnek a hazaiak.

03:40
    A hazai Mikeska cselezgetett a vendég harmadban, de az újváriak nem nézték tétlenül és gyorsan szerelték

02:25
    Az első érsekújvári támadás a gól után, de veszélytelen volt, és már hazai botokon a pakk.

01:41
    Rögtön a meccs elejétől aktív támadó hokit játszik a hazai csapat.

0:32
    Gyors góllal indít a hazai csapat. JURAJ JURÍK talált be kapásból a kék vonaltól. Gólpasszok: Grundling és Dvonč.

00:01

HK36 Skalica: Lipovský – Nechala, Grundlig, Jankovič, Janota, Krejčiřík, Mikéska, Pavešic, Horváth, Školiak – Vaškovič, D. Jurík, J. Jurík – Bene, Štumpf, Bezúch – Rejžek, Videlka, Chylo – M. Romančík, Dvonč, Babiar

HC Nové Zámky: Ďuriš M. – Kowalczyk, Hrudík, Uram, Polčík, Fiala – Kameš, Ďuriš A., Leško, Hurtaj, Frolík – Král, Šiška, Púchovský, Cseres, Dubec – Kováč, Mocík, Matúš.

Sorozatban a hatodik felkészülési mérkőzését játssza csütörtökön augusztus 21-én, Szakolcán 17:00 órától a HC Nové Zámky csapata. A nyitraiak után újabb szlovák extraligás csapattal méri össze erejét a MOL Liga bajnoka.

A HK 36 Skalica, már évek óta a szlovák élvonal egyik meghatározó csapata, és ők is mint mindenki, teljes gőzzel készülődnek az új bajnoki idényre, amely szeptember 12-én kezdődik a szlovák Extraligában. A múlt héten a Rona kupán, egy igen színvonalas tornán vettek részt, amelyen rajtuk kívül, két cseh csapat a Zlín és a Kometa Brno mellett, a szlovák U20-as válogatott is részt vett. A tornán mindhárom mérkőzésen kikaptak és az utolsó helyen végeztek. A Zlín 2-0-ra, a Brno 6-2-re, végül az U20 válogatott 4-2-re verte a szakolcia hokisokat.

A HC Nové Zámky mindegyik felkészülési meccsén más felállásban korcsolyázott ki, öt mérkőzést játszott, és közel 40 játékosnak adott Róbert Špišák lehetőséget. Csak Andrej Sucharda és Martin Baron nem léptek eddig sérülés végett jégre. A HC edddigi mérlege, két győzelem és három vereség. Legutóbb hazai pályán, a Dukla Senica csapatától 5-1-es vereséget szenvedet a HC, amikor ismét több fiatalt látni akart akcióban Špišák edző. A Skalica ellen várhatóan a kulcsemberek jutnak inkább szóhoz, de valószínűleg egy két fiatalt is beállít az edző próbajátékra.

A mérkőzés másnapján ismét jégre lép az Érsekújvár, ezúttal hazai pályán a fehérvári AV19 együttesét fogadja vendégül.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 1. Jurík (Grundling, Dvonč), 17. Záborský (Nechala, Rejzek), 38. Štumpf (Vaškovič, Gründling) – 52. Podstavek (Kameš, Púchovsky)

HC MIKRON Nové Zámky: Ďuriš M. – Kowalczyk, Hrudík, Uram, Polčík, Fiala – Kameš, Ďuriš A., Leško, Hurtaj, Frolík – Král, Šiška, Púchovský, Cseres, Dubec – Kováč, Mocík, Matúš.

Játékvezetők: Junek – Tomša, Purgat.