Ausztria – Szlovákia 2:5 (vége) | Magyarország – Lengyelország 2:4 (vége)
Ausztria
2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Szlovákia
szombat 23.08.2014, 10:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Olimpiai Reménységek Versenye

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 10:10 - kor kezdődik..

Bár a házigazda magyar-, valamint a szlovák- és az osztrák együttes is 6-6 ponttal zárta az Olimpiai Reménységek Versenye nemzetközi ifjúsági jégkorongtorna csoportküzdelmeit a Káposztásmegyeri Jégpalotában, a hármas körbeverést követően az összessített gólkülönbség hozta meg a sorrendet közöttük, így a döntőt szombaton délelőtt a szlovák U17-es válogatott vívja, az osztrák U18-asokkal.
    Ahogy arról már korábban írtunk ebben a korosztályban Ausztria a divízió1/B-ben, míg Szlovákia a 10 csapatos, legfelső világbajnoki osztályban szerepel.
    Ezen a tornán ugyebár egyszer már jégre léptek egymás ellen, a pénteki nyitónapon 5-3-ra az osztrákok nyertek, így a szlovák fiatalok – akik eddigi teljesítményükkel nagyon jó benyomást keltettek – biztosan szeretnének visszavágni azért a vereségért!
    Persze ne feledjük, ennek a tornának a felkészülés a célja, hogy minden kapitány megtalálja majd azt a csapatot, amellyel majd a tavaszi vb-n minél jobban szerepelhet!
    Várjuk Önöket ma is, már kora délelőtt!
    Jó szórakozást az ORV döntőjéhez!

Hamarosan kezdődik az Olimpiai Reménységek Versenye nemzetközi ifi jégkorongtorna döntője, melyet körbeveréseket követően az osztrák U18-as és a szlovák U17-es válogatott vív egymással!
    Vajon kik lesznek azok a hokisok ezekből a generációkból, akikkel majd téli ötkarikás játékokon is találkozhatunk?
    Nos a válaszra még néhány évet várni kell, de hogy ki nyeri ezt a tornát, az hamarosan kiderül.
    Tartsanak velünk!

Szokásos kék szerelésében a szlovák-, fehér felsőben az osztrák együttes!

Ausztria: Simair(Wieser) – Kragl, P. Sztatecsny, Wachter, Haas, Jennes – Wolfshofer, Wolf, Maxa, Zwerger, Habernig – Koudelka, Wilhelmer, Wappis, Waldner, Nissner – E.Sztatecsny, Kernberger, Kucher, Ostermann, Ranftl Szövetségi edző: Dieter Werfring

Szlovákia: Vican(Ovecka) – Iglovsky, Manák, Hrehorcák, Roman, Eliás – Duzek, Gregor, Ilko, Karaffa, Kelemen – Korencik, Stefánik, Köver, Krivosík, Valásek – Kupec, Ziak, Verbicky, Ruzicka, Sisolák. Szövetségi edző: Tomás Kochan

Játékvezetők: Haszonits Miklós.

00:01

0:01
    Az osztrákok hozták el a korongot az első bulinál.

1:30
    Egyelőre óvatosság jellemzi a csapatok játékát.

1:50
    Simairé a meccs első védése, egy közeli lövést fogott meg az osztrák kapus.

3:10
    Paul Sztatecsny korongja akadt el egy szlovák botban.

4:40
    Most lép életbe egy szlovák 2 perces büntetés Korencik ül ki, emberelőnyben Ausztria!

5:03
    Vican védte szépen Kucher lövését.

6:12
    Kitűnően bekkel most a szlovák együttes.

6:33
    Jennes közeli lövését hárította Vican.

6:40
    Kiegészültek a szlovákok!

7:19
    Wappis középre tartó korongját fogta mellre Vican, a szlovákok kapusa!

7:57
    Kragl korongját bárdjával mentette a szlovákok kapusa!

8:17
    Tilosra ütötték a korongot a szlovák fiatalok, most egy kissé beszorultak 5 az 5 ellen is!

8:53
    Maxa jó lövését szépen spárgázva mentette Vican.

9:47
    Korencik bomba a túloldalon, de Simair a helyén volt.

10:17
    Megint Vican oldotta meg jól a feladatát a szlovák kapunál.

10:40
    Rautert találta fejbe egy szlovák lövési kísérlet, de nincs baj belőle!

12:03
    Iglovsky lövése után besöpörte a korongot Simair!

12:27
    Most az osztrák védőharmadban zajlik a játék!

13:38
    Maxa lövése vágódott le a szlovák korcsolyák egyikéről!

13:57
    Simair még az osztrák gólvonal előtt csípett el egy korongot!

14:36
    Ranftl elől mentett merész kivetődéssel Vican.

15:07
    Megint a szlovák kapus volt munkában!

15:14
    Wachter korongja elcsúszott a szlovák kapu mellett!

16:37
    Hrehorcák egyedül vihette volna a korongot az osztrák kapura, de hibázott, oda lett a lehetőség.

17:02
    Krivosik bombáját fogta szépen az osztrák kapus!

19:00
    Egy perc még az első harmadból, egyelőre nincs gól!

19:47
    Beszorult egy kicsit a harmadába a szlovák csapat a végén, ki is ütötték a korongot tilosra!

20:00

Nagyon kevés játékmegszakítás, gyors, folyamatos játék jellemezte az első harmadot az ORV döntőjében! Összesen egy kiállítás volt eddig, tehát sportszerű is a meccs!
    A gól egyelőre még hiánycikk, meglátjuk, hogy a folytatásban melyik együttes tud majd betalálni!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:01

20:54
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gólszerző KRIVOSIK. Assziszt: Ruzicka. Gyors szlovák vezető gól a harmad elején, Ruzicka passzát közelről FILIP KRIVOSIK lőtte az osztrák kapuba! 1-0 a szlovákok javára!

21:29
    Szlovák emberelőny, Kucher kapott 2 percet!

22:13
    Gólszerző HREHORCÁK. Assziszt: Korencik. PATRIK HREHORCÁK Korencik passzából villámgyorsan kihasználta az emberelőnyt, közelről lőtt a kapuba! 0-2

23:04
    Gólszerző KRIVOSIK. Assziszt: Sisolák. Pillanatokon belül itt a harmadik, Sisolák parádésan tálalt FILIP KRIVOSIK elé akinek már csak a kapuba kellett passzolnia a korongot, így Ő már két-, csapata háromgólos! 0-3

23:04
    Időt is kértek az osztrákok, érthetően!

24:00
    Továbbra is támadásban a fiatalabb szlovák csapat.

25:29
    Kelemen Milos is szépen vitte a korongot az osztrák kapura, de az utolsó passz most nem volt pontos!

26:29
    Most egy tilost ütöttek a szlovákok, de ez a harmad eddig csak róluk szól!

27:38
    Ezúttal az osztrákok ütöttek tilost!

27:46
    Simair kétségbeesetten kapta fel a korongot Verbicky elől!

28:22
    Most több a játékmegszakítás mint az első harmadban, most is egy újabb tilos a szlovákok részéről!

28:41
    Vican védte szépen Maxa lövését!

29:23
    Kucher megemelt korongját fogta a lepkésével Vican!

29:52
    Koudelka kétszer is próbálkozott, szinte már mindenki feküdt a szlovák kapu előtt, de Vican megint parádésan mentett!

30:09
    Megint a szlovák kapus kesztyűjében a korong.

31:11
    Sisolák lövése ment el az osztrák kapu bal oldala mellett.

31:50
    Ausztria gólt szerzett!
    Gólszerző P. SZTATECSNY. PAUL SZTATECSNY jó cselek után szerezte az osztrák szépító gólt, Vican már nem tudott menteni! 1-3

33:10
    Stefánik bombaerős löketét hatástalanította Vican!

34:07
    Osztrák tilos ezúttal!

34:51
    Hrehorcák nagy és szép lövését bravúrral védte az osztrák kapus Simair.

35:20
    Krivosik korongja kijött Simairról, de fel tudtak szabadítani az osztrák védők!

36:54
    Manák kissé kisodródva is az osztrák kapura tudott lőni, de Simair védett!

37:41
    Waldner emelt a szlovákok kapuja fölé tiszta helyzetből!

38:38
    Rauter korongja levágódott a szlovák védőkről!

39:06
    Simairnak kellett mentenie az osztrák kapu előtt!

39:48
    Zwerger az osztrákoktól kapott bottal ütésért 2 percet, emberelőnyben a két góllal vezető szlovák fiatalok.

40:00

Három perc alatt szerzett három gólt a 17 éven aluli játékosokból álló szlovák csapat, ezután az idősebb osztrákoknak kellett futni az eredmény után, de eleddig csak a szépítés jött Nekik össze!
    Ráadásul a harmadik harmadban emberelőnyben kezdhetnek a szlovákok, így egyelőre nagyon Nekik áll a döntő!
    Tartsanak velünk az újabb szünet után is és kiderül, melyik válogatott nyeri az ORV tornát!

Azonnal folytatódik az Olimpiai Reménységek Versenyének döntője, egyelőre két gól- és egy ember előnyben vannak a szlovákok!
    Érdekesnek ígérkezik a harmadik 20 perc, tartsanak velünk továbbra is!

40:01

40:35
    Ziak közeli korongját mentette az osztrák kapus.

40:51
    Lesen akadt el a szlovákok támadása!

41:43
    Krivosik lövését kellett még védenie Simairnak.

41:48
    Kiegészültek az osztrákok!

42:55
    Próbál most támadni, kezdeményezni az osztrák együttes!

43:09
    Buli lesz a szlovákok védőharmadában és közben Valásek az akit kiállították a bírók durvaságért, osztrák emberelőny!

44:08
    Kragl megpattanó korongja ment el a szlovák kapu mellett!

44:47
    Habernig a szlovák kapuval szemben állva, tiszta helyzetből Vicanba vágta a korongot!

45:09
    Kiegészült a szlovák együttes!

45:40
    Krivosik jó lövését védte mamuttal Simair!

46:08
    Les miatt bedobás az osztrák harmad előtt!

47:45
    Paul Sztatecsny lövése is megpattant, így elkerülte az a szlovák kaput.

48:52
    Szép szlovák támadás végén Köver egészen közelről nem tudta belőni a negyedik szlovák gólt!

49:19
    Ruzicka lövése csapódott az osztrák oldalhálóba!

50:24
    Jennes közeli lövése és egy Vican védés után egy kis dulakodás alakult ki a szlovák kapunál!

50:24
    Jennes kapott is az iménti eset után egy 2 perces kiállítást, szlovák emberelőny!

51:04
    Gólszerző KRIVOSIK. Assziszt: Köver. Újabb gyors szlovák emberelőnykihasználás, Köver letette a korongot FILIP KRIVOSIKNAK, aki már harmadik gólját bombázta a bal felső sarokba! 4-1 a szlovákok javára!

52:00
    Érezhetően ezzel eldőlt az ORV döntője!

52:15
    Gólszerző MAXA. Nem adták fel még az osztrákok, egy kapusról lecsorgó korongra FELIX MAXA csapott le és a kapus alatt a kapuba csúsztatott! 2-4

53:11
    Kragl löketét fogta Vican!

53:40
    Tilos a szlovákok részéről, az osztrákok még vezetnek néhány attakot, hátha tudnak tovább szépíteni az eredményen!

54:02
    Vican védett egyet mamutjával!

54:41
    Dulakodás után Maxa és Wachter is kiül a büntetőpadra, de csak sima a szlovák fór, mert Maxa fegyelmit is kapott, Ő már nem jöhet ma vissza a jégre!

55:30
    Köver lövése ment el az osztrák kapu felett.

56:24
    Roman nagy helyzetből a már fekvő osztrák kapust találta el.

56:41

57:12
    Zwerger elől Vican szedte fel a korongot!

57:47
    Levitték a kapust az osztrákok, hoyg 6 az 5 ellen támadhassanak!

58:04
    Szlovák tilos felszabadítás!

58:08
    Üres kapura lövés a szlovákoktól, de újabb tilos lett belőle!

58:45
    Most osztrák tilos, vissza kell jönnie a kapusuknak!

58:54
    Gólszerző KORENCIK. Minden eldőlt, a buli után MAREK KORENCIK irdatlan erővel bombázott a léc alá, pedig volt kapus az osztrák kapuban! 5-2 Szlovákia javára!

60:00

Amire kevesen számítottak; a többi csapathoz képest egy esztendővel fiatalabb garnitúrával érkező szlovákok nyerték az ORV tornát!
    Megérdemelten, mert a három nap alatt legalább egyszer minden ellenfelüket legyőzték!
    Ügyes csapatot ismerhettünk meg a szlovák U17-esek személyében!
    Ausztria lett a második, a bronzéremről a 13.10-kor kezdődő magyar-lengyel meccs dönt. Várjuk Önöket akkor is! (12:11:51)

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 32. P. Sztatecsny, 53. Maxa (Habernig) – 21. Krivosik (Ruzicka), 23. Hrehorcák (Korencik), 24. Krivosik (Sisolák), 52. Krivosik (Köver), 59. Korencik

Játékvezetők: Haszonits Miklós