BKV Előre SC – Rákosmente KSK 3:0 (vége)
BKV Előre SC
3:0 (0:0)
Rákosmente KSK
vasárnap 14.09.2014, 16:30 • Sport utcai stadion, Budapest • NBIII - Nyugati csoport

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, bár gól akkor még nem született, de már akkor is a hazaiak előtt adódtak komolyabb lehetőségek.
    A nagy eső miatt sokáig a folytatás is kétséges volt, végül a játékvezető engedélyezte a játékot.
    A fordulást követően a hazaiak irányították a mérkőzést, de egészen a 71. percig kellett várni az első gólra. Majd egy nagy átlövéssel Varga a 77. percben növelte az előnyt. A Rákosmente próbálkozott, lehetőségük is volt a gólszerzésre, de igazából a közlekedésiek győzelme nem forgott kockán.
    A 87. percben a hazaiak a pontot is feltették az i-re, Juhász végérvényesen eldöntötte a három pont sorsát.
    Köszönöm a figyelmet! (18:29:36)

90

90
    A középpályán folyt a játék, a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta a mérkőzést.

89
    Kisebb szabálytalanság után a Rákosmente jöhet kifelé szabadrúgással saját térfeléről.

88
    Huller nem sok híján újabb gólt szerzett a hazaiaknak! Mintegy 20 méterről lőtt kapura, lövése centikkel ment el a kapufa mellett.

87
    A BKV Előre gólt szerzett!
    JUHÁSZ DÁNIEL szerezte a hazaik harmadik gólját! A tizenhatoson belül cselezgetett, majd nyolc méterről ütemtelenül, spiccel a hosszúba lőtte a labdát.

86
    Páles kapott sárga lapot buktatásért.

85
    A vendégek végeztek el szabadrúgást balról, a beívelt labda mély, érintés nélkül elhagyta a játékteret.

84
    Buktatás után balról végezhet el szabadrúgást a Rákosmente.

83
    Jobbról végezték el a sarokrúgást a hazaiak, középen nem jelentett veszélyt, a védők felszabadítottak.

82
    Jobb oldalon vezetett támadást a BKV, három a kettő ellen mehettek, a centerezést viszont szögletre mentette az egyik vendégvédő.

81
    Bozsó hosszú kirúgása után a hazaiak építkezhetnek, ügyesen tartják most a labdát.

80
    Balról ívelt be szögletet a vendégcsapat, semmilyen veszélyt nem jelentett a BKV kapujára.

79
    Törőcsik jött be a lecserélt Hollauer helyett.

77
    VARGA BENCE növelte a hazaiak előnyét, mintegy 24 méterről bődületesen bevarrta a bal felsőbe.

76
    Dobó helyett Boda érkezett.

75
    A Rákosmente játszotta be a labdát a hazaiak tizenhatosára, a BKV védői kivágták a labdát.

74
    Papp mintegy 24 méterről próbálkozott meg egy átlövéssel, nagyon csúnyán fölé-mellé lőtt.

73
    Bal oldalon vezettek támadást a vendégek, hosszú szöktetés után nem sikerült a beadás, kirúgással jöhet a BKV.

71
    Balról ívelték középre a labdát a hazaiak, Komora rosszul mozdult ki, középen többen is érkeztek a labdára, végül TÓTH ALEX lőtt a kapuba négy méterről.

69
    Jobbról íveltek be szögletet a hazaiak, középen sikerült tisztázni a vendégvédőknek.

68
    Jobbról ívelhettek be szabadrúgást a vendégek, középen Bozsó nem a legjobban jött ki, ugyanakkor a védőknek végül sikerült kivágni a labdát.

67
    Huller jött be a lecserélt Babos helyett.

66
    Egyre embertelenebb körülmények között játszanak a csapatok, a játékvezető egyelőre nem reagál az időjárás viszontagságaira.

65
    Jobbról rúgták középre a labdát a hazaiak, középen többen is érkeztek, végül nagy üggyel-bajjal tisztáztak a védők.

63
    A BKV az elvégzett szabadrúgás után hamar elveszítette a labdát, ugyanakkor a vendégek se jutottak el a hazaiak tizenhatosáig.

62
    Hollauer vágta fel ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

61
    A Rákosmente ívelhetett be szögletet balról, középen Bozsó magabiztosan húzta le.

60
    Dara kapott labdát a jobb oldalon, éles szögből mintegy nyolc méterről szúrta kapura, Bozsó szépen védett.

59
    A BKV jobban akarja a győzelmet, jóval aktívabb a második félidőben. A jobbról érkezett hazai beadást középen kivágták a vendégvédők.

58
    Dobó fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, 22 méterről megeresztett löketét Komora könnyedén védte.

57
    A hazaiak rúghattak szabadrúgást mintegy 23 méterről, csúnyán fölé lőtték a szabadot.

56
    Honti kapott sárga lapot buktatásért.

55
    Nagyon sok az apró szabálytalanság a pályán, alig van folyamatos játék.

54
    Marton jött be a lecserélt Csepregi helyére.

53
    A középpályán folyik a játék, közben újra elkezdett zuhogni.

52
    Szkunc jött be a lecserélt Kokenszky helyére.

51
    A csereként beállt Varga próbálkozott meg egy átlövéssel, 20 méterről jócskán fölé-mellé lőtt.

50
    Schmidt kapott jó labdát a bal oldalon, pontos centerezése után középen Babos eltörte a labdát. Nagyobb helyzet nem sok lesz a mérkőzésen.

49
    A BKV kezdte jobban a második játékrészt, főleg a vendégek térfelén folyik a játék.

48
    Jobbról érkezett a hazaiak beadása, Schmidt hat méterről gyengén rúgta kapura.

47
    A játékvezető ugyan engedélyt adott a folytatásra, de meglehetősen cowboy viszonyok között futballozhat a két csapat. A sötétség miatt nem sokat látni a pályán.

46
    Merczel helyére Varga érkezett a második félidőre.

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

46

A játékosok kijöttek a második félidőre, de a szünetben közben nagy eső kerekedett, a játékvezető az öltözőbe rendelte a két csapatot.
    Egyelőre nem tudjuk lesz-e folytatás, és ha igen akkor mikor kezdődik a második játékrész!

Az első félidőben többé-kevésbé kiegyenlített volt a küzdelem a pályán, azonban nagyobb gólszerzési lehetőségek a hazaiak előtt adódtak. A helyzetek kimaradtak, kíváncsian várjuk a folytatást.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45

45
    A pálya közepén harcoltak a felek, miután a labda elhagyta a játékteret a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első játékrészt.

44
    Bozsó hosszú kirúgása után a labdát a Rákosmente kapcsolta le, viszont hamar el is veszítették azt.

43
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, teljesen kiegyenlített a küzdelem.

42
    Jobbról ívelték középre a labdát a vendégek, középen mindenki fölött elszállt, kirúgás a hazaiak javára.

41
    Hosszú indítással próbálkoztak a vendégek, les miatt azonban már az Előre jöhet kifelé szabadrúgással.

40
    Babos indult meg nagy elánnal a középpályáról, miután hosszan szöktette magát elveszítette a labdát.

39
    Merczel kapott labdát a jobb oldalon, beívelését Komora könnyedén lehúzta.

38
    Az első félidő hajrájában a BKV aktívabb, ezekben a percekben a Rákosmente védekezik saját térfelén.

36
    A jobbról beívelt hazai sarokrúgás veszélytelen, középen kivágták a labdát a védők.

35
    Meleg pillanatokat él át most a Rákosmente! A hazaiak rúghattak szabadrúgást 18 méterről, Babos lövését Komora bravúrral tolta szögletre.

34
    Dobó kapott jó labdát a jobb oldalon, éles szögből mintegy nyolc méterről centikkel rúgta el a hosszú mellett.

33
    Kisebb belépő után saját térfeléről végezhet el szabadrúgást a hazai gárda.

32
    A BKV rúghatott szabadrúgást mintegy 24 méterről, egy figurával próbálkoztak a hazaiak, végül semmi nem lett az akcióból.

31
    A Rákosmente kicsiben végezte el a szabadrúgást, majd a hazai védelem mögé bejátszott labdára Honti igyekezett lecsapni, Bozsó jött magabiztosan a kapuból és felszedte a labdát.

30
    Csikortás kapott sárga lapot buktatásért.

29
    Egy megszerzett labdával azonnal kontráztak a hazaiak, Babos húzta meg a jobb oldalon, veszélyes centerezését Komora éppen csak összeszedte Schmidt elől.

28
    Enyhe vendégfölény ezekben a percekben a pályán, a BKV térfelén folyik a játék.

27
    A jobbról beívelt vendég sarokrúgás veszélytelen, középen tisztáztak a védők.

26
    Dara kapott jó labdát a jobb oldalon, félmagas beadását szögletre mentette az egyik hazai védő.

25
    Bedobás után a Rákosmente járatja a labdát a középpályán, a közlekedésiek most visszaszorulnak saját térfelükre.

24
    Bojtor ívelte balról középre a vendégek szabadrúgását, a hazai védők kifejelték a labdát, de még nem szabadult fel a BKV kapuja.

23
    Babos kapott sárga lapot buktatásért.

22
    Papp szerzett labdát a középpályán, próbálta lendületből rávinni a vendégvédőkre, végül könnyedén szerelték.

21
    Rossz indítás előre a Rákosmentétől, Bozsó miután összeszedte a labdát azonnal rúgta is mezőnybe.

20
    Nem panaszkodhatunk se az iramra, se a játékra eddig. Mindkét csapat érezhetően győzelemre játszik.

19
    Babos kapott jó labdát a jobb oldalon, miután meghúzta, középre passzolt, Komora kapus könnyedén összeszedte.

18
    Szabálytalanság után Juhász Dániel ívelte be jobbról a BKV szabadrúgását, középen kivágták a labdát a védők.

17
    Csepregi kapott kitűnő mélységi labdát, a leshatáron lépett ki, majd ziccerben 14 méterről mellé lőtt. Ezt megúszták a hazaiak.

15
    Balról ívelték középre a labdát, a vendégek, a hazai védelem könnyedén felszabadított.

14
    A hazaiak lassan átvették a mérkőzés irányítását, aktívabbak a közlekedésiek.

13
    A hazaiaknak sikerült bejátszani a labdát a Rákosmente tizenhatosára, ott azonban már szabálytalankodtak. Szabadrúgás kifelé.

12
    Jobb oldalon húzták meg a vendégek, beadásig már nem jutottak, kirúgással jöhet a BKV.

11
    Csikortás gondolt egyet és mintegy 23 méterről kapura szúrta, lökete nem sokkal ment fölé. Érkezett is a taps a közönség részéről.

10
    Az első komolyabb helyzet hazai oldalon adódott! A BKV jobbról rúghatott szögletet, a laposan középre passzolt labdát Dobó hat méterről nem találta el, így maradt a 0:0 állás.

9
    Kokenszky felé ment egy jó keresztlabda a bal oldalra, fejjel azonnal megpróbálta középen játékba hozni csapattársát, de ezt már lefülelték a hazai védők.

8
    Les miatt a Rákosmente jöhet kifelé szabadrúgással. Az elvégzett szabad után hamar elveszítette a labdát.

7
    A vendégek kezdik aktívabban a találkozót, Bojtor balról ívelte középre a labdát, Bozsó ezúttal is magabiztosan húzta le.

6
    A Rákosmente passzolgatott a középpályán, majd a Ferkó felé az indítás már pontatlan, kirúgással jöhetnek a hazaiak.

5
    Bojtort vágták fel, a vendégek szabadrúgását Ferkó ívelte a BKV kapuja elé, Bozsó könnyedén húzta le.

4
    A közlekedésiek szereztek labdát, de hamar elpasszolták magukat, építkezhetnek a vendégek.

3
    A Rákosmente rúghatott szögletet balról, a betekert labdát öklözéssel Bozsó mentette, de a vendégek maradtak támadásban.

2
    Schmidt felé ment egy mélységi indítás, Komora jött a kapujából és tisztázott lábbal.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

BKV Előre SC: Bozsó – Csikortás, Nyárasdi, Babos, Dobó – Schmidt, Marczinka, Merczel, Tóth – Juhász D., Papp

Cserék: Kara – Major, Boda, Varga, Huller, Resch, Juhász M.

Rákosmente KSK: Komora – Turcsik, Páles, Honti, Bojtor – Erős, Hollauer, Dara, Ferkó – Kokenszky, Csepregi

Cserék: Gecse – Szabó, Törőcsik, Szkunc, Horváth, Garics, Marton

Játékvezetők: Bereczki – Pogonyi, Viczián.

A hétvégén folytatódik a küzdelem az NB III-ban is, az ötödik fordulóban a Nyugati csoportban vasárnapra egy mérkőzés maradt, a BKV hazai pályán fogadja a Rákosmente csapatát.

Négy forduló után egyik csapat sem lehet különösebben elégedett eddigi teljesítményével, a közlekedésiek öt pontot, míg a Rákosmente hat pontot gyűjtött. Ugyanakkor a vendégek kapcsán el kell mondanunk, hogy a négy eddigi mérkőzésből háromszor is idegenben léptek pályára. A BKV hétköznap is pályára lépett, a Magyar Kupa második fordulóját is sikerrel vette (a Rákosmente már az első fordulóban búcsúzott a sorozattól).
    A hazaiaknak talán a heti kupasiker megadja a lendületet, és elkezdik szorgalmasan gyűjtögetni a bajnoki pontokat. De ez egészen biztosan nem lesz olyan egyszerű a Rákosmente ellenében....