Paksi FC – Újpest FC 0:0 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Dunaújváros 0:0 (vége) | Fehérvár – MTK Budapest FC 5:0 (vége)
Lombard Pápa FC – Győr 0:0 (vége)
Lombard Pápa FC
0:0 (0:0)
ETO FC Győr
szombat 23.08.2014, 20:30 • Perutz Stadion, Pápa • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:30 - kor kezdődik..

A labdarúgó NB1 ötödik fordulójához érkeztünk ezen a hétvégén. A tabella jelenlegi 6. helyezettje, a Pápa együttese fogadja a 11. pozícióban tanyázó Győr csapatát.

Mondhatjuk, hogy a Lombard Pápa jól kezdte a bajnokságot, két győzelem, egy döntetlen és egy vereség a mérleg az első négy mérkőzés után, ám a Győr abszolút gyengén startolt, egyetlen győzelem mellett három vereséget tudnak felmutatni Horváth Ferencék.

A játékosállomány tekintetében az ETO áll jobban és nyilván a rettentően gyenge rajt után mindent megtesznek majd a győzelemért. A hazai pálya előnye azonban a Pápa mellett szól, így biztosan érdekes és izgalmas találkozóra van kilátásunk.

Az összecsapás szombaton este 20:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Lombard Pápa FC: Szűcs – Tóth G., Jagodics, Nagy T., Frizoni – Zulevs, Csilus, Florean, Csizmadia, Sluka – Popin
    Vezetőedző: Mátyus János
    Cserék: Markek – Waltner, Coroian, Benkő, Király B., Bogunovic, Böröczky

Győri ETO FC: Kamenár – Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi – Dudás, Kamber, Pátkai – Andrics, Priskin, Rudolf
    Vezetőedző: Horváth Ferenc
    Cserék: Pogacsics – Koltai, Dinjar, Trajkovic, Leandro, Windecker, Mervó

Játékvezetők: Erdős József – Farkas Balázs, Kóbor Péter.

Sajnos jó ideje esik az eső Pápán, ez rányomhatja majd bélyegét a mérkőzésre.

Még erősebb csapadék érkezett, nagyon erős az esőzés, reméljük a mérkőzés megrendezését nem fenyegeti veszély.

Fehér mezben fog pályára lépni a Győri ETO FC, sárgában a Pápa.

1

1
    A fehér mezes Győr kezdte az összecsapást.

2
    Már most látni, hogy jó alaposan felázott a talaj, a labda mozgása természetellenes időnként. Máris labdát szerez a Pápa.

3
    Frizoni lövése lepattan Wolfról, bedobás a Pápának.

3
    Szöglet lett végül belőle, Sluka szögletét Csilus nem tudta rálőni, de marad a hazaiaknál.

4
    A középpályán adogat most Dudás és Lipták.

5
    Wolfe passza felgyorsult a vizes füvön, így ki is ment.

5
    Kemény becsúszás, Pátkai kapott egyet.

6
    Zulevs harcol ki szabadrúgást, a Lombard támadhat ismét.

6
    Popin fejét keresték a bal oldalon a kapufánál, meg is találták, de nem tudta már jól irányítani, mellé fejelt a hazai támadó.

7
    Tóth rúgja ki a labdát, támad a Győr.

8
    Völgyi indítása nagyon erős Rudolf felé, kirúgással jöhet Szűcs Lajos.

9
    Frizoni fejese lepattan, megszerzi a Győri ETO.

9
    Wolfe kap sárga lapot már az elején.

10
    A pontosság egyelőre nem jellemző a mérkőzésen, de az erős esőzés is oka ennek.

11
    Kamenár szerzi meg egy pontatlan előreívelés után a labdát, már Pátkainál.

12
    Nagy Tamás lökött, a győriek jöhetnek előre.

13
    Popin csúsztatott meg egy előreívelést, de vendégjátékoshoz került.

14
    Valamivel többet van a labda a Lombardnál továbbra is.

14
    Lipták jól fedezi a labdát, kirúgás lesz az ETO javára.

15
    Nagyon sok a durva szabálytalanság.

16
    Andric kapott sárgát egy igencsak csúnya becsúszásért.

17
    A felezőnél szabadrúgás a Pápa javára, Jagodics végzi el.

18
    Sluka bombázott kapura 20 méterről, Kamenár kicsit hozzáért vélhetően, így fölé szállt pár centivel!

19

20
    Nem tudtak felszabadítani a hazaiak, Priskin a jobb oldalról rásuhintja 12 méterről, szögletre pattant.

20
    Völgyi bal lábbal rátűzi a szöglet után 19 méterről, középről, Szűcs jó érzékkel védi a vizes pályán megcsúszó labdát.

21
    Vannak már helyzetek, valamelyest élénkült a mérkőzés.

22
    Jól helyezkedett Kamber, így fedezte a labdát és Sluka nem fért már hozzá, kirúgás a vendégeknek.

23
    Labdát veszít a saját térfelén a Pápa, de Dudás 25 méteres lövése jócskán elkerüli a kaput, kirúgás.

24
    Pátkai passzolta jobbra Priskinnek, aki kicsit kisodródva kapura bombázta 8 méterről, Szűcs bravúrral üti szögletre!

25
    Popin fejeli ki a szögletet középről, ismételhet az ETO jobbról.

25
    Megint Popin, megint szögletre fejeli.

26
    Dudás adta volna be, de egy védő lábáról megint szögletre pattan.

26
    Szűcs kiüti a beívelést, de közben szabadrúgás kifelé, Tóth Gábor kapott egyet Liptáktól a tizenhatoson belül.

27
    Bedobáshoz jut a Pápa, közben megint ráerősített az eső.

28
    Sluka suhintja rá balról, éles szögből, Kamenár vetődve, könnyen hárítja.

29
    Frizoni lábáról megy ki oldalra, győri bedobás a vendégek térfeléről.

30
    Völgyi bedobása a túloldalon, Wolfe tartja meg elől.

30
    Már felhőszakadássá erősödött a hatalmas eső.

31
    Wolfe jobbról húzott befelé, majd 17 méterről rátűzte ballal, kevéssel fölé és mellé!

32
    Fél óra elteltével Pápa-Győr 0-0.

32
    Kamenárnál köt ki a labda, amit eredetileg Csizmadiának szántak, de csak megcsúsztatni tudta.

33
    Csilus ment már a túloldalon egy indításnál.

33
    Sluka kapott sárga lapot egy sérülésveszélyes becsúszás miatt.

34
    Rudolf próbálta belöbbölni középről a tizenhatoson belülre, Tóth Gábor résen volt.

35
    Popin indítása pontatlan, pedig a jobb oldalon volt üres ember.

36
    Ugyan hiába lő a kapuba a Győr, Rudolf a Szűcs által kiöklözött labdát kézzel is segítve vette át, így lőtt a bal alsóba.

37
    A túloldalon is egy kis kézilabda, Kamber viszont labdát veszít a kontránál, majd felvágja Csilust.

38
    Popin egészen a kispadig csúszik tovább egy szerelésnél.

39
    A hetedik győri szöglet következik, most balról.

39
    Kamber indítaná Dudást a bal oldalon, de lesre futott időközben.

40
    Zulevs húzza vissza Wolfe-t, valamivel többet támad a félidő második felében a Győri ETO.

41
    Pátkai buktatja Csilust, a hazaiak jöhetnek előre a felezőtől.

42
    Frizoni adja be balról, de mély, Kamenár könnyű zsákmánya lesz a labda.

43
    A felező környékén adogat az ETO.

44
    Újabb győri sarokrúgás, megint balról. Dudás a labda mögött.

44
    Szűcs kicsit alászaladt, de végül oldalra paskolja.

45
    Völgyi nagyon csúnyán rácsúszott Zulevs lábára hátulról, sárga lap, ez bizony pirosasnak tűnt elsőre. A felezőnél egy semmitmondó szituációnál történt.

45+1

Igazából egy percet sem hosszabbított a játékvezető, csak néhány másodpercet. Megkegyelmezett a csapatoknak. Teljesen irreális talajon és körülmények között zajlik a meccs, kevés a távoli lövés, pedig ekkora esőben a kapusok dolga sokkal nehezebb, egyelőre ezt a fegyvert nem alkalmazzák elég gyakran.

Egy félidő után Pápa – Győr: 0-0 igazi ziccer nélkül, egyedül a Győr előtt adódott egy komolyabb helyzet.
    A szünet után folytatjuk!
    ----

46

46
    Nem történt csere a szünetben.

47
    A körülmények tovább romlottak abban a tekintetben, hogy a Pápa tizenhatosán belül állóvizek alakultak ki, az eső pedig továbbra is erősen esik.

48
    Nagy harc a labdáért a felezőnél, a Győr szerzi meg.

49
    Andric megy el a bal oldalon, majd ahogy szökteti magát, a labda egy tócsán megállva be is csapja az ETO játékosát, tisztázni tudnak a védők.

49
    Sluka szabálytalan a felezőnél, a fehér mezesek jöhetnek előre.

50
    A szünetben mindkét csapat lecserélte a mezét, de ez már 5 perc után alig látszik.

51
    Popin kapott indítást a bal oldalon, de pár centivel addigra már lesre futott.

51
    Völgyi beadása érkezett balról, az ötösnél megcsusszant a labda, de a pápaiak szerencséjére nem érkezett vendégjátékos.

52
    Rudolf veszít labdát a tizenhatos előterében, Nagy Tamás megcsúszott, Völgyi rátűzi, a jobb kapufa mellé trafál.

53
    Most az eddigi percekben alig-alig tud kijönni a saját térfeléről a Pápa, a Győr dominálja a középpályát.

54
    Dudás jobb oldali beadását Kamber a rövid oldalon 8 méterről fölé csúsztatja.

55
    Pátkai szerzett labdát, majd balról középre lőtte, Priskin jó helyzetben 9 méterről fölé bombázza!

56
    Egyelőre ebben a félidőben többnyire védekezni kényszerű a Pápa, a Győr kialakította a stabil mezőnyfölényt.

57
    Továbbra sem változtatnak a csapatok összeállításán az edzők, a kezdő 11 van fent mindkét részről.

58
    Szűcs óriási bravúrja! A jobb oldalon megszökött Andric, éles szögből 6 méterről kapura tűzte, a pápai kapus kiváló védéssel hárított!

59
    A szöglet veszélytelen.

59
    Wolfe helyett Leandro a pályán a vendégeknél, az első csere!

60
    Popint nem engedte fejelni egy győri védő, a Pápa támadhat.

60
    Sluka két csel után kissé jobbról, 20 méterről kapura lőtt, Kamenár véd!

61
    Egy óra elteltével Pápa – Győr továbbra is 0-0 ezen a félig-meddig vízilabda mérkőzésen.

62
    Kamber követ el szabálytalanságot, lökés. Kifelé szabadrúgás a Pápa javára a saját tizenhatosa környékén.

63
    Az utóbbi percekben a Pápa támadgat, de nagy helyzet nem alakult ki a győri kapu előtt.

64
    Andric felé jött az indítás, de megcsúszott a labda a vízen, így elérhetetlen lett.

65
    Kontrázott a Pápa, a bal oldalon Frizoni tüzelt volna 22 méterről, Lipták azonban beletette a lábát, így bedobásra pattant.

66
    Egyértelműen kiszabadult a Pápa a szorításból, most nagyjából egyformán birtokolják a felek az utóbbi néhány percben.

67
    Csilus passza hosszú Popin felé, Kamenár 18 méterre kifutva a kapujából a mezőnybe vágja a labdát.

67
    Szöglethez jut a Győr közben a túloldalon.

68
    A szögletet Tóth fejeli ki oldalra.

69
    Cserélni készül a Pápa, Benkő Krisztián érkezik. Florean megy le.

69
    Rudolf próbált cselezni a felázott talajon, ráfizetett, azonnali labdavesztés a vége.

70
    Jagodics ívelte előre, Popin fejelte le, de a kapu túloldalán Kamenár kaparintotta meg

71
    Andric helyett Trajkovic folytatja a Győrben az utolsó 20 percre.

72
    Sikertelen indítási kísérlet után Kamenár hozhatja játékba a labdát.

73
    Pátkai indította csodálatosan Trajkovicot, aki a bal oldalon tisztán lőhetett futtából kb 10 méterről, de legalább fél méterrel a rövid sarok mellé lőtte a ziccert!

73
    Vajon lesz-e még egy ekkora lehetősége ma bármelyik csapatnak a gólra?

74
    Aki ezen a talajon cselezni próbál, vagy hosszasan labdát vezetni, az mind ráfázik.

74
    A sárga mezesek jutnak szabadrúgáshoz, Slukát lökték fel.

75
    Sluka előreíveli a kapu felé 40 méterről, Kamenár kezébe.

76
    Pátkai előreívelése után Csizmadia takarított hátul, a Pápa támadhat már.

77
    Szűk negyed óra van hátra, gól még nincs, helyzetek helyenként adódnak.

78
    Rudolf szólózott középen, 20 méterre a kaputól még tolt egyet rajta a lövés előtt, Csizmadia pedig határozottan belépett és szerelte.

78
    Popin elől mentenek az utolsó pillanatban már a túloldalon, Lang volt résen.

79
    Jobb oldali szöglet a Pápa javára.

80
    A túloldalon megkapta a labdát Sluka a sarokrúgás után, aki balról, éles szögből 10 méterről a kapu mellé lőtt, ez nem volt kis helyzet.

80
    Már a győriek lendülnek támadásba, eső valamelyest szelídült, bár el nem állt.

80
    Újabb jó próbálkozás, Rudolf Gergely tolt egyet a labdát, majd kb 25 méterről rátűzte középről, alig kerülte el a bal alsót a lövés!

81
    Rudolf a tizenhatos bal sarkától próbálta Kamber felé ívelni, ez most pontatlan lett, kirúgás.

82
    Szögletet harcol ki az ETO a jobb oldalon, minden sarokrúgás veszélyes, főleg ebben az időben.

82
    Popin csúsztatja kifelé, de a túloldalon egymást zavarja két győri játékos, így kirúgás a Pápa javára.

83
    Az utóbbi percekben inkább a Győr aktívabb megint. Sluka lőne távolról, de borzalmasan lecsúszik a labda a lábáról, messze fölé és mellé.

84
    Bal oldali bedobás a Győrnek, Kamber kezéből kicsusszan kicsit, belül pedig Lipták lök.

84
    Hazai csere, Frizoni megy le, görcsöt kapott, Bogunovic pedig érkezik. A védelmet erősíti a Pápa.

85
    Pápai szabadrúgás saját térfélről, Benkő és Popin játszanak össze, Benkő betör a tizenhatoson belülre, majd Dudás remekül szereli.

86
    Bal oldali szabadrúgás közben a Pápa javára, újra kiszabadultak a hazaiak.

86
    A rövidről kifejelik a védők a szabadrúgást.

87
    Rudolf kapott hatalmas labdát, ordító helyzetben a hosszú alsót célozta meg a bal oldalról, 6 méterről, Szűcs azonban érezte a sarkot és ki sem pattant róla a lövés!

87
    Pátkai helyett Mervó a pályán. Ez Mervó Bence életének első NB 1-es mérkőzése.

88
    Győri támadás a bal oldalon, Kamber beadása a kapu mögött landol.

88
    Rudolf átadása pontatlan, majd Tóth egy lökés után 4-5 métert csúszik a vízen.

89
    Pápai szabadrúgás a felezőnél.

90
    Benkő cselezte be magát a tizenhatoson belülre, egy győri védő vágja ki az oldalvonalon kívülre a labdát.

90
    Rudolf pontatlan ismét. De ő legalább vállalkozik.

90+1
    Zulevs hagyja el a pályát, Böröczky Bálint a helyén. Ez az utolsó csere ma.

90+1
    Már a hosszabbításban járunk, három perc a ráadás.

90+2
    Tóth Gábort lökik fel, szabadrúgás a hazaiaknak. Most már hatalmas esélye van a 0-0-nak.

90+2
    Dudás ívelte előre, Kamber pedig középre adná jobbról, de Csizmadiának sikerült kifejelnie.

90+3
    Slukát teríti le Lipták hátulról egy jókora rúgással. Pápai szabadrúgás az utolsó percben.

90+3
    Bogunovic bombázza ki a tizenhatos előteréből.

90+3

A körülményekhez képest egészen tűrhető meccset láthattunk, a csapatok aktívak voltak, a Győr az átlagosnál jobban, de gólt egyik együttes sem tudott szerezni.

Az első félidő is teljese irreális körülmények között zajlott, óriási felhőszakadás zúdult az egyébként is teljesen felázott pályára, az ívelgetés lett a játék lényege, mert laposan passzolni lehetetlen volt és labdát vezetni, cselezni is.

A második játékrészben már csak simán esett az eső, de akkora tócsák voltak, hogy a labda néha megcsusszanva felgyorsult, néha meg-megállt a mélyebb vízben, ahogy a játékosok is folyamatosan métereket csúsztak.

Így is lehetett volna gólt szerezni, többet is, de a nagy helyzeteknél Szűcs Lajos mindig bravúrral hárított és 1-2x Kamenár védései is kellettek a túloldalon. A legnagyobb ziccer Rudolf előtt adódott, de ő is elpuskázta.

Gól nélküli döntetlen, mindkét csapatnak 1-1 pontot jelent, alighanem a pápaiak lehetnek elégedettebbek ezzel, mivel a Győr ellen ez nem rossz eredmény, és a tabellán is tartja előkelő helyezését a Lombard Pápa.

Pápa – Győr: 0-0!
    ---- (22:28:28)