Soproni Sördögök – MAFC 55:67 (vége) | Szolnoki Olaj KK – KTE-Duna Aszfalt 82:60 (vége)
Soproni Sördögök
55:67 (14:20, 7:18, 24:18)
MAFC
hétfő 08.09.2014, 11:00 • Gabányi Sporttelep • Felkészülési mérkőzések

Bár a harmadik negyed derekán úgy tűnt, hogy 22 pontos előnyével megnyeri a találkozót a MAFC, a soproniak jó hajrával, egészen tíz pontig zárkóztak. A záró felvonásban végül a fővárosiak kezdtek jobban, és ezzel eldöntötték a mérkőzést, mert a Sopron már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. Összességében a jó hárompontos kihasználásnak is köszönheti győzelmét a MAFC. Köszönöm figyelmüket, este még jövünk egy másik kosárlabda edzőmeccsel! Tartsanak akkor is velünk! (12:46:21)

40:00
    Mérkőzés vége. (55:67)

39:26
    Watson mindkét büntetőjét bedobja. (55:67) (55:67)

38:27
    Ruják András bal oldali hármasa kimarad. (55:65) (55:65)

37:54
    Ismét Ruják eredményes egy betörésből, ami után időt kér a MAFC! Megint csak tíz van a két csapat között, két perccel a vége előtt! (55:65) (55:65)

37:24
    Ruják András, most egy hármassal segíti csapatát! (53:65) (53:65)

36:22
    Ruják András egy csel után üresen törhet be, és sikeresen fejezi be a támadást. (50:65) (50:65)

35:53
    Molnár betörése lecsorog a palánkról. (48:65) (48:65)

35:02
    Fekete hármasa a sarokból beakad! (48:65) (48:65)

34:16
    Dénes mindkét büntetőjét bedobja. (48:62) (48:62)

34:06
    Közel három perc után, Timko töri meg a pontcsendet! A palánk alól, centerből talál be! (46:62) (46:62)

33:36
    Szabó középtávolija kimarad a bal oldalról. (46:60) (46:60)

33:02
    Marad a Sopronnál a labda, lassan két perce nem talált be egyik csapat sem. (46:60) (46:60)

31:16
    Tóth az első kihagyott büntető után a másodikat bedobja. (46:60) (46:60)

30:57
    Jól kezdi a MAFC az utolsó negyedet, a Sopron időt kér. (45:60) (45:60)

30:56
    Watson tör be, és középtávolról talál be. (45:60) (45:60)

30:18
    Fodor mindkét büntetője bemegy. (45:58) (45:58)

30:11
    Lakosa cseni el a soproniak passzát. (45:56) (45:56)

30:01
    Elkezdődött a 4. negyed. (45:56)

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (45:56)

29:58
    Watson triplája akad be, az utolsó pillanatban! (45:56) (45:56)

29:27
    Tóth mindkét büntetőt bedobja. (45:53) (45:53)

28:46
    Lakosa középtávolról eredményes. (41:53) (41:53)

28:21
    Ruják Bence szépen fut keresztbe a palánk alatt, és talál be. Tíz pontra zárkózik a Sopron! (41:51) (41:51)

28:01
    Dénes hárompontos kísérlete lecsorog a palánkról. (39:51) (39:51)

27:09
    Borisov középről dobja be a hárompontost! (39:51) (39:51)

26:43
    Borisov ismét bedobja a két büntetőjét. (36:51) (36:51)

26:17
    Borisov védőlepattanója után megindul, majd értékesíti a megítélt két büntetőt. (34:51) (34:51)

26:01
    Ruják Bence középtávolija betalál. (32:51) (32:51)

25:40
    Időt kér a MAFC. (30:51) (30:51)

25:09
    Tóth triplából eredményes, a bal oldalról! (30:51) (30:51)

24:29
    Tóth ismét kihagyja az első büntetőjét, de a második megint bemegy. (27:49) (27:49)

24:09
    Fekete most középről dob egy triplát, a Sopron ezt követően pedig rögtön időt kér. (26:49) (26:49)

23:56
    Tóth első büntetője kimarad, de a második már bemegy. (26:46) (26:46)

23:46
    Fodor a palánk alól talál be. (25:46) (25:46)

23:09
    Fekete újabb hárompontosa, szinte ugyanonnan! (25:44) (25:44)

22:19
    Fekete triplája a sarokból! (23:41) (23:41)

21:53
    A távoli kísérlet kimarad a MAFC-nál, de jöhetnek bedobással a fővárosiak. (23:38) (23:38)

20:52
    Borisov a bal oldalon üresen marad, és be is dobja! (23:38) (23:38)

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (21:38)

A tegnapi mérkőzéssel ellentétben, most nem a Sopron, hanem a MAFC kezdte jobban az összecsapást. A Sopron az első negyedben még tartotta magát, a folytatásban viszont sokat hibázott támadásban és a védekezési hibákat kihasználva a MAFC ellépett ellenfelétől. Azonban még van két negyed, amiben javíthatnak a pályaválasztók. Hamarosan folytatjuk!

20:00
    Vége a második negyednek. (21:38)

19:58
    Ruják A. két sikeres büntetőkével zárkózik a Sopron. (21:38) (21:38)

19:55
    Watson lop labdát a bedobást követően, és fejezi be a ziccert. (19:38) (19:38)

18:27
    Szabó most mindkét büntetőjét értékesíti. (19:33) (19:33)

17:30
    Timko az első büntetőjét értékesíti, a második viszont kimarad, a lepattanó pedig a Soproné. (19:32) (19:32)

17:07
    Szabó büntetője viszont kimarad, de a lepattanót Gorzsás bepöcizi. (19:31) (19:31)

17:09
    Szabó középtávoli kísérlete beesik. (19:29) (19:29)

16:16
    Dénes betörését követően kosarat szerez, majd a büntetőt is bedobja. (19:27) (19:27)

15:38
    Watson szép cseleit követően a büntető környékéről szerez pontokat. (16:27) (16:27)

15:01
    Fekete tör be és fejezi be kosárral az akciót. (16:25) (16:25)

14:42
    Dénes triplája kimarad a jobb oldalról. (16:23) (16:23)

14:17
    Lejár a Sopron támadóideje. Egyelőre eléggé pontszegény ez a negyed. (16:23) (16:23)

13:09
    Soproni időkérés. (16:23) (16:23)

12:48
    Fodor triplája a jobb sarokból betalál. (16:23) (16:23)

12:26
    Takács hárompontos kísérlete nem találja el a palánkot. (16:20) (16:20)

11:37
    Molnár tör be a palánk alatt, és fejezi be az akciót. (16:20) (16:20)

11:20
    Vittay triplája lecsorog. (14:20) (14:20)

10:32
    Tóth blokkol a palánk alatt. (14:20) (14:20)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (14:20)

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (14:20)

09:59
    Timko a dudaszó pillanatában talál be egy bal oldali betörésből. (14:20) (14:20)

09:38
    Borisov mindkét büntetőjét bedobja. (14:18) (14:18)

09:18
    Szabó sorozatban másodszorra eredményes a palánk jobb oldaláról. (12:18) (12:18)

09:07
    Borisov javít a kihagyott büntetők után. (12:16) (12:16)

08:32
    Lakosa szerez labdát, de blokkolják a ziccerét. (10:14) (10:14)

07:39
    Borisov két büntetőt is hibázik. (10:14) (10:14)

07:25
    Szabó a második büntetőjét már bedobja. (10:14) (10:14)

07:07
    Ruják A. bedobja a két büntetőt. (9:13) (9:13)

07:07
    Időt kér a MAFC. (9:13) (9:13)

05:45
    Dénes az első büntetőt kihagyja, a másodikat viszont bedobja. (6:10) (6:10)

05:50
    Fodor talál be. (5:10) (5:10)

02:59
    Soproni időkérés. (5:8) (5:8)

02:45
    Toutziarakis ismét palánk alól talál be. (5:8) (5:8)

02:07
    Gorzsás mindkét büntetője beesik. (5:6) (5:6)

01:30
    Toutziarakis palánk alól szépít. (5:4) (5:4)

01:20
    Borisov bal oldali triplája. (5:4) (5:4)

00:48
    Borisov egyenlít. (2:2) (2:2)

00:00

A MAFC-nál a kezdőötös Fekete, Watson, Fodor, Mohay, Gorzsás.
    A Sopron kezdőötöse: Tóth, Takács, Dénes, Ruják A. Borisov

Bár a tegnapihoz hasonlóan Budapesten játsszák most is a mérkőzést, de ezúttal a Sopron lesz fehérben, így ők a pályaválasztók. Hamarosan kezdünk!

A MAFC újoncként készülhet a szezonra, amelyben fiataljai és idegenlégiósai segíthetik a bennmaradás kiharcolásában. A Sopron szeretne a legjobb 8 közé kerülni, ami azért nem lesz könnyű. Ez lesz egyébként mindkét együttesnek a harmadik meccse a felkészülés során. A MAFC fővárosi riválisát az MTK-t győzte le 82-74-re, míg a Sopron a Falcotól kapott ki 77-71-re. Itt a lehetőség, hogy a MAFC visszavágjon ellenfelének, vagy a Sopron tovább javítson mérlegén! Hétfőn délelőtt kiderül, hogy melyik csapat mire használja ezt az edzőmeccset!

A MAFC-Sopron edzőmeccseknek hétfőn lesz a második felvonása. Vasárnap az egy légióssal felálló Sopron nyert 77-63-ra.

MAFC – Sopron 63-77 (15-26, 15-23, 16-16, 17-12)
    MAFC: Hunter 8, Watson 21/9, Lakosa 7, Misek 9, Toutziarakis 6. Cserék: Csapai 5, Fekete 2, Fodor 3/3, Szabó 2, Timkó -, Mohay -.

Sopron: Ruják 12,Takács 5/3, Boriszov 16/6, Tóth G. 11/3, Trepák 4. Cserék: Bakk 4, Bán 5/3, Dénes 10/3, Molnár 4, Ruják 6.

Forrás: bb1.hu

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:00 - kor kezdődik..

Tibor Hortobágyi

Soproni Sördögök: Tóth 10/3, Ruják B. 6, Takács, Ruják A. 13/3, Trepák, Dénes 6, Molnár 2, Borisov 18/6, Bán, Bakk. Vezetőedző: Sabáli Balázs
    MAFC: Lakits, Gorzsás 4, Lakosa 2, Timko 5, Mohay, Vittay, Toutziarakis 6, Fodor 11/3, Fekete 14/12, Tursics 3/3, Szabó 11, Watson 11/3. Vezetőedző: Stefan Timbus