Ajka – Újpest FC 2:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – ZTE 2:0 (vége)
Ajax Amsterdam
1:1 (0:1)
Paris Saint-Germain
szerda 17.09.2014, 20:45 • Amsterdam ArenA, Amsterdam • Bajnokok Ligája

Egy vagon helyzetet kihagyott ezen az estén a Paris Saint-Germain, ez meg is bosszulta magát, mert végül csak egy pontot vihettek haza. Sőt, a legvégén még örülhettek is, hogy nem szenvedtek vereséget Cavaniék, mert az Ajax az utolsó percekben kimondottan veszélyesen játszott.

Igazán jó iramú találkozót láthattunk ma, különösen a második félidő sikerült izgalmasra. A PSG jóval többet támadott a meccs nagyobb részében, sok ziccert elpuskáztak, az Ajax pedig kihasználta ezt, egyenlített és megszerezte az egyik pontot. Megérdemeltnek mondható így az X, mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodott kezdésnek.

Ajax – PSG: 1-1!
    ---- (22:39:25)

90+3

90+3
    Andersen húzta meg a bal oldalon, kis híján be is tudta adni, de végül kihúzták a védők. Serero ismételhetett, de ez is elakadt végül.

90+2
    Már csak fél perc hátra és a hollandok támadnak.

90+1
    Két perc a ráadás.

90+1
    Letelt a rendes játékidő, ez már a ráadás. Könnyen lehet, hogy pontosztozkodásra kerül sor ezen az egyébként igencsak jó találkozón.

90
    Andersen lőtt kapura a jobb oldalról, 20 méterről, de jócskán fölé szállt.

90
    David Luiz szabadított fel, de csak egy rövid időre. A jobb oldali beadás azonban megint nem jó, most kiszabadult az amszterdami csapat.

89
    Andersen indítja remekül Klaassent a bal oldalon, keresztlabdája nem jó senkinek, de még mindig a hollandoknál a laszti.

89
    Az Ajax játékosai adogatnak hátul, úgy tűnik, nekik rendben lenne az 1 pont, de azért még van néhány perc, hogy változzon az eredmény.

88
    Pastore önbizalmával nincs gond, kb 35-40 méterről próbált lőni, de ez a kísérlet gyenge volt, nagyon magasan fölé.

87
    Andersenről megy ismét szögletre. Nyom most a PSG.

87
    Lavezzi gyorsított be a jobb oldalon, Veltmannak sikerült szögletre mentenie középről.

86
    Pastore hámozza át magát egy védőn, de szabálytalanul, így kifelé szabadrúgás.

85
    Labdát szereznek a párizsiak a felezőnél, Lavezzi passzolt balra Cavaninak, aki 12 méterről lőtt volna, belelépnek, bedobás.

84
    Thiago Motta belépője szabálytalan, az Ajax jöhet előre.

83
    Ibrahimovic hozta előre a jobb oldalon, Lavezzi beadása azonban sikertelen.

82
    Schöne helyett Milik. Gyors csere a hazaiaknál is.

81
    Kettős vendég csere. Verratti és Lucas le, Pastore és Lavezzi be.

80
    Ebben is volt fantázia, Boilesen húzott középre a jobb oldalról, majd kb 19 méterre a kaputól lövésre szánta el magát, ez azonban jócskán fölé szállt.

79
    Schöne szöglete nem veszélyes már, a felezőnél viszont újra labdát szereznek a hollandok.

78
    Úristen, majdnem meglett a második Schöne gól! Talán több is, mint 30 méterről rálőtte, most a bal alsót választotta volna, de a bal kapufa megmentette a PSG-t!!

78
    Újabb hazai szabadrúgás következik, de ez most kb 30 méterről.

77
    Furcsa, hogy még nem cserélt a PSG, már csak negyed óra van hátra.

76
    Andersen húzott előre a bal oldalon, beadási kísérlete megpattant egy védőn, Sirigu a rövid sarokból kiszedte vetődve.

75
    Egészen káprázatos góllal egyenlít az Ajax, egyelőre megbünteti a PSG-t a kihagyott sok helyzet miatt.
    Lasse SCHöNE - 1:1

74
    Az Ajax gólt szerzett!
    Hosszas rákészülés után LASSE SCHÖNE jobb lábbal kilövi a jobb felső sarkot, Sirigu csak beleérni tudott! 1-1!

73
    Itt a nagy lehetőség a hazaiak előtt. Szabadrúgás 18-19 méterre a vendégek kapujától, középről, ráadásul sárga lap Marquinhosnak.

73
    Az eddigi kapura lövések száma 6-12.

72
    Andersen fejelte ki a sarokrúgást, majd David Luiz keveredik előre, túlzottan is, ez bizony les.

71
    Szögletre vágódik a sorfalról a szabadrúgás, Ibra próbálkozott.

71
    A távolság alig 20 méter, középről. Remek hely egy PSG szabadrúgásnak.

70
    Most felpaprikázódtak a felek. Serero kapott sárgát, ez is elég durva belépő volt, de a sárga a reklamálás miatt lett bekönyvelve.

69
    El Ghazi kapott sárgát egy labda nélküli utánrúgásért. Örülhet, hogy csak sárgát kapott ezért a felesleges és durva rúgásért, simán lehetett volna piros is.

68
    A túloldalon Schöne nem túl biztató helyről kísérletezett, de egy védő lábán elhalt a kísérlet.

68
    Bal oldali beadásra érkezett középen 8 méteren Marquinhos, tisztán fejelhetett, de ajtó ablak helyzetben pár centivel mellé fejelt!

67
    Remekül helyt áll eddig az Ajax, de azért van némi szerencséjük, hogy még csak egy góllal vezet a párizsi együttes.

66
    PSG helyzet! Lucas szinte a kapuig gyalogolt, betört a tizenhatoson belülre és közeli lövésébe az utolsó pillanatban vetődött bele egy hazai védő!

65
    Jó ideje nincs helyzet és említésre méltó akció sem. PSG lábakon vándorol a labda.

64
    El Ghazi jobb oldali kiugratása sikertelen, labdát veszít, igaz, azonnal vissza is szerzi.

63
    Meghúzta a jobb oldalon Zimling, beadása azonban mindenki felett átszáll.

62
    Próbál frissíteni az Ajax gárdája, de most egy ideje beszorulnak.

61
    Sigthorsson jön le, El Ghazi váltja, a második hazai csere.

61
    Egy óra játékot követően Ajax – PSG: 0-1! Kiegyenlített a játék.

60
    A szöglet veszélytelen, egészen Matuidiig pattan a felezőig.

59
    Gyönyörű védés Cilessentől, Lucas lőtte rá 16 méterről ballal, egy védő lábán irányt változtatott, a holland kapus vetődve tessékelte szögletre!

58
    Ibrahimovic tüzelt, laposan lőtte el, el is jutott a kapuig, Cilessen azonban aránylag könnyedén hárította rávetődve a labdára.

57
    Veszélyes helyről szabadrúgás a vendégeknek, Ibra a labda mögött, 18 méter lehet a távolság mindössze.

57
    Veltman szabálytalan, sárga lap.

56
    David Luiz indítását nem jól veszi le Matuidi, messzire elpattan tőle.

55
    Próbálja tartani a labdát most a Paris Saint Germain, az utóbbi percek nem igazán róluk szóltak.

54
    Többet támad az Ajax, de a PSG kontrái is igen veszélyesek.

53
    Ibrahimovic remek lövőhelyzetben találta magát a jobb oldalon, 7 méterről megcélozta a hosszú alsót, de pár centit tévedett!

52
    David Luiz kapcsol le egy jobb oldali kiugratást, most némileg nyomás alatt a franciák kapuja.

51
    Van Rhijn beadása nem sikerült jól, túl mély lett, Sirigu zsákmányává vált.

50
    Máris újabb Ajax támadás, valamit nagyon elhatároztak a hollandok erre a mérkőzésre.

49
    Ez igen, mozgalmasan kezdődik ez a játékrész, az imént beállt Zimling tüzelt 20 méterről, éppen hogy csak fölé szállt a labda!

48
    Kis híján megduplázta előnyét a PSG!

47
    Mit hagyott ki Lucas!! Védelmi hiba miatt eladta hátul az Ajax, teljesen egyedül vezethette kapura a PSG támadója, 12 méterről azonban a jobb kapufa mellé lőtt!!

46

46
    Viergever helyett Ziemling érkezett a szünetben.

Alig néhány másodpercet hosszabbított a játékvezető, nem is nagyon volt oka rá. A mérkőzés elejét megnyomta a Paris Saint-Germain, már az első negyed órában sikerült is a gólszerzés.

Nagyon jól felállt azonban az Ajax és a félidő második felében már sokkal inkább a hollandok akarata érvényesült, több jó helyzetet is kidolgoztak, igaz, a gól nem sikerült.

Igen mozgalmas és izgalmas második játékrészre van kilátásunk. Egyelőre Ajax – PSG: 0-1!
    A szünet után folytatjuk!
    ----

45+1

45+1
    Addig addig harcolt a felezőnél a labdáért Viergever, ameddig csak visszaszerezte az amszterdami csapatnak a játékszert.

45
    Van Rhijn mentett egy meleg szituációban, PSG bedobás balról.

44
    Schöne lövése pattan oldalra a sorfalról, ez bizony Cavani kezéről pattant le, de ezért nem fognak szabadrúgást adni, mert testhez volt szorítva!

43
    Matuidi érkezett nagy rössel hátulról, Schönét döntötte fel, szabadrúgás az Ajax javára bő 25-30 méterre a kaputól. Ígéretes hely.

43
    Ibrahimoviccal szemben védekeztek keményen, Van Rhijn rögtön utána indít is, de lelassul a hazai támadás.

42
    Klaassen indítása pontatlan, David Luiz kapcsolja le. A túloldalon Maxwell indul meg a bal oldalon, de begurítását megint csak Cilessen szedi fel.

41
    Most már az Ajaxnak is vannak értékelhető támadásai, nem lesz sétagalopp ez a meccs a PSG számára.

40
    Klaassen passzolt Schöne elé középen, 17 méterről kapura lőtt volna, az utolsó pillanatban vetődött be elé Marquinhos.

39
    Thiago Motta vonult előre fejelni, meg is találták a fejét, de már nem tudta kapu felé bólintani két védő mellől.

38
    Jobb oldali sarokrúgással jöhet a francia csapat.

38
    Lesgyanús helyzetben ugrott ki középen Lucas, a védők szögletre mentenek előle.

37
    Schöne próbálta játékba hozni jobbról Klaassent, aki középen ólálkodott, hajszálnyit lett túl hosszú, Sirigu könnyedén megszerezte a labdát.

36
    Cavani kapott hátulról óriásit, de folytatódik a PSG támadása, előnyszabályt kaptak a franciák, fél perc múlva azonban elszórják a labdát.

35
    Klaassent próbálták kiugratni a jobb oldalon, Van der Wiel azonban bedobásra mentett.

34
    Némi mezőnyfölényre tett szert az Ajax ezekben a percekben, most is éppen támadásban.

33
    A csapatkapitán, Moisander kapott egy visszagurított labdát 22 méterre a kaputól, de lövése nem is lett erős és nem is talált kaput, mellé.

32
    Mezőnyben most nagyjából kiegyenlítődtek az erőviszonyok, sokáig a PSG uralta inkább a középpályát.

32
    Fél óra játékot követően Ajax – PSG: 0-1!

31
    Klaassen kapja a meccs első sárgáját. Felesleges durva belépő hátulról a középpályán.

30
    Matuidi futott el a bal oldalon, beadása azonban nem talált csapattársat, jöhet az Ajax.

29
    Maxwell tűnt fel elől, de beadását Cilessen ölelte magához.

28
    Megvolt az első hazai kapura lövési kísérlet, Serero tüzelt jócskán fölé.

28
    Valamelyest taktikát váltott az Ajax, már a saját térfelén letámadja a PSG-t. Most éppen Klaassen szerzett labdát.

27
    Elég jól szűrnek ezekben a percekben a vendég középpályások, a tizenhatos előtti területeken már ritkán marad a fehér-pirosaknál a labda.

26
    Cilessen végezhet el kirúgást.

25
    Boilesen bal oldali beadása pocsékra sikeredett, a kapu mögött landol.

24
    Ez bizony hátrafelé ment, egészen Siriguig jutott hátra.

23
    Jóval többet birtokolja most a labdát a Paris Saint-Germain, most is szabadrúgáshoz jutnak az ellenfél térfelének közepén.

22
    Szabadrúgást harcol ki Ibrahimovic, kb 25-30 méterre a kaputól.

22
    Néhány centivel belógott, így lesen kapta már Cavani a bal szélen. Továbbra is veszélyesebb a Párizs.

21
    Cavani veszít labdát a saját térfelén, de ketten is támadták. Az Ajax végül a bedobásból is hátrafelé haladt, Boilesen adta végül előre.

20
    Schöne kapott labdát a jobb oldalon, de nem tudta lecselezni Verrattit, aki rutinosan kiengedte a labdát kirúgásra.

19
    Hátrafelé passzolnak, egyelőre labdatartással telik az idő.

18
    A felezőnél Verratti volt szabálytalan, a fehér-piros mezesek jöhetnek előre.

17
    Maxwell tisztáz a szögletet követően.

16
    Van Rhijn jobb oldali középre adására középen berobbant Klaassen, de pár centivel lemaradt, a védők pedig szögletre mentettek.

15
    Váratlanul, de nem érdemtelenül vezetést szerzett a PSG!
    Edinson CAVANI - 0:1

14
    A PSG gólt szerzett!
    Ibrahimovic került lövőhelyzetbe középen Lucas középre adását követően, ezt még védte bravúrral Cilessen, de EDINSON CAVANI estében a kipattanót a szinte üres kapuba lőhette 7 méterről! 0-1!

13
    Szólóval próbált előrejutni Serero, de a párizsi térfél közepén egy védő megállította szabályosan.

12
    Eseménytelen mezőnyjáték a középpályán. A hazaiak passzolgatnak főleg.

11
    Pontatlan az indítás, Maxwell könnyedén megkaparintja a labdát, de a franciák is pontatlanul indítanak.

10
    Cilessen adja ki Moisandernek, a PSG próbál a felezőnél is letámadni már.

9
    Cavani cselezget a bal oldalon, majd visszafelé passzol.

8
    Jobbról érkezett a vendégek szöglete, Lucas csak kifacsart helyzetben tudott fejelni 5 méteren, így fölé szállt, ez is helyzet volt!

7
    Az első igazán nagy helyzet a PSG előtt adódott, most az Ajaxnál a laszti.

6
    Ibahimovic továbbította a labdát Lucashoz, aki jó helyzetben fejelhetett, de kicsit gyengére sikerült, pontosan Cilessenhez fejelte!

5
    Éledezik a Párizs, egyre többet birtokolják a labdát.

4
    Boilesen és Cilessen is megnehezítette a maga dolgát hátul egy passzolgatásnál, végül a védő megoldja.

3
    Van Rhijn passzolt előre, de David Luiz lekapcsolta az indítást.

2
    Érdekes első akció volt tehát, az Ajaxot nem szabad leírni semmiképpen.

1
    Majdnem óriási hiba Sirigutól, a hazaadott labdával cselezni kezdett, Klaassen azonban hozzá tudott érni a játékszerhez és kis híján kapura tudta pöckölni! Végül menteni tudtak a védők.

1
    A francia csapat kezdte a találkozót.

1

Az Ajax együttese piros-fehér mezben lép pályára, a PSG pedig sötétkékben. Bő három perc és kezdünk.

Ajax Amsterdam: Cilessen – Van Rhijn, Veltman, Moisander (C), Boilesen – Viergever – Klaassen, Serero – Schöne, L. Andersen – Sigthórsson
    Cserék: Boer – Van Der Hoorn, Denswil, Duarte, Zimling, Milik, El Ghazi

Paris Saint-Germain: Sirigu – Van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell – Verratti, Thiago Motta, Matuildi – Lucas, Ibrahimovic (C), Cavani
    Cserék: Douchez – Camara, Digne, Cabaye, Pastore, Bahebeck, Lavezzi

Játékvezetők: Wolfgang Stark (GER) – Mike Pickel (GER), Thorsten Schiffner (GER).

A Bajnokok Ligája csoportköreihez érkeztünk, ezen a héten kezdődtek meg a küzdelmek. Máris egy csemege, a holland Ajax Amsterdam fogadja a bombaerős francia Paris Saint-Germaint.

A holland és a francia bajnokság is az ötödik fordulóját tudta le a hétvégén, az Ajax is az 5. pozícióban áll jelenleg, és a párizsi együttes is elég mérsékelten kezdte eddig a pontvadászatot, ők is csak ötödikek. Ha a játékosállományt nézzük, akkor jócskán esélyesebb a mérkőzésen a PSG, de az Ajaxot sem szabad lebecsülni, a BL-be véletlenül nem kerül be egy csapat sem.

Az összecsapás szerdán 20:45-kor kezdődik, tartsanak velünk!