Magyarország – Szlovénia 0:1 (vége) | Nové Zámky – HK Nitra 4:8 (vége) | DVTK Jegesmedvék – HDD Olimpija Ljubljana 1:4 (vége)
Fehérvár AV19 – HC 07 Detva 5:1 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
4:8 (3:3, 1:3, 0:2)
HK Nitra
csütörtök 28.08.2014, 18:00Felkészülési mérkőzés

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Lassan elérkezünk a felkészülési meccsek záró szakaszához az éles bajnoki rajt előtt. A nyitraiak szeptember 12-én, az érsekújváriak 19-én kezdik a bajnoki pontvadászatot. Az érsekújváriak eddig nyolcszor léptek jégre a felkészülés során felemás sikerekkel, három győzelem, egy döntetlen és négy vereség a mérlegük eddig. A HC Nové Zámky legutóbb kedden játszott hazai jégen mérkőzést a cseh harmadik vonal SHK Hodonín hokisaival, amelyet megérdemelten és könnyedén nyert 8-3-ra.

Antonín Stavjaňa, a HK Nitra vezetőedzője elmondása szerint, Érsekújvárban valószínűleg már Jozef Stümpel is bemutatkozik először a felkészülés során. Továbbá, ha Richard Mráz, a Slovan volt játékosa átigazolása körül is minden rendben lesz, akkor ő is kikorcsolyázhat az összecsapásra. A nyitraiak érdekes eredményeket értek el a felkészülésben, győzni tudtak Olomouc jegén, majd kikaptak hazai jégen a Fehérvártól 1-4-re. Részt vettek a Rona kupán ahol megverték a cseh bajnok Zlín csapatát, de ahogy minden évben, most is tartogatnak a felkészülési meccsek érdekes és meglepő eredményeket.

Érsekújvárban várhatóan mindkét csapat a legerősebb összeállításban lép majd jégre. Nagyobb iramra és jó meccsre van kilátás csütörtökön este ezen a közönség csalogató derbi meccsen.

HC Nové Zámky: Blažiček (Ďuriš M.) – Kowalczyk, Hrudík, Uram, Faith, Polčik – Kameš, Huba, Podstavek, Hurtaj, Frolík – Ďuriš A., Šiška, Kropáč, Štefanka M.(C), Čaládi (A) – Král, Kováč, Uhnák, Štefanka O., Dubec Marek (A).

HK Nitra: Lakosil (Cibuľa) – Beck Kloz, Bajtek, Kováčik (A), Mráz – Novák, Pavlíček, Slovák, Štefanka J., Pupák – Nádašdi (C), Ordzovenský, Ručkay J., Lelekeš, Piačka – Novák, Ručkay H., Stümpel, Tománek..

A játékvezetők már a jégen melegítenek.

Ebben a pillanatban fehér mezben érkeznek az érsekújvári hokisok. A HK Nitra kék felsőben lép majd jégre.

00:01

00:30
    A Nitra gólt szerzett!
    TOMÁNEK ROMAN tör be szépen a kapu elé, és fonákkal a felsőbe emeli a vezető nyitrai gólt. Gólpassz: Peter Ordzovenský.

01:30
    Újabb veszélyes nyitrai lövést hárít Blažíček, nagy nyitrai mezőnyfölény a meccs elején.

02:36
    Eddig csak a vendégek veszélyeztették a kaput, folyamatos nyitrai fölény, ismét Blažíček véd.

03:16
    Hurtaj került majdnem helyzetbe, de az utolsó pillanatban szerelték a kapu előtt.

04:12
    Frolík óriási helyzetben Lakosil előtt egyedül maradt, cselezgetett, de nem sikerült megtalálni a rést a kapus lábvédői között.

04:40
    Ismét Lakosil munkában, remekül hárított egy közeli lövést.

05:10
    Kiegyenlítődött a játék, egyre gyakrabban támad a hazai csapat, és okoz veszélyt.

06:00
    Lakosil védés ismét, de gyorsan játékba hozza a pakkot.

06:37
    Blažíček kesztyűjében a korong, egy ártatlan lövést kapott el.

07:06
    Egy védelmi hiba után a körök közül a felsőbe vágja a pakkot PIAČKA EDMUND.

07:18
    Kiállítás a vendég csapatból, két percet kap Ordzovenský.

08:16
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Gyorsan kihasználja az Érsekújvár az emberelőnyt. POLČÍK PETER talál a hálóba. Gólpassz: Miroslav Štefanka.

09:28
    Alig telt el egy perc és egy szépen kidolgozott akció végén MAREK DUBEC kiegyenlít. Gólpasszok: Ondrej Štefanka, Martin Uhnák.

10:55
    Potyognak a gólok, a lepattanót TOMÁNEK ROMAN lövi a félig üres kapuba. Gólpassz: Stümpel Jozef.

11:26
    Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek Tománek gólja után, les szakítja meg a játékot.

12:30
    Szépen védett Blažíček egy közeli lövést a botos kezével.

13:09
    A védőhálón a korong, buli Blažíček bal oldalán.

14:00
    Štefanka M. harcolt ki egy korongot a hazai kapu mögött.

14:45
    Uhnák szép lövése éles szögből, de már indulnak a vendégek, és már Blažíček munkában.

15:00
    Dubec kevergetett a nyitrai harmadban, végül sikerül kihozni a vendégeknek a pakkot.

15:55
    Gyors most a játék, kevés a megszakítás le föl támadnak a csapatok, szétszakadt a pálya.

16:40
    Frolík cselezi be magát nagyon ügyesen Lakosil elé, visszapasszol, de a lövés a kékről nem sikerült.

17:09
    Ismét egy szépen kidolgozott hazai akció végén, ERIK ČALÁDINAK már csak az üres kapuba kellett továbbítania a korongot. Gólpasszok: Radoslav Kropáč, Ondrej Štefanka.

18:00
    Remek eddig a mérkőzés a közönség jól szórakozik.

18:24
    Bajtek kap két percet bottal akasztásért a nyitrai csapatból

19:00
    Král közelről betalál a hálóba, de közben elmozdult a kapu, a gól nem érvényes.

19:30
    Lakosil véd a botossal az utolsó percben.

20:00

Hat gólt láthatott az első harmadban a hazai közönség. Kissé talán szellősek a védelmek, de jó támadó hokit produkálnak a csapatok. A folytatás 15 perc szünet után.

A csapatok már a jégen, hamarosan kezdünk.

20:01

20:30
    Kiegészült a nyitrai gárda.

20:50
    Gyors nyitrai gól a harmad elején, BAJTEK FILIP közelről a rövid felsőbe emelte a korongot. Ismét a vendégek vezetnek.

21:42
    Lakosil véd a buli után, a kipattanóval a vendégek jöhetnek.

22:10
    Blažicek bravúr, egy az egyben vezették a korongot a kapujára, de remekül hárított.

23:16
    MARTIN UHNÁK remek szólója végén a kapus alatt tolta be a pakkot, előtte akasztották.

23:48
    Ismét vezet a Nitra, egy gyors kontra végén LELKES RICHARD talál a hálóba.

24:41
    Nagyon gyors a játék, középpálya jóformán nincs a csapatok számára.

25:31
    Nyitrai fölény ezekben a másodpercekben, többször is hárít Blažíček.

26:26
    Uram passzolt pontosan Štefanka O. botjára aki a jobb kör tetejéről rosszul találja el a korongot.

26:51
    Kloz kap két percet, hazai előny.

27:17
    Lakosil véd a lepkéssel egy lövést a kék vonalról.

27:36
    Kihozza a Nitra a pakkot, bedobást harcolnak ki az újvári kapu előtt.

28:47
    Kiállítás a hazai csapatból, két percet kap Kowalczyk fogásért.

28:55
    Nagy hazai nyomás az előny végén, még 23 másodperce van a hazai csapatnak az előny kihasználására.

29:20
    Közben kiegészül a Nitra, Kloz újra a jégen.

30:00
    A meccs felénél járunk, a vendégek indítanak támadást, de megszerzi az újvári csapat a pakkot, jól védekeznek a hátrányban.

31:19
    Kiegészült a hazai csapat.

31:34
    Ismét egy bravúros védést mutatott be Blažíček, egy nyitrai kontra végén.

31:34
    Pupák kap két percet a vendégektől.

32:30
    Nádašdi vágja ki a korongot, felszabadul a Nitra, de gyorsan bevisszük ismét a támadó harmadba a pakkot.

33:10
    Nem tud az Érsekújvár mit kezdeni az előnnyel.

33:35
    Pupák ismét játékban, letelt a két perc büntetés.

34:00
    Mráz tör be egész a kapu elé, majd a jégen fekve próbálja begyötörni a korongot Blažíček alatt.

34:45
    Blažíček tenyerel a korongra, egy gyenge lövés után.

35:50
    Pupák kapott ziccerbe a kapu előtt pakkot, belepiszkált, Blažíček résen volt.

36:07
    Pontatlan hazai indítás, tilos felszabadítás.

36:30
    Mindkét oldalon a botossal védtek a kapusok.

37:25
    Ismét nagyon gyors a hoki, folyamatos játék megszakítás nélkül.

38:10
    Nagyon szép Kowalczyk szerelés a körök között, és már indul is támadásba.

38:55
    Kiállítás a hazai csapatból, Uhnák kap két percet.

39:04
    RUČKAY HENRICH kap egy szép keresztpasszt a kapu elé Jozef Stümpeltől. Ručkay a hosszú sarokba lövi a hatodik nyitrai gólt.

40:00

A második harmadban tovább folytatták a csapatok a támadó hokit. Mindkét kapu előtt voltak lehetőségek a kapusok jól védtek, de így is újabb 4 gól született a középső játékrészben. A vendégek mezőnyfölényben játszottak és ráadásul jobban használták ki a lehetőségeket. Maradjanak velünk hamarosan a záró harmad következik.

40:01

40:27
    Uram pontos passza a kapu elé nem volt érkező ember.

40:46
    Aktívan kezd a hazai gárda, Lakosil tenyerel a korongra.

41:00
    A buli után Podstavek lövése suhan el a kapu mellett.

41:50
    Egy szép kontra végén a jobb kör tetejéről PUPÁK MIROSLAV védhetetlenül bevágja a felső sarokba. Gólpassz: Juraj Štefanka.

42:30
    Lakosil kétszer is szépen hárított, végül sikerül kivágni a nyitrai hátvédnek a pakkot.

43:40
    Stümpel került majdnem ziccerbe a körök között az utolsó pillanatban szúrtak bele a korongba.

43:52
    Ručkay Henrich kap két percet a nyitrai gárdából.

44:50
    Szépen járatják a korongot a hazaiak, de nem találják a rést a nyitrai védelemben.

45:45
    Lakosil véd a lepkéssel az emberelőny utolsó másodperceiben.

46:00
    Kiegészült a Nitra, Ručkay ismét a jégen.

46:25
    Most Ručkay Jakub kap két percet bottal akasztásért.

47:06
    Kameš mintaszerűen tálalt Podstavek botjára, aki két lépésről mellé lőtte a ziccert.

48:00
    A másik oldalon Ďuriš véd szépen, aki Blažíček helyére állt a harmadik harmadban.

48:30
    Ručkay Jakub újra játékban, kiegészült a Nitra.

49:30
    Ďuriš újabb szép védése a lepkéssel, bedobás a jobb oldalán.

50:10
    Uhnák előtt csípnek el egy korongot a kék vonal előtt, jó lehetőség lehetett volna.

50:43
    Hrudík kemény lövését a kék vonalról védte Lakosil, nem sokat látott a lövésből.

51:32
    Podstavek szóló, akasztják, büntető következik.

51:32
    Megcsinálja Podstavek a visszahúzós cselt fonák oldalra, de végül nem marad rés a kapuvas és Lakosil lábvédője között.

52:12
    Hazai les.

53:00
    Stümpel lövésébe nyúlnak bele a kék vonalnál.

53:43
    Nyitrai nyomás végén, kiállítás a hazai csapatból. Kowalczyk kap két percet gáncsolásért.

54:30
    Gyorsan feláll a nyitrai csapat, járatják egyelőre a korongot az érsekújvári kapu előtt.

55:00
    Ďuriš bravúrok sorozatban, kétszer is megmentette a csapatát a góltól.

55:50

56:19

56:30
    Ismét hosszú volt a korong a hazai oldalon.

56:55
    A jobb oldali bedobó kör közepéből vágja a felsőbe védhetetlenül RUČKAY HENRICH, Jozef Stümpel pontos passzát.

58:00
    Elkezdődött a meccs utolsó két perce, az érsekújváriak vezetnek támadást

58:35
    Még egy kiállítás a végére, Pupák kap két percet gáncsolásért.

59:21
    Hazai nyomás a meccs hajrájában.

60:00

Egy közönségszórakoztató jó felkészülési mérkőzést látunk, végül a tapasztaltabb nyitrai gárda nyerte megérdemelten a mérkőzést. A közönség állva tapsol a csapatoknak. Holnap a Dukla Senica ellen lép jégre idegenben az Érsekújvár. (20:07:10)

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 9. Polčík (M.), 10. Dubec M. (Štefanka O., Uhnák), 18. Čaládi (Kropáč, Štefanka O.), 24. Uhnák (Ďuriš A.) – 1. Tománke (Ordzovenský), 8. Piačka, 11. Tománek (Stümpel), 21. Bajtek, 24. Lelkes, 40. Ručkay (Stümpel), 42. Pupák (Štefanka J.), 57. Ručkay H. (Stümpel)

HC MIKRON Nové Zámky: Blažiček (Ďuriš M.) – Kowalczyk, Hrudík, Uram, Faith, Polčik – Kameš, Huba, Podstavek, Hurtaj, Frolík – Ďuriš A., Šiška, Kropáč, Štefanka M.(C), Čaládi (A) – Král, Kováč, Uhnák, Štefanka O., Dubec Marek (A).

Játékvezetők: Bachúrik- Druga, Šilhavíková.