Cegléd – Szigetszentmiklós 0:1 (vége) | Soroksár – Szeged 2011 0:3 (vége) | Sopron – Kaposvári Rákóczi FC 2:2 (vége)
Gyirmót – Balmazújváros 4:0 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Ajka 3:1 (vége) | ZTE – Szolnok 3:0 (vége)
Soroksár SC
0:3 (0:1)
Szeged 2011-Grosics Akadémia
szombat 23.08.2014, 17:30 • Haraszti út • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés szombaton 17:30 – kor kezdődik..

Remek mérkőzésre van kilátás a Haraszti úton, hiszen a két újonc a jó kezdés után várhatóan igyekszik győzelemmel hagyni el a pályát, amelyre az latolgatások után mindkét csapatnak jó esélye nyílhat. A Soroksár remek szezonkezdést produkált, hiszen a Magyar-Kupában az élvonalbeli Lombard Pápa együttesét búcsúztatta meggyőző teljesítménnyel. Ezt követően a másodosztály első fordulójában idegenből hozta el a három bajnoki pontot úgy, hogy a szomszédvár Szigetszentmiklós csapatának szinte esélye sem volt a mérkőzésen.
    Ez a kettős győzelem lendületet adhat a hazaiaknak, akik önbizalommal telve készülnek az első hazai mérkőzésükre.
    A hazaiaknál Varga Attila remek munkát végzett, együttese összeszokott csapat benyomását kelti. A nyáron érkezettek úgy tűnik megtalálták a helyüket és erősítést jelentenek a feljutó gárdának.
    A Szeged együttese úgy tűnik igazolja azt, hogy megérett a másodosztályra és érdemes a zöld asztalnál elért NB II-es tagságra.
    Az első fordulóban a Tisza-Partiak általános meglepetésre elhozták az egyik pontot a feljutásra is esélyes Siófok otthonából, ezzel jelezve azt, hogy a nyáron másodosztályú szinten bombaerős igazolásai beváltották a várt reményeiket.
    Reménykedésre a szombati mérkőzéssel kapcsolatban pedig van alapjuk, hiszen az elmúlt NB III-as bajnokságban pont a Szeged volt az egyetlen olyan csapat, amelyik megadásra késztette a hazaiakat a Haraszti úton.
    Pikantériája is van az összecsapásnak, hiszen a vendégcsapatot az a Nyilas Elek vezényli, akinek a fia, ifj. Nyilas Elek a Soroksár csapatát erősíti.

Ideális idő fogadja a bemelegitésre kivonuló csapatokat a Haraszti úton. Napsütésnek nyoma sincs, helyenként pár csepp eső zavarja meg azt, hogy igazi kellemes labdarúgóidő legyen. A nézők lassan gyülekeznek és minden adott egy jó fociderbihez.

1

01
    A vendégek kezdték a játékot Molnár Attila játékvezető sipszavára.

01
    A hazaiak sárga-feketében, mig a vendégek fehérben léptek pályára.

02
    Egy hosszan előrevágott labdára a vendégek kapusának kellett kifutnia tisztázni a labdát az oldalvonalon túlra.

03
    Szabadrúgással jöhet a Soroksár a kaputól 35 méterre.

Nyilas Elek szabadrúgását bravúrral tolta fölé Molnár.

04
    A szögletből nem alakult ki veszély, viszont az első percekben a Soroksár birtokolja többet a labdát.

08
    Az utóbbi percekben emlitésre méltó esemény nem történt, a csapatok megnyugodtak és kiegyenlitettebbé vált a játék.

10
    Farkas Márk buktatta a bal oldalon igéretes helyzetben meglóduló Lovrencsicset.

20 méterről jár szabadrúgás a hazaiak javára, miután Nyilas Eleket lőkte fel Mészáros Márk.

11
    Lisztes Krisztián a baloldali kapufát lőtte telibe, a kipattanó labdát felszabaditották a hazaiak.

14
    Lisztes jobboldali szögletét kifejelték a védők.

15
    Biztonságos védekezésre rendezkedett be a Szeged, átadják a területet a hazaiaknak

Pintér Dominik baloldali beadását ziccerben kapu főlé vágta Lovrencsics!

17
    Oláh Gergő életerős 25 m-es lövését védte Holczer.

18
    Próbálnak fogást találni a csapatok a másikon, de jól tömörül mindkét csapat, nehéz mögé kerülni.

20
    Mészáros Márk végezhet el szögletet, mely után Zabari lőtt 20 m-ről kapura, Holczer bravúrral fogta a labdát.

22
    Oláh Lóránt kapott labdát igéretes helyzetben, de röviden passzolt vissza Timárnak.

26
    Timár Krisztián lépett oda keményen Lisztesnek, többen sárgát reklamáltak, de a játékvezető csak figyelmeztette a vendégek már sárga lappal rendelkező játékosát.

29
    Máté Péter ivelt be igéretes helyről szabadrúgást a jobb oldalról, de átszállt a labda a középen tömörülő játékosok felett.

30
    A soroksári Szabó Roland kapott egy jó kiugratást középen, de Molnár kifutva mentett.

31
    Szabó Péter lőtt 20 m-ről kapura, de a felső sarok mellett zúgott el a labda.

32
    A Szeged végezhet el sarokrúgást.

33
    Holczer lehúzza a beivelést.

34
    Zabari tört be a 16-oson belülre de nagy helyzetben kivárt és mentettek a hazai védők.

34
    Pandúr mentett az oldalvonalon túlra a kilépő Zabari elől.

35
    Szegedi szögletet követően Germán fejelt kapu fölé.

36
    Mészáros-Szabó kényszeitő után előbbi hosszan kapta vissza a labdát igy oda lett a helyzet.

36
    Megélénkült a Szeged, játszik és több helyzetet dolgozott ki az utóbbi percekben

38
    Germán rántja le Szabót a térfél közepén,, elmaradt a sárga lap.

39
    Szabadrúgásból Mészáros Márk ivelte fel a labdát a kapu felé, amely elment a fejek felett és Holczernek kellett bravúrral szögletre menteni a veszélyesen kapura tartó labdát.

40
    A sarokrúgás után Timár fejelt az oldalhálóba.

41
    Nyilas Elek beadását Mészáros mentette szögletre

43
    A Szeged gólt szerzett!

Formás szegedi támadás végén a védők röviden mentettek és GERMÁN TAMÁS 20 m-ről a vetődő Holczer keze mellett a kapu jobb oldalába lőtt

44
    A gól után a hazaiak kapusa Holczer reklamálás miatt sárgalapot kapott.

45
    A játékvezető nem hosszabbitott.

Kiegyenlitett erők küzdelmét hozta az első félidő, melyben a hazaiak birtokolták többet a labdát, a vendégek elsősorban biztos védekezésből indulva próbáltak lehetőséget teremteni a Soroksár kapuja előtt.
    Volt lehetősége a hazaiaknak, azonban az utolsó pillanatokban a koncentráció hiányzott.
    A Szeged a félidő közepétől előrébb merészkedett és helyenként átvette a játék irányitását, ami helyzetekben is megmutatkozott. Holczernek többször bravúrral kellett közbeavatkoznia, a vendégek pontrúgásai is rendre veszélyt jelentettek a kapujára.
    Ebben a formában nem volt előzmény nélküli a vendégek vezető gólja, bár nagyobb figyelemmel megelőzhető lett volna a hazaiak részéről.
    Előnnyel várja a folytatást a Szeged, melyben minden bizonnyal ismételten a biztonságos védekezésre fektetik a hangsúlyt, hiszen a támadások erőltetése immár a hazaiak érdeke, s ezzel kockázatot vállalva nagyobb lehetősége nyilhat a vendégeknek létszámfölényes helyzetekre illetve gólveszély kialakitására. Tartsanak velünk a második félidőben is.

Soroksár SC: Holczer – Simita, Pandúr, Urbán, Pintér – Lisztes, Lannert, Szabó R., Péter – Nyilas, Lovrencsics.
    Cserék: Kurucz, Vass, Gyurácz, Erdei, Kocsis, Balaskó, Kovács D.
    Vezetőedző: Varga Attila

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Molnár – Kéri, Farkas, Mészáros, Oláh G.– Szabó, Máté, Zabari, Timár – Oláh L., Germán.
    Cserék: Rozs, Pászka, Zelenyánszky, Manga, Kovács B., Markovic, Fitos
    Vezetőedző: Nyilas Elek

Játékvezetők: Molnár Attila – Kepe Arnold , Kiss Balázs.

46

46
    A hazaiak kezdik a játékot, egyik vezetőedző sem cserélt.

46
    Zabari tisztázott a baloldalon a megiramodó Szabó elől.

47
    Kéri rántja le a pálya közepén Lisztest.

48
    Farkas Márk tisztázott bedobásra, a gyorsan elvégzett partdobást követően tisztáztak a védők.

48
    Lisztes végzett el szabadrúgást jobb oldalról, a variáció után bedobásra tisztáztak a védők.

49
    Egy visszatett labdát Lisztes tett be középre, de Molnár a mezőnybe öklözte a labdát.

50
    Óriási helyzetet hagyott ki a Szeged!
    A jobb oldalról becenterezett labdát a kapu torkából Oláh fölé bombázta.

51
    Egy összecsapás után Péter a földön maradt, a játékvezető továbbot intett.

52
    Lovrencsics hosszú labdát kapott, a védő kikisérte és kirúgással jöhet a Szeged.

53
    Molnár a 16-osra kifutva húz le egy előreivelést

54
    A játékvezető nyugtatja a kedélyeket egy szócsata után.

55
    Lisztes előreivelése után Nyilas hosszan veszi át a labdát és oda a lehetőség.

56
    Csere a Soroksár SC-nél/nál: lemegy Szabó Roland, bejön Kocsis Dávid.

58
    Oláh Lóránt vezette fel a labdát de lövése erőtlen, Holczer könnyedén fogta.

59
    Szegedi szöglet után a hazai védők bedobásra tisztáztak.

60
    A frissen beállt Kocsis centerezett de Péter Antal 10 m-es lövése fölészállt

62
    Simita és Lovrencsics nem értette meg egymást egy kényszeritőnél és a vendégek felszabaditottak.

63
    Zabari húzta meg a baloldalt, de Simita szerelte.

64
    Lisztes Krisztián kapott sárgalapot egy felesleges szabálytalanságért.

65
    A megitélt szabadrúgást 35 méterről felivelte Szabó, de Holczer lehúzta a labdát.

66
    Lovrencsics centerzett, Nyilas elesett középen, de a biró sipja néma maradt.

67
    Szegedi kisszöglet után Lisztes szabálytalankodott, oldalról rúghat szabadot a Szeged.

67
    A védők szögletre mentették a belőtt szabadrúgást, a sarokrúgás után kirúgás következhet miután egy szegedi fejről az alapvonalon túlra pattant a labda.

68
    Próbálkozik a Soroksár, többet birtokolják a labdát, de a szegedi kontrákban is van veszély.

69
    Csere a Soroksár SC-nél/nál: lemegy Pintér Dominik, bejön Kovács Dániel.

69
    Nyilas Elek szabálytalankodott a kaputól 40 m-re, szabadrúgással jöhet a Szeged.

71
    Oláh Lóránt adott jó labdát Máténak, de befutották a védők és tiszttáztak.

72
    Szabó lőtt be labdát jobb oldalról, ZABARI DÁVID levette és a vetődő Holczer felett a léc alá lőtt.

76
    Csere a Szeged-nél: lemegy Germán, bejön Markovic.

78
    Nem találja a ritmust a Soroksár, a Szeged betömörül és nehéz átjátszani a védőiket.

79
    Felivelésekkel próbálkozik a Soroksár, nem sok sikerrel.

80
    Pandur talpalja le Oláhot a kaputól 40 méterre, szabadrúgás a Szegednek.

81
    Nyilas birkózik középen egy védővel, a labda Péter elé pattan aki 20 m-ről fölélő.

82
    Egy kezezésgyanús helyzet után Oláh L. elé pattant a labda, 12 m-ről leadott lövését még Holczer háritotta de az oldalra pattant labdát SZABÓ PÉTER az üres kapuba guritotta.

83
    Csere a Szeged 2011-Grosics Akadémia-nál: lemegy Oláh G, bejön Zelenyánszky.

84
    Csere a Szeged 2011-Grosics Akadémia-nél/nál: lemegy Oláh Lóránt, bejön Kovács Balázs.

87
    Nyilas Elek elé pattant a labda a 16-oson belül, de 10 m-ről fölédurrantotta a labdát.

88
    Zabari elől szedi fel a labdát Holczer.

89
    Szabó Péter tisztáz jobboldalon becsúszva bedobásra.

90
    A játékvezető 2 percet hosszabbit.

90+2
    Semmi érdemleges nem történt a hosszabbitásban.

Összességében megérdemelt vendéggyőzelem született, bár az eredmény kicsit túlzó. A különbség mindenképp abban mutatkozott ki, hogy a Szeged taktikusabban játszotta azt amire a helyzetében célravezető volt.
    A második félidőre meghatározta a játék képét és az eredmény alakulását az első félidő utolsó perceiben rúgott vendég gól, aminek következtében a 2. félidőben nyiltabb játékra kényszerült a Soroksár.
    A vendégek veszélyes támadói előtt ezzel nagy területek nyiltak, amelyekbe a megszerzett labdákat bejátszották a szegediek és ezzel teremtettek gólveszélyt a hazaiak kapuja előtt. Ezeket a lehetőségeket rendre kihasználták valamint a hazai védők bizonytalanságai következtében is növelhették előnyüket.
    Összességében az érett és taktikus játékot produkáló Szeged örülhetett a találkozó végén, az átütőerő nélküli hazaiaknak pedig maradt a javitás lehetősége a jövő héten idegenben. (19:30:13)

Attila Tottosi

Kommentátort keresünk a Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 43. Germán, 72. Zabari, 82. Szabó

Lapok:   44. Holczer (SSC), 64. Lisztes (SSC) – 10. Farkas (SZEG)

Szeged 2011-Grosics Akadémia: Molnár – Kéri, Farkas, Mészáros, Oláh – Szabó, Máté, Zabari, Timár – Oláh, Germán.

Játékvezetők: Molnár Attila – Kepe Arnold , Kiss Balázs