Belga Nagydíj - Verseny Daniel Ricciardo (vége)
verseny vége
Belga Nagydíj - Verseny

Daniel Ricciardo

vasárnap 24.08.2014, 14:00Formula 1

Hamilton a kieséssel megint egy verseny hátrányban van most, de messze még az év vége. (15:38:07)

Megérdemelten nyert az ausztrál Ricciardo, mert hibátlanul versenyzett, ráadásul nagyon gyors is volt. Rosberg a kisebb pech ellenére azért csak feljött a 2. helyre, míg Bottas megint remekül ment végig és előzött több pozíciót.

44/44
    Vettel megelőzte Magnussent, Alonsot pedig Button az utolsó körben!

43
    Alonsot tereli le Magnussen a pályáról, így a spanyolt Vettel meg tudja előzni. Alonso ezt nem fogja annyiban hagyni a verseny után.

42
    Magnussen kissé szabálytalan volt, most Alonso üldözi őt.

42
    Magnussen, Button és Alonso vív hatalmas csatát, sőt, Vettel is megérkezett rájuk.

41
    Massa csak a 13. helyen áll, neki most sem sikerül a Williamsszel a pontszerzés.

40
    Bottas előzte meg a hosszú egyenesben Räikkönent, így feljött a 3. helyre.

39
    Hamilton feladja a versenyt, ő is kigurult a boxba, nyilván taktikai okai vannak ennek is.

38
    Bottas is nagyon közel van Räikkönenhez, így a dobogóért is nagy harc lehet még az utolsó pár körben.

37
    Alonso nem elégedett, szerinte szabálytalanul tartja fel a McLaren, de nem volt ebben semmi rossz.

36
    Magnussent üldözi Alonso, de egyelőre az 5. helyet tudja tartani a fiatal dán.

36
    Raikkönent is megelőzte Rosberg, így már újra a 2. helyen van, de már győzni nem fog.

35
    Rosberg csak kijött egy kiállásra, de a friss gumikon már meg is előzte a 3. Bottast.

34
    Grosjean esett ki, az autóját a boxba vitte vissza és beállt a garázsba.

34
    Kvyat közben régóta tartja a 10. helyet, ezzel kiszorítva most Massát az utolsó pontszerző helyről.

33
    Ricciardo mögött Rosberg 3 mp-re van lemaradva, de ez a különbség nem nagyon fog csökkenni már, mert a német nem fogyaszthatja el a gumikat.

33
    Hamilton az utolsó kiállása után a 16. helyre jön vissza.

32/44
    Az első 10 jelenleg: Riccirado, Rosberg, Räikkönen, Bottas, Vettel, Magnussen, Alonso, Perez, Button, Kvyat.

31
    Vettelt támadja Bottas a 4. helyért, majd egy kanyarkombinációban meg is előzte a németet.

30
    Rosbergnek is ki kell majd még jönnie viszont, meg elég hamar kellett kereket cserélnie a sérült első szárny miatt.

29
    Újra vezet az ausztrál a Red Bullal, mert Bottas is kint volt, akivel Rosberg vívhat csatát majd a 2. helyért.

28
    Ricciardo is kint volt a boxban, várhatóan az utolsó cseréjén, így nagy esélye van a győzelemre.

27
    A 7. helyért megy most nagy csata, a nagy versenyt futó Hülkenberg támadja Magnussent.

27
    Ricciardo, Bottas és Rosberg az első 3 jelenleg, mögöttük Räikkönen jön.

26
    Alonso is kijött cserére, ám a közepes keverékeivel már lehet, hogy nem jön ki.

25
    Alonsot pedig Rosberg előzi meg, így a két Ferrari most egymás mögött van, de a Jégember sokkal jobb helyzetben van.

25
    Raikkönen előzte meg a 6. helyen álló Buttont a kerékcseréje után.

24
    Rosberget megelőzte Button, ám furcsa körülmények között, mert az angol visszaadta a helyet a németnek.

23
    Räikkönent hívják ki a boxba a 2. cserére, neki is lesz még egy a végén.

22
    Alondo támadja a dán fiatalt, de magnussen remekül védekezik, és kissé meg is tud lépni a pálya egyes szakaszain.

21
    Alonso közben a 6. helyen igyekszik a büntetését ledolgozni, előtte Magnussen van.

21
    A Vettel – Bottas kettős kicsit meglépett, de a finn nem igazán tudja támadni német ellenfelét.

20
    Hamilton a motort kímélné leginkább, de a csapat azt mondta, hogy nyugodtan nyomhatja neki a gázt.

19
    Hamilton volt kint újabb kerékcserén, így megint vissza fog esni kicsit, de valamennyit fel fog azért jönni.

18
    Ricciardo a leggyorsabb az élen, már 5 mp az előnye Räikkönennel szemben.

17
    Végül Bottas a hosszú egyenesben a DRS segítségével meg is előzte Rosberget,

17
    Vettel egyértelműen feltartotta Rosberget, aki majdnem megelőzte, de egy elfékezés után visszaesett Bottashoz.

16/44
    Az első 10 jelenleg:

Ricciardo, Räikkönen, Vettel, Rosberg, Bottas, Magnussen, Alonso, Vergne, Perez, Button.

15
    Vettel, Rosberg, Bottas nagyon közel van egymáshoz a 3.-5. helyen, itt még nagy csata alakulhat ki.

14
    Raikkönen a jó kiállásával a 2. helyre jött fel a Ferrarival, és jó tempót is tud autózni.

13
    A legtöbben már kijöttek kerékcserére, így normál sorrend kezd kirajzolódni. Magnussen előzte meg Vergnet az utolsó kanyarban, így már a 6. helyen.

13
    Perez mögé jött vissza a spanyol a Ferrarival, és azonnal támadja is, majd megelőzi!

12
    Alonso és Bottas csak most jött ki, Alonso egy 5 mp-es büntetést is letöltött már.

11
    Räikkönen a leggyorsabb köre sokat jelentett, hiszen Vette a csere után csak mögé jött vissza.

10
    Rosberg orrantennájára rácsavarodott egy gumifoszlány, ami pont a sisakja előtt lebeg, Talán le tudja majd szedni.

10
    Ricciardo az élen nyomja neki nagyon, a leggyorsabb kört is megautózta.

9
    Perez a 7., míg Hülkenberg már a 10. helyen, a Force Indiák nagyon jól mennek a napos időben.

9
    Raikkönen is kijött cserére, a boxban meg is előzte Rosberget, így a német vissza fog esni pár helyet.

8
    Rosberg jön ki a boxba, első szárnyat is cserélnek az autóján.

8
    Rosberg és Ricciardo elszakadt az élen, de nem tud támadni egyelőre az ausztrál.

7
    Bottas közel van Alonsohoz, de nem tudja támadni. Közben Hülkenberg 6 helyet jött előre, már a 12. most.

6
    Ricciardo használja ki Vettel hibáját, és előzte meg, mert a német nagyon ráment a rázókőre.

6
    André Lotterer már ki is esett az első versenyén, a Le Mans menő versenyző peches lett.

5
    Raikkönen a 6. helyen tartja a lépést az előtte lévőkkel, így elég szoros az élmezőny is.

5
    Rosberg és Hamilton között jelenleg kerek 1 perc a különbség.

4
    Button mögött szoros a középmezőny, közben Alonsot előzi meg Ricciardo a Red Bullal.

3
    Vettel már tapad Rosbergre, akinek a letört első szárny miatt gondja van a tapadással, így ő is rosszul járt.

3
    Hamilton a boxban van, közepes keveréket tett fel, így taktikát változtatott.

2
    Tipikus versenyszituáció volt, egyikük sem hibázott, mert figyeltek egymásra. Hamilton lett a pechesebb, ennyi történt.
    Hamilton - Rosberg

2
    Hamilton és Rosberg összeért, Rosberg első szárnyáról letört egy darab, Hamiltonnak pedig defektje lett!

2
    Alonso maradt a 4. helyen, mögötte Ricciardo jön és Bottas.

1
    Vettel próbáltam megelőzni az angolt, de lendületet veszített és Rosberg visszaelőzte.

1
    Jól jöttek el a pilóták a rajtnál, de Hamilton megelőzte Rosberget, majd Vettel is eljött a német mellett.