Kallinge Ronneby IF – Les Rapaces de Gap 2:4 (vége) | Dab.Docler – Cracovia Kraków 1:0 (vége)
Dab.Docler
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Comarch Cracovia Kraków
szombat 23.08.2014, 20:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • Docler Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..

Újra rangos nemzetközi tornával készül a Dab.Docler csapata a következő szezon kihívásaira – második alkalommal rendezi ugyanis meg az Acélbikák gárdája a tavaly nagy sikert aratott Docler Cup elnevezésű megmérettetést. Idén augusztusban egy svéd, egy lengyel és egy francia alakulattal méri majd össze az erejét a dunaújvárosi hoki klub.

Tavaly hagyományteremtő céllal első ízben rendezte meg a Dab.Docler csapata a Docler Cup névre keresztelt nemzetközi tornát augusztusban, amelyre akkor a szlovák Extraliga egyik meghatározó klubja, az SHK 37 Piestany mellett a lengyel bajnok Cracovia Kraków és a későbbi torna győztes, a német másodosztály aranyérmese, a Bietigheim Steelers érkezett ellenfélként.

A szervezés már korán megkezdődött, ennek a gyümölcse, hogy majdnem négy hónappal a torna kezdete előtt össze is állt a mezőny. Elsőként a Franciaországban ténykedő sikeredző, Luciano Basile által átvett Les Rapaces de Gap csapata mondott igent a megkeresésre. A kanadai-olasz szakember megkeresésünkre annyit mondott: a tavalyi Brianconnal elért sikert akarják megismételni idén új csapatával, így erős, versenyképes, hajtós gárdával érkeznek majd az augusztus 22-től 24-ig tartó Docler Cup 2014-re.

Már a tavalyi torna után jelezte a Cracovia Kraków csapata, hogy egy esetleges idei megmérettetésre is nagy szeretettel érkeznének – a 2014-es Lengyel Kupa győztese, akiket a Kontinentális Kupa második, hazai fordulójában nagy csatával győztünk le a továbbjutásért, tehát újra Dunaújvárosba látogat.

A tegnapi nap a Krakó kikapott 4-2 arányban a svéd ellenfelétől, még a Dunaújváros pedig 5-2-re kapott ki francia ellenfelétől, így mindkét csapat javítani szeretne. Nem ismeretlen egymásnak a két csapat, hiszen tavaly ugyanitt a Kontinentális Kupa selejtezőjében a Dunaújváros megverte lengyel ellenfelét.

Érkeznek a játékosok a jégre, már csak pár perc van a kezdésig, ne menjenek sehova!

00:01

00:01
    Galanisz hozza el a bedobásnál a korongot majd onnan kerül hátra a hazai kapuhoz.

00:30
    Az első lövés a vendégeké, a palánkon csattan a pakk.

01:30
    Kozlowski próbálja meg közelről a kapuba paszírozni a korongot, de Sevela résen van.

02:30
    Újabb lengyel helyzet, Sevela jól jön ki és tenyerel a korongra.

03:00
    Somogyi szorítja be a lengyel támadót a sarokba, buli a magyar kapu előtt.

04:00
    Továbbra is a vendégek birtokolják inkább a korongot, ők a kezdeményezőbbek. A kapu elmozdulása miatt áll néhány másodpercre a játék.

04:30
    Kiss próbál korongot szerezni az ellenfél harmadában, sikertelenül.

05:30
    Kruczek ereszt meg egy bombát a jobb oldalról, Sevela mamuttal hárít.

06:00
    Tilos felszabadítás a Dunaújvárosnál.

06:30
    Agresszívabb letámadásba megy át az Újváros, nehezebben is hozza ki a korongot a lengyel csapat.

07:20
    Papp szerez korongot a saját harmadában, de a középre adott passza pontatlan, nem találja a játékostársat.

08:00
    Tilos felszabadítás újvárosi részről.

09:00
    Galanisz indít szép támadást de a középre adott korong már pontatlan, sikerül felszabadítani a védőknek.

09:30
    Les a Dunaújvárosnál.

10:00
    Pavuk támad le és szerez korongot, a középre adott pakk azonban elcsúszik Mestyán ütője alatt.

10:30
    Kiállítás a lengyel csapatból, 2 perces büntetést kap a játékos testre ütésért.

11:00
    Szépen járatja a korongot a DAB, sajnos igazán jó lövőhelyzetig nem jutottak.

11:30
    Tilos felszabadítás hazai részről.

12:30
    Kiegészülnek a vendégek.

13:00
    Peterdi – Szappanos összjáték után sajnos nincs kapura lövés.

13:30
    Pavuk hámozza át magát az utolsó védőn, de a lövése elszáll a kapu mellett.

14:00
    Witowski áll ki a vendégektől 2 percre bottal akasztásért.

14:30
    Les a vendégeknél.

15:00
    Galanisz majd Azari a kong útja, de egy rövid passz után jöhet előre a Krakkó.

16:00

16:30
    Szappanos szerez korongot a semleges harmadban, de gyorsan el is veszíti, nem alakul ki helyzet.

17:00
    Gröschl lő kapura, csak centikkel megy el a korong a vas mellett.

17:30
    Galanisz cselezi be magát a kapu elé ziccerben Radziszewskit találja telibe a korongja.

18:00
    A saját harmadában passzolgat most a DAB.

18:30
    Somogyi robban be a résbe a támadó harmadban, de a visszapassza nem talál csapattársat.

19:00
    Pavuk gyalogol be a kapu szájába, sajnos a lövése kicsit pontatlan, a lengyel kapus lábbal védeni tud.

Kisebb kakaskodás alakul ki Gröschl és Ryabenko között, nincs kiállítás.

19:30
    Kalus jobb oldalról megeresztett lövése száll centikkel a kapu fölé.

19:45
    Kiállítás a hazai csapatból, Galanisz a büntetett.

20:00

Kiegyenlített játékot hozott az első harmad. A játékrész első felét a vendégek uralták, majd a kiállításoknak köszönhetően a DAB vette át a mérkőzés irányítását. Bár mindkét csapatnak akadtak helyzetei, gól nem született, így az állás 0:0 20 perc után.

Elnézést kérünk, jelenleg elment az élő kép a csarnokból, így a közvetítésünk szünetel, amíg a technikai akadály el nem hárul.

31:00
    Az előny ellenére a lengyelek egyelőre nem találják a DAB védekezés ellenszerét.

31:30
    Slabon töri el a botját nagy igyekezetében, de a lövést sikerül Sevelának blokkolni.

32:00
    Kiegészül a hazai csapat.

32:30
    Papp majd Pavuk tartja ügyesen a korongot a lengyel kapu előtt, de lövésig egyikük sem jut.

33:00
    Nagy kap jó passzt a kapu előtt, de a lövés előtt belepiszkálnak a korongba.

33:30
    Kapust cserél a DAB, Kalnins érkezik Sevela helyére.

34:00
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    SOMOGYI BALÁZS szinte a semmiből talál be. Egy kipattanó korongra csap le centikkel a kapu előtt és ügyesen a felső vas alá bombáz.

35:00
    A gól után megjött az újvárosiak játékkedve, több lövéssel is próbálkoznak, de az előnyt nem sikerül növelni.

A semleges harmadban zajlik most a játék, egyik csapat sem tud tartósan a támadó harmadban maradni.

35:30
    Tilos felszabadítás vendég részről.

36:00
    Fojtik próbálkozott a kapuval szemből, nem sokkal csúszott mellé a korong a lövése után.

36:30
    Pavuk cselezi be magát a kapu elé, de a fonákkal kapura tett korongját a fogja a lengyel portás.

37:00
    Vendég kiállítás. Klys áll ki 2 percre a játékból.

37:30
    Szuszakolás a lengyel kapu előtt, a korong nem jut a hálóba.

38:00
    Kalnins nagyon rosszul passzol és egyenesen Stoklasanak adja a korongot, aki maga is úgy meglepődik, hogy kihagyja a ziccert.

Kiegészül a vendég együttes.

38:30
    Fojtikot gáncsolják el, kiállítás a hazai csapatból.

Az utolsó percek eseménytelenül telnek, megint hátrányban fejezi be a DAB a harmadot, ezúttal Hruby kiállítása miatt.

40:00

A játékrész újfent kiegyenlített játékot hozott, igazán csak a kiállítások alatt forogtak veszélyben a kapuk. A hazai csapat ennek ellenére egy azonos létszámú szituációban szerezte meg a vezetést Somogyi révén.
    A Krakkónak is voltak lehetőségei, azonban Stoklasa nem tudott élni a mérkőzés lehetőségével, mikor ajándékba kapott egy korongot Kalnins kapustól.

40:01

40:30
    Erősen kezd a Krakkó, hajtanak az egyenlítésért.

41:00
    Kiegészült a hazai csapat.

41:30
    Somogyi kapura löbbölt korongja jön ki a lengyel hálóőrről.

42:00
    Pozsgai távoli lövésére tenyerel Radziszewski.

42:30

43:00
    Papp adja vissza szépen a korongot a kapu mögül, de Pavuk már nagyon közel van, nem tudja eltenni a kapus mellett.

43:30
    Hazai kiállítás.

44:30
    Kozlowski emel kapura egy kósza korongot, ami aztán Kalnins ölében landol.

45:00
    Újabb hazai kiállítás, majd időkérés.

Már csak szimpla a hátrány.

46:00
    Jól járatják a korongot a lengyelek, de egyelőre nem sikerül komolyabb lövőhelyzethez jutniuk.

46:30
    Egy vendég lehetőség után Kalnins tenyerel a korongra.

Teljes létszámban a hazai csapat.

Kisebb kakaskodás a vendég kapu előtt, Vrana és Somogyi között.

47:30
    Kiállítás a vendégektől.

48:00
    Nehézkesen áll fel a DAB előnyben is.

49:00
    Martine lő kapura, kijön a korong a kapusról és ebben a pillanatban ki is egészülnek a lengyelek.

50:00

51:00
    Richter belőtt korongjába nem tud beleérni Slabon, így az elszáll a kapu előtt.

51:30
    Szappanos szemfüles korongszerzése után iramodik meg a lengyel kapu felé, de nem tudja eltenni a pakkot a kapus mellett. Ziccer maradt ki.

52:00
    Kiállítás a vendégeknél, ezzel egy időben a DAB kiegészül.

Tilos felszabadítás.

53:00
    Mindkét csapat teljes létszámban.

53:30
    Pavuk tartja hosszasan a korongot a lengyel kapu előterében, de végül szerelni tudják.

54:00
    Tilos felszabadítás vendég oldalról.

55:00
    Dörök távoli lövését blokkolják a vendég védők.

56:00

57:00
    Beszögezi a kapu elé a Krakkó a hazai csapatot, fogy az idő, egyre sürgősebb lenne egyenlíteniük.

57:30
    Noworyta lövése megy centikkel a vas mellé.

58:00
    Peterdi iramodik meg a jobb szélen, de elhagyja a korongot.

59:00
    Hatalmas egyenlítési lehetőség marad ki Fojtik előtt.

60:00

Egy nem rossz iramú, azonban gólszegény mérkőzésen vagyunk túl. Nagyon hasonló teljesítményt mutatott a két csapat, de végül egy góllal a Dunaújváros bizonyult jobbnak. (22:05:52)