Steaua Rangers – Progym Gyergyószentmiklós 4:5 (vége) | HSC Csíkszereda – Debreceni HK 2:3 (vége)
HSC Csíkszereda
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Debreceni HK
vasárnap 31.08.2014, 18:00 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • Felcsíki Közbirtokosságok Kupa

Szoros mérkőzés után végül büntetőlövésekkel a Debrecen csapata nyeri a Felcsík Közbirtokosság Kupáját. Mezőnyben nem volt különbség a két csapat között, a HSC zsinórban harmadikszor veszített szétlövés sorozatot a hétvégén. Következik a díjátadó, köszönjük a figyelmet! (20:17:21)

Sjölund lőtt a HSC-től, de mellé szállt a próbálkozás.

Kuriljuk lőtt a Debrecentől, Kozuchról kijött.

59:45
    Sadikov lapos próbálkozását Kozuch védeni tudta, ez volt az utolsó helyzet a meccsen.

58:35
    Spady nagyon tisztán lőhetett 5 méterről, de Daitlev bravúrosan hárított.

56:39
    Wéber tör be oldalról, lövése Kozuch ölében landol.

55:43
    Tilos felszabadítás. (Debreceni HK)

54:50
    Spady lő erősen, Daitlev oldalra tolja ki, de nincs érkező ember a HSC-től.

53:10
    Szicsov indul el egy kontrára, lövése nem túl pontos, Kozuch véd.

52:31
    Spady lő a kék vonalról, Daitlev könnyedén védeni tud.

51:35
    Sjölund tör be az ellenfél harmadába megcsinál két jó cselt, lapos lövése csak kevéssel megy mellé.

50:56
    Kiállítás a Debrecennél. Csíki kap 2 percet testre ütésért.

50:00
    Okos lőtt, majd a nagy lendület következtében beesik a kapuba. Kisebb dulakodás tör ki.

48:20
    Bíró Tamás lő laposan a jobb oldalról, Daitlev oldalra tisztázni tud.

47:53
    Nagy volt a kavarodás Kozuch kapuja előtt, Voronov majdnem kihasználta.

46:13

45:40
    Kozuch ütte ki oldalra Emelianov lövését.

43:30
    Mihély törhetett volna kapura egyedül, Emelianov keményen, de szabályosan szerelte.

42:39
    Daitlev bizonytalan a kapu hátánál, a kapu elé lőtt korong azonban nem ért el a címzetthez.

40:43
    Farkas lő oldalról, Daitlev kesztyűvel lehúzza.

40:01

Továbbra is rendkívűl szoros a mérkőzés, a második harmadban a hazaiknak kicsivel több helyzetük volt, ebből viszont nem sikerült előnyt kovácsolni. A Debrecennek is megvoltak a lehetőségek, viszont a két kapus ma jó formában van. Érdekes utolsó harmad elé nézünk.

40:00

39:27
    Tilos felszabadítás. (HSC)

38:00
    Dancsfalvi célozza meg kiválóan a bal alsó sarkat, Kozuch a mammuttal tisztázni tud.

37:34
    Nagy lő laposan, de csak az oldalhálót találja el.

36:36
    Spady lő laposan, Daitlev könnyedén fogja.

34:20
    Bíró Mátyás korcsolyázik el a jobb oldalon, lövését lenyeli Daitlev a rövid saroknál.

32:11
    Sjölund lő közelről, Daitlev a kesztyűvel megfogja a jobb felső felé szálló korongot.

30:58
    Kiállítás a Debrecennél. Könczei kap 2 percet könyök használatért.

30:12
    Bíró Tamás fordul le majd lő, Daitlev védeni tud.

28:49
    Kettős kiállítáas. A HSC-től Bíró Gergő kap 2 percet durva játékért, a Debrecentől pedig Emelianov kap 2 percet magas bottal való játékért

27:45
    A HSC gólt szerzett!
    Gyorsan egyenlít a HSC, kihasználva a emberelőnyt NIKLAS SJÖLUND egy kipattanót tud értékesíteni.

27:21
    A Debrecen gólt szerzett!
    OKOS CSANÁD higgadtan lövi be a büntetőt, a bal alsó sarokba küldi a korongot.12

27:21
    Nagy István húzza vissza Okost utolsó emberként, büntetőlövés következik!

26:35
    Vaszjunyin lő éles szögből, Kozuch hárítani tud.

25:28
    Kiállítás a HSC-nél. Molnár Zsombor kap 2 percet gáncsolásért.

24:26
    Kiállítás a HSC-nél. Salló kap 2 percet palánkra lökésért.

24:26
    A Debrecennél Könczei marad lent egy ütközés után, ápolni kell.

22:20
    Spadynak majdnem sikerült megtréfálnia Daitlevet.

22:00
    A Debrecen megpróbálja beszorítani a hazaiakat.

20:01

Kiegyenlített játékot hozott az első harmad, mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei. Eddig jó iramú mérkőzést láthatott a közönség, reméljük a folytatásban is így lesz.

20:00

18:18
    Vaszjunyin lő közelről, Kozuch ezt is fogni tudja.

17:08
    Szicsov egy csel után lő, Kozuch viszont magabiztosan véd.

16:33
    Kiállítás a HSC-nél. Farkas kap 2 percet visszahúzásért.

15:54
    Gecse lő a kék vonalról, Daitlev kesztyűvel lehúzza.

15:38
    Kiállítás a Debrecennél. Wéber kap 2 percet térdhasználatért.

14:50
    Könczei lő nagy erővel, nem sokkal száll mellé.

13:45
    Salló lő a kék vonalról, Daitlev lenyeli a korongot.

11:45
    Tranca lő szélről, Daitlev védeni tud.

09:41
    Egyenlít a HSC! NIKLAS SJÖLUND emberelőnyben kinézi a jobb felső sarkat és bebombázza 5-6 méterről.

08:20
    Kiállítás a Debrecennél. Könczei kap 2 percet könyök használatáért.

06:57
    Vezet a Debrecen! DANCSFALVI NORBERT megkerüli a kaput és egy finom mozdulattal felvágja a korongot a jobb felső sarokba.

06:15
    Vendégek teljes létszámban.

05:14
    Kettős kiállítás. A Debrecen csapatától Berta kap 2 percet testre ütésért. a HSC-től Tranca kap 2 percet durva játékért.

04:11
    Kiállítás a Debrecennél. Voronov kap 2 percet palánkra lökésért.

03:30
    Emelianov távoli lövését Kozuch bottal védi.

02:07
    Dancsfalvi lő Kozuch biztosan véd.

01:51
    Jól kezd a HSC, beszorítják a debrecenieket.

00:01

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Kozuch), Hildebrand, Iszlay, Rokaly, Farkas, Mihály, Jabornik, Bors, Tranca, Molnár Zsombor, Sjölund, Nagy, Salló, Bíró Ottó, Bíró Tamás, Bíró Mátyás, Pál, Gecse, Molnár Zoltán, Bíró Gergő, Geréb.

Debreceni HK: Daitlev (Tőke), Tőkési, Emelianov, Sadikov, Voronov, Orosz, Csíki, Wéber, Vaszjunyin, Berta, Ladányi, Könczei, Kaskov,
    Dancsfalvi, Barabás, Orosz, Kuriljuk, Okos, Elekes, Balazs

Játékvezetők: 600.

A Felcsíki Közbirtokosságok Kupa utolsó mérkőzésének immár a csíkszeredai Vákár Lajos műlyégpálya ad otthont. A HSC és a Debrecen is mindkét mérkőzését megnyerte pénteken és szombaton, így tehát ma este a tornagyőzelemért léphetnek pályára a felek. A HSC mostmár ténylegesen élvezheti a hazai pálya előnyét, viszont ennek ellenére nagyon szoros mérkőzés várható. Mindkét csapatnak voltak látványos és nehézkes pillanatai a torna során, ma este azonban kétségtelenül a két legjobb együttes feszül egymásnak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 – kor kezdődik.

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 10. Sjölund (Bors, Tranca), 28. Sjölund (Gecse, Tranca) – 7. Dancsfalvi, 28. Okos (bünt.)

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczjuj), Hildebrand, Iszlay, Rokaly, Farkas, Mihály, Jabornik, Bors, Tranca, Molnár Zsombor, Sjölund, Nagy, Salló, Bíró Ottó, Bíró Tamás, Bíró Mátyás, Pál, Gecse, Molnár Zoltán, Bíró Gergő, Spady, Papp

Játékvezetők: Csomortáni Botond, Rédai Botond, Csata Attila