Nyíregyháza – Győr 2:3 (vége) | Diósgyőri VTK – Budapest Honvéd FC 2:1 (vége) | MTK Budapest FC – Dunaújváros 2:0 (vége)
Szombathelyi Haladás – Fehérvár 0:2 (vége) | Puskás Akadémia FC – Lombard Pápa FC 3:0 (vége)
MTK Budapest FC
2:0 (1:0)
Dunaújváros PASE
szombat 20.09.2014, 18:30 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Az OTP Bank Liga nyolcadik körében a harmadik MTK látja vendégül ideiglenes otthonában a tizenötödik Dunaújvárost.
    Az MTK eddig "hazai" pályán veretlen, hiszen a Debrecent, Honvédot és az FTC-t is megverte. Ennek a remek szériának köszönheti előkelő helyét a tabellán a fővárosi kék-fehér csapat.
    A Bozsik stadionban idén már egyszer vendég szerepelt a Dunaújváros az akkor tényleg hazai csapatként szereplő Budapest Honvéd ellen. Sok köszönet nem volt ebben a vendégjátékban, hiszen egy komoly 3-0-ás vereséget szenvedtek. A frissen feljutó Fejér megyei csapat az első győzelmét szeretné megszerezni, de ez nem lesz könnyű hiszen Garami József hosszú munka árán a sok fiatalból és pár rutinos játékosból egy rendkívül jól játszó egységet rakott össze, így a fővárosiaknak akár komolyabb tervük is lehet a bajnokság végére, de egy nemzetközi kupa szereplésben mindenképpen bíznak.
    Izgalmas mérkőzés várható a két csapat között, hisz az MTK-t még a visszavágás is hajthatja, mert pár hete a Salgótarjáni úti edzőpályán szenvedett vereséget mostani ellenfelétől a Ligakupa küzdelmei alatt.
    Tartsanak velünk a mérkőzés alatt!

MTK Budapest FC: Hegedüs – Nagy T., Vukmir, Kelemen, Poór – Vass Á., Pölöskei, Kanta, Vass P. – Horváth Zs., Fernández.
    Cserék: Groppioni – Torghelle, Kálnoki Kis, Deutsch, Csiki, Bese, Thiam.

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Gavric, Szekeres, Dodlek – Nikházi, Böőr, Peric, Muscat – Csehi, Thiago.
    Cserék: Nagy G. – Farkas, Lázár, Petneházi, Pascua, Zsótér, Orosz.

Játékvezetők: Kassai Viktor – dr. Varga Zsolt, Farkas Balás.

A csapatok jelenleg a pályán melegítenek, bő fél óra és kezdődik a mérkőzés.

Torghelle Sándor kispadra vonulását a közönség tapssal fogadta. Hosszú sérülés után térhet vissza akár a pályára is ma a rutinos csatár.

Érkeznek a csapatok a pályára az MTK indulójára.

Az MTK szokásos kék-fehér mezében, még a vendég Dunaújváros is a hagyományos tiszta piros mezében szerepel a mai estén.

Az MTK fogja kezdeni a mérkőzést.

1

1
    Pölöskei felé egy rossz passz amiből megindult Thiago, de megállítják időben a védők.

3
    Az MTK birtokolja a labdát, de a kapu elé eddig nem tudtak eljutni.

3
    Pölöskei beadását rúgják ki Fernández elől.

4
    Vass Patrik próbált középen betörni, de ketten is szembe voltak vele, így megállítják.

6
    Az MTK térfelén adogat a Dunaújváros, de a végén egy rossz passz, így ebből sincs veszélyes helyzet.

7
    Vass Patrik felé egy hosszú indítás, így a visszafutó Csehi szabadít fel.

8
    Szép cselek után teker középre Vass Patrik, de Fernández elől megint kifejelik.

9
    Még mielőtt Kanta lefordult volna elrúgják előle a labdát.

10
    Nikházi maradt üresen, majd lőtt 20 méterről középre, így Hegedüs védett.

12
    Mikházi elől rúgja Poór előre a labdát.

14
    Villlám lépett meg a bal szélen, de mély beadását a védők fejelték ki.

14
    Egy távoli vendég lövés amit szépen védett Hegedüs, majd a másik oldalon Fernández kapott labdát két védővel szemben, de kiszorított helyzetből nem találta el a kaput.

16
    Nikáhzi rúgta bele Vukmirba a labdát, így a vendégeké az első szöglet. Kis szöglet után egy beadás, de középen Peric luftot rúgott.

17
    Horváth Zsolt beadását könnyen rúgják ki.

19
    Pölöskei forgolódott a középpályán, de nincs veszély belőle, a másik oldalon Dodlek lövésébe lépnek bele.

20
    Peric előtt kereszteznek, így nincs lövés az akció végén.

21
    Szépen tekertek a középen érkező Kanta fejére, aki a hosszú sarkot célozta meg, de Milinte látta ezt és könnyen fogta a labdát.

22
    Peric felé egy indítás, ami egy kicsit hosszú neki, így Hegedüs elhagyva a kapuját becsúszva mentett.

23
    Középen egy vendég fejes, de gyenge és pontatlan is volt a próbálkozás.

25
    Egy előre lőtt dunaújvárosi passz, de az MTK védők mentenek.

29
    A csapatok most a középpályán passzolgatnak, így nincsenek veszélyben a kapuk.

30
    Nikházi lépett meg és lőtt 25 méterről, pontosan a keresztlécet találta telibe. Nagy helyzet volt!

32
    Egy távoli lövés az MTK-tól ami a kapu mellett ment el.

34
    Horváth Zsolt felé egy indítás, de be állt elé egy védő és kiengedte a labdát.

35
    Tiago felé ment a labda, de végül elment előtte elhagyva a labda a játékteret.

37
    Az MTK gólt szerzett!
    A tizenhatos előterében két rövid passza, a másodikat Kanta adta le a védők mögül kilép PÖLÖSKEI ZSOTLNAK aki közelről Milinte mellet a sarokba lőtt.

38
    Majdnem megvolt a válasz is, de egy közeli gyenge lövést fogott szépen Hegedüs.

40
    Tiago hátal a kapunak kereste Pericet, de nem találta meg, így eladott labda lett.

40
    Vass Patrik egy percen belül kétszer tekert középre, az első hosszú volt, a másodikat pedig Pölöskei fejelte Milinte kezébe.

42
    Poór tekert középre, de beívelésére szépen érkezett Milinte és megszerezte a labdát.

43
    Horváth Zsolt esik el a térfél közepén, de Kassai Sípja néma maradt.

45
    Horváth Zsolt passzát fülelik le a védők, így nem alakult komoly helyzet.

45

Az első félidő végéhez közeledve Pölöskei talált közelről kapuba, így egy gólos előnnyel mennek a hazai kék-fehérek szünetre. A Dunaújvárosba is benne volt a gól, de eddig a kapu előtt rossz döntést hoztak a vendégek.

46
    Három csere is a félidőben, a vendégeknél Zsótér és Orosz jött be Böőr és Tiagó helyett, még az MTK-nál Fernández helyén Torghelle.

46

48
    Nikházit szerelik szépen a középpályánál.

49
    A vendégek térfelén adogat az MTK, növelni szeretné előnyüket.

50
    Torghelle fejére egy beívelés, de szabálytalanság miatt kifele van ítélet.

51
    Dunaújváros beívelés középre, de a védők kifejelték.

52
    Torghelle lőtt zavartalanul kapura 25 méterről, de lövése nem veszélyeztette Milinte kapuját.

53
    Nikházi próbált középre tekerni egy szabadrúgást, de lapos volt, így a sorfalban elakadt.

54
    Orosz emelt kapura, de Hegedüs még bravúrral kikotorta a léc alól.

55
    Csehi elől ment bevetődve Torghelle.

58
    Nikházit buktatják 30 métere a kaputól, de szabadrúgása senkinek nem jó.

60
    Most kicsit egymással vannak elfoglalva a csapatok, így nincs folyamatos játék.

60
    Vass Patrik jött le a hazaiaktól és Bese jött be a helyére.

63
    Büntetőt kap a hazai MTK, miután Horváth Zsoltot buktatják a tizenhatos vonalánál, de már egyértelműen belül.

64
    KANTA JÓZSEF futott neki a labdának és a kapu jobb sarkába lőtt, Milinte érkezett a sarkot, de nem érhette el.

65
    Muscat szerzett labdát letarolva egy MTK védőt, de szabálytalannak ítélik.

67
    Torghelle felé egy beívelés, de szabálytalanul szerezte meg a labdát Pölöskei, így kifele az ítélet.

69
    Az MTK tarja a labdát, az utóbbi időben a Dunaújváros semmi veszélyt nem jelent a hazaiak kapujára.

70
    Utolsó vendég csere, Peric helyén játszik tovább Pascua.

72
    Bese elől csúsztatja ki a labdát egy vendég védő.

73
    Most kicsit beszorítja ellenfelét az újonc Dunaújváros, de a védők vagy Hegedüs eddig mindig a helyén volt.

74
    Nagy Tibor beadása a bal szélről két hazai védő feje fölött is elment.

75
    Zsótér futott el a jobb szélen és lőtt a hosszú sarok felé, de Hegedüs kitolta onnan a labdát.

76
    Egy beadás után össze-vissza pattog a labda, de végül Pascua elől Hegedüs szerzi meg a játékszert.

77
    Egy szép hazai kontra végén Bese tékozolja el a labdát, így Torghelle már nem lőhetett.

77
    Első figyelmeztetés a mérkőzésen, Zsótér Donát kapott sárga lapot.

79
    Csehi beadása megy el mindenki előtt.

80
    Horváth Zsolt cipelte be a labdát a tizenhatoson belülre, de lövése elkerülte a hosszú sarkot.

81
    Nikházi lövése perdült fel és, így könnyű szerzemény Hegedüsnek.

81
    Horváth felé indítás, de Milinte jól jött ki és megszerezte a labdát.

84
    Utolsó csere a mérkőzésen Horváth Zsolt helyén Csiki Norbert.

87
    Már egyik csapat sem akar nagyon támadni, mindkét fél már a mérkőzés végét várja.

87
    Nikházi szabadrúgása megint lapos, így a védők kirúgják.

88
    Egy mély vendég beívelés landol Hegedüs kezében.

89
    Egy kis szabadrúgás kombináció a hazaiaktól de nincs belőle veszély.

90+1
    Két perc a ráadás a mérkőzés végén.

90+1
    Egy távoli MTK lövés könnyű zsákmány Milintének.

90+2

Zsinórban nyolcadik "hazai" mérkőzését nyerte meg a fővárosi kék-fehér alakulat egy kissé álmos hangulatú mérkőzésen. Az első játékrészben még a vendégek komoly veszélyt is jelentettek Hegedüs kapujára, de Pölöskei gólja és Kanta tizenegyese elvette a kedvüket, így egy könnyed 2-0-ás győzelmet szerzett Garami József csapata.
    Ezzel az eredménnyel az MTK még mindig tabella elején, még a Dunaújváros a tabella végén.
    Hamarosan a két szakvezető értékelése lesz olvasható!

Mérkőzés utáni sajtótájékoztató:

Garami József: A Dunaújváros támadó és középpályás sora erős, jól játszottak a félidő elején, mi pedig rosszul alkalmazkodtunk játékukhoz. Egy kicsit későn, de megszereztük a vezetést és a második félidőben már mi játszottunk jobban. Csiki és Torghelle sokat hagytak ki, voltak jó megmozdulások, de még bele kell szokni a játékba. Négy csatárunk volt sérült, de most már mindannyian egészségesek. A jövő heti ellenféllel a jövő héten fogunk foglalkozni. Örülünk a jelenlegi második helynek, sokat kell javulni, hogy a végén is ott legyünk az élmezőnyben.

Dobos Barna Állandóan idegenben játszunk, így ez nem könnyű. Meg voltak lehetőségeink, de a gólokat az MTK szerezte. Nincsen HA a fociban, több lehetőség is volt a második félidőben, de a tizenegyes után már nem tudtunk változtatni. Először a tizenegyedik fordulóban játszunk otthon, bízunk benne, hogy hazai pályán jönnek majd az eredmények. Minden mérkőzésre pontért, pontokért megyünk. Többet szeretnénk tenni támadásban, Nikházi lövése szép volt és Hegedüs védése is, de nem ezen múlt a mérkőzés. (20:36:15)

Pap Csaba

Gólok: 37. Pölöskei, 64. Kanta (bünt.)

Lapok:   77. Zsótér (DPASE)

MTK Budapest FC: Hegedüs – Nagy T., Vukmir, Kelemen, Poór – Vass Á., Pölöskei, Kanta, Vass P. (Bese – 70.)– Horváth Zs. (Csiki – 84.), Fernández (Torghelle – a szünetben).

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Gavric, Szekeres, Dodlek – Nikházi, Muscat, Csehi, Thiago (Zsótér – a szünetben) – Böőr (Orosz – a szünetben), Peric (Pascua – 70.).

Játékvezetők: Kassai Viktor – dr. Varga Zsolt, Farkas Balás