Cegléd – Szigetszentmiklós 0:1 (vége) | Soroksár – Szeged 2011 0:3 (vége) | Sopron – Kaposvári Rákóczi FC 2:2 (vége)
Gyirmót – Balmazújváros 4:0 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Ajka 3:1 (vége) | ZTE – Szolnok 3:0 (vége)
Soroksár SC
0:3 (0:1)
Szeged 2011-Grosics Akadémia
szombat 23.08.2014, 17:30 • Haraszti út • Merkantil Bank Liga

Összességében megérdemelt vendéggyőzelem született, bár az eredmény kicsit túlzó. A különbség mindenképp abban mutatkozott ki, hogy a Szeged taktikusabban játszotta azt amire a helyzetében célravezető volt.
    A második félidőre meghatározta a játék képét és az eredmény alakulását az első félidő utolsó perceiben rúgott vendég gól, aminek következtében a 2. félidőben nyiltabb játékra kényszerült a Soroksár.
    A vendégek veszélyes támadói előtt ezzel nagy területek nyiltak, amelyekbe a megszerzett labdákat bejátszották a szegediek és ezzel teremtettek gólveszélyt a hazaiak kapuja előtt. Ezeket a lehetőségeket rendre kihasználták valamint a hazai védők bizonytalanságai következtében is növelhették előnyüket.
    Összességében az érett és taktikus játékot produkáló Szeged örülhetett a találkozó végén, az átütőerő nélküli hazaiaknak pedig maradt a javitás lehetősége a jövő héten idegenben. (19:30:13)

90+2
    Semmi érdemleges nem történt a hosszabbitásban.

90
    A játékvezető 2 percet hosszabbit.

89
    Szabó Péter tisztáz jobboldalon becsúszva bedobásra.

88
    Zabari elől szedi fel a labdát Holczer.

87
    Nyilas Elek elé pattant a labda a 16-oson belül, de 10 m-ről fölédurrantotta a labdát.

84
    Csere a Szeged 2011-Grosics Akadémia-nél/nál: lemegy Oláh Lóránt, bejön Kovács Balázs.

83
    Csere a Szeged 2011-Grosics Akadémia-nál: lemegy Oláh G, bejön Zelenyánszky.

82
    Egy kezezésgyanús helyzet után Oláh L. elé pattant a labda, 12 m-ről leadott lövését még Holczer háritotta de az oldalra pattant labdát SZABÓ PÉTER az üres kapuba guritotta.

81
    Nyilas birkózik középen egy védővel, a labda Péter elé pattan aki 20 m-ről fölélő.

80
    Pandur talpalja le Oláhot a kaputól 40 méterre, szabadrúgás a Szegednek.

79
    Felivelésekkel próbálkozik a Soroksár, nem sok sikerrel.

78
    Nem találja a ritmust a Soroksár, a Szeged betömörül és nehéz átjátszani a védőiket.

76
    Csere a Szeged-nél: lemegy Germán, bejön Markovic.

72
    Szabó lőtt be labdát jobb oldalról, ZABARI DÁVID levette és a vetődő Holczer felett a léc alá lőtt.

71
    Oláh Lóránt adott jó labdát Máténak, de befutották a védők és tiszttáztak.

69
    Nyilas Elek szabálytalankodott a kaputól 40 m-re, szabadrúgással jöhet a Szeged.

69
    Csere a Soroksár SC-nél/nál: lemegy Pintér Dominik, bejön Kovács Dániel.

Attila Tottosi

Kommentátort keresünk a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 43. Germán, 72. Zabari, 82. Szabó

Lapok:   44. Holczer (SSC), 64. Lisztes (SSC) – 10. Farkas (SZEG)

Soroksár SC: Holczer – Simita, Pandúr, Urbán, Pintér – Lisztes, Lannert, Szabó R., Péter – Nyilas, Lovrencsics.
    Cserék: Kurucz, Vass, Gyurácz, Erdei, Kocsis, Balaskó, Kovács D.
    Vezetőedző: Varga Attila

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Molnár – Kéri, Farkas, Mészáros, Oláh – Szabó, Máté, Zabari, Timár – Oláh, Germán.
    Cserék: Rozs, Pászka, Zelenyánszky, Manga, Kovács B., Markovic, Fitos
    Vezetőedző: Nyilas Elek