Steaua Rangers – Debreceni HK 1:4 (vége) | HSC Csíkszereda – Progym Gyergyószentmiklós 3:1 (vége)
HSC Csíkszereda
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Progym Gyergyószentmiklós
szombat 30.08.2014, 20:00 • Felcsíki Műjégpálya, Csíkkarcfalva • Felcsíki Közbirtokosságok Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..

A gyergyószentmiklósi Progymnak ma sem lesz egyszerű dolga, hiszen a HSC Csíkszereda lesz az ellenfele a Felcsíki Közbirtokosságok Kupa második napján. A "medvék" tegnap 7-3-ra kaptak ki a Debrecentől, a védelemben rengeteg amatőr hibát elkövetve. A HSC ellenben hengerelt tegnap az örökrangadón, fölényes 6-1-es győzelmet aratott a Steaua ellen. Ugyanakkor a Progymnak lehet keresnivalója ha javítja tegnapi hibáit, hiszen idén tavasszal nem egyszer nehezítették meg a szeredaiak dolgát a román bajnokságban.

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj), Hildebrand, Iszlay, Rokaly, Farkas, Mihály, Jabornik, Bors, Tranca, Molnár Zsombor, Sjölund, Nagy, Salló, Bíró Ottó, Bíró Tamás, Bíró Mátyás, Pál, Gecse, Molnár Zoltán, Bíró Gergő, Geréb.

Progym Gyergyószentmiklós: Szakács (Ilyés), Nagy Levente, Kozma, Daradics, Pál Csaba, Vylicil, Rasner, Páll Ferenc, Molnár Zoltán, Koncsag, Székely, Tankó, Csata, Szőcs, Ferenc, Madarász, Benedek, Kiricsenko, Csergő, Nyerges, Köllő.

A HSC-nél tehát debütál Jabornik, a Dunaújváros egykori hátvédje.

00:01

00:20
    Máris kiállítás a HSC-nél, Salló kap 2 percet fejre irányuló támadásért + 10 perces fegyelmi büntetést is kap.

02:09
    Nem tud felállni a Gyergyó emberelőnyben, kiegészül a HSC.

03:10
    Farkas Tamás veszélyeztet először a HSC részéről.

03:40
    MIhály próbálta meg fonákkal 6-7 méterről, nem sokat tévedett.

04:29
    Egy szép kombináció után Tranca lőhetett viszonylag szabadon, d középre tartó lövését védte Szakács

04:53
    Bíró Mátyás ziccerbe kerül, Szakács ismét véd. Nyomás alatt a gyergyói harmad.

05:29
    Kiállítás a Progymnál. Székely kap 2 percet szabálytalan felszereléssel való játékért.

06:17
    Nagy középre tartó lövését lenyeli Szakács.

07:00
    Kiricsenko kontrából elfut, Ruczuj hatalmasat véd.

08:30
    Tilos felszabadítás. (HSC)

10:05
    Gecse jól helyezett, lapos passzát kitolja Szakács.

11:10
    Mihály kap forintos passzt Molnártól, megcélozza a rövid felső sarkat, Szakács eszén azonban egyelőre nem lehet túljárni.

12:45
    Uralja a meccset a HSC, a Progym beszorúlva próbálja őrizni a döntetlent.

13:35
    Tranca egy gyönyörű testcsel után elrontja a lövést, jócskán fölé.

14:25
    Hildebrand lő kapásból 3-4 méterről, Szakács parádésan ment ismét.

15:35
    Geréb lő erősen, éles szögből, de célt téveszt.

17:00
    Sok idő után egy Progym helyzet, Rasner közelről lő, de fölé.

17:35
    Nagy lő kapásból laposan, Szakácsnak ez csemege volt.

18:10
    Molnár Zsombor egy erős lövéssel célozza meg a hosszú felsőt, azonban Szakács ma nagyon jó napot fogott ki eddig.

19:12
    Kiállítás a Gyergyónál, MOlnár kap 2 percet a játék késleltetéséért.

19:36
    A HSC gólt szerzett!
    Megtörik a jég, a HSC kihasználja az emberelőnyt, BÍRÓ TAMÁS egy kipattanót üt be Szakács mellett.

20:00

Az első harmad HSC fölényt hozott, azonban dícséret illeti a Progym kapusát, rengeteg nagy helyzetnél mentette meg a csapatát. A gyergyóiaknak javítani kell a támadójátékon ha partiba akarnak lenni a mai HSC-vel.

20:01

20:20
    Salló máris távolról tüzel, Szakács résen van.

21:45
    A Progym is megpróbál egy támadást, Kiricsenko egyéni akciója azonban nem igazán volt veszélyes

23:55
    A HSC továbbra is uralja a játékot és gyakran szorítja be saját harmadába a Progymot.

24:50
    Molnár Zsombor lő a palánk mellől, a kipattanóra senki nem érkezett.

25:30
    Mihály vezeti a kapu közelébe a korongot, Szakács védeni tud a hosszú saroknál.

25:47
    Gecse ereszt el egy jól helyezett lövést, a kipattanó Tranca elé jön, mindkét alkalommal a helyzet magaslatán állt Szakács.

27:10
    Szép akciót épített a HSC, azonban az egyi támadójuk lesen tartózkodott.

27:48
    Bíró Tamás beleér egy lövésbe, ami éppen csak elkerüli a kaput.

29:24
    Gecse lapos lövésébe ér bele Farkas Tamás, ez a próbálkozás is mellé száll.

29:52
    Tilos felszabadítás. (Progym SK)

30:30
    KIállítás a Progymnál. Tankó kap 2 percet akadályozásért.

31:25
    Gecse lő szépen emberelőnyben, Szakács spárgázva véd.

31:49
    Molnár Zsombor passza után Tranca telibelövi a keresztlécet.

32:43
    Bíró Gergő teszteli a kékvonalról Szakácsot aki lehúzza a lepkéssel.

34:09
    Szakács kesztyűje alól kicsúszik a korong, FARKAS TAMÁS ezt kihasználja és bevágja a kapuba.

35:15
    Kettős kiállítás. A HSC-től Bíró Gergő kap 2 percet durva játékért a Progymnál pedig Pál Ferenc szintén durva játékért.

36:33
    Kiállítás a Progymnál Vylicil kap 2 percet bottal lökésért.

37:00
    Tranca már kicselezi Szakácsot, azonban lecsúszik a korong az ütőjéről.

39:34
    Kiállítás a HSC-nél. Jabornik kap 2 percet testre ütésért.

40:00

A második harmadban a HSC megduplázta előnyét, a Progym továbbra sem találja saját játékát és egyre kevesebb támadást tudnak felépíteni. A meccs azonban még nem dőlt el, a szeredaiaknak tartani kell ezt a szintű jégkorongot, hogy nyugodtan zárhassák le a meccset.

40:01

41:35
    Páll Ferenc lő laposan jobb oldalra, Ruczuj szépen véd.

43:26
    Nagy helyzetet hagy ki a Progym. Kiricsenko lőtt éles szögből a kipattanó középen Nyerges elé jött, aki az üres kapuba nem tudta beütni.

44:12
    Kiállítás a HSC-nél. Tranca kap 2 percet bottal akasztásért.

44:50
    Újabb komoly gyergyói helyzet. Vylicil megkerüli a kaput majd a rövid felső sarkat célozza meg, de Ruczuj a helyén volt.

45:48
    Kiállítás a HSC-nél, Gecse kap 2 percet testre ütésért.

46:21
    Kiállítás a Progymnál, Tankó kap 2 percet bottal akasztásért.

47:09

48:20
    Bíró Gergő küld fölé egy elé pattanó korongot a kapu torkából.

49:51
    Bíró Tamás éles szögből szerette volna meglepni Szakácsot, nem sikerült.

50:40
    Kiállítás a HSC-nél. Pál kap 2 percet bottal akasztásért.

52:11
    Kiállítás a HSC-nél. Nagy kap 2 percet nyakra támadásért + 10 perc fegyelmi büntetés.

52:30
    Nagy esélyt kap a Progym, hosszú ideig lesznek kettős emberelőnyben.

52:55
    A HSC jól védekezett, a Progym gyengén támadott, oda az emberelőny.

53:40

54:35
    Szép kontra után gólt szerez a csíkszeredai csapat. NIKLAS SJÖLUND szerzett gólt, Molnár Zsombor mesteri kerestpassza után.

56:02
    Tilos felszabadítás. (Progym HK)

56:20
    Kiállítás a HSC-nél. Hildebrand kap 2 percet durva játékért.

58:30
    Kiricsenko lő 6 méterről, mellé megy, mérgében a botját is eltöri. Nem sikerül a gólszerzés a Progymnak, annak ellenére, hogy a harmadik harmadban becsülettel próbálkoztak.

59:59
    A Progym gólt szerzett!
    Hihetetlen, a Progym az utolsó másodpercben szerez gólt. PÁLL FERENC vágja be Kiricsenko passzát.

60:00

Szétlövések következnek.

A büntetőpárbajt a Progym SK nyeri.

A HSC végül behúzza a mérkőzést, a harmadik harmadra visszavettek a tempóból, és fegyelmezetlenebbek is voltak. A Progymnak megvoltak a helyzetei, a gól azonban csak az utolsó utáni pillanatokban érkezett, és csak szépítésre volt elegendő. Folytatás holnap, a Debrecen és a HSC az első helyért, a Progym és a Steaua a harmadik helyért fog megmérkőzni. Tartsanak velünk! (21:19:54)

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 20. Bíró, 35. Farkas (Mihály, Bíró), 55. Sjölund (Molnár, Jabornik) – 60. Páll (Kiricsenko)

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch), Hildebrand, Iszlay, Rokaly, Farkas, Mihály, Jabornik, Bors, Tranca, Molnár Zsombor, Sjölund, Nagy, Salló, Bíró Ottó, Bíró Tamás, Bíró Mátyás, Pál, Gecse, Molnár Zoltán, Bíró Gergő, Geréb.

Játékvezetők: Gergely Lehel, Máthé István, Sikó Levente