Szombathelyi Haladás – Paksi FC 1:3 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
1:3 (1:1)
Paksi FC
péntek 29.08.2014, 19:00 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Folytatta idei remek sorozatát tehát a Paks, a 6. forduló után is veretlen maradt, a negyedik győzelemmel pedig a tabella 2. helyére ugranak előre.

A Haladás jól harcolt, a Paks pedig jól használta ki ellenfele megingásait. A második gólnál hatalmas kapushiba, a harmadiknál pedig nagy védelmi hiba következtében került ziccerbe a vendégek játékosa és Könyves egyik esetben sem puskázta el a nagy helyzetet.
    A szombathelyiek vesszőfutása tovább tart egyelőre.

Haladás – Paks: 1-3!
    ---- (20:53:47)

90+3

90+2
    Két perc a ráadás, még 20 mp hátra ebből.

90+2
    Németh fordult le a jobb oldalon, lapos lövése azonban erőtlen lett éles szögből, Molnár könnyedén vetődik a labdára.

90+1
    Szögletet harcol ki a Szombathely a bal oldalon.

90+1
    Úgy gondolom eldőlt a találkozó, nem igazán rohamoznak már a hazaiak, bár becsületből még mennek.

90
    Haraszti 20 méterről kapura tűzi, jócskán fölé.

90
    Jancsó tartott rá Kecskés lábfejére, szabadrúgás kifelé a fehér mezesek javára.

89
    A Paks játszogat most a félpályánál, az idő múlása nekik kedvez.

89
    Haraszti nem igazán jó helyzetből lövi el a labdát pontatlanul, Kiss Tamás reklamálja a passzt, mert az imént becserélt Kiss bizony jobb helyzetben lett volna.

88
    Barthának a második vendég gólnál elévülhetetlen érdemei vannak.

87
    Bartha helyett Kiss Tamás a pályán, ez volt az utolsó csere ma.

87
    Kecskés tolta meg a labdát középen, majd 20 méterről kapura tűzte, Devecseri jó ütemben lépett közbe és a testéről pattan le a labda.

87
    Már öt perce maradt csak a Halinak, hogy esetleg két gólt szerezzen.

86
    Hahn János érkezik a pályára a két gólt szerző Könyves Norbert helyett.

86
    Cserélni készül a Paks is, Hahn készül beállni.

85
    Gaál tolta volna meg a bal oldalon, Fiola azonban remek ütemben szerelte.

84
    Mindkét oldalon 1-1 technikai hiba, Rózsa passzolhatja előre a labdát. Vészesen fogy az idő a Szombathely számára.

83
    Molnár védett egy távoli lövést Dvorscháktól, oldalra ütötte, balról azonban Halmosi az oldalhálót találja el ismétlésképpen. Helyzet volt!

82
    Többnyire már csak rombol az MVM Paks, két gólos előnyük és a 9 perces hátralevő idő tudatában ez nem annyira meglepő.

81
    Bal oldali beadás a hazaiaktól, de középen senki sem várta, így Molnár könnyedén kaparintja meg a labdát. Nem tudni, mire számított a hazai játékos.

81
    Meddő mezőnyfölényben a Haladás a középpályán, de kapura alig-alig veszélyesek.

80
    Schimmer húzódott előre, kapott is egy szép beívelést balról, 7 méteres fejese azonban a bal kapufa mellett hagyja el a játékteret.

79
    Kapushiba után most óriási védelmi hiba kellett ehhez a gólhoz, többen is megszerezhették volna, de egymásra vártak. Nem sok esélye maradt innentől a Haladásnak a pontszerzésre.
    KöNYVES - 1:3

78
    A Paks gólt szerzett!
    Jobbról visszalőtt labda a hosszú oldal felé, KÖNYVES NORBERT a tétovázó védők és a kapus asszisztálása mellett lecsap a labdára a bal oldalon, majd 5 méterről a szinte üres kapuba passzol laposan! 1-3!

78
    Gaál rúgja ki a laposan belőtt labdát, de nem szabadul fel a kapu!

78
    Paksi szabadrúgás az oldalvonal közeléből a jobb oldalon, 25 méterre a kaputól.

77
    Németh cselezett középre, majd 22 méterről kapura tűzte, Molnár hárított!

76
    A sarokrúgás után a hosszú oldalról visszafejelik Dvorschák felé, aki a jobb oldali kapufa közeléből tudott fejelni, de irányítani már nem, fölé!

75
    Varga indítása jó Némethnek, Katona bal oldali beadását pedig Báló inkább szögletre menti.

74
    Bertus szabadrúgása középen megtalálta Fiola fejét, ám csúsztatott fejesét Rózsa érezte, hogy merre fog jönni és mellre veszi.

73
    Könyves harcol meg a labdáért elől, Varga odalép neki, egész jó helyről szabadrúgás a vendégeknek. A távolság nagyjából 25 méter lehet.

72
    Schimmer indult meg a jobb oldalon, de hosszú neki az indítás, Molnár pedig rutinosan kiengedi a vonalon.

71
    Molnár hozza játékba a labdát.

70
    Kettős csere a Haladásnál. Szakály és Iszlai helyett Jancsó és Varga Gábor érkeztek.

69
    Kecskés marad a földön egy ütközés után, miután Szakály és egy csapattársa bevitte a darálóba. Szerencsére minden rendben rövid ápolás után.

69
    Pontatlan a kényszerítő a fehér mezesek részéről a jobb oldalon, Haladás bedobás a felező környékéről.

68
    Bal oldali hazai szöglet, Devecseri érkezett középen, de már nem tudja jól irányítani, fölé száll a fejes.

67
    Katona becsúszása a bíró szerint a vonalon túl, Hali szöglet.

66
    Haraszti váltja Simont a vendégeknél.

66
    Hátul adogat a Haladás, majd szabadrúgás a zöldeknek.

65
    Fiola jobb oldali belőtt labdájára érkezett Simon középen, de késik egy ütemet, így nem éri el a labdát, nagy helyzet lehetett volna.

65
    Haraszti Zsolt készül beállni közben.

64
    A középpályán folyik a játék, nem tudja tartósan megtartani a labdát a Paks.

63
    Elég langyos eddig a mérkőzés második félideje is, valamivel többet próbálkozik támadással a Haladás.

62
    Egy óra játék után Haladás – Paks: 1-2!

61
    Halmosi indított Nagy Olivér felé, Kovács viszont remekül fejeli haza a kapusnak.

60
    Bertus lövi be a tizenhatoson belülre, Dvorschák kilövi a mezőnybe, de nem szabadul fel a kapu, csak időlegesen.

59
    Paksi szabadrúgás nagyjából 25 méterre a kaputól.

58
    Fiola kis túlzással eldönthette volna a mérkőzés sorsát, de gyenge megoldást választott.

57
    Fiola kapott forintos labdát elől, Fiola egyedül a kapussal állt már szemben, de átemelése a bal felső sarok mellett-fölött hagyta el a játékteret óriási helyzetben!

56
    Támadgat a Szombathely, de hiányoznak a ziccerek, a nagy helyzetek, a lövések.

55
    A földön maradt egy paksi, ápolás miatt áll a játék, Könyves kapott egyet.

54
    Devecseri lökéssel próbálta magát helyzetbe hozni elől a szöglet után, szabadrúgás kifelé.

53
    Szöglet a szombathelyiek javára a bal oldalról.

52
    Orbitális kapushiba az eddig a szezonban igen jól védő Rózsa részéről, megint futhat az eredmény után a Haladás.
    KöNYVES - 1:2

51
    Hosszú indítás előre a vendégektől, Rózsa könnyedén megszerezhette a kapujától kifutva, de nem lőtte el, hanem levette, Bartha simán megszerzi tőle, KÖNYVES NORBERT elé kerül a laszti, aki 16 méterről az üres kapuba passzolt! 1-2!

50
    Kecskés szerez labdát, de Simonnak le kell lassítania elől, mert beérték a védők.

49
    Nagy Olivér jobb oldali beadása után Halmosi középről jobbra passzolja Dvorscháknak, aki 8 méteren sípcsonttal találja el a játékszert, így mellé megy. Ez helyzet volt!

48
    Egyelőre aktívabban kezdi a második játékrészt a Paks.

48
    Kovácsot döntik fel hátul, kifelé szabadrúgás.

47
    Rózsa kezében landol egy túl hosszú vendég indítás.

46

46
    Zamostny helyett Németh Márió folytatja a szünet után.

A magyar átlagnak megfelelő iramú a találkozó egyelőre. Az első 45 percben a Paks volt aktívabb, de a vezetés után szinte a semmiből egyenlített a Haladás, utána pedig kicsit megzavarodott a vendég együttes, jól jött a Paksnak a szünet.

Egyelőre Haladás – Paks: 1-1. A második félidővel a szünet után újra jövünk!
    ----

45+1

45+1
    Labdát szerzett középen Kecskés, de pontatlanul kapja vissza, bedobás a hazaiaknak.

45
    Paksi támadás hal el a bal oldalon, Rózsa rúghatja ki a labdát már.

44
    Egyenlít tehát a Haladás, már két gólt láthattunk a meccsen.
    GAÁL - 1:1

43
    A Haladás gólt szerzett!
    Nem tudtak felszabadítani a paksiak középről, GAÁL BÁLINT egy ollózós passzt kap a bal oldalon, 10 méterről a hosszú alsóba zúdítja a labdát! 1-1!

43
    Tamási tette le lövésre középen Kecskésnek, de Iszlai belevetődik.

42
    Bartha csalta a távolságot, középről lőtt volna, de egy védőről oldalra pattan, marad a fehér mezeseknél.

42
    A felező környékén adogatnak a paksiak.

41
    Szakály kap sárga lapot egy visszarántás miatt.

40
    Nagy harc van a pályán minden labdáért, de a pontosság egyelőre nem jellemző.

39
    Keményen belőtt labda a sarokrúgásból, majd nem tudták felszabadítani a területet a hazaiak, Bertus 15 méterről próbált a jobb oldalról a hosszú felsőbe tekerni, de fölé lőtte a labdát!

39
    Szögletet harcol ki a Paks a jobb oldalon, újabb veszély lehet ebben.

39
    A Paksnak nem sietős a dolog, még nyugodtabban passzolgathatnak középen.

38
    Halmosi szabadrúgása balról, de a tizenhatoson belül Dvorschák enyhe lökéssel indult, így szabadrúgás már kifelé.

37
    Nagyon sok a technikai hiba, a labdalevétel is igen sokszor gondot okoz mindkét együttesnek.

36
    35 perc játék után tehát vezet a Paks idegenben a Haladás előtt. Valamivel többet is támadtak, de az első igazi helyzetből gól született.

35
    Haladás bedobás a jobb oldalról, valamivel aktívabb lett a zöld mezes együttes, de nagy helyzet egyelőre nincs.

34
    Tamási Zsolt kap sárga lapot.

34
    Gaál nem tudja Bálót elnyomni a bal oldalon, majd bedobást harcol ki a Paks a felező környékén.

33
    Nagy Olivér középre lőtt labdáját Bartha fejeli ki a mezőnybe.

32
    Szabadrúgás balról a Haladás javára.

31
    Ezzel megszerzi a vezetést a Paks, a Haladásnak többet kell tennie innentől, mint eddig.
    FIOLA - 0:1

30
    Jobb oldali beadás érkezett középre, FIOLA ATTILA robbant be elsőként középen és négy méterről a kapuba belsőzött! 0-1!

30
    Gaál fején megcsúszik a sarokrúgásból a beívelés. Újabb szöglet, most a túloldalról.

30
    Gévay kapott Iszlaitól egyet. Kicsit össze is fejeltek, de újra szöglethez jut a vendégcsapat.

29
    A Paks próbálja kijjebb csalogatni ellenfelét. Most éppen szögletet harcol ki a vendégcsapat.

28
    Mindkét csapat a védekezésre fókuszál, nem vállalnak kockázatot a támadások építéséért.

27
    Katona nem adta be a bal oldalról, a Paks pedig labdát szerzett.

26
    Molnárnak adták haza, aki a rárontó Hali támadóba rúgta elsőre a felszabadítást, de végül tisztáznak a vendégek.

26
    Gyenge indítási kísérlet a bal oldalon a vendégektől.

25
    Könyves adta balra Barthának, de Szakály szerelte ügyesen.

24
    Sok a pontatlanság most a pálya közepén, labdát szerez éppen a Paks.

23
    Halmosi és Fiola párharca után a zöld mezes játékos javára ítélnek. Mindketten húzták-vonták egymást.

22
    Ismét mezőnyjáték, egyelőre kevés az akció, helyzet pedig semmi.

21
    Báló labdát veszít, Tamási azonban keresztezni tud hátul.

20
    Most már a Paks került kisebb mezőnyfölénybe, de ez eléggé meddő eddig.

19
    Bal oldali Haladás szöglet, Simon ezt is kifejeli, de marad a hazaiaknál.

18
    Fiola beadási kísérlete jobbról, de már középen egy paksi ellen ítéltek kifelé szabadot.

17
    Hátrafelé passzol a Paks, reméljük hamarosan felpörögnek a csapatok, mert ez egyelőre elég vérszegény.

16
    Hátulról lépett oda Devecseri veszélyesen, sárga lap a jutalma.

15
    Haladás szöglet a jobb oldalról.

14
    Az MVM Paks adogat a felezőnél, majd Szakály ad egy csomagot Tamásinak. Vendég szabadrúgás.

13
    Változatlanul helyzet nélkül a csapatok, a mezőnyjáték dominál.

13
    Nagy Olivért szerelik, de a Simon felé érkező indítás pontatlan. Marad azonban a Paksnál.

12
    Labdát szerez a Szombathely, indítása Nagy Olivér felé, Kecskés pedig odateszi a lábát. Bedobás.

11
    Megbecsüli most a labdát a vendég együttes, középen adogatnak.

10
    Katona hozza el a labdát a bal oldalon, de Fiola bedobásra mentett.

9
    Kecskés szerez labdát a középpályán, majd elfut a bal oldalon, beadását azonban Rózsa lehúzza.

8
    Kisebb mezőnyfölényben most a Haladás, a felezőnél már jól szűrnek a hazaiak.

8
    A Haladás játékosai adogatnak a középpályán, majd indítás balra, Zamostny megszerzi, a beadás azonban kipattan.

7
    Báló húzta meg a bal szélen, beadását Dvorschák vágja ki a mezőnybe. Marad a Paksnál.

6
    Hazaadják a paksiak egy sikertelen indítási kísérletet követően.

5
    Bedobást harcolt ki a Szombathely a bal oldalon a saját térfelén.

4
    Bartha beívelése Fiola felé sikertelen.

4
    Elől kevés a mozgás a hazaiaktól, Báló meg is előzi Zamostnyt.

3
    A középpályán folyik a játék, az idő egyébként kellemes, kicsit még napos is, ami még beszűrődik.

3
    Paksi akció, bal oldali beadás, Devecseri fejeli ki a labdát.

2
    Azonnal egy indítás Dvorscháktól, de a bal oldalon nem ért még fel az ember, Molnár jöhet kirúgással.

1
    A gyászszünet után a zöld mezes Haladás kezdi a játékot.

1

Zöldben lép pályára a Haladás, fehérben a Paks csapata. Most érkeznek pályára a csapatok.

Hamarosan kezdődik a 6. forduló nyitómeccse Szombathelyen.

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Dvorschák, Devecseri, Katona – Schimmer, Iszlai, Nagy O., Szakály, Halmosi – Zamostny, Gaál
    Cserék: Mursits – Városi, Varga G., Jancsó, Angyal, Németh M., Jagodics

MVM Paks: Molnár – Fiola, Kovács G., Gévay – Könyves, Bartha, Kecskés, Báló, Bertus – Simon A., Tamási
    Cserék: Csernyánszki – Hahn, Kiss T., Haraszti, Kesztyűs, Szekszárdi, Bagó

Játékvezetők: Solymosi Péter – Takács Gábor, Aradi József.

Folytatódik a magyar labdarúgó NB1, a 6. fordulóhoz érkeztünk. Az eddig igencsak mérsékelt teljesítményt nyújtó Szombathelyi Haladás együttese fogadja az MVM Paks gárdáját.

A Haladás vezetőedzője előre elmondta, hogy nehéz évad elé néznek a sérülések és játékosmozgás miatt, eddig ez látszik is a csapat teljesítményén, mindössze négy pontot gyűjtöttek 5 forduló alatt és a 11. helyet foglalják el.

A Paks a harmadik helyen áll, öt forduló alatt szerzett 11 pontjával, de most kisebb hullámvölgybe kerültek. Rögtön három győzelemmel indítottak a paksiak, de az utóbbi két fordulóban a PAFC és az Újpest ellen csak döntetlent értek el. Igaz azonban, hogy továbbra is veretlenek maradtak.

Izgalmas mérkőzésre van kilátásunk, a Paks nyilván nem akar leszakadni az első helyekről, a Szombathely számára viszont lassan létkérdésnek számítanak a pontok.

A találkozó péntek este 19 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 43. Gaál – 30. Fiola, 51. Könyves, 78. Könyves

Lapok:   16. Devecseri (HAL), 41. Szakály (HAL) – 34. Tamási (PAK)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Dvorschák, Devecseri, Katona – Schimmer, Iszlai (Varga G. 70'), Nagy O., Szakály (Jancsó 70'), Halmosi – Zamostny (Németh M. 46'), Gaál

Paksi FC: Molnár – Fiola, Kovács G., Gévay – Könyves (Hahn 86'), Bartha (Kiss T. 87'), Kecskés, Báló, Bertus – Simon A. (Haraszti 66'), Tamási

Játékvezetők: Solymosi Péter – Takács Gábor, Aradi József