Spears, Gonzalez – Babos, Butorac 2:1 (vége)

Tímea Babos
Eric Butorac
1
66 6 5

péntek 29.08.2014, 21:58 • Court 7, Flushing Meadows • US Open Vegyespáros (fedett kemény borítás)

Az első játszmát lehet csak igazán sajnálni, ahol a rövidítés előtt is lehetett volna brékelni Timiéknek, az végül nem jött össze, a tie brékben is volt minibrék előnyünk, de fordítani tudott ott is a Spears – Gonzalez duó. Végül az első szettet a jó helyzetek ellenére is elvesztettük.

A második szett tükörsima lett, 6:1-re söpörte be a Babos – Butorac kettős, ekkor azt lehetett hinni, hogy a lendület kitart a szuperrövidítésre is.

Jól is kezdődött, azonnal három nullra elhúztunk, de ott valami megtört, pillanatok alatt megfordította az állást a Spears – Gonzalez páros és végül 10:5-tel könnyedén húzták be a döntő szettet, ezzel továbbjutva a második fordulóba. Ez a mérkőzés az elpuskázott esélyek meccse volt Babosék számára, főleg az első játszmában, de a szuper tie breakben is lehetett volna keresnivalónk.

Spears, Gonzalez – Babos, Butorac: 2:1!
    7:6 (6), 1:6, 10:5.
    ---- (23:20:26)

10:5-re nyeri a szuperrövidítést a Spears – Gonzalez kettős. Hiába vezettünk az elején három nullra, végül egészen könnyedén dönti el a saját javára az amerikai – mexikói duó a mérkőzést és három szettben kiveri a Babos-Butorac párost vegyesben. Ezzel mi kiestünk, ellenfelünk jut a második fordulóba a US Openen vegyes párosban!

Mérkőzés vége

10-5
    Szett győztese Spears, Gonzalez.

9-5
    Már 9:5, újabb minibrék oda, ezzel gyakorlatilag négy meccslabdája van a Spears – Gonzalez kettősnek.

9-5
    Labdamenet győztese Spears, Gonzalez.

8-5
    Ez már komolyabb gond, hárommal mennek Spearsék, 8:5. Itt az adogatás, de a 8:5 komoly hátrány sajnos.

8-5

7-5
    7.5 az ellenfélnek, nagy hajrá kell a végére Timiéktől!

7-5

6-5
    6:5-re zárkózunk, de az adogatás joga újra az amerikai-mexikói duóé.

6-5
    Labdamenet győztese Babos, Butorac.

6-4
    Minibrék oda, 6:4.

6-4

5-4
    Nagyon kellett ez a minibrék most! 5:4 még mindig oda, de most Tímeáék adogathatnak.