Magyarország – Szlovénia 0:1 (vége) | Nové Zámky – HK Nitra 4:8 (vége) | DVTK Jegesmedvék – HDD Olimpija Ljubljana 1:4 (vége)
Fehérvár AV19 – HC 07 Detva 5:1 (vége)
Magyarország
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Szlovénia
csütörtök 28.08.2014, 09:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Felkészülési mérkőzés

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:10 - kor kezdődik..

Eddig, ahogy mondani szokás; "egy sima, egy fordított" a magyar-szlovén U20-as felkészülési válogatott jégkorongmeccseken! Szerdán ugyanis egy napon belül kétszer is összecsapott egymással a két juniorválogatott és a délelőtti 1-0-s szlovén sikert követően, a délutáni találkozón kiütéses, 7-1-es magyar győzelem született az egy világbajnoki divízióval feljebb található ellenfél ellen és ez még akkor is megsüvegelendő teljesítmény, ha tudjuk, hogy délnyugati szomszédunknál néhány külföldön játszó 20 év alatti játékos és egy kapus nem utazott el Budapestre.
    Rich Chernomaznak most több játékos áll rendelkezésére, így néhány pihent játékossal már rendkívül olajozottan működött a délutáni gépezet.
    A csütörtöki nap talán egyetlen negatívuma, hogy Hamvai Szilárd a reggeli mérkőzésen agyrázkódást szenvedett, a Fehérvár csatára.néhány napos pihenőre szorul.
    Pénteken tehát még egyszer megmérkőzik egymással a két korosztályos válogatott és ezzel ér tulajdonképpen véget a decemberi vb-re történő felkészülés első állomása!
    A meccset most is a helyszínről közvetítjük Önöknek, a szokott formában.
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

A bemelegítés már befejeződött ezen a korai órán itt, a Káposztásmegyeri Jégpalotában, azonnal kezdődik a harmadik magyar-szlovén junior, felkészülési hokimeccs!
    Tartsanak velünk!

Jönnek a csapatok kezdeni, szokásos piros felsőben a magyar-, fehér mezben a szlovén válogatott!

00:01

0:01
    A mieink nyerték a meccs első buliját!

0:34
    Kocsis távoli korongjára rátenyerelt Trelc a szlovén kapus.

1:01
    Erdély Csanád veszélyeztette a szlovén kaput, de Trelc előle is menteni tudott.

2:11
    Siter magyar kapu elé tett korongja volt pontatlan.

3:15
    Szabó Krisztián csúsztatott korongja akadt el egy szlovén botban.

3:42
    Ezúttal Kocsis elől kellett mentenie Trelc-nek!

4:12
    Szép magyar kombináció végén Erdély egészen közeli lövését fogta bravúrral a szlovén kapus.

4:24
    Tilost ütöttek a szlovénok, egyelőre állandósult a magyar fölény!

4:42
    Herszényi küldte rá a korongot, de Trelc a mamutjával hárított.

5:21
    Egy indításnak készülő korongból lett újabb szlovén tilos.

5:46
    Masic korongját fülelte le a magyr védelem egy szlovén ellenakció végén.

5:52
    Trelc védett, de közben Sitar már bottal akasztott, 2 perces magyar emberelőny!

6:40
    Jászai, majd Erdély lövését is védte a szlovén kapus.

7:22
    Tévesen fújtak tilost a bírók hiszen emberhátrányban vannak a szlovénok.

7:52
    Kiegészültek a szlovénok.

8:40
    Mazzag lövése ment el Trelc kapuja felett.

9:06
    Egy kicsit kijött a szorításból a szlovén csapat, most a mieink ütötték ki tilosra a korongot.

9:52
    Masic középre tartó lövését fogta Arany Gergő!

10:51
    Vincec majd jezovsek korongja is menthető volt a magyar kapus számára és Arany védett is!

11:58
    Szepessy rövid sarokra tartó lövését védte Trelc!

12:11
    Kompolsek kiállítása miatt került a magyar csapat ismét 2 perces emberelőnybe!

13:20
    Erdély Csanád egészen közeli lövését is védte a szlovénok kapusa!

13:55
    Tumultus a szlovén kapu előtt, de nem sikerült betalálni a kapuba!

14:11
    Megint kiegészült a szlovén együttes!

14:16
    Egy kis csetepaté a palánknál a szlovén harmadba, egyelőre megy a tanácskozás, hogy ki kapjon kiállítást ezért!

14:16
    Végül Hadzic lett a kiállított, újabb 2 perces magyar fór!

14:16
    Galló is kapott egy büntetést, de a jelek szerint a szlovén fiú volt durvább és Ő 2+2 percet kapott, mert a mieink játszhatanak emberelőnyben!

15:56
    Jezovsek ugrott ki emberhátrányban, de közeli korongját védte Arany!

16:16
    Teljes létszámban a felek a jégen!

16:45
    Jászai lövése után a korong csak az oldalhálót érintette!

17:31
    Vokla bombáját is fogta a remeklő szlovén kapus!

19:01
    Egy percen belül vagyunk az első játékrészben!

19:30
    Újabb szlovén kisbüntetés; ezúttal Kristian Cepon kapta palánkra lökésért!

19:52
    Még Jászai nagy lövését kellett védenie Trelc-nek!

20:00

Az első harmadban nagy magyar fölény volt jellemző a játékra,de egyelőre még nem nyílt ki úgy a gólzsák, mint tagnap délután!
    Az emberelőnyeink eddig kimaradnak és a szlovén kapus, Tomaz Trelc is igen jól véd! Van viszont még 1 perc 31 másodperc egy magyar emberelőnyből, lehet tehát tovább kezdeményezni!
    Várjuk Önöket a szünet után is!

Az első harmadban, amikor azt gondoltuk, hogy a szlovén fiú 2+2 percet kapott akkor valójában Mark Cepon is ki lett állítva és ezért volt magyar fór!

20:01

20:02
    Most a szlovénok hozták el a korongot.

20:44
    Ki tudták ütni a szlovénok a korongot a harmadukból.

21:20
    Kalan középre tartó lövését védte Arany!

21:30
    Kiegészült a szlovén csapat.

21:45
    Galló közeli korongját mentette Trelc!

22:20
    Záporoznak a lövések a szlovén kapu irányába, de gól továbbra sincs!

23:03
    Megint Trelc volt munkában.

24:20
    Galló visszatett korongja volt nagyon pontatlan.

25:05
    Ezúttal szlovén emberelőny következik, Egyed Márk kapta a 2 percet!

26:00
    Tarman korongja zúgott el a mieink kapuja felett.

27:05
    Nem tudtak mit kezdeni az emberelőnnyel a szlovénok, kiegészült a magyar csapat!

27:50
    Újabb szlovén fór, most Garát Zsombor ül ki 2 percre a büntetőpadra durvaságért!

28:42
    Szlovénia gólt szerzett!
    Gólszerző JEZOVSEK. Nem tipikus emberelőnyös góllal, de megszerezték a vezetést a szlovénok; Krasovec korongjával ZAN JEZOVSEK kilépett és Arany kapus alatt a kapuba lőtt! 0-1

29:10
    Kapuscsere a mieinknél; Arany helyét Kornakker vette át!

31:15
    Egyelőre Trelc szlovén vára bevehetetlen, megint védett a vendégek kapusa!

32:16
    Lesre korcsolyáztak a szlovén támadók!

32:16
    Időt kért Rich Chernomaz a mieink mestere!

32:32
    Erdély nem jutott lövéshez a szlovén kapu előterében.

32:40
    Tilosra ütötték a korongot a szlovénok.

33:41
    Hadzic lövése elkerülte a magyar kaput.

34:05
    Kristian Cepon bombáját védte szépen Kornakker Dániel!

35:17
    Szaller lövése után ment el a korong a szlovén kapu mellett.

35:35
    Trelc most Galló közeli kísérletét hárította.

35:53
    Szaller rántotta le a kiugrani készülő Masic-ot, újabb szlovén emberelőny 2 percig!

36:19
    Jezovsek lövése elkerülte a magyar kaput.

36:45
    Krasovec korongjánál sem kellett hárítania Kornakkernek!

37:36
    Kristian Cepon lövése és egy kis kavarodás után végül Kornakker rátenyerelt a korongra!

37:52
    Kalan botjáról került a korong a hátsó védőhálóba, így felszabadult a magyar kapu.

37:53
    Kiegészültek a mieink!

39:01
    Egy percen belül vagyunk a második harmadban, egygólos a szlovén vezetés!

39:32
    Szabó Dániel lövése ment el a szlovén kapu mellett!

40:00

A jelek szerint délelőtt még álmosak a magyar junior hokisok, tegnap reggel két harmad után ugyanígy álltunk a szlovénok ellen mint ezúttal, délután pedig ontották a gólokat Kocsisék!
    Most viszont nincs meccs délután, ez az utolsó!
    Egy harmad van még hátra, várjuk a magyar gólokat!
    Ha Önök is, akkor tartsanak velünk az újabb szünetet követően is!

Rögtön kezdődik a 3. harmad, maradjanak velünk!

40:01

41:12
    Szabó Dániel elől tenyerelt rá a korongra Trelc.

41:37
    Kalan akasztotta meg gáncsolással a magyar akciót, 2 percig emberelőnyben a mieink.

42:27
    Erdély botját szedték fel a szlovénok, így a magyar csatár nem tudott kapura lőni!

43:11
    Szaller lövése után jött le a korong a szlovén blokkról!

43:37
    Kiegészültek a szlovénok, ezt a fórt sem sikerült belőnie a magyar csapatnak!

45:01
    Kocar egészen közeli lövését védte Kornakker.

45:20
    Vincze Péter lövése kerülte el a szlovénok kapuját.

46:53
    Megint emberelőny a mieink számára, ezúttal Vincec a kétpercre kiállított szlovén játékos!

47:04
    Galló lövését a botossal hárította Trelc!

47:35
    Tilost ütöttek a mieink emberelőnyben!

48:33
    Magas bottal való játékért Szaller is kapott 2 percet, oda a magyar emberelőny!

48:53
    Kiegészültek a szlovénok, most Ők játszhatnak emberelőnyben.

49:05
    Ápolni kellett egy szlovént, ezért állt egy kicsit a játék.

49:44
    Unuk lövését blokkolta a magyar védelem!

50:33
    Immár teljes létszámban a jégen mindkét csapat!

52:00
    Bár a meccs célja természetesen a minél jobb vb felkészülés, azért gólt illene ma lőni Trelc-nek, aki a jelek szerint megbabonázta ma a magyar csatárokat!

52:25
    Szaller akasztotta Jezovseket, szlovén emberelőny következik.

53:01
    Tarman nem túl erős lövését védte Kornakker!

53:24
    Megint jól oldotta meg feladatát a csereként jégre lépő magyar kapus.

53:41
    Kompolsek hatalmas lökete sem fogott ki Kornakkeren!

54:25
    Kiegészült a magyar csapat!

54:40
    Hadzic egészen közelről, két magyar védő szorításában ütötte a kapu fölé a korongot.

54:56
    Hadzic közben szabaálytalan is volt, kapott egy újabb, immár sokadik esélyt a magyar együttes!

55:40
    Jászai bombáját botossal hárította Trelc!

56:26
    Megint Jászai lőtt, a kapusról lejövő korongot Erdélynek nem sikerült bepiszkálnia!

56:56
    Hihetetlen, hogy egyetlen emberelőnyt sem tudnak belőni a mieink, ez is kimaradt!

58:00
    Kettő perc még a rendes játékidőből!

58:16
    Egy kis "box" a felek között a szlovén harmadban, a palánk mellett, de nem volt vészes!

59:00
    Szép magyar támadás, de ebből sem lett gól! Kocsis bejátszott korongját Szabó Dániel lőtte a kapusba!

59:14
    Kapus nélkül a mieink, 6 az 5 ellen támad a magyar válogatott!

59:27
    Erdély egészen közeli lövését is védte a szlovén kapus!

60:00

A második reggeli mérkőzésen ugyanaz az eredmény született, mint tegnap az elsőn, talán azzal a különbséggel, hogy most még több magyar helyzet és emberelőny maradt kihasználatlanul és Trelc a szlovén kapus még több bravúrt mutatott be!
    Két 1-0-s szlovén- és egy 7-1-es magyar győzelem a két nap mérlege itt, a Jégpalotában és egy vigaszunk mindenképpen lehet; a decemberi vb-n nem kell majd a magyar U20-as válogatottnak ilyen korai időpontban jégre lépnie, mert ez láthatóan nem nekünk való!
    A Káposztásmegyeri Jégpalotából köszönjük a figyelmet, de tartsanak velünk továbbra is! (11:17:34)