Fehérvár AV19 – EC Klagenfurt AC 6:1 (vége)
Fehérvár AV19
6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
EC Klagenfurt AC
szombat 20.09.2014, 14:30 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Erste Bank Juniors League

Gólgazdag meccsen sikerült nagy arányú győzelmet aratnia a Fehérvár AV19-nek, és a második harmad néhány periódusát leszámítva a játék képével is elégedett lehet a szakmai vezetés. Mindenképpen ki kell emelni Kiss Patrikot, aki két góllal, és remek játékkal járult hozzá a mai győzelemhez. Remélhetőleg a folytatásban is ilyen lehengerlő maradnak a srácok, én ezzel megköszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (16:33:28)

60:00

59:05
    A Volán gólt szerzett!
    A végletekig kijátszott akció után Szabó keresztpassza után KISS PATRIK fordult kapura, és lőtte be a Volán hatodik gólját! Ezzel már 6-1 az állás!

58:21
    Szabó Bence két lövést is megeresztett 10 másodpercen belül, mindkettő veszélyes volt, ám gólt nem hozott.

57:40
    Ismét csak beleérni tudott egy lövésbe Holzer, SZITA DONÁT lövése utat talált a mamutok között a kapuba! 5-1 ezzel, kettő perccel a vége előtt.

56:51
    Szabó Bence kék vonali lövése nem fogott ki Holzeren, aki annak ellenére csapata egyik legjobbja, hogy négy gólt kapott.

56:32
    Egy vendég lövés száguld el Plesz kapuja mellett.

55:55
    Komoly Volán helyzet maradt ki Holzernek köszönhetően.

54:41
    Gyönyörűen ért át egy lövésre Plesz, ziccert fogott a fehérvári hálóőr.

54:12
    Tilos felszabadítás után Imre Patrik lőtt kapura!

53:43
    Teljesen ötlettelen vendég támadásokat látunk, egyértelmű a Fehérvár fölénye.

53:10
    Szabó Dávid tüzelt a kék vonalról.

51:55
    Elemi erővel zúdította be a kapuba a korongot SZITA DONÁT, a kapusnak esélye sem volt a bombával szemben! Most már végképp megnyugtató a Volán előnye, 4-1 az állás!

51:34
    Szita lövése zúg el a kapuvas mellett.

50:46
    Les akasztja meg a fehérvári támadást.

50:06
    Nem pontos a vendégek centerezése, mindenki ütője mögött csúszott el a korong.

48:54
    Erdei Zoltán léphetett ki, a kapus elleni párbajt azonban Holzer nyerte, spárgával tudta védeni a fonák lövést!

48:33
    A Fehérvár kiegészült, nagyon jól védekezett hátrányban.

48:04
    Steiner lövését fogta Plesz a lepkéssel.

47:22
    Plesz Bendegúz újabb védését láthattuk.

46:57
    Már csak szimpla a Volán hátrány.

46:31
    Erdély Botond ül ki gáncsolásért, a második vendég kettős előny a mai meccsen.

45:40
    Obersteiner nagyon aktív volt az elmúlt fél percben, kétszer is veszélyeztette a kapunkat!

44:52
    Antalt küldik ki fogásért kettő percre.

44:11
    Hosszas vendég támadás után szabadult fel a harmadunk.

43:12
    Szita Donát l15övése után Holzer bravúrral védett!

42:11
    Három az egy ellen indulhatott a Volán, a bepasszt azonban Jancsó Dávid nem tudta levenni, ezzel oda lett a lehetőség.

41:33
    A Volán kiegészült.

41:11
    Kernberger tüzelt kapura, Plesz azonban védett.

40:05
    Elkezdődött a záró harmad, hajrá Volán!

40:01

Inkább küzdelmes, mint látványos vot ez a játékrész, a lényeg azonban az, hogy tovább tudta növelni előnyét a Fehérvár. Tóth Renátó találatával már kettő gólos a hazaiak előnye, és nem igazán érezni ezen a Klagenfurton, hogy ki tudna egyenlíteni, vagy akár meg tudná fordítani a meccset. A záró harmad remélhetőleg még több Volán gólt hoz majd, maradjanak velünk!

40:00

39:33
    Már csak szimpla Volán hátrány.

39:20
    Kettős hátrányba kerül a Fehérvár, Antal ül ki akadályozásért.

38:26
    Hosszú idő után veszélyeztetett megint a KAC.

37:32
    A negyedik KAC előny következik, Szabó Dávid ül ki bottal lökésért.

36:57
    Hatalmas bravúrral védett Holzer, érik az újabb fehérvári gól!

36:16
    Öt az öt ellen tudott felállni a Volán, kétszer kapura is lőtt.

35:28
    Volán helyzet után Plesznek kellett védenie.

34:49
    Kissé hektikus most a játék képe, ide-oda pattog a korong a két csapat között.

33:18
    Szita lőtt kapura, Holzer védte a bal felsőbe tartó lövést.

32:22
    Kiegészült a Klagenfurt.

32:08
    Ismételten túl gyorsan ért be az ellenfél harmadába egy Volán játékos.

31:52
    Les után buli a KAC harmadában.

31:23
    Szabó Bence lövését védte Holzer.

31:02
    Azonnal felállt a Volán, és lövésekkel bombázza a vendég kaput.

30:22
    Winkler is megszerzi mai első büntetését bottal akasztásért.

30:00
    A büntetésből visszatérő Erdei léphetett ki, a védők azonban utolérték!

28:51
    Egy klagenfurti lövést követően alakult ki kisebb csetepaté Plesz kapuja előtt.

28:00
    Bottal akasztásért ül ki Erdei Zoltán.

27:28
    Egy sorcsere után léphetett volna ki egy fehérvári játékos, a passz azonban nem volt pontos.

25:53
    Egy nagyon szemfüles találatot szerzett TÓTH RENÁTÓ, Jancsó Dávid passza után! Ezzel már két gólos a fehérvári előny, 3-1 az állás!

25:03
    Kuntze botján változtatott irány egy lövés, szerencsére mellé csorgott.

24:08
    Steiner törte el a lövést szerencsére, pedig az egész rövid oldal üresen tátongott előtte.

23:24
    Szita Donát ül ki bottal akasztásért a büntetőpadra.

23:15
    Les miatt szakad meg egy fehérvári támadás.

22:23
    Holzernek kellett védenie egy életerős fehérvári lövést!

21:50
    Kósza lövés érkezett Plesz kapujára, neki azonban ez nem okozott gondot.

21:26
    Kiss lőtt balról, Holzer védett szépen.

20:24
    Lendületesen kezdett a Volán, lövésig azonban még nem sikerült eljutni.

20:01

Pörgős első harmadon vagyunk túl, a meccs eleji gólváltás után a Fehérvár tudta ismét magához ragadni az előnyt. Néhány támadáson kívül nem is tudott az ellenfél komoly nyomást helyezni a Volánra, reméljük ez a meccs további részében is így lesz, maradjanak velünk!

20:00

19:16
    Kuntze lőtt kapura!

18:50
    Kiss Patrik szerzett korongot az ellenféltől, a visszahúzott lövését azonban védte Holzer.

18:19
    Erdei is próbálkozott egy lövéssel.

17:52
    Rajz Áron lövését kapta ki a bal felsőből Holzer!

17:39
    Plesznek kellett védenie egy vendég lövés után!

14:38
    Kuntze ül ki két percre bottal akasztásért.

14:37
    Tóth Renátó léphetett ki egyedül, a ziccer azonban kimaradt.

13:58
    Egymás után potyognak a lövések Holzer kapujára.

13:21
    Védelmi kihagyás után Oberstiner veszélyeztetett.

12:29
    Furst kínálta meg a vendég kapust egy lövéssel a kék vonalról.

12:20
    Rajz Áron lövését kellett bravúrral védenie Holzernek.

11:10
    Nagyon mutatós támadás végén Kovács Olivér passzolt SZITA DONÁTHOZ, aki középre korcsolyázott, kikerült két védőt, majd a kapus mellett a kapuba zúdította a korongot! 2-1-re megy a Fehévár AV19!

09:50
    Egy felpattanó lövés után ismét Plesz kapuja előtt lesz a buli.

09:07
    Erdei lőtt centikkel a bal felső mellé!

08:52
    Tilos után buli a fehérvári harmadban.

08:10
    A Klagenfurt gólt szerzett!
    Hasonlóan szerencsés góllal egyenlít a Klagenfurt, DANIEL OBERSTEINER lövése pattant be Plesz védése után a kapunkba. 1-1 az állás.

07:31
    A Volán kiegészült, jól védekezték ki ezt a hátrányt.

07:03
    Fél percig még előnyben a KAC.

06:01
    Négy négy ellen tudott gólt szerezni a Volán, Erdei Zoltán passzát KISS PATRIK váltotta gólra, miután a kapusról a kapuba csorgott lövése. 1-0 a Fehérvár AV19-nek!

05:31
    Antal is kiül a padra, akadályozásért.

05:23
    Nem sikerül eddig felállni.

04:38
    Kernbergert küldik ki kettő percre bottal lökésért.

03:52
    Kiss Patrik lőtt veszélyesen, Holzernek kellett védenie.

03:28
    A fehérvári első sor koly nyomást helyez a KAC védőire.

02:30
    Szita Donát nevéhez fűződik az első hazai lövés.

01:41
    Ismételten a vendégek veszélyeztettek.

00:31
    Az első Plesz védést láthattuk a mérkőzésen

00:01

Egyből egy. Ez eddig a Fehérvár AV19 U-18-as csapatának győzelmi rátája a 2014/2015-ös EBJL ligában. Szeptember 6-án a Linzet fogadta, és győzte le a fehérvári utánpótlás klub, 3-1 arányban. A szombati ellenfél a Klagenfurt csapata lesz, és ellenük bizony igencsak megizzadtunk a múlt szezonban. Mindhárom alapszakasz mecset az osztrák csapat húzta be, itt az idő tehát a visszavágásra.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 7. Kiss (Erdei), 12. Szita (Kovács), 26. Tóth (Jancsó), 52. Szita (Furst), 58. Szita (Fürst), 60. Kiss (B., Erdély) – 9. Obersteiner (Witting)

Fehérvár AV19: Plesz (Szeles) – Szabó (C), Antal (A), Szita, Imre, Kovács – Takács, Szabó D., Tóth, Erdei, Kiss – Furst, Erdély, Rajz, Horváth, Jancsó – Jarossy, Mányok, Szabó M. Négyesi, Török
    EC Klagenfurt AC: Holzer (Brunner) – Winkler, Kernberger, Wittting, Obersteiner, Kuntze – Zandonella, Wilhelmer, Waldner (C), Ostermann, Steiner (A) – Puff, Maier, Voglsinger, Walcher, Rodiga