Magyarország – Szlovénia 0:1 (vége) | Nové Zámky – HK Nitra 4:8 (vége) | DVTK Jegesmedvék – HDD Olimpija Ljubljana 1:4 (vége)
Fehérvár AV19 – HC 07 Detva 5:1 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
HDD Olimpija Ljubljana
csütörtök 28.08.2014, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • Felkészülési mérkőzés

Vége a találkozónak, a harmadik játékrészben kijött a különbség a két csapat között és Koblar vezetésével a vendégek eldöntötték a mérkőzést. A Miskolc jól helytállt és Becze révén a szépítő gólt is meg tudták szerezni, amit a közönség most vastapssal honorál! Köszönöm a figyelmet, tartsanak velünk holnap is, amikor az Olimpija a KH Sanok csapatával mérkőzik meg! (20:35:45)

60:00

59:45
    Pance lökete száll el a kapu fölött.

58:50
    Kiegészülnek a hazaiak, jöhet a meccs utolsó perce!

58:40
    Szilágyi szökik meg a koronggal, jobbról vezeti kapura, majd tüzel, Chiodo azonban jól zárta a szöget.

58:25
    Degon bombázott bele a tömörülő védőkbe, a felpörgő korong a kapu tetején kötött ki.

58:10
    Egyelőre meddő passzolgatás a vendégek részéről.

57:19
    Pesut tüzelt Logar passza után jobbról, nyolc méterről, Bálizs ütötte ki a felső vas alól a pakkot, a palánk fölé,

56:47
    Zach Cohen ül a büntetőpadra durva játékért két percre.

55:51
    Gal Koren lövése csúszik le a botról és köt ki a palánk fölött.

54:15
    Kiegészülnek a vendégek, a Miskolc nem tudott faragni háromgólos hátrányából.

53:50
    Dudás tüzel a kék vonalról, Chiodo bravúrral tolta ki a bal sarokból!

53:30
    Saját kapuja mögött Logar szabadít fel, a korong a palánk fölé pattan, a hálóba.

52:52
    Cohen húz el a bal szélen, de passz helyett lő, Chiodo védett, Becze pedig méltatlankodott az elmaradt átadás miatt.

52:13
    Pesut bottal akasztásért megy le két percre.

52:10
    Metcalfe csinált meg két szép cselt, de kiszorították a jobb szélen mielőtt lőhetett volna.

51:49
    A Miskolc gólt szerzett!
    Szépítenek a hazaiak, BECZE TIHAMÉR startol rá a kipattanóra, majd három méterről bevágja középre.

51:15
    White lövése száll el a kapu előtt, Dansereau pedig visszatér a jégre.

50:45
    Ismét Degon nyolc méterről, megint Bálizs hárít.

50:25
    Degon tüzel középről, Bálizs lábbal védett nagyot.

49:29
    Dansereau áll ki bottal akasztásért két percre. Gyakorolhatja a hátrányban védekezést a Jegesmedvék csapata.

48:52
    A Ljubljana gólt szerzett!
    Ott a negyedik gól is! Gyors kontratámadás végén Gal Koren keresztpassza után ANZE ROPRET két méterről a vert helyzetben lévő Bálizs mellett lő a jobb felsőbe, 0-4!

48:12
    Roczanov visszatér, szépen védekezte ki a hátrányt a hazai gárda.

48:00
    Boyle vágja ki a korongot a miskolci kapu elől.

47:38
    Koblar próbálkozott hat méterről, Bálizs azonban résen volt.

47:05
    Music lő hét méterről, Bálizs kapja el a korongot.

46:45
    Degon tüzel távolról, kapu fölé.

46:15
    Roczanov Dezső bottal akasztásért kap két percet, súlyosbítva a Jegesmedvék amúgy sem rózsás helyzetét.

46:04
    Gal Koren lövi keresztbe a pakkot, GREGOR KOBLAR pedig bal oldalról, közelről bevágta a rövidre! Alighogy kiegészültek, újabb gólt szereztek a vendégek, ezzel 0-3!

45:55
    Kiegészültek a vendégek.

45:20
    Metcalfe lőtt nyolc méterről, a kapuvas mellé kicsivel.

44:50
    Becze is lőhetett egyet középről, ismét Chiodo védett, majd Dudás távoli próbálkozását is megfogta.

44:37
    Hajós tüzelhetett két és fél méterről, középről tisztán, Chiodo óriási védést mutatott be, majd Hajós ismétlését is fogni tudta!

44:10
    Boyle lő messziről, a blokkról pattan ki.

43:52
    Ziga Pesut lökte a palánkra Láda Balázst, kettő perc a büntetése.

43:40
    Vojtkó bombázott a kék vonalról, a megpattanó korong mellé szállt.

42:08
    Kettőre nőtt az Olimpija előnye, GREGOR KOBLAR vitte jobbról keresztbe a pakkot a kapu előtt, majd Bálizst is kicselezve egy méterről a hálóba passzolt! 0-2!

41:45
    Hajós nem tudta lekezelni a korongot a kapu előtt, ezzel jó lövőhelyzetet szalasztott el.

41:15
    Dansereau lövése a blokkról a palánk fölötti hálóra vágódik.

40:50
    Tóth tüzelt kilenc méterről, Chiodo-ról elsőre kijött, Metcalfe ismétlését azonban biztosan fogta.

40:30
    Vojtkó ágyúzott távolról, fél méterrel kapu mellé.

40:01

A csapatok ismét a jégen, jöhet a harmadik harmad!

Vége a második játékrésznek, az enyhe fölényben játszó Olimpija Bishop révén megszerezte a vezetést, ám a hazaiak helyzete koránt sem reménytelen. Tartsanak velünk a folytatásban, negyedóra múlva kezdődik az izgalmasnak ígérkező harmadik harmad!

40:00

39:50
    Koblar pontatlanságán ment el az utolsó helyzet, de azért egy kisebb verekedés még kitört, szintén Koblar, Sagert és Dudás főszereplésével, ám a játékvezetők hamar elejét vették a durvulásnak.

39:40
    A sarokba szorul a korong, többen harcolnak érte, peregnek a másodpercet a vendégek fórjából.

38:15
    White tüzelt hat méterről, pont telibe Bálizs fejét.

38:01
    Tóth Adrián durva játékért kap kettő percet, újra emberelőnyben az Olimpija.

37:50
    Dósa lő a kék vonal közeléből, nem sokkal mellé.

37:35
    Vezet a vendégcsapat, a balról Hejc Berlisktól élesen érkező pakkot HUNTER BISHOP lőtte be közelről, 0-1!

37:30
    Berlisk tüzel messziről, Bálizs kiüti.

35:40
    Degon volt lesen, aki rövid reklamálás után el is fogadja az ítéletet.

34:40
    Metcalfe lő jobbról, a kapu előtt elmegy keresztbe.

33:35
    White jutott el lövésig hat méterre a kaputól, de a löketre nem maradt sok ereje, Bálizs könnyen védett.

32:50
    Berlisk lő a kék vonalról, Bálizs szép mozdulattal kapja le a korongot.

31:32
    Kapust cserélnek a vendégek, Andy Chiodo folytatja Ales Sila helyett.

30:50
    Tíz másodpercig van még előnyben a Miskolc, ezúttal nem tudtak előnyt kovácsolni a fórból, Dudás lövését blokkolja a jól záró védelem.

29:50
    Kiegészült és ezzel emberelőnybe is került a hazai csapat!

29:35
    Berlisk lőtt a harmad határáról, Bálizs védett sokadszorra.

29:06
    Gal Koren a játék késleltetéséért kap kettő percet, levegőhöz juthatnak a hazaiak.

29:05
    És ismét Degon próbálkozik, Bálizs védett a jobb alsó saroknál. Popovics 20 másodperc múlva térhet vissza.

28:45
    Ismét Degon ágyúzott tíz méterről, nem sokkal fölé.

28:20
    Degon tüzelt távolról, Bálizs védett lábbal. Nagy nyomás alatt a miskolciak kapuja.

28:05
    Előbb Bishop, majd White bombázott közelről, Bálizs először csak kiütni tudta, másodjára azonban meg is fogta a pakkot.

27:47
    Jesse Dudás is kiáll két percre, kettős előnyben az Olimpija!

27:26
    Popovics ül a büntetőpadra, fogásért, két percre.

27:05
    Popovics lőtt balról élesen a kapu elé, Becze lemaradt róla pár centivel.

26:30
    Vojtkó lövi el magasan a pakkot, elszáll a kapu előtt.

25:10
    Láda Balázs tüzelt messziről, Sila tudott védeni.

24:50
    Tóth és White csapnak össze a palánknál férfiasan, a vendégjátékos tudja elvinni a pakkot.

23:40
    Nagy kavarodás végén Bálizs tenyerelt rá a korongra, nem tudtak lőni a vendégek a kapu előterében.

23:15
    Roczanov lőtt nyolc méterről, Sila kapta el a pakkot.

22:55
    Hajós próbált lövéshez jutni, de a védők szorításában nem sikerült.

21:55
    Koren lőtt laposan kapura kilenc méterről, Bálizsnak lábbal kellett védenie.

21:05
    Music tüzelt nyolc méterről, kicsivel mellé.

20:40
    Metcalfe tálalt Nagy Krisztián elé, aki közelről a blokkba lőtt.

20:01

A csapatok újra a jégen, máris kezdődik a második felvonás.

Vége az első harmadnak, melynek során inkább a vendégek domináltak, ám a hajrában a hazaiak emberelőnye alatt a sárga-feketék közelebb álltak a gólszerzéshez, így összességében igazságos a döntetlen. Gólgazdagabb második harmad reményében tartsanak velünk negyedóra múlva, amikor folytatódik a találkozó!

20:00

19:35
    Kiegészül az Olimpija.

19:17
    Nagy nyomás alatt volt a vendégek kapuja az emberelőny alatt, amiből már csak 18 másodperc maradt.

19:10
    Dansereau bombázott a kék vonalról, látványos löketét szépen védte Sila.

18:30
    Szép miskolci adogatás után Metcalfe gyötörhette volna a kapuba a pakkot, de éles szögből már nem sikerült neki.

17:34
    Ziga Pesut bottal akasztásért kapja a meccs első kiállítását.

16:45
    Dósa távoli ágyúja száll el a kapu mellett, majd Láda Balázs ismételt volna, de nem találta el jól a pakkot.

16:23
    Matt Boyle tilos felszabadítása enyhíti a nyomást Bálizs kapuján, de csak ideiglenesen, hiszen jöhet a buli.

16:00
    Degon középre tüzelt korongja után a lecsorgót Koren lövi el öt méterről, Bálizs véd ismét.

15:10
    Ropret kellemetlen távoli lövését üti ki Bálizs.

14:25
    Sijan indult meg egy szép csellel, majd tüzelt tizenkét méterről, Bálizs szép mozdulattal védett.

13:28
    Dansereau volt lesen centikkel.

12:40
    Tóth keresztpassza után Metcalfe tüzelt éles szögből, nyolc méterről, Sila hárított.

12:20
    Dudás passzáról maradt le centikkel Metcalfe a félpályánál.

11:55
    Leber tüzelt balról, Bálizs másodjára tudta csak megfogni a korongot.

10:15
    Dansereau távoli lövése száll el a kapu előtt.

9:55
    Bishop került nagy ziccerbe a kapu jobb oldalánál, a pontos keresztpasszt nem tudta gólra váltani, Bálizs bravúrral fogta a közeli löketet.

9:40
    Logar szúrta kapura messziről a pakkot, a blokkról lepattant.

9:32
    Bálizs kezében hal el a korong.

8:55
    Planko és Becze küzdenek meg a korongért a sarokban, előbbi nyeri a csatát és viszi ki a pakkot saját kapuja mögül.

7:40
    Sijan távoli lökete nem jutott el a kapuig, bár veszélyesnek tűnt, de Dósa jól blokkolt.

6:55
    Szilágyi fülelt le egy passzt kis híján a Ljubljana harmadában, de elcsúszott a botja alatt a korong.

5:40
    Bishop vitte be nagy lendülettel a támadó harmadba a kipattanó korongot, de csapattársai még nem értek vissza, les!

4:50
    Sagert távoli lövése zúg el a kapu mellett.

4:25
    Becze passzolt a kapu mögül Popovics elé, aki két méterről próbált gólt lőni, de Sila nagyot védett.

3:55
    Pesut lőtte kapu elé balról a korongot, Bálizs rátenyerelt, jöhet a buli.

3:05
    Dudás tüzel jobbról, tíz méterről, nem ment kapura, de Sila biztosított a rövid saroknál.

2:25
    Matt White csúszik lesre.

1:50
    Nagy Krisztián vitte keresztbe a korongot a kapu mögött, majd lőtt éles szögből, Sila résen volt.

1:21
    Gőz Balázsé az első icing a meccsen.

0:50
    White lő jobbról keresztbe, elszáll a pakk a miskolci kapu előtt.

00:01

Öt percen belül kezdődik a felkészülési mérkőzés a Miskolci Jégcsarnokban, a jégkorongra kiéhezett szurkolók már szállingóznak a lelátóra.

Köszöntöm Olvasóinkat újra a Miskolci Jégcsarnokból!
    A szezon az igen mozgalmas nyári pihenő és a kemény alapozás után újra kezdetét veszi a Jegesmedvéknél is, akik a héten már túl vannak egy mérkőzésen, a szlovákiai Nagymihályon büntetőkkel szenvedtek 3-2-es vereséget a sárga-feketék.

Pihenni azonban nincs sok idejük Majoross Gergely tanítványainak, hiszen csütörtökön kezdődik a II. Miskolc Autó Kupa, amin az Olimpija Ljubljana és a KH Sanok csapatai vendégszerepelnek, melyek közül elsőként a szlovén együttes játszik majd Ládáékkal.

A Ljubljana jelenleg az EBEL-ben szerepel, melynek szintén hamarosan megindul a szezonja, hasonlóan a MOL-Ligához. A szlovén csapat rendkívül sikeres múltra tekinthet vissza, tizenháromszoros jugoszláv és tizennégyszeres szlovén bajnoknak mondhatják magukat, ám az osztrák liga már nagyobb kihívások elé állította őket, ott még nem sikerült kiugró eredményt elérniük.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 52. Becze – 38. Bishop (Berlisk), 43. Koblar, 47. Koblar (Koren), 49. Ropret (Koren)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs, Duschek – Boyle, Láda P., Metcalfe, Nagy K., Tóth A., Sagert, Dudás, Láda B., Cohen, Dansereau, Gőz, Vojtkó, Popovics, Hajós, Becze, Roczanov, Dósa, Miskolczi, Szilágyi, Fliszár
    HDD Olimpija Ljubljana: Sila, Chiodo – Degon, Logar, Music, White, Bishop, Groznik, Planko, Pesut, Koren, Koblar, Belisk, Sijan, Hocevar, Ropret, Pance, Sotler, Pesjak, Kalan, Leber

Játékvezetők: Rudolf Laufe – Bogdan, Korba