56:60 (10:12, 29:27, 35:42)
Belgium
péntek 29.08.2014, 16:30U16 férfi Európa-bajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik..

A Montenegró elleni borzalmat követően elbúcsúztunk az A-divíziós álmoktól, cél a tisztes helytállás – ehhez tegnap legyőztük Ausztriát, ma pedig Belgiummal mérkőzünk az 5-8. helyek között. Rudner Gábor, a csapatkapitány már visszatért sérüléséből, így ő is rendelkezésre áll már.

A belgák félelmetesen jól védekeznek, eddig ők kapták a legkevesebb pontot minden csapatot figyelembe véve és támadásban sem elveszettek, szerzett pontok teintetében is top tízben vannak. Kiemelkedő dobójuk Darnell Snyers, aki 13,6 pontot átlagol – és minden játékost figyelembe véve top tízben van az értékesített mezőnykísérletek tekintetében. Főleg a triplákban erős, 37,5%-kal szórja őket, a jó hármasdobókkal pedig eddig meggyűlt a baja a magyar válogatottnak.

Papírforma alapján jobbak vagyunk, de nagyon nem úgy alakult az Eb eddig, ahogy vártuk, úgyhogy nagyon kemény meccsre számíthatunk ma 16:30-tól!

A két csapat eddig ötször találkozott U16-os Európa-bajnokságon, sajnos a mérlegünk 0 győzelem és 5 vereség a belgák ellen, de reméljük ez a sorozat ma megszakad.

Legutóbb a két válogatott 2012-ben találkozott:
    2012. 07. 28. Bukarest
    HUN-BEL 48-50 (13-15, 11-8, 7-10, 17-17)

00:01

08:58
    Egy-egy rossz dobás támadópattanót szednek a belgák, d'Hauterive pedig azonnal bepörköl egy hármast. (0:3) (0:3)

08:05
    Doktor eladja a labdát, az előző támadásunknál pedig a támadóidő járt le. (0:3) (0:3)

07:47
    Bordács lop most labdát, Snyers kénytelen faultolni. (0:3) (0:3)

07:27
    Doktor hármasa lejön, bő két perc alatt nem szereztünk pontot, sőt, ez volt mindössze a második dobáskísérletünk. (0:3) (0:3)

07:12
    D'Hauterive újra bever egy triplát, ez komoly gondot okozhat majd. (0:6) (0:6)

06:48
    Megvan az első kosarunk végre, Pápai szedett támadót, Rudner pedig feltette közelről. (2:6) (2:6)

06:31
    Snyers elsüllyeszt egy középtávolit. (2:8) (2:8)

06:04
    Doktor hármasa most beakad, nagyon fontos kosár. (5:8) (5:8)

05:41
    D'Hauterive már nyolc pontnál, most közelről csavarta fel a labdát. (5:10) (5:10)

04:30
    Eladott labda után cserélnek a belgák, mi támadhatunk. (5:10) (5:10)

04:21
    Pápai harcolt ki faultot, de csak az egyik büntetőt értékesíti, araszolunk előre. (6:10) (6:10)

03:56
    Snyers ismét eladja a labdát. (6:10) (6:10)

03:25
    Két dobásunk is lejön, jöhetnek a belgák. (6:10) (6:10)

02:55
    Lepattanó után indulunk gyorsan, Rudner a befejező. (8:10) (8:10)

02:41
    Van Den Landerbergh szerez egy közelit, bő három perc után kapunk pontot. (8:12) (8:12)

01:28
    Durázi szedi le a támadót és vissza is tudja tenni a gyűrűbe, szép jelenet. (10:12) (10:12)

00:09
    Rontott dobások mindkét oldalon, nagyon keményen védekeznek a felek. (10:12) (10:12)

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (10:12)

Lehúztuk a rolót a negyed második felében, kőkemény védekező csapatok találkoznak – a belgáknak eggyel több hármas esett eddig be.

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (10:12)

09:32
    Egy labdaszerzést követően indultunk gyorsan, Fülöpé a két pont. (12:12) (12:12)

08:48
    Kucsora középtávolija behullik, vezetünk! (14:12) (14:12)

08:18
    Kucsora most labdát lop és végigfut vele, újabb két pont, 6-0-val kezdjük a negyedet. (16:12) (16:12)

08:08
    Snyers azonnal válaszol egy tempóval. (16:14) (16:12)

07:40
    Fülöp közelijével haladunk tovább. (18:14) (18:12)

06:42
    Lambrecht tempója is a helyén, most megint potyognak a pontok. (18:16) (18:16)

06:01
    Mulumba triplája szottyan, visszaveszik a vezetést a belgák. (18:19) (18:19)

05:25
    Sőt, Lambrecht dob egy könnyű kettest, Mulumba szerzett labdát. (18:21) (18:21)

04:23
    Kuijt tempója is jó, Snyers már az ötödik gólpasszát osztotta ki. (18:23) (18:23)

03:56
    Fülöp szerez kosarat faulttal együtt, nagyon kellett! (20:23) (20:23)

03:56
    Helyén a plusz egy is. (21:23) (21:23)

03:14
    Lambrecht is hasonlóval válaszol ez is faulttal együtt kosár. (21:25) (21:25)

03:14
    Jó a büntető is. (21:26) (21:26)

03:00
    Lambrecht újra a vonalon, kettőből egy jó. (21:27) (21:27)

02:54
    Fülöp is faulttal együtt zúzza be! (23:27) (23:27)

02:54
    Ez a büntető is bent van. Pontháború! (24:27) (24:27)

02:27
    Megint Fülöp, már tizenkét pontos! Most gyorsindítást fejezett be kosárral. (26:27) (26:27)

01:48
    Lewis is hozzászól, bever egy triplát, vezetünk megint! (29:27) (29:27)

00:22
    13-5 a második esélyből szerzett pontok aránya a javunkra. (29:27) (29:27)

20:00
    Vége a második negyednek. (29:27)

A második negyed nagyon hullámzóra sikerült, előbb mi futottunk egy 8-2-t és vettük át a vezetést, majd a belgák egy 9-0-t, amivel ők kerültek ötpontos előnybe. Fülöp Bence remek egyéni teljesítménye (nyolc pont zsinórban) végül a mi javunkra döntött így a pontszegény első negyedet követően egy látványosabb másodikkal mi járunk előrébb a nagyszünetben.

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (29:27)

09:23
    Snyers betörése után egyenlít Belgium. (29:29) (29:29)

09:08
    Lewis találta meg a festékben Bordácsot, a dobás pontos. (31:29) (31:29)

08:44
    Lepattanó után tudunk indítani, Doktoré a két pont. (33:29) (33:29)

08:03
    D'Hauterive megdobja a harmadik tripláját is, tizenegy pontnál tart. (33:32) (33:32)

06:04
    Rontott dobások és faultok mindkét oldalon. (33:32) (33:32)

05:13
    Lambrecht triplája is a gyűrűben landol, kintről sokkal-sokkal jobban dobnak eddig, mint mi. (33:35) (33:35)

04:47
    Nsoky is pályán, dob egy tempót, Ferenczi időt kér. (33:37) (33:37)

03:57
    Lambrecht dob egy közelit, időkérés után nem tudtunk kosarat szerezni. (33:39) (33:39)

03:22
    Öt és fél perce nem szereztünk pontot. (33:39) (33:39)

03:06
    Lambrecht megállíthatatlan – újabb két pontjával már tizenötnél tart. (33:41) (33:41)

02:02
    Hétperces pontcsendet törtünk meg Rudner tempójával. (35:41) (35:41)

00:50
    Mwendanga bedob egy büntetőt. (35:42) (35:42)

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (35:42)

30:01
    Elkezdődött a 4. negyed. (35:42)

09:30
    Mwendanga elsüllyeszt egy középtávolit, ezzel indul az utolsó negyed. (35:44) (35:44)

08:58
    Vranken szerez labdát, Kuijt pedig könnyű kettest dob, tíz felett a különbség. (35:46) (35:46)

07:28
    Pont nélküli másfél percet hagytunk magunk mögött, nem tudunk kijönni a támadóoldalon meglévő gödörből. (35:46) (35:46)

06:51
    Rudner értékesít két büntetőt, így bő három perc után megszerezzük első pontjainkat ebben a negyedben. (37:46) (37:46)

06:02
    Snyers suhint be egy tempót. (37:48) (37:48)

05:28
    Landrecht eredményes a festékből megint. (37:50) (37:50)

05:07
    Lewis triplája beakad most, ez második neki. (40:50) (40:50)

04:35
    Doktor is betalál kintről, két gyors hármassal visszajövünk látótávolságra. (43:50) (43:50)

03:37
    Rudner szerez egy kettest bentről, megint meccs van! (45:50) (45:50)

03:12
    Nsoky tempójával menekülnek a belgák. (45:52) (45:52)

03:03
    Durázi bedob egy büntetőt. (46:52) (46:52)

02:16
    Durázi leszedi a támadót és kosarat szerez, négy pont! (48:52) (48:52)

01:43
    Gyorsan indítanak a belgák, Lambrecht pedig kosárral fejezi be, időt kérünk. (48:54) (48:54)

01:27
    Rudner veszít labdát, Snyers pedig könnyű kettest dob, tízpontos. (48:56) (48:56)

01:00
    Durázi mindkét büntetőjét elrontja, de Kucsora leszedi és dob egy tempót. (50:56) (50:56)

00:53
    Nsoky dob egy büntetőt. (50:57) (50:57)

00:28
    Lambrecht egy szabaddobást még elsüllyeszt. (50:58) (50:58)

00:14
    Snyers rohan végig a pályán és dob még egy kettest. (50:60) (50:60)

00:09
    Doktor Peti dob egy triplát itt a végén. (53:60) (53:60)

00:03
    Doktor újabb hármasával ér véget a találkozó. (56:60) (56:60)

40:00
    Mérkőzés vége. (56:60)

Kikapott Belgiumtól az U16-os válogatott a macedóniai B-divíziós Eb-n, így holnap ismét Ausztria ellen a hetedik helyért szállhat ringbe Ferenczi Tamás együttese. Rudnerék a harmadik negyedben szinte képtelenek voltak pontot szerezni és bár egy nagy hajrával visszajöttek a meccsbe a legvégén, ez már kevésnek bizonyult.

Magyarország: Doktor 14/12, Lewis 6/6, Rudner 10, Bordács 2, Pápai 1

cserék: Durázi 5, Kerpel-Fronius -, Fülöp 12, Laczó -, Németh -, Molnár -, Kucsora 6

Belgium legjobb dobói: Lambrecht 20, D’Hauterive 11/9, Snyers 12 (18:16:29)

Tamás Gobodics

Magyarország: Doktor, Lewis, Rudner, Bordács, Pápai cserék: Durázi, Kucsora, Fülöp, Kerpel-Fronius, Molnár, Németh, Laczó
    Belgium: Nsoky, Perrier d'Hauterive, Snyers, Dubois, Mwendanga, Van Den Landenbergh, Mulumba, Mortant, Lambrecht, Vanderhaegen, Kuijt, Vranken