Ferencvárosi Torna Club – Dunaújváros 2:0 (vége)
PFK Ludogorets Razgrad
1:0 (0:0, 1:0, 1:0)
FC Steaua Bukarest
szerda 27.08.2014, 20:45 • Ludogorets Arena • Bajnokok Ligája

Micsoda meccs lett a végére! A rendes játékidő utolsó percében egyenlített összesítésben a bolgár bajnok egy bombagóllal, és voltak helyzetek mindkét oldalon a hosszabbítás első félidejében, de utána érezhetően a 11-esekre játszottak a csapatok.

Ám az utolsó percben az egyedül kilépő Varelát elütötte a bolgár kapus, és cseréjük már nem lévén a belső védő, ráadásul éppen román, Cosmin Moti állt a gólvonal elé. Rögtön "szemmel" védte Stanciu szabadrúgását, majd a 11-es párbajban kivédte a minden eldöntő büntetőt, Rapa lövését!

Ezzel a Ludogorets csapata jutott a BL csoportkörébe, ők várhatják a holnap esti sorsolást. (23:38:33)

Rapa büntetőjét kivédi a meccs hőse, a kapusmezben védő hátvéd COSMIN MOTI!

Pirvulescu 11-esét Moti védi a jobb feslő előtt! 1:1

Wanderson büntetőjét kivédi a románok kapusa! Gyenge lövés a jobb sarokra... 1:1

KESERŰ is a bal sarkot választja! 1:1

MOTI a bal felsőbe bombáz! 1:0

A bolgárok kezdik a büntetőrúgásokat, éppen Moti a kapusmezben....

Büntető lövés kezdete.

A 11-es rúgások pikantériáját az adja, hogy nem igazi kapus, hanem Cosmin Moti, a belső védő áll majd a kapuba bolgár részről, lehet, hogy ez dönt majd!l

Nem esett gól hosszabbítás második félidejében sem, jöhetnek a büntetők!

120+2
    Befejeződött a 2.hossz..

120+1
    A bal oldali szöglet után Moti öklözi ki a labdát.

120+1
    Moti a jobb felsőből "szemmel" szedi ki ki Stanciu 20 méteres, sorfalon megpattanó szabadrúgását.

120
    Moti veszi fel a cserekapus szerelését...

119
    Piros lapot kap Stojanov (PFK Ludogorets Razgrad).

119
    Valero lép ki középen egyedül, a bolgár kapusnak nincs más választása, buktatja, kiállítás jön, de egy ziccert megakadályozott Stojanov.

118
    Minev teszi be a labdát a védők közé, akik oldalra tisztáznak.

117
    Stojanov gyűjt be egy céltalanul előrevágott labdát.

116
    Espinho beívelését húzza most le a támadók elől a vendégek kapusa.

115
    Breeveld buktatja Dyakovot a pálya közepén.

114
    Minev ível be balról, Arlauskis húzza le a labdát az ötösön.

113
    Breeveld szánja el magát lövésre 25 méterről, csúnyán fölé talál jobbal.

111
    Keserű lő mellé 14 méterről.

110
    Most a pálya közepén gyötrik egymást a csapatok, ezt látván, mondhatjuk, hogy érik a büntetőpárbaj.

108
    Abalo indulna a jobb szélen, belépnek elé, kiengedi a labdát Pirvulsecu.

108
    Popa ütközi le Dyakovot a felezővonalnál.

107
    Espinho beívelését kifejelik a védők.

106
    Filip buktatja a jobb szélen Abalót.

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

Nem esett gól a hosszabbítás első félidejében, büntetők dönthetnek, ha így marad.

105
    Befejeződött az 1. félidő hossz..

105
    Egy balról érkező beadásra mozdul Keserű, de kicsit hosszú a labda, nem tudja átvenni.

104
    Kicsit alábbhagyott a csapatok lendülete.

103
    Minev rúgja meg csúnyán Rapát.... elmarad a sárga.

102
    Keserű lő ballal, 20 méterről, ő is kevéssel téveszt célt.

101
    Espinho lövi rá a 28 méteres szabadot, kevéssel a léc fölé talál.

100
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Prepelita (FC Steaua Bukarest).

99
    Moti íveli előre a szabadrúgást, Caicara lövése kerüli el a kaput kevéssel.

98
    Varela buktatja Marcelinhót a felezővonalnál.

96
    Nagy elánnal játszanak a csapatok, most már nem bíznak semmit a véletlenre.

94
    Popa ível be jobbról, kifejelik a védők a kapu elől.

93
    Espinho újabb szöglete már veszélytelen.

92
    A beívelést Moti 7 méterről fejeli rá, Arlauskis tolja ki a léc alól!

92
    Espinho készülődhet szöglethez jobbról.

91
    Popa tisztáz a Steaua kapuja előtt ügyel-bajjal Hamza elől.

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

Az utolsó pillanatban kiegyenlítette a második félidőben a Ludogorets, így jöhet a hosszabbítás, amiért nagyon megküzdött a hazai csapat, és a lélektani előny már náluk.

90+4
    Vége a második félidőnek.

90+3
    Espinho újabb szöglete, ezt balról íveli be, felszabadítanak a védők.

90+1
    Ha így marad, jöhet a hosszabbítás.

90
    3 perc a ráadás.
    WANDERSON - 1:0

90
    A Ludogorets gólt szerzett!
    Espinho íveli be a szögletet jobbról, Szukala fejeli ki a rövid sarokról, de a 16-os vonalánál helyezkedő WANDERSON elé kerül a labda, aki kapásból bombáz a léc alá, mozdulni sem tud rá Arlauskis. 1:0

90
    Espinho csavarj be a szabadot jobbról, szögletre mentenek a védők.

89
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pirvulescu (FC Steaua Bukarest), Caicarát rúgja meg hátulról csúnyán, jogos a lap.

88
    Minev ível a védők mögé egy labdát pontatlanul, Arlauskis szerzi meg könnyedén.

87
    Filip rúgja meg a hazai térfélen Dyakovot.

86
    Marcelinho megy el a bal szélen, a beadása a kapu mögé érkezik.

85
    Misidjan helyére Wanderson érkezik a hajrára.

84
    Abalo erőszakosan tartja meg a labdát a jobb szélen, laposan ad be, Hamza 14 méterről lő az égbe!

84
    Varela fejel ki egy éles beadást a kapu elől, de messzire nem jutnak vele a románok.

83
    Sanmartean helyére Filip érkezik.

82
    Fölényben folyamatosan a hazai csapat, de hiányzik az az egy gól még, lehet, hogy így is marad már.

81
    Stanciu húzza vissza a hazai 16-oson belül Terzievet, szabadrúgás kifelé.

81
    Caicara rúgja meg a bal szélen Prepelitát, szabadrúgás.

80
    Caicara ível be jobbról, túl mély a labda, kirúgás jön.

79
    Terziev kísér haza egy labdát Keserű előtt, Stojanov jön érte.

78
    Ollózva ad e balról Espinho, Abalo fejel 6 méterről, de nincs benne erő, a kapusé a labda.

77
    Kettős csere a hazaiaknál, Aleksandrov és Bezjak le, helyettük Abalo és Hamza a pályán.

77
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bezjak (PFK Ludogorets Razgrad).

76
    Marcelinho kerül nagy helyzetbe, 8 méterről lő estében, blokkolják a védők, Arlauskis fogja végül.

75
    Keserű 20 méterről, jó helyzetből lő csúnyán a kapu fölé/mellé.

75
    Minev cselez befelé balról, 20 méterről célozza meg a jobb felsőt, Arlauskis védi ezt is.

74
    Dyakov vesz le egy labdát a 16-os vonalán, a ballábas lövését könnyedén védi Arlauskis.

73
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Stojanov (PFK Ludogorets Razgrad), reklamálásért.

72
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Breeveld (FC Steaua Bukarest), Marcelinhót buktatta hátulról a felezővonalnál.

72
    Espinho bal oldali szöglete után megcsúszik egy fejen labda, Marcelinho marad le róla kevéssel.

71
    Jó 20 perc van hátra, egy gól a Lodogorets hátránya, ez behozható, hajtanak is érte.

70
    Stanciu jó csel után 22 méterről, balról ló csúnyán mellé.

69
    Terziev és Keserű csapnak össze a felezővonalnál, utóbbi kap szabadrúgást.

68
    Aleksandrov marad a földön, görcsöt kapott a lába, kezelik.

67
    Latovlevici helyére Pirvulescu érkezik.

67
    Espinho 25 méterről lő, Arlaukis fogja könnyedén a középre tartó labdát.

66
    Sanmartean 28 méteres lövése kerüli el a kaput.

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Varela (FC Steaua Bukarest), Misidjannak lépett oda.

64
    Keserű íveli be a szögletet, Szukala fejel, de a kapus most is tisztáz üggyel-bajjal.

63
    Sanmartean íveli be a szabadrúgást, Szukala érkezik a hosszú saroknál, és magasan felugorva fejel, Stojanov tolja a bal kapufára a labdát!

62
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Dyakov (PFK Ludogorets Razgrad), Sanmarteant buktatta a bal oldalon.

62
    Caicara húzza meg a jobb szélen, a beadása pontatlan, jöhet a Steaua.

61
    Espinho szöglete nem hoz veszélyt a vendégek kapujára.

61
    Moti lövésért blokkolja szögletre Rapa.

60
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Latovlevici (FC Steaua Bukarest), Marcelinhót rántotta vissza.

59
    Sanmartean íveli be a szabadot, mély a labda, így veszélytelen.

59
    Aleksandrov tapossa meg Sanmartean lábát a bal szélen.

58
    Előre vágott labdát ad haza Varela, felszabadít Arlauskik Bezjak elől.

57
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Moti (PFK Ludogorets Razgrad), Keserűt buktatta.

56
    A Ludogorets a saját térfelén passzolgat, majd egy indítás Minev felé, pontatlan, dobhat a Steaua.

55
    Misidjan lő 30 méterről jobbal, de két méterrel a kapu fölé.

54
    A Steaua gyakorlatilag már a hazai 16-osig sem jut el.

53
    Egy magáról megfeledkezett szurkolót kergetnek közben a pályán a biztonsági őrök, győz a túlerő.

52
    Breeveld tart rá Dyakov lábára a túloldalon.

51
    Latovlevici löki fel Aleksandrovot a jobb szélen, szabadrúgás ez is.

50
    Aleksandrov megy el a jobb szélen, Misidjan érkezik középen, de nem éri el igazán a labdát, a perdítését másodjára fogja Arlauskis.

49
    Prepelita buktatja Marcelinhót a vendégek térfelének közepén.

48
    Egyértelműen a Ludogorets kezdi aktívabban a félidőt, de nincs is más választásuk.

47
    Aleksandrov lő jobbról a 16-os sarkáról, Arlauskis véd a bal felső előtt.

46
    Jobbról érkezik egy beadás Dyakovtól, Misidjan a hosszú sarokról, 5 méterről fejel a kapu mellé/fölé!

46

Kiegyenlített első félidőt láttunk, valamivel több helyzete volt a Steauának, Sanmartean a továbbjutást is eldönthette volna egy kontra végén, majd a hajrában inkább a Ludogorets veszélyeztetett, de gólt nekik sem sikerült szerezniük, így a bukaresti csapat tartja az első meccsen szerzett egy gólos előnyét.

45+1

45+1
    Értékelhető akciót nem vezetnek a csapatok a hosszabbításban.

45
    1 perc a ráadás.

44
    Minev lő be élesen egy labdát balról, ez is elmegy Marcelinho orra előtt...

43
    Marcelinho centikkel marad le egy jobbról belőtt, laposan érkező labdáról!

42
    Az előreívelt szabadrúgás után Varela elé fejelik a labdát, lesen a belső védő, szabadrúgás kifelé.

41
    Rájár a rúd Kesrűre, most Espinho szabálytalan vele.

40
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Terziev (PFK Ludogorets Razgrad), Keserűvel szabálytalankodott.

40
    A dobás után elveszíti a Steaua a labdát, a hazai kontra azonban meghiúsul egy rossz passzon, Szukala lép közbe.

39
    Pope cselei a jobb szélen, oldalra szerelik.

38
    Bezjak csúsztat meg egy labdát a védők vonalában, Arlauskis zsákmánya ez is.

37
    Egy előrevágott labdát szerez meg könnyedén Keserű elől Stojanov.

35
    Balról jön egy éles beadás, Bezjak a rövid saroknál ugrik fel a védők között, de egy méterrel a bal sarok mellé fejel.

34
    A felezővonalról indul Marcelinho egy jónak tűnő labdára, de kijön a kapujából Arlauskis, megszerzi a a támadó elől.

33
    Balról jön a kapu elé Misidjan beadása, üggyel-bajjal szabadítanak fel a védők.

33
    Espinho lövi el a szabadot, a bal alsót célozza, Arlauskis bravúrral véd!

32
    Varela buktatja Marcelinhót a kaputól 25 méterre, szabadrúgás.

31
    Marcelinho lövését blokkolják a védők, a kapusé lesz a labda.

30
    Espinho beadását Arlauskis húzza le könnyedén.

29
    Arlauskis lábbal szabadít fel Bezjak elől.

28
    A középpályán gyötrik most egymást a csapatok, komolyabb helyzet nélkül.

27
    Keserű könyökli le Dyakovot a pálya közepén, sok a szabálytalanság sajnos.

25
    Minev rúgja meg csúnyán Popát a kezdőkörnél, most sincs sárga...

24
    Keserű 14 méterről lő a hálóba, de hiába, lesen kapta a labdát, jogos az ítélet.

23
    Marcelinho csúszik be hátulról Sanmarteannak, örülhet, hogy elmaradt a sárga.

22
    Gyors kontra a vendégektől, a végén Sanmartean nagy helyzetből 12 méterről az oldalhálóba lő!

21
    Keserű tekeri a kapu fölé kevéssel a szabadrúgást, rajta volt a kapus.

19
    Popa lép ki a jobbösszekötő helyén, Moti csúszik be a 16-os sarkánál, elkésik, szabadrúgás.

18
    Popa lőhet közelről, ezt is Stojanov hárítja.

16
    Prepelita szabálytalankodik a hazai térfélen Caicarával, szabadrúgás kifelé.

16
    Keserű lő 25 méterről, Stojanovnak nem gond a hárítás.

14
    Újabb szöglet a Ludogoretsnek, Misidjan íveli be, Aleksandrov próbálkozik a rövid sarokról, Arlauskis véd.

13
    Caicara kézzel ér a labdához, szabadrúgás kifelé.

11
    Hazai szöglet jön, Espinho íveli be, tisztáznak a védők.

10
    Popa megy el a jobb szélen, a beívelése pontatlan.

9
    Breeveld, majd Sanmartean szabálytalansága a mezőnyben, Marcelinho illetve Caicara az "áldozat".

7
    Ismét Keserű helyzetben, már csak a kapussal áll szemben, de közelről nem találja el a kaput sem,. kevéssel a jobb sarok mellé megy a labdája.

6
    Steaua-szöglet jön, után Keserű lövése kerüli el a kaput.

5
    Tanase mégsem marad a pályán, sérülés miatt lemegy, Stanciu a helyettese.

4
    Dyakov szabálytalankodik Kesrűvel a román térfélen.

3
    Tanasét kell ápolni közben a pályán, de úgy tűnik folytatja a játékot.

2
    Espinho íveli be a szögletet, kifejelik a védők.

2
    A Ludogorets szöglete jöhet jobbról.

1

PFK Ludogorets Razgrad: Stojanov – Caicara, Terziev, Moti, Minev – Dyakov, Espinho – Misidjan, Marcelinho, Aleksandrov – Bezjak

Cserék: Cvorocic – Choco, Abel, Abalo, Zlatinckij, Wanderson, Hamza

FC Steaua Bukarest: Arlauskis – Rapa, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepelita, Breeveld – Popa, Sanmartean, Tanase – Keserű

Cserák: Cojocaru – Filip, Stanciu, Pirvulescu, Neagu, Valceanu, Lancu.

Játékvezetők: Mallenco – del Palomar, Yuste.

A Bajnokok Ligája play-off szakaszában járunk már, a bolgár Ludogorets a román Steauát fogadja a párharc második mérkőzésén ma este.

Az első mérkőzést a bukarestiek nyerték 1:0-ra, amely sovány előnyt jelent, de az fontos lehet, hogy nem kaptak gólt odahaza, ha sikerülne idegenben betalálniuk, azzal komoly esélyt kapnának a továbbjutásra.

A Ludogorets a luxemburgi Dudelange-ot, utána a szerb Partizánt búcsúztatta, a hazai bajnokikon egy döntetlent és két győzelmet számlálhat ebben a szezonban.

A Steaua a norvég Strömgodsetet, valamint a kazah Aktobét verte ki a sorozatból, a bajnokságban négy győzelem után az elmúlt hétvégén kikaptak odahaza.

A forma alapján valamivel esélyesebbnek tűnik a Steaua, ráadásul nem kaptak gólt Bukarestben, ez akár döntő jelentőségű is lehet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik..

Gólok: 90. Wanderson

Lapok:   40. Terziev (PLR), 57. Moti (PLR), 62. Dyakov (PLR), 73. Stojanov (PLR), 77. Bezjak (PLR) – 60. Latovlevici (STB), 65. Varela (STB), 72. Breeveld (STB), 89. Pirvulescu (STB), 100. Prepelita (STB)   119. Stojanov (PLR)

PFK Ludogorets Razgrad: Stojanov – Caicara, Terziev, Moti, Minev – Dyakov, Espinho – Misidjan (85' Wanderson), Marcelinho, Aleksandrov (77' Abalo) – Bezjak (77' Hamza)

FC Steaua Bukarest: Arlauskis – Rapa, Szukala, Varela, Latovlevici (67' Pirvulescu) – Prepelita, Breeveld – Popa, Sanmartean (83' Filip), Tanase (5' Stanciu) – Keserű

Játékvezetők: Mallenco – del Palomar, Yuste