Queens Park Rangers – Stoke City 2:2 (vége) | Aston Villa FC – Arsenal FC 0:3 (vége) | Burnley FC – Sunderland AFC 0:0 (vége)
Newcastle United – Hull City 2:2 (vége) | Swansea City – Southampton FC 0:1 (vége) | West Ham United – Liverpool F.C. 3:1 (vége)
Swansea City
0:1 (0:0)
Southampton FC
szombat 20.09.2014, 16:00Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

A Premier League 5. fordulójában a Swansea City a Southampton FC együttesét fogadja. Az eddigi 4 forduló egymás mögé sorolta a csapatokat, a hazaiak 9, míg a vendégek 7 ponttal állnak a tabella harmadik, illetve negyedik helyén. A Swansea eddig csak a hibátlan listavezető Chelsea-től kapott ki, míg a Southampton a Liverpool-tól szenvedett vereséget és a West Brom elleni döntetlennel is pontokat hullajtott.

1

2
    A középpályán tartják a labdát a csapatok.

3
    A vendégek támadása a kaputól húsz méterre ért véget.

4
    Jobb oldalról jött az ívelés, de a hazaiak kapusa Fabianski lehúzza a levegőből a labdát.

5
    Újabb támadás, ezúttal a bal oldalon, azonban a labda elhagyja a játékteret. Kirúgással jöhet a hazai együttes.

6
    Taylor-t szerelték a Southampton védői a tizenhatos vonalában.

8
    A Swansea City védői tartják a labdát saját térfelükön.

9
    Továbbra is tartja a labdát a hazai gárda.

10
    Az indítás pontatlan, Southampton kirúgással folytatódik a mérkőzés.

12
    A hazaiak bal oldala aktív ismét.

12
    Jön is a beadás, a kapu közvetlen közeléből sikerült kivágniuk a védőknek a labdát.

14
    Hosszúnak bizonyulnak a hazaiak messziről előrevágott labdái, nem tudják megjátszani a csatárok.

15
    A mérkőzés első kapura tartó lövése Sigurdsson nevéhez fűződik hazai részről, a lövés azonban gyenge volt és középre tartott, nem jelentett gondot a hálóőrnek.

18
    Középpályán tartják a labdát a csapatok.

18
    Cork marad a földön, szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

19
    Távoli ívelés a kapu előterében, a védők résen voltak.

20
    Ezúttal Yoshida (Southampton) marad a földön.

20
    Bony kapja a mérkőzés első sárga lapját. A labdáért ugró játékos alá szaladt, fellökve ezzel ellenfelét.

21
    A szabadrúgást követően Fonte messziről csúszott be és lábat talált.

23
    A Swansea City tartja a labdát.

25
    Messziről jön a labda a kapu előterébe, de nem talál társat a hazai beadás, érintetlenül hagyja el a labda az alapvonalat.

27
    Kiugratással próbálkoznak ismét a fehér mezesek, de ez a próbálkozás sem érte el célját.

28
    Szabadrúgáshoz jutnak a hazaiak.

29
    Egy szép passzot követően Routledge (Swansea City) találta szembe magát a kapussal, de a felső kapufát trafálta el.

30
    Egy felpörgetett labdát sikerül áthámozni a vendégeken, a lövés azonban elakadt az utolsó védőben.

31
    Yoshida kapott sárga lapot reklamálásért. Egy összecsúszást követően maradt a pályán, azonban az ellenfél nem ért hozzá.

35
    Graziano Pellè (Southampton) lőtt a kapu jobb alsó sarkába, a kapus azonban résen volt.

37
    Egy Swansea lehetőségből végül szöglet lesz.

37
    Veszélyesen kanyarodik a kapu elé a labda, de a gólvonalon álló utolsó védő blokkolni tudta a fejest.

39
    Wilfried Bony (Swansea) megkapja második sárga lapját is a mérkőzésen, miután hátulról csúszott oda ellenfele lábának.

42
    Southampton tartja a labdát a félpályánál.

43
    Bal oldalról jön a vendégek beadása, amely veszélyesen csapódik le a keresztléc felé, de Fabianski kapus résen volt.

43
    Southampton végezhet el szögletet.

44
    James Ward-Prowse (Southampton) végzi el a szögletet, nem talál társat, a védők kivágják.

45
    Ezúttal jobb oldalról jön az ívelés kapu elé, de Fabianski ezt is lehúzza.

45
    Három perc lesz a hosszabbítás.

45+2
    A hosszabbításban a Swansea City keresi a rést a védelmen.

45+3
    A félidő hajrájában a Southampton kap szabadrúgást, melyet veszélyes helyről végezhetnek el.

45+3
    Dusan Tadić (Southampton) végzi el a szabadrúgást. A labda élesen vágódik a kapu elé, azonban a támadás nem jut el a kapuig.

45+3

Az első játékrészben a Swansea City birtokolta 63%-ban a labdát, aktívabbak voltak a támadásokban, többet veszélyeztettek, azonban a 39. percben Wilfried Bony megkapta második sárgáját is, így a hazaiak emberhátrányban várhatják a második játékrészt.

46

46
    A második félidőt Maya Yoshida helyén Florin Gardoş folytatja.

48
    Bertrand kap sárga lapot.

50
    Graziano Pellè (Southampton) próbálja a kapu előtt megjátszani a társát, a védők azonban megszerzik a labdát.

52
    A vendégek kapu elé ívelt labdáját Fabianski húzza magához.

54
    A tizenhatos vonalában rövid passzos játékkal próbálják meg áttörni a hazai védelmet a vendégek, egyenlőre azonban nem járnak sikerrel.

55
    A félidő első tíz percében a Southampton tartja a labdát rövid passzokkal.

55
    Egy kapura tartó labda centikkel kerüli el a keresztlécet. Szöglet következik, tovább veszélyeztet a Southampton.

56
    A szöglet James Ward-Prowse (Southampton) adta be, Lukasz Fabianski (Swansea) azonban megszerzi a labdát.

58
    Egy beadást követően Pellé fejel kapura. A középre tartó labdát a kapus magabiztosan védi.

59
    Nathan Dyer (Swansea) elhagyja a játékteret, Jefferson Montero (Swansea) folytatja a helyén a játékot.

60
    Shane Long (Southampton) felé tart az indítás, aki azonban nem tudja átvenni, így a védőké a labda.

62
    Bal oldalról jön az újabb Southampton beadás, meg is találja a csapattárs Pellé fejét, aki egy szögletet tud kiharcolni a helyzetből.

64
    Steven Davis érkezik Jack Cork helyett.

66
    Ismét Pellé fejét találják meg a csapattársak, aki ezúttal a kapu mellé fejel.

67
    Ward-Prowse (Southampton) marad lent a földön.

68
    A játék áll, Ward-Prowde-t hordágyon viszik le a pályáról.

69
    Ward-Prowse sérülése miatt kénytelen elhagyni a pályát, helyette Wanyama játszik tovább.

70
    Tadić lő kapura, a labda fölé megy.

72
    Southampton együttese jut szabadrúgáshoz, melyet jó helyről végezhetnek el.

72
    Tadić elé került a labda a szabadrúgást követően aki kapura tudja lőni a jobb alsó sarok felé a labdát. A kapus leér.

74
    A vendégek irányítják a játékot.

76
    Egy kiugratást követően Victor Wanyama volt lesen.

78
    Továbbra is főként rövid passzokkal járatják a vendégek a labdát.

79
    Bal oldalról jön a beadás át a túloldalra, a visszafejelt labdára azonban csak hazai védők érkeznek.

80
    Az elmúlt percekben alig látni a labdát a fehér mezeseknél, a vendégek azonnal letámadnak és labdát szereznek.

80
    A Southampton gólt szerzett!

Pellé szép labdát ad csapattársának, VICTOR WANYAMA talál a hálóba! A tizenhatoson belül jobb oldalon iramodik meg, egy szép lövéssel talál a kapu bal felébe. A kapus nem tudott beleérni a lövésbe.
    WANYAMA - 0:1

84
    Sigurdsson végezheti el a hazaiak szögletét.

85
    A labda a büntetőterületen belülre száll, de a védők végül kivágják.

86
    Marvin Emnes folytatja, Sung-Yong Ki helyén.

89
    Schneiderlin messziről csúszott oda a támadónak, sárga lapot érdemelt a mozdulat.

90
    Sigurdsson (Swansea) adja be a labdát messziről a kapu elé, de a vendég kapus a helyén volt és megállította a támadást.

90
    Négy perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    Pellé vette át rosszul a társtól kapott labdát, így végül megszakadt a támadás.

90+3
    Pellé előtt az újabb lehetőség, azonban a kapu mellé lövi a labdát a tizenhatos bal feléről.

90+4
    Bavis S. hagyja ki az újabb lehetőséget, ígéretes pozícióból vágta ki a labdát a nézőtér felé.

90+4

A mérkőzés képe nagyot változott a második játékrészre. A Southampton nagy mezőnyfölényt mutatott, folyamatosan támadás alatt tartotta az emberhátrányban játszó Swansea City együttesét. A nagy nyomást végül a 80. percben VICTOR WANYAMA váltotta gólra, beállítva ezzel az 0:1-es végeredményt. (17:57:25)