Bayern München – VfB Stuttgart 2:0 (vége) | Borussia Dortmund – SC Freiburg 3:1 (vége) | 1899 Hoffenheim – VfL Wolfsburg 1:1 (vége)
Hertha BSC – 1. FSV Mainz 05 1:3 (vége) | SC Paderborn 07 – 1. FC Köln 0:0 (vége) | Borussia M'gladbach – FC Schalke 04 4:1 (vége)
Borussia M'gladbach
4:1 (1:0)
FC Schalke 04
szombat 13.09.2014, 18:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Bundesliga

Tehát a végeredmény 4:1!

Az első félidőben Hahn gyors gólja után nem volt szép a játék, ellenben a második félidő elején 6 perc alatt 3 gólt is láthattunk. A Schalke 3:1-nél teljesen megtört és már csak Fahrmann tartotta a csapatban a lelket. Ennek ellenére még egy gólt lőtt a Gladbach és beállította a végeredményt. A hazaiak nagyon jól muzsikáltak, ki kell emelni Krusét, Raffaelt és Hahnt, akik remekül játszottak.

Köszönjük a figyelmet, és elnézést a kisebb technikai hibáért! (20:25:19)

90
    Sam passzolt középre, majd Huntelaar lőtt 25 méterről, de Sommer fogni tudta.

88
    Újabb nagy helyzet!! Draxler ugrott ki jól, de Sommer megfogta a ziccert!

86
    Nagy helyzet! Sam beadása után Huntelaar fejelt a hosszú oldalon, de Sommer a helyén volt, és védeni tudott!
    HAHN

84
    Hahn újra nagy helyzetbe kerül, de Fahrmann nagyot véd!

82
    Raffael helyén a fiatal Hazard.

80
    Raffael most üresen fejelhetett, de védeni tudott Fahrmann!! Nagy helyzet volt.
    RAFFAEL - 4:1

79
    A Mönchengladbach gólt szerzett!

RAFFAEL eldönti a meccset!! Szép beadás volt a jobb oldalról, Hrgota háta mögé megy, de RAFFAEL elé kerül a labda, aki 11 méterről a kapu közepébe vágja a labdát! 4:1

78
    Hrgota rögtön kialakít egy szép helyzetet. A lapos lövését azonban védte Fahrmann.

77
    Kruse helyén Hrgota.

71
    Aogo helyén Friedrich folytatja.

65
    Boateng kap sárgát, mert megütötte Xhakát az ütközésnél.

63
    Höger helyén Huntelaar.

62
    Johnson adta középre jobbról, Höwedes beleért, és majdnem öngól lett.

Elnézést a kisebb kimaradásért!
    KRUSE - 3:1

56
    Hahn is besárgult!

57

MAX KRUSE gólt szerez!! Raffaeltől kapott szép labdát, majd a kapus bal keze mellett a hosszúba lőtte a ziccert! 3:1

53
    A Schalke gólt szerzett!

MAXIM CHOUPO-MOTING góljával szépít a Schalke!!! Büntetőből! A lapos lövés a kapu bal oldalához! 2:1

51
    Stranzl is lapot kapott.
    HAHN - 2:0

50

ANDRÉ HAHN gólt szerzett!! Szép fejes volt a szabadrúgás után! 2:0

Elnézést, technikai okok miatt kis kimaradás van. Mindjárt folytatjuk.

47
    A túloldalon is nagy lehetőség. Choupo-Moting kapott labdát, megpróbálta elvinni a labdát Sommer mellett, de nem sikerült neki.

47
    Farfán lőtt éppen mellé! Nagy helyzet volt.

46
    Jantschke helyén pedig Hermann folytatja.

46
    Fuchs helyén Draxler folytatja.

Az első félidő után az állás 1:0.

Nem tett jót a meccsnek a korai gól, hiszen azóta beállt védekezni a hazai csapat, és a Schalke nem tudja áttörni a falat. A hazai kontrák viszont továbbra is veszélyesek, így nem szabad a Schalkének kinyílnia hátul. Kérdés, hogy lesz-e változás a második félidőben?

36
    Neustadter rántja vissza Raffaelt, jutalma egy sárga.

34
    Höger kap sárgát, lerántotta ellenfelét.
    KRAMER

31
    Kisebb kavarodás után, Kramer tudott lőni 16 méterről, de Höwedes hozzá ért, és így nem lett gól.
    CHOUPO-MOTING

26
    Nagy Schalke helyzet!! Sam indította Choupo-Motingot, aki laposan lőtt, de Sommer védeni tudott.

20
    Raffael nagyon jól játszik! Újra szép csel után tudott lőni 18 méterről, éppen, hogy fölé ment!
    HAHN - 1:0

17

ANDRÉ HAHN góljával vezet a Mönchengladbach!! Szép labdát kapott, majd a jó átvétel után az elfekvő kapus fölött a kapuba talált! 1:0

17
    Raffael szép cselek után tudott lőni, de Fahrmann védeni tudott.

Borussia M'gladbach: Sommer (K) – Wendt, Dominguez, Stranzl, Jantschke – Johnson, Kramer, Xhaka, Hahn – Raffael, Kruse
    Cserék: Blaswich (K), Hazard, Hermann, Hrgota, Nordtveit, Schulz, Traore

FC Schalke 04: Fahrmann (K) – Fuchs, Ayhan, Höwedes, Aogo – Neustadter, Höger – Clemens, Boateng, Sam – Choupo-Moting
    Cserék: Wetklo (K) , Barnetta, Draxler, Friedrich, Huntelaar, Meyer, Obasi.

A Bundesliga 3. fordulójában a Mönchengladbach otthonába látogat a Schalke.

A hazaiak eddig két döntetlennel a tabella 11. helyén állnak. Otthon a Stuttgarttal nem jutottak dűlőre, idegenben pedig a Freiburg tudott 1 pontot megtartani. Lucien Favre mesternek két védője sérült, Julian Korb és Filip Daems.

A vendégek a tabella 13. helyén állnak, és minden bizonnyal jobb kezdésről álmodtak. Az első meccsen a Hannovertől kaptak ki 2:1-re, a másodikon viszont meglepetésre pontot szereztek a Bayern ellen. Jans Kellernek sok sérülttel számolnia kell. Farfán, Meyer, Goretzka, Kolasinac, Santana és Matip mind sérüléssel bajlódnak.

Tavaly a Gladbach 2:1-re nyert otthon, meglátjuk most mire jutnak a csapatok.