HSC Csíkszereda – Nové Zámky 2:3 (vége) | Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 1:3 (vége) | Budapešť – Ferencváros Bp. ESMTK 5:3 (vége)
UTE Újpest Budapešť
5:3 (2:0, 3:3, 0:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 28.09.2014, 18:30 • Újpesti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

A mérkőzés első harmadában egyértelműen az Újpest dominált, ezután jött egy nagyon pörgős második harmad, ami döntetlennel zárult és mint kiderült ez lett a végeredmény is, hiszen az utolsó harmadban az 5:3-as állás nem változott.
    A különbséget talán a Tapio, Elomo, Mihalik trió jelentette, így megelőzte a tabellán az Újpest a Fradit és már 7 pontjuk van, amiből az összeset hazai jégen szerezték.

Újpesti emberelőny!
    Túl sokan voltak a vendég játékosok a jégen.

57:57
    Kiegészült a Ferencváros!

57:45
    Virág Tamás centerezésében blokkolnak bele.

57:25
    Durak lőtt a kék vonaltól, de Marton védett.

56:45
    Coleman elől piszkálják el a korongot.

55:57
    Ales Cerny megy ki két percre gáncsolásért.

55:12
    Mihalik ugrott ki nagy helyzetben, de nem találta el jól a korongot, majd Marton kapuja előtt helyzetek, de a kapus a helyén.

54:58
    Novak lőhetett középről, de Pleszkán szépen védett.

54:29
    Virág Tamás erős lövése jön ki Martonról, de másodszorra már rátenyerelt.

54:10
    Magas bot miatt kerül a korong a Fradi védő harmadába.

52:44
    Elomo szerzett korongot, de centerezése nem jó Mihalik felé.

52:11
    Kiegészült az Újpest!

51:56
    Eddig nincs lövés emberelőnyben.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 4. Coleman (Gágyor, Turbucz), 9. Tapio (Mihalik, Elomo), 28. Elomo (Tapio, Durak), 38. Tapio (Elomo), 40. Mihalik (Elomo, Tapio) – 22. Novak (Pál, Horváth), 26. Dubek (Croteau, Krama), 34. Lencsés (Novak)

UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Zalavári (A), Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Demiters, Sommer, Coleman, Turbucz, Gágyor – Garbacz, Hegyi Á. Z., Feil, Reiter, Virág T. – Bereczki, Dömötör, Virág Cs. (A), Pichler.
    Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Horváth A., Cerny, Borbás, Novak (A), Croteau – Lencsés (A), Kramar, Dubek, Pál, Rafaj – Géczi, Hegyi Á., Kiss G. (C), Sijka, Mikusovic – Lévai, Revák, Németh P., Farkas, Papp Cs.

Játékvezetők: Gangel László, Kincses Gergely – Pálkövi Botond, Vas Mátyás