27:27 (17:13)
MTK-Budapest
kedd 23.09.2014, 19:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Női kézilabda NB1

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:27:51)

Megszerezte első pontját a szegedi és a fővárosi gárda is az idei szezonban, mégis az újonc hazaiak lehetnek roppant csalódottak, hiszen szinte végig ők vezettek. Az első félidő végén négygólos előnyük a második játékrész elején tovább nőtt, a 40. percben már hét góllal vezettek. Azonban nyolc percen át nem tudtak ezután betalálni, a rutinosabb MTK pedig szívósan dolgozta le a hátrányát egészen döntetlenig. Sőt, az utolsó percekben kétszer is a győzelemért támadhattak a fővárosiak, ennek ellenére összességében igazságosabb lett volna a hazai siker.

60
    Mérkőzés vége. (27:27)

60
    Wolfra játszották volna ki a figurát a vendégek a szabaddobásból, de közbeszólt a duda. (27:27) (27:27)

60
    Gulyást küldik ki "két percre" két másodperccel a vége előtt. (27:27) (27:27)

60
    28 másodperccel a vége előtt döntetlennél az MTK támadhat... (27:27) (27:27)

60
    Vendég időkérés. (27:27) (27:27)

60
    Mistric sáncolt átlövése után az MTK könnyen lehet, hogy a győzelemért támadhat. (27:27) (27:27)

60
    Dajka lövését sáncolják, de a hazaiaké marad a labda. (27:27) (27:27)

59
    Az MTK egyszer sem vezetett a meccsen, az imént mégis közel volt ehhez. Most a hazaiak támadhatnak, hogy visszavegyék az előnyt, így érthető az időkérés e feszült pillanatokban. (27:27) (27:27)

59
    Hazai időkérés. (27:27) (27:27)

58
    Khouildi passzát Wolf csavarja középről a bal sarok mellé. (27:27) (27:27)

58
    Khouildi harcol ki középen szabaddobást. (27:27) (27:27)

57
    Zsilák ejt a jobb szélről, de Blazek ezt is védi! (27:27) (27:27)

57
    Mistric sáncolt átlövése után a leindítás végén a balról betörő SZÁDVÁRI lövi be a ziccert. (27:27) (27:27)

56
    Gyors vendégválasz, WOLF közbelövése védhetetlen. (27:26) (27:26)

56
    Dajka kapufája után eladják a megszerzett labdát a vendégek, BARJÁN pedig jobbról betörve talál a hálóba. (27:25) (27:25)

55
    Rossz bejátszás beállóba Ábrahám felé, a hazaiak támadhatnak. (26:25) (26:25)

54
    Mistric azonban a jobb sarok mellé lövi a büntetőt! (26:25) (26:25)

54
    Barján jobb kettőben betörve harcol ki hétméterest. (26:25) (26:25)

54
    A leindítás végén SZÁDVÁRI talál be a bal szélről. (26:25) (26:25)

53
    Mistric átlövését védi Blazek, majd rossz a légiós bejátszása beállóba. (26:24) (26:24)

53
    Khouildi rossz labdakezelése után támadhat a hazai csapat. (26:24) (26:24)

52
    Szabó Edina próbálkozik a bal szélről, de Blazek védeni tud. (26:24) (26:24)

52
    HORVÁTH jobbról bekanyarodva szintén átlövésből eredményes. (26:24) (26:24)

52
    MISTRIC balátlövőből lő nagy gólt a jobb sarokba. (26:23) (26:23)

51
    WOLF megint a bal sarokba lövi a büntetőt. (25:23) (25:23)

51
    Khouildi bejátszása után Ábrahám harcol ki ismét hetest. (25:22) (25:22)

50
    Horváth eladott labdája után Dajka leindítását a jobbról betörő BARJÁN lövi a jobb sarokba. (25:22) (25:22)

50
    Dajka passza után Zsilák lépett a vonalra a jobb szélen. (24:22) (24:22)

49
    WOLF Dobó mellett a bal sarokba vágja a büntetőt. (24:22) (24:22)

49
    Khouildi passza után Ábrahám harcol ki hetest. (24:21) (24:21)

48
    SZABÓ EDINA ezúttal beállóból eredményes, nagyon kellett a szegedieknek ez a gól. (24:21) (24:21)

48
    Mistric kapufája után gyors leindítás, s TÖRÖK lő megint jobbról a hosszú felső sarokba. (23:21) (23:21)

47
    Gödörben a hazaiak, újabb eladott labdájuk után a leindítás végén TÖRÖK talál be a jobb szélről. (23:20) (23:20)

47
    A gyors MTK-támadás végén ÁBRAHÁM lő beállóból a kapu közepébe. (23:19) (23:19)

46
    Zsilák rossz passza után Mistric átlövését sáncolják a vendégvédők. (23:18) (23:18)

46
    Barján lövését védte Blazek, de eladják a labdát támadásban a vendégek. (23:18) (23:18)

45
    Hazai időkérés. (23:18) (23:18)

45
    ÁBRAHÁM beállóból zárja le a hosszú gólmentes időszakot. (23:18) (23:18)

44
    Szegedi technikai hiba után támadhat az MTK: (23:17) (23:17)

43
    Sok a hiba most mindkét oldalon, hosszú ideje nem láthattunk gólt. (23:17) (23:17)

42
    Itt Zsilák, ott Horváth lövését hárították a kapusok, majd Barján lőtt betörés végén mellé. (23:17) (23:17)

41
    A leindításból SZÁDVÁRI eredményes balról. (23:17) (23:17)

41
    Barna átlövését is védi Futaki, de eladják a labdát a hazaiak gyorsan. (23:16) (23:16)

41
    Vendég időkérés. (23:16) (23:16)

40
    Mistric labdáját DAJKA lövi középről a bal sarokba félmagasan. (23:16) (23:16)

40
    Schmidt ziccere beállóból, de Futaki ismét bravúrral véd. (22:16) (22:16)

39
    MISTRIC emelkedik balátlövőben, s a hosszú sarokba talál. (22:16) (22:16)

39
    Barna átlövését sáncolják, de a vendégeké marad a labda, mígnem Wolf ellépi. (21:16) (21:16)

38
    Mistric passzát SZABÓ EDINA lövi a bal szélről a kapu közepén a léc alá. (21:16) (21:16)

37
    A kontra végén SZÁDVÁRI talál be a bal szélről. (20:16) (20:16)

37
    Mistric átlövése vágódik a sáncról a bal sarok mellé, majd Barján lő a jobb sarok mellé. (20:15) (20:15)

37
    TÖRÖK lő a jobb szélről a rövid sarokba. (20:15) (20:15)

36
    Mistric bejátszásával LOJPUR fordul be középen, s a jobb sarokba lő. (20:14) (20:14)

36
    A túloldalon Lojpur maradt a földön beállóban, ápolásra szorul. (19:14) (19:14)

36
    Török ejt a jobb szélről, Futaki ezt is könnyedén védi. (19:14) (19:14)

35
    BARJÁN remek közbelövése landol jobb kettőből a hosszú sarokban. (19:14) (19:14)

34
    Dajka lövését védi Kókai, de a hazaiaké marad a labda. (18:14) (18:14)

34
    Wolf lövését hárítja Futaki, de Dajka passza rossz jobbra Zsilák felé, végül Török lő kapufát a túloldalon. (18:14) (18:14)

33
    MISTRIC balátlövőből lő szépen a hosszú alsó sarokba. (18:14) (18:14)

32
    A középen betörő BARNA lövi a második félidő első gólját. (17:14) (17:14)

32
    Valovics lövését sáncolják, de a túloldalon rossz a labda Zsilák felé a jobb szélre. (17:13) (17:13)

31
    Barján megpattanó lövése mellé száll, sarokdobás, ami után Dajka lövését védi Kókai. (17:13) (17:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:13)

A szegedi csapat kezdheti majd a második félidőt.

Négygólos előnnyel térhet pihenőre a szegedi csapat a pontnélküliek kedd esti tévés derbijén egy félidőt követően. Kiegyenlített küzdelemmel indult a mérkőzés, estek a gólok itt is, ott is, a 8. percben vezettek először kettővel a hazaiak. Az MTK-nál egyszer sem volt az előny, miközben a 15. percben hárommal, sőt néggyel is vezetett a szegedi csapat. A 19. percben volt először öt gól a különbség, de onnan még vissza tudtak jönni a vendégek. Ha a szegediek így koncentrálnak a folytatásban, akkor ma megszerezhetik első élvonalbeli győzelmüket.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (17:13)

30
    Hárs eladta a labdát támadásban, a leindítás végén TÖRÖK jobbról az utolsó másodpercben lőtt a jobb sarokba. (17:13) (17:13)

30
    Szádvári ziccerét is védi egy kalandos támadás végén Futaki! (17:12) (17:12)

29
    MISTRIC balátlövőből lő szépen a jobb alsó sarokba. (17:12) (17:12)

29
    Török kapott sárga lapot védekezésben. (16:12) (16:12)

28
    Horváth elpasszolt labdája után Lojpur ziccerét védi Kókai. (16:12) (16:12)

27
    Dajka passza után MISTRIC lő bal kettőből a rövid sarokba. (16:12) (16:12)

27
    Őrzi háromgólos előnyét a hazai csapat a szünet előtti percekben is, Futaki pedig néha egészen nagy bravúrokat mutat be a szegedi kapuban. (15:12) (15:12)

27
    Hazai időkérés. (15:12) (15:12)

27
    Barján rossz bejátszása után a leindítás végén Török ziccerét hatalmas bravúrral fogja Futaki. (15:12) (15:12)

26
    Barján egy csel után lő, de Blazek véd, miként a túloldalon Futaki is Kováccsal szemben. (15:12) (15:12)

25
    BALOG most a jobb sarokba küldi a büntetőt. (15:12) (15:12)

25
    Belülvédekezés Törökkel szemben a jobb szélen, hetes. (15:11) (15:11)

24
    Barján passzából DAJKA lő középről a bal alsó sarokba. (15:11) (15:11)

24
    BALOG a bal sarokba vágja a büntetőt. (14:11) (14:11)

23
    A túloldalon Schmidt harcol ki hétméterest. (14:10) (14:10)

23
    Barna bejátszása rossz beállóba, a gyors kontra végén Mistric passzát SZABÓ EDINA lövi be a bal szélről. (14:10) (14:10)

22
    Hazai technikai hiba után Balog ziccerét védi nagy bravúrral Futaki, majd Hárs lő a jobb szélről kapufát. (13:10) (13:10)

21
    Rossz bejátszás Lojpur felé, de a túloldalon Török kapufát lő beállóból. (13:10) (13:10)

21
    Balog lövését balról még védte Futaki, de középről SCHMIDT ismétlésével szemben tehetetlen. (13:10) (13:10)

21
    Hárs lépett a vonalra a jobb szélen. (13:9) (13:9)

20
    KHOUILDI szintén bal kettőből lő a jobb alsó sarokba. (13:9) (13:9)

19
    MISTRIC balátlövőből lő nagy gólt a hosszú sarokba. (13:8) (13:8)

19
    Kovács lövését védte Futaki, a hazaiaké a labda. (12:8) (12:8)

19
    MISTRIC a jobb sarokba lövi a büntetőt. (12:8) (12:8)

18
    Mistric passza után Dajka balról betörve harcol ki hetest. (11:8) (11:8)

18
    KHOUILDI talál balátlövőből a hosszú sarokba. (11:8) (11:8)

17
    Mistric megpattanó átlövését védte Blazek, a vendégek indulhatnak. (11:7) (11:7)

17
    BARNA azonban középről villámgyorsan válaszol. (11:7) (11:7)

16
    MISTRIC átlövése védhetetlen, öttel mennek a hazaiak. (11:6) (11:6)

16
    Dajka kapott az akció végén sárga lapot. (10:6) (10:6)

16
    Schmidt lövését beállóból védi Futaki. (10:6) (10:6)

15
    Wolf bejátszása rossz beállóba, a lerohanás végén SZABÓ EDINA talál kissé balról a jobb sarokba. (10:6) (10:6)

15
    A kiegyenlített meccsen most kissé meglépett a hazai csapat, így érthető az MTK mesterének időkérése. (9:6) (9:6)

15
    Vendég időkérés. (9:6) (9:6)

15
    Belemenést fújnak a bírók Schmidtnél, a gyors szegedi akció végén pedig LOJPUR talál be. (9:6) (9:6)

14
    Kovács lő középről a bal sarok mellé, de a kontra végén Zsilák vonalra lép. (8:6) (8:6)

14
    Khouildi kapufája után az ellentámadásból DAJKA eredményes középről. (8:6) (8:6)

13
    Lojpur kap sárga lapot a falban védekezve. (7:6) (7:6)

13
    Végül SZABÓ EDINA lő magabiztosan a hosszú sarokba a bal szélről. (7:6) (7:6)

12
    Barján közbelövése kapufa, de marad a labda a hazaiaknál. (6:6) (6:6)

12
    Cubela megpattanó lövése mellé száll, sarokdobás. (6:6) (6:6)

12
    Wolf passzát KHOUILDI vágja középről a jobb alsó sarokba. (6:6) (6:6)

11
    Cubela gyenge lövését fogja Blazek, a vendégek indulhatnak. (6:5) (6:5)

10
    Cubela lövését védte Blazek, de a túloldalon is Vargáét Futaki. (6:5) (6:5)

10
    WOLF tört be jobb kettőben, s a hosszú sarokba lőtt. (6:5) (6:5)

9
    BARJÁN jobb kettőből lő élesen a hosszú sarokba. (6:4) (6:4)

9
    BARNA lő középről szépen a jobb sarokba. (5:4) (5:4)

8
    Khouildi lövését védte Futaki, a leindításból ZSILÁK lőtt a jobb szélről a bal felső sarokba. (5:3) (5:3)

7
    Két elrontott támadás után az előbb még hibázó SZABÓ EDINA lövi be a ziccerét a bal szélről. (4:3) (4:3)

7
    KHOUILDI szerzi vissza a labdát középen Barna rossz passza után, s ziccerből lő így a kapu közepébe. (3:3) (3:3)

6
    Valovics labdavesztése után Lojpur passzából CUBELA lő középről a jobb sarokba. (3:2) (3:2)

5
    Barján passzát Dajka nem tudja átvenni, az MTK támadhat. (2:2) (2:2)

4
    KHOUILDI átlövése landol a hazai kapu jobb felső sarkában. (2:2) (2:2)

4
    LOJPUR balról, kiszorított helyzetből lő a hosszú sarokba. (2:1) (2:1)

3
    Dajka lövését védi Blazek, de a vendégek eladják támadásban, végül Barna kap sárga lapot Dajkával szemben. (1:1) (1:1)

3
    BARNA emelkedik középen, s a bal sarokba talál. (1:1) (1:1)

2
    Végül LOJPUR nyitja beállóból a gólok sorát, a bal sarokba lő. (1:0) (1:0)

2
    Cubela megpattanó lövése száll a bal sarok mellé, sarokdobás. (0:0) (0:0)

1
    Rossz labda beállóba Barna felé, a hazaiak támadhatnak. (0:0) (0:0)

1

Az MTK kezdi a meccset.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

A hazaiak fehérrel díszített tiszta fekete szerelésben játszanak majd, míg az MTK fekete oldalcsíkokkal ellátott fehér mezben, valamint kék nadrágban.

Szeged KKSE: 1 Dobó, 55 Futaki – 2 Tóth Orsolya, 4 Hárs, 5 Dajka, 6 Cubela, 8 Barján, 9 Albert, 10 Karsai, 11 Mistric, 15 Zsilák, 17 Gulyás, 19 Selmeci, 30 Lehmann-Dobó, 77 Szabó Edina, 83 Lojpur. Edző: Marosán György

MTK-Budapest: 16 Kurucz, 24 Blazek, 92 Kókai – 2 Csuka, 3 Horváth, 6 Varga, 9 Ábrahám, 10 Balog, 13 Szádvári, 17 Török, 20 Barna, 22 Kovács, 28 Khouildi, 34 Wolf, 58 Valovics, 94 Schmidt. Edző: Horváth Attila

Játékvezetők: Bán Tamás, Szloska Ernő Krisztián.

Az MTK is megkapta az első három forduló során az FTC-t és a Győrt, mellette pedig Békéscsabán léptek még pályára, s ők is elveszítették eddigi három bajnokijukat. Valaki tehát búcsút int kedd este a pontnélküliségnek, kövessék velünk, hogy melyik csapatnak sikerül ez!

Az újonc szegedi női kézilabdacsapat a bajnokság 4. fordulójában első nyerhető meccséhez érkezett, midőn kedd este hazai pályán fogadja a fővárosi MTK-t. Érden, majd hazai pályán a Ferencváros és a Győr ellen nem sok esélye lehetett a szegedi lányoknak, bele is szaladtak a papírformát jelentő három nagyarányú vereségbe. Most azonban más a helyzet, s nem titkoltan arra készülnek, hogy saját közönségük előtt megszerezzék első pontjukat, vagy még inkább pontjaikat az élvonalban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..