Győr – Ferencváros 29:28 (vége) | Veszprém – PICK 33:24 (vége)
Győri Audi ETO KC
29:28 (15:9)
FTC Rail Cargo Hungaria
vasárnap 31.08.2014, 15:00 • Veszprém Aréna, Veszprém • Szuperkupa

A bajnok és kupagyőztes végül megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, de az első félidő után várthoz képest nagyobb izgalmak után.

A 37. percben már 21:13-ra is vezettek a győri lányok, ezután kezdett el játszani a Fradi a tudásához méltóan, bejöttek az átlövések, Lukács is elvállalta a szélről a lövéseket, és a remeklő Szucsánszki vezérletével egy gólra jött fel a fővárosi alakulat.

Egyenlíteniük azonban nem sikerült, ez elsősorban Görbicz érdeme, mert a fontos pillanatokban kisegítette a csapatát, szükség is volt erre, mert Grubisic alig-alig találkozott a labdával ekkor a kapuban.

A végjátékban már megtartotta az előnyét az AUDI ETO, így ők nyerték az első alkalommal kiírt Szuperkupát. (16:35:56)

60
    Mérkőzés vége. (29:28)

60
    TOMORI átlövése beakad! (29:28) (29:28)

60
    Elek Gábor kér időt, 37 másodperc van hátra. (29:27) (29:27)

60
    AMORIM betörésből talál be, eldőlt! (29:27) (29:27)

60
    Ambros Martín kéri ki a második idejét, 49 másodperccel a vége előtt. (28:27) (28:27)

60
    Éppen egy perc van hátra, a Győr támad. (28:27) (28:27)

59
    LUKÁCS negyedik gólja már, ez is a szélről. (28:27) (28:27)

59
    GÖRBICZ belövi a büntetőt! (28:26) (28:26)

59
    Lökével szabálytalankodik Lukács, hetes! (27:26) (27:26)

58
    LUKÁCS a szélről talál be, megint egy a különbség! (27:26) (27:26)

58
    GÖRBICZ test melletti lövésből Szikora lába között talál a hálóba. (27:25) (27:25)

57
    SZARKA most betalál a szélről, egyre zárkózik fel a Fradi! (26:25) (26:25)

57
    Amorim kiáll két percre. (26:24) (26:24)

57
    Éppen négy perc van hátra, Szucsánszki lő, Amorim szabálytalankodik. (26:24) (26:24)

56
    Aguilar adja el a labdát, jöhet a Fradi. (26:24) (26:24)

55
    Szucsánszki megpattanó lövése most elkerüli a kaput, marad a labda a Fradinál, passzív alatt veszítik el a labdát a fővárosiak. (26:24) (26:24)

54
    GÖRBICZ válaszol egyéni játék után. (26:24) (26:24)

53
    SZUCSÁNSZKI átlövése megpattan, becsapja Grubisicet, egy a különbség! (25:24) (25:24)

Győri Audi ETO KC: Herr, Grubisic – Löke, Szen, Müller, Korsós, Görbicz, Kovacsics, Aguilar, Amorim, Planéta, Orbán, Szepesi, Milanovic Litre, Hornyák, Bódi

Vezetőedző: Ambros Martín

FTC Rail Cargo Hungaria: Ferenczi, Szikora, Tomasevics – Cifra, Szarka, Vérten, Tóth M., Szucsánszki, Mészáros, Steinbach, Soós, Lukács, Tomori, Pena, Faluvégi, Szamoránsky, Kovacsicz

Vezetőedző: Elek Gábor

Játékvezetők: Andorka Miklós – Hucker Róbert